Na zawsze twoja

Okładka książki Na zawsze twoja Sarah Sprinz
Okładka książki Na zawsze twoja
Sarah Sprinz Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Dunbridge Academy (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dunbridge Academy (tom 3)
Moondrive
2024-02-28
2024-02-28
Daria Kuczyńska-Szymala

Jest to już ostatni tom mojej ukochanej serii, która zabrała mnie w całkowicie inny świat. Pamiętam gdy dopiero poznawaliśmy pierwszą część i czekaliśmy na wiadomość, czy dostaliśmy się do 𝐃𝐮𝐧𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲, a teraz kończę tę historię i stawiam ją na półce obok dyplomu ukończenia 𝐃𝐮𝐧𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲.

Całą serię wspominam naprawdę bardzo dobrze i muszę przyznać, że ogromną robotę zrobiło tutaj wydawnictwo sprawiając, że czuliśmy się jakbyśmy uczęszczali do 𝐃𝐮𝐧𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲 wraz z naszymi ulubionymi bohaterami. Dostawaliśmy mejle, własną legitymację, dyplom i wiele innych rzeczy, które urozmaicały czytanie i oczekiwanie na kolejne tomy. Naprawdę bardzo podziwiam całą tę akcję i jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam być jej częścią i w niej uczestniczyć.

Ostatni tom. Czytając ostatnią część czułam się tak samo, gdy zaczynałam tę serię, miałam w sobie te same emocje, tą samą ciekawość i tak samo mnie wciągnęła w swój świat, że zapomniałam o moim.

Cudownie było poznać wszystkich bohaterów, niektórych poznaliśmy bardziej, tak jak tutaj dostaliśmy historię Olive i Colina, a niektórzy bohaterowie towarzyszyli nam jako poboczni. Warto dodać, że każda książka jest o innych bohaterach, ale przeplatają się tam wszyscy inni.

Zazwyczaj darzymy największym sentymentem pierwszą część serii, bo to od niej zaczęła się nasza przygoda i tak też jest w przypadku 𝐃𝐮𝐧𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲, choć każdy tom był tak samo cudowny, to na zawsze będę pamiętać o książce i bohaterach, z którymi rozpoczęłam tę przygodę.

Kończąc ostatnią stronę tej historii czułam w sobie smutek, że to już koniec, ale jednocześnie radość, że ta część również była tak samo wspaniała jak dwie poprzednie. Historia Olive i Colina również skradła moje serce.

Dodam również, że przed sięgnięciem po tę książkę warto zapoznać się z trigger warningami, gdyż zawiera ona trudne tematy, które mogą wywołać poruszenie lub inne negatywne odczucia.

Ja osobiście bardzo polecam całą tę serię, jest napisana cudownie, pióro autorki jest bardzo przyjemne, a klimat jaki panuje w 𝐃𝐮𝐧𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲 jest nie do zapomnienia.

𝟏𝟎/𝟏𝟎✯

Całą serię wspominam naprawdę bardzo dobrze i muszę przyznać, że ogromną...

Wystarczyła jedna noc, żeby życie Olive Henderson legło w gruzach. Wszyscy mówią, że miała ogromne szczęście, ale odkąd ocknęła się w szpitalu, ma wrażenie, że umarły jej marzenia... Gdy dowiedziała się, że ze względu na zaległości będzie musiała powtarzać jedenastą klasę, i to bez przyjaciół, poczuła, że całkowicie utraciła kontrolę nad swoim życiem. Ale zdecydowała, że nie pozwoli, by ktokolwiek widział jej łzy. Nie po raz kolejny.

Trzeci tom, tak samo wartościowy jak dwa poprzednie. I jest mi niebywałe przykro, że muszę pożegnać się z wszystkimi bohaterami Dunbridge Academy, bo ich przygoda właśnie tutaj się kończy.

To naprawdę niesamowite ile w tej części znów doświadczyłam emocji, wzruszeń, melancholi… i stanięcia oko w oko z poważnymi sprawami. Ale… choć kocham wszystkie z nich, to ten mimo wszystko jednak utrzyma się w swojej numeracji.

Autorka ponownie porusza ciężkie tematy, przez co przed zasięgnięciem należy zapoznać się z ostrzeżeniem. Ostatni tom pokazuje nam wątek cukrzycy, z którym powiem szczerze że spotykam się po raz pierwszy, niemniej nie obejmuje to pozycji uroku – wręcz przeciwnie – wszystko zostało świetnie opisane i wykreowane.

Jak już wcześniej mówiłam… niebywałe mocno będę tęsknić za całą trylogią Dunbridge Academy. Mimo wszystko cieszę się, że mogłam uczestniczyć w ich cudownej przygodzie oraz poznać ich niełatwe losy. Bardzo polecam całość każdemu, kto potrzebuje odskoczni, nie tylko na jeden wieczór.

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Wspaniałe zwieńczenie trylogii o wyjątkowej szkole z internatem w urokliwej Szkocji oraz jego mieszkańcach.
Przyznam, że ta część wycisnęła ze mnie najwięcej łez i była bardzo wzruszająca. Jednocześnie, jak na książkę młodzieżową, która z zasady ma być lekka, niesie naprawdę dużo mądrości.
Zdecydowanie jest to seria warta polecenia.

Zdecydowanie jest to seria warta polecenia.

Przewidywana, naiwna i przesłodzona, mimo to czyta się ją szybko i przyjemnie.

Przewidywana, naiwna i przesłodzona, mimo to czyta się ją szybko i przyjemnie.

Wartościowa pozycja jak i poprzednie tomy...tym razem mamy historie Olive oraz Colina podpalacza, że tak to mogę ująć....sporo emocji, empatii miłości...pomocy, ucząca, dozująca w miarę czytania, pokazuje kim dla siebie jestemy, jakimi wartościowymi ludzmi sie stajemy, jak przebaczac drugiemu i uczyc się żyć na nowo...niemieckie autorki potrafią przykuć uwagę nas czytelników...oby więcej takich madrych książek 💙

To już finał trylogii, czas pożegnać się z #dunbridgeacademy 🥺. A każda chwila z tymi książkami była warta spędzonej sekundy. 🥰 Chyba najfajniejsze było to, że każdy z tomów opowiadał historię innej pary — co wcale nie wykluczało pozostałych bohaterów. Zawsze dało się wyczuć obecność paczki przyjaciół. ❤️

Jeśli wziąć pod uwagę całokształt, to kolejność na podium utrzymuje się zgodnie z pierwotną numeracją tomów. Ostatni więc, w mojej ocenie, wypadł najsłabiej. Ale to wcale nie oznacza, że był zły!

Tym razem pod lupę bierzemy Olive. Nikt z Dunbridge raczej by do niej nie pasował, więc trzeba było dokleić kogoś nowego. Padło na amerykańskiego chłopca z problemami, przez które jego rodzina (a może nawet bardziej matka) postanowiła go przenieść do naszego miejsca akcji z Nowego Yorku. I uh, jak on strasznie mnie irytował!

Colin jest takim typem charakteru, z którym nie chcę mieć nic do czynienia. Olive swego czasu także nie przypadła mi do gustu, choć w tomie z jej perspektywy zdołała nieco ocieplić swój wizerunek.

Oczywiście życia ich obojga mocno się komplikują ze względu na niefortunne zdarzenia, fascynację sobą wzajemnie, chęć Colina zostania wyrzuconym z uczelni... Fantino ma wiele tajemnic i o żadnej nie chce wspominać. Olive natomiast — odkrywa je wszystkie (razem z nami oczywiście).

Taka zabawa w kotka i myszkę wzbudzała we mnie mieszane uczucia. Jasne, tym razem mamy do czynienia z motywem #friendstolovers (super, że autorka próbuje czegoś nowego w każdym tomie trylogii),ale niektóre teksty mogli sobie darować. No i po co być dla siebie takim wrednym...

Cóż, książka z pewnością uczy, że należy mówić prawdę, ujawniać fakty, o których się wie, a które mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy — a na pewno nie sprawiać żadnych problemów (zwłaszcza wychowawczych). A tak poza tym, to jak zwykle: cud, miód, i orzeszki; lekkie pióro autorki, wniknięcie w głąb psychiki bohaterów, jak również dobra zabawa podczas czytania.

Jeśli wziąć pod uwagę całokształt, to kolejność na podium utrzymuje...

Na zawsze twoja" to trzecia i ostatnia część trylogii o bohaterach elitarnej szkoły znajdującej się w Szkocji Dunbridge Academy. Każda część dotyczy innej pary, każda jest inna, ale razem tworzą świetną całość.

Olive po pożarze nie radzi sobie najlepiej. Liczne poparzenia powodują brak perspektyw na treningi pływackie, ponadto psychicznie nie czuje się dobrze, a świadomość, że musi poprawiać tę samą klasę i być odseparowaną od przyjaciół tym bardziej ją dołuje.
Colin po niespodziewanych wydarzeniach przenosi się do DA ze Stanów w połowie semestru. Jest zły, rozgoryczony i chce zrobić wszystko aby jak najszybciej wrócić do domu. Poznanie Olive wszystko komplikuje, a on sam czuje, że znalazł kogoś, kto go rozumie, obawia się tylko, czy dziewczyna poradzi sobie z prawdą o nim i o tym czego się dopuścił...

Jeśli lubicie i szukacie ciekawych, wciągających książek dla młodych dorosłych to koniecznie sięgnijcie po tę trylogię. Świetnie napisana, lekka, wartościowa, momentami zabawna, czasami wzruszająca i warta poznania. Trzecia część oprócz przybliżenia postaci Olive i Colina również pożegnanie z pozostałymi bohaterami. To była bardzo fajna przygoda i cieszę się, że mogłam poznać losy tych młodych ludzi. Myślę, że będzie mi ich troszkę brakować.

"Dunbridge Academy" to cudowna trylogia i każdy tom opowiada o różnych bohaterach, chodzących do Dunbridge Academy!

"Dunbridge Academy" czytało się bardzo ciekawie, książka jest napisana w dobry sposób, opowiada ona o zmieniającej się relacji Olive i Colina!

Myślę że trzeci tom "Dunbridge Academy" jest moim ulubionym tomem, lecz do pierwszego czuję większy sentyment!

Książka porusza trudne tematy, z którymi wzmagają się bohaterowie. "Dunbridge Academy" ma w sobie cudowny klimat, który napewno poczujecie podczas czytania! Jeśli pokochaliście dwa pierwsze tomy to musicie koniecznie sięgnąć po trzeci!

To już niestety koniec mojej przygody w Dunbridge Academy ale może za to początek twojej!

Bardzo wam polecam przeczytać tę trylogię w tym trzeci tom "Dunbridge Academy"!

Mam nadzieję że podobała wam się recenzja i zachęciła was do przygody w "Dunbridge Academy"!

To niesamowite, ile w tej części jest emocji, zaskoczeń, wzruszeń i ważnych spraw. Najlepsza część.

Bardzo ciężko było mi się wciągać w ten tom. W moich odczuciach był on nieco gorszy od poprzednich. Relacja głównych bohaterów rozwijała się bardzo powoli, jednak nie było to jakoś bardzo pokazane. Autorka w tym tomie poruszyła ważne wątki. Bardzo cieszę się, że autorka pokazała nam w małym stopniu jak wygląda cukrzyca. Nasi bohaterowie zmagają się z problemami z którymi sobie w ogóle nie radzą. Colina dręczą demony przeszłości. Ostatnie 100 stron książki podobało mi się najbardziej. To tam mogliśmy czytać więcej o relacji głównych bohaterów. Jedna scena wzbudziła we mnie dużo emocji.

• Do kupienia
  • Młodzieżowe