Vendetta. Leo Renado

Anna Wolf Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2024-02-14
2024-02-14

Mia Caruso jest młodą kobietą, chwilę przed swoimi urodzinami dowiaduje się, że jej ojciec jest gangsterem. Jakby tego było mało, chce zaaranżować jej małżeństwo. Dodatkowo przez zupełny przypadek dziewczyna dowiaduje się, że była okłamywana i tak naprawdę nie jest biologicznym dzieckiem osób, których uważała za rodziców. Postanawia odciąć się od nich i być od nich niezależna. Jednak w świecie mafii nie jest to takie proste. Z pomocą jej przychodzili Leo Renado. Mężczyzna oficjalnie jest właścicielem hotelu, jednak nieoficjalnie jest jednym z szefów mafii. Postanawia wesprzeć Mię a przy okazji wyrównać porachunki. Z nim dziewczyna może czuć się bezpieczna.

Czy rzeczywiście Mii nic nie grozi? Czy uda jej się uciec od nieprawdziwych rodziców? Czy Leo ochroni dziewczynę przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem?

Bardzo lubię twórczość Anny Wolf, temu też bez wahania postanowiłam przeczytać tę książkę.

Nowa seria, a jednak trochę powiązania do braci Tarrasow mamy i to mi się bardzo podobało. Oczywiście innym, którzy nie znają poprzednich serii może się wydawać, “ale o kim tu mowa”. Ale jest to też świetny powód by nadrobić wcześniejsze książki.

Mia to młoda kobieta, która chce być niezależna od ojca, jednak on okazuje się nie być jej biologicznym rodzicem. Jej opiekun postanawia wydać córkę za mąż, za kandydata, który ma mu przynieś korzyści w biznesie. Biznesie jakim jest mafia. Tu nasuwa mi się myśl, jakim cudem, przez ponad dwadzieścia lat główną bohaterka nie wiedziała czym zajmuje się ktoś kto ją wychowuje. Zupełnie nie mogę sobie tego wyobrazić.

Z pomocą dziewczynie przychodzi mężczyzna, który jest zupełnie inny niż pozostali szefowie mafii. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie. Leo nie zgrywa ważniaka i nie udaje, że jej na niej nie zależy. Mówi prosto z mostu jakie ma wobec niej zamiary.

Widząc tytuł tej książki myślałam, że poznamy najstarszego z braci Renado i jego rodzinę, jednak podczas czytania przekonałam się, że dużo bardziej skupiamy się na Mii. To ją oraz jej rodzinę poznajemy. Nie twierdzę, że to źle, lecz tytuł wskazywał by na coś innego.

Jednak nic to zbytnio mi nie przeszkodziło, jak wspominałam lubię książki autorki i z tą historią również przyjemnie spędziłam czas. Z przyjemności będę wypatrywać kolejnej części.

Co zauważyłam u Ani po kolejnej książce?
Powtarzające się słownictwo, zwroty. Stały schemat oraz co? Autorka zaczyna unikać scen seksu. Nie ma tutaj tego napięcia między bohaterami. Pobieżna historia opisana na skróty.

Co zauważyłam u Ani po kolejnej książce?

"Zemsta jest obowiązkiem, ale miłość jest wszystkim"

"Vendetta. LEO RENADO #1", której autorką jest Anna Wolf, znana z fascynujących opowieści o gangsterach, powraca z nową serią, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Jest to historia najstarszego z braci Renado, Leo, oraz uroczej Mii Caruso, której życie nagle zostaje wyrwane ze schematu. Mafijny świat rządzi się swoimi prawami i często przeznaczeniem kobiety jest aranżowane małżeństwo.

Spotkanie z Leo Renado stawia ją na drodze nie tylko niebezpieczeństwa, ale i szansy na odkrycie prawdy o sobie i swoim życiu. Oszukiwana przez całe życie, może zaufać tylko najgroźniejszemu mężczyźnie. Uciekła od losu, jaki zgotował dla niej ojciec a ona nie zamierza być posłuszna.
Leo Renado to postać intrygująca, a Mia, mimo swojego wieku, wkracza w świat, który do tej pory był dla niej obcy. Ich losy splatają się w nieprzewidywalny sposób, tworząc fascynującą historię, która trzyma w napięciu.

Dla fanów braci Tarasow, seria o braciach Renado jest prawdziwym powrotem do ulubionego świata gangsterskich intryg. Powrót bohaterów z poprzednich książek dodaje głębi i kontekstu nowej opowieści, pozwalając lepiej zrozumieć świat wykreowany przez autorkę.

Akcja pędzi szybko, nie dając chwili wytchnienia, podtrzymując zainteresowanie do samego końca. Mia Caruso, poznając prawdę o swojej rodzinie, staje w obliczu nowej rzeczywistości o której nie miała pojęcia a tajemnice tylko się mnożą.

Autorka zgrabnie układa wątki romansu mafijnego, tworząc postacie, które wykraczają poza szablony i schematy. Dodatkową atrakcją jest postać gosposi Leo, która zasługuje na spotkanie z Aliną. Co myślicie?

"Vendetta. LEO RENADO #1" to kolejny sukces Anny Wolf, który z pewnością przypadnie do gustu fanom jej poprzednich książek.
A ja Oczekuję z niecierpliwością na kolejne tomy serii "Renado"!

"Zemsta jest obowiązkiem, ale miłość jest wszystkim"

Autorka ma sporo napisanych książek które są waszymi ulubionymi?
Ja uwielbiam pióro autorki i większość książkę mam przeczytanych, jedynie serii mafijnej nie miałam jeszcze przyjemności czytać , jak to się stało, że do tej pory ich nie przeczytałam  nie mam pojęcia🫣  ale mam zamiar to nadrobić, tylko niech ktoś wymyśli jak wydłużyć dobę 😅

W książkach autorki uwielbiam humor  który tam się pojawia, cięte riposty oraz to , że kobiety nie są tam płochliwymi króliczkami a potrafią walczyć o swoje, jasne, że mają swoje chwile słabości, no ale kto ich nie ma. Najważniejsze, że pojawia się ON , który zawsze twierdzi, że żadna dziewczyna, narzeczona a tym bardziej żona nie są mu do niczego potrzebne , tym czasem czuje dziwną chęć opieki i chronienia takiej delikatniej istoty, która pojawiła się na jego drodze. Czasami ta delikatna istota potrafi pokazać pazurki i dosyć cięty język 😉

" .... -Tak samo jak tobie, księżniczko"
[...] -Jak mnie nazwałeś?- warczę , kiedy on się świdruje mnie wzrokiem.
- Księżniczką, której nie wolno zwrócić uwagi.
- Dla ciebie, owszem książę się znalazł, a mój rumak ma się całkiem dobrze - Na jego ustach wykwita uśmieszek, czym mnie wpienia. Przybliżam się do niego na taką odległość, że w nozdrza uderza mnie zapach jego perfum. Ładne, nawet bardzo, ale muszę się skupić.
- Szkapa to też rumak , co nie znaczy, że jej właściciel to też książę - rzucam i szybko odchodzę, dodając tak , żeby usłyszał: - Gnojek.

Mia próbuję uciec przed przeznaczeniem jakie dla niej  wybrał ojciec, w tym samym dniu dowiaduje się, że była okłamywana całe życie , że ludzie którzy ją wychowywali nie są tak naprawdę jej rodzicami.  Leo Renado nie wie jeszcze, że pojawienie się kobiety na jego drodze to dopiero początek komplikacji jakie na niego czekają.
Mia wie kim była jej matka a ojciec to istna zagadka. Jakie niespodzianki przygotował dla niej jeszcze los , i jaki w tym wszystkim będzie miał udział Leo?
Czy to koniec z tajemnicami a może to dopiero początek?
Co się wydarzy, gdy wszystkie ujrzą światło dzienne i cała prawda wyjdzie na jaw.
Czy Mia jest gotową je poznać i kim jest Sisco i jaką w tym wszystkim odegra rolę?
Książkę czyta się rewelacyjnie, po prostu strony przerzucają się praktycznie same, pani Ania pisze tak , że pochłaniamy historie którą mamy w ręce i czujemy niedosyt gdy się skończy 😁
Czekam na kolejnych braci Renado oj tam też się będzie działo 😈  A tymczasem zachęcam was po poznania pewnego przystojniaka jakim jest Leo Renado, czuję że przypadnie wam do gustu 😉

Autorka ma sporo napisanych książek które są waszymi ulubionymi?

W książkach autorki uwielbiam...

„Vendettę” przeczytałam już jakiś czas temu, ale ostatnio strasznie ciężko mi się zabrać za pisanie recenzji. Na szczęście w okresie świątecznym mam nieco więcej czasu i w końcu przychodzę do Was z opinią na temat najnowszej książki Anny Wolf.

Początkowo bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki. Rzadko czytam romanse mafijne właśnie ze względu na to, że kobiety są w nich przedstawiane jako ktoś, kogo da się do wszystkiego zmusić. I nawet jeśli walczą, to i tak zawsze ulegają. Tutaj Mia rzeczywiście umie postawić na swoim. Co prawda pewnie nie udałoby jej się to bez pomocy Leo, ale i tak była na początku moją faworytką, jeśli chodzi o bohaterki tego gatunku. Później niestety trochę się to zmieniło, bo młoda kobieta okazała się bardzo naiwna, co miało wpływ na jej zachowanie. Można jednak było to poniekąd usprawiedliwić jej młodym wiekiem oraz tym, że wychowywana była pod kloszem.

Podobało mi się też to, że autorka skupiła się na budowaniu historii, a nie jedynie na rodzącym się między bohaterami uczuciu. Było tu dużo niespodzianek, intryg i zawirowań niezwiązanych z wątkiem miłosnym. Znajdziemy tutaj także bardzo dużo zwrotów akcji, które nie kiedy potrafią naprawdę zaskoczyć. Czasami wydawało mi się nawet, że jest tego trochę za dużo, przez co niektóre wątki były traktowana pobieżnie, ale podobało mi się, że książka miała do zaoferowania więcej niż jedynie romans.

Powieść nie jest pozbawiona wad, ale dobrze mi się ją czytało. Od samego początku zdobyła moją uwagę i udało się jej ją utrzymać do końca. Brakowało mi tu jednak rozwinięcia pewnych wątków, przez co książka traciła w moich oczach. Niemniej myślę, że warto po nią sięgnąć, jeśli akurat macie ochotę na coś lekkiego, ale niebanalnego.

Anna Wolf powraca z kolejną serią o gangsterach. Jeśli tęskniliście za braćmi Tarasow to seria o braciach Renado jest dla was. Vendetta to książka o najstarszym z braci Leo i uroczej Mii Caruso.
Leo po śmierci dziadka staje na czele rodziny. Teraz to on rządzi i tworzy prawo. Jednak nie wszystkim się to podoba. Jest ktoś kto chętnie by przejął interesy i władzę w mieście. Życie Leo jest zagrożone. Mężczyzna nie spocznie do póki nie wyeliminuje wszystkich wrogów.
Mia to temperamentna młoda kobieta. Właśnie skończyła studia i nie spodziewa się, że rodzice mają na nią inny plan niż ona sama. Chowana pod kloszem nie zdaje sobie sprawy w jakim świecie żyje i czym zajmuje się jej rodzina. Aż do pewnego przyjęcia. Dziewczyna poznaje część prawdy, a wszystko w co wierzyła pęka jak bańka mydlana.
Drogi Leo i Mii przecinają się niejednokrotnie, aż do momentu, gdy mężczyzna ratuje ją z opresji. Zawierają umowę, która ma pomóc im obojgu. Żadne z nich nie przypuszcza jak bardzo zmieni się ich życie. A niebezpieczeństwo czycha na nich oboje.
Wow, ale to były emocje. Historia pełna niebezpieczeństw, zwrotów akcji, a w tle rodzące się uczucie. Ale jak to w mafi bywa jest też pełno kłamstw i tajemnic. Gdy już myślimy, że wszystkie karty zostały odkryte autorka zaskakuję po raz kolejny. Prawda może okazać się niebezpieczna. Poznajemy historię dwojga ludzi, których życie wywraca się do góry nogami, gdy ich drogi się krzyżują. Żadne z bohaterów nie przypuszcza, że układ, który zawarli zmieni się w uczucie. Tu nie znajdziecie wielkiego bum uczuć, tu będzie pięknie rozwijać tą miłość. Niezabraknie też ciętego języka, który urozmaica dialogii. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka wplata w fabułę bohaterów poprzedniej serii i dzięki temu możemy dowiedzieć się co u niech słychać. To kolejna świetna książka autorki. Ja bawiłam się wyśmienicie i czekam z niecierpliwością na kolejnego z braci. Polecam gorąco 🩷

Jak dla mnie zbyt dużo zawiłości w fabule jak na tak krótką historie. Wszystko było jakieś takie płaskie i bez emocji. Zero budowania napięcia i zero chemii między gł. bohaterami. Właściwie relacja damsko-męska tu nie istnieje a uwaga skupia się na "akcji" i powiązaniach z innymi mafiozami znanych nam z innych powieści pani Wolf.
Podsumowując, bliżej tej książce do "kryminału" niż romansu, więc jeżeli nie interesują cie rodzące się uczucia i namiętność miedzy bohaterami. Jeżeli nie szukasz rollercoastera emocjonalnego związanego z rodzącą się miłością to ta pozycja jest dla ciebie ;-)

Podsumowując, bliżej tej książce do...

📚Anna Wolf "Vendetta"
📖Wyd. @muza

Renado jest jednym z braci a mianowicie jest głową rodziny mafijnej. Leo odkrywa, że przeciwko niemu ktoś wytacza wojnę. Postanawia to odkryć i wtedy na jaw wychodzi, ,że zamieszana jest w to rodzina Caruso. Córka wroga Leo i to właśnie od niego chce się uwolnić. Ten jej pomaga i postanawiają razem zemścić się na jej ojcu. Ten zamierza ją poślubić i zniweczyć plany starego Caruso. Na jaw wychodzą także pewne tajemnice, które wpływają na życie dziewczyny.
Kochani jest to rozpoczęcie wątku rodziny Renado i jestem po raz kolejny w wielkim podziwie dla autorki. To jak ona potrafi stworzyć świat mafii to szok. Tylko ona potrafi połączyć historie mafijną z rewelacyjnym poczuciem humoru i namiętnością. Wszystkiego jest tu po trochu i każdy będzie zadowolony z tych elementów.
Jest to też w jakiś sposób powiązane z poprzednią seria, ponieważ bracia Renado są braćmi Rei, która była oczywiście w poprzednim tomie. Każdy z tych tomów jest dla mnie wspaniały i powracam do nich z wielkim sentymentem. Jest to jedna z najlepszych serii mafijnych jakie udało mi się przeczytać.
Leo jest mężczyzną, który potrafi rozpalać do czerwoności. Aż sama zazdrościłam bohaterce, że ma takiego faceta przy swoim boku. To jaki jest władczy i pewny siebie dodaje mu tej cudownej męskości. Uwielbiałam jego humor i to jak pomógł Mii. Obydwoje mieli charakterki, które razem tworzyły mieszankę wybuchową. To powoduje, że kobiety u Anny są zawsze z silnymi charakterami i pokazują na co ich stać.
Powieść ta porywa od pierwszej strony i czyta się ją od razu całą . Uwielbiam tempo jakie nadaje podczas akcji i łączy wszystko w rewelacyjną historię. Książki Ani zawsze mnie fascynują i łapią za serducho. Kocham i czekam na kolejne części . Jak dla mnie może to się nigdy nie kończyć.

📚Anna Wolf "Vendetta"
📖Wyd. @muza

Jezu, ta książka jest totalną tragedią. Relacje między bohaterami są bez sensu, a cała historia się nie klei i do tego nie jest bzdurna. Ten wątek z nazwiskami... Szkoda słów

Lubicie mafijne klimaty?

Ja uwielbiam twórczość Anny Wolf i każdą książkę spod pióra autorki biorę w ciemno.
W książce pt. "Vendetta" poznajemy Leo Renado, biznesmena i niebezpiecznego szefa mafii. Mia Caruso przypadkowo trafia na Leo, gdy ucieka przed tym, co wymyślił jej ojciec. Leo postanawia pomóc dziewczynie i dopiec jej ojcu. Dlaczego? Sięgnijcie po tę książkę to dowiecie się.

Przyznam, że autorka potrafi zaskoczyć i sprawić, że z przyjemnością czyta się jej książki. Fabuła wciąga i trzyma w napięciu. Tajemnice, sekrety rodzinne, zemsta,intrygi, niebezpieczeństwo i uczucie. Bohaterowie zapewnili mi niesamowitą rozrywkę, masę wrażeń i emocji. Zaskakujące zwroty akcji nie pozwoliły mi nudzić się. Książkę przeczytałam szybko, a kartki przewracałam, by dowiedzieć, jakie tajemnice skrywają bohaterowie. Styl i lekkie pióro autorki są bardzo przyjemne.
Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

Czytajcie!

Lubicie mafijne klimaty?