Dendrologia

Okładka książki Dendrologia
Jakub DolatowskiWłodzimierz Seneta Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo Naukowe PWN
2021-11-25
1991-01-01
9788301220181
dendrologia

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dla osób pragnących poznać szczegółowo morfologię roślin drzewiastych idealna!

Dla osób pragnących poznać szczegółowo morfologię roślin drzewiastych idealna!

idealna dla studentów kierunków przyrodniczych

idealna dla studentów kierunków przyrodniczych

Studia :3

Ok, to może coś o książce!

Zatem "Dendrologia" jak sam tytuł wskazuje jest książką o drzewach, głównie tych, które byłyby w stanie przeżyć w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawia wygląd - od najmniejszej cząsteczki (liści, igieł, nasion, szyszek, owoców itp) do całego wyglądu rośliny, oprócz tego opisane są uwagi odnośnie wymagań glebowych i wszelkich innych.

Miłą rzeczą, którą spotkałam w tej książce jest wytłumaczenie nazw łacińskich na "ludzki", jako że jestem istotą nie związaną dotąd z łaciną (a szkoda!).

Dobra dla ogrodników, architektów krajobrazu i tym podobnych osobników, choć jeśli ktoś lubi te klimaty, to w zasadzie mógłby sobie czytnąć.

Niestety są to opisy głównie "czystych" gatunków, a więc odmian jest mało, bo i po co, skoro co roku są tysiące nowych?

Studia :3

Ok, to może coś o książce!

Dodaj cytat z książki Dendrologia