Joanna

Elżbieta Hutnik Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-02-13
2024-02-13

Myślałam, że będzie to kryminał, ponieważ opisów wydawcy czytam dwa zdania i albo opis mi się spodoba albo nie. Nie zawiodłam się, ponieważ jest to ciekawa powieść obyczajowa, z bardzo, ale to bardzo irytującą główną bohaterką.

Nie wiedziałam, że kobieta może mieć, aż tak słabą intuicję i inteligencję emocjonalną. Wolę już jej męża Roberta. Widocznie są ludzie, którzy lubią żyć w bańce. Bohaterka jest naprawdę denerwująca, nie ma w niej nic pozytywnego, dobrze, że ma tak tolerancyjnego męża i córkę, bo jej siostry i matka reprezentują podobny poziom.
Mamy kilka bardzo ciekawych wątków- moim ulubionym jest brat Roberta, Michał- człowiek zagadka. Cieszę się, że był tak rozwinięty w powieści. Chętnie poznałabym bardziej irytującą część rodzinki Aśki, jej matkę i siostry, które nie mają zbyt wiele miejsca, a szkoda.

Z książki możemy wyciągnąć dla siebie kilka istotnych wniosków. Najważniejszy (moim zdaniem) jest taki, że trzeba ze sobą rozmawiać, rutyna zabija każdą miłość. Tajemnice są złe i mogą zrujnować życie człowieka. Te wszystkie błędy popełnili nasi bohaterowie.

Elżbieta Hutnik ma lekkie pióro, poczucie humoru, potrafi zaskakiwać. Chętnie przeczytam kolejną powieść naszej autorki. Może z wątkami kryminalnymi? bo widzę, że ma do tego talent.

Okładka jest bardzo ładna- stonowane kolory i tajemnicza Joanna w centrum.

A jaki wyciągam wniosek z tej historii? Rozmawiajmy ze sobą, to wiele ułatwi w naszym życiu. Tajemnice narastają i potem nie można się z nich wydostać, powstają kłamstwa, niedomówienia i związek rozsypuje się jak talia kart.

Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki #Joanna zaintrygował mnie opis. Sięgnęłam więc po tą pozycję i spędziłam z miło czas.

Joanna miała wszystko czego pragnie każda kobieta. Realizowała się w roli matki i żony. Robert, jej mąż, był dobrym i znakomitym ojcem oraz mężczyzną, którego kochała. Nigdy nie musiała martwić się o finanse, ponieważ rodzinna firma, która przejął jej mąż po śmierci ojca Joanny przynosiła bardzo dobre dochody całej jej rodzinie. Po trzynastu latach małżeństwa przez przypadek kobieta podsłuchuje rozmowę swojego męża i dowiaduje się, że Robert chce jej się pozbyć raz na zawsze.

Do czego doprowadzą kłamstwa i sekrety skrywane przez lata?

JOANNA to pełna tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji, zagadek, sekretów i kłamstw które po latach wychodzą na jaw. Ta książka ma dość duży przekaz i mocno uświadamia czytelnika o tym, iż brak rozmów w małżeństwie prowadzi do oddalenia się od siebie i braku zaufania.

Autorka napisała książkę taką mocno z życia wzięte o dość bogatej rodzinie, która pomimo swojej majetnosci zmaga się z szeregiem problemów. To nie jest tak, że bogaci ludzie mają wszystko czego tylko zapragną. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów, z którymi główna bohaterka musiała sobie poradzić. Na pewno spędziłam miłe chwile z tą lekturą, która ukazuje cienie i blaski rodzinne. Nie należy ta historia jednak do porywający, raczej do spokojniejszych lektur.

Życie z drugą osobą, choćby najbliższą naszemu sercu, nie zawsze usłane jest różami. Często droga bywa ciężka, a szara rzeczywistość przynosi na myśl liczne rozterki. To, jak postąpimy zależy tylko i wyłącznie od nas, od naszego zaufania. Jeśli jest zbyt małe, zachwiane, łatwo nas skłócić. Jeśli jest natomiast spore, relacja nigdy się nie zachwieje. Pytanie tylko... Jak bardzo sobie ufamy?

"Joanna" to najnowsza książka autorstwa Elżbiety Hutnik. Autorka porusza w niej tematy życia codziennego, relacji międzyludzkich. Opowiada o małżeństwie, które spotyka się z licznymi trudnościami. Ich problemem jest rutyna, brak szczerej rozmowy, zaufania do siebie i pojawiające się dookoła tajemnice. Niewyjaśnione sprawy plątają się między nimi przez lata, aż w końcu pewnego dnia wychodzą na jaw. Niestety, w inny sposób niż oboje by sobie tego życzyli.

Elżbieta Hutnik w swojej powieści opowiada historię rodziny, która mogłaby spotkać praktycznie każdego z nas. Poruszając wiele krótkich wątków, uświadamia o realiach życia. Pokazuje, że najważniejsza jest rozmowa i zaufanie. Miłość i przyjaźń są równie ważne, jeśli są szczere. I to właśnie jest clou całego życia - prawdziwość i szczerość z nas płynąca, a nie to, czego wartość możemy zliczyć. Ta pozycja idealnie to uświadamia.

Historia tytułowej Joanny bardzo przypadła mi do gustu. Książka ta, opowiada o realiach. Pokazuje, że świat ma różne kolory, na które my mamy znaczny wpływ. Jest prawdziwa, dotyka w pewnym stopniu każdego czytelnika. Spokojna, zdystansowana i delikatna. Bez większych emocji, czy zwrotów akcji. Historia idealna dla osób lubiących życiowe opowieści. Dla mnie bardzo ciekawa lekcja, natomiast myślę, że dla osób starszych idealna pozycja na półce.

carrrolinablog.com

Zaintrygowana okładką, postanowiłam rzucić okiem na opis powieści Elżbiety Hutnik i poczułam się na tyle nim zaciekawiona, że skusiłam się na lekturę Joanny. A w związku z tym, że nie miałam okazji poznać się z poprzednią powieścią autorki, nie wiedziałam, czego mogłabym się spodziewać. Nie oczekiwałam więc cudów. Liczyłam na lekką i wartką historię. Jak wyszło?

Nie napiszę Wam, że mnie ta powieść porwała, bo bym skłamała. Skłamałabym również, pisząc, iż jest to kiepska historia. Po skończeniu Joanny miałam bardzo mieszane uczucia, bo... powieść ta miała swoje dobre momenty, ale były w niej też takie, które albo sprawiały, że robiło się nudno, albo czułam, jakby autorka na siłę chciała czytelnika rozbawić lub z lekka zaszokować i wówczas ta radość z czytania leciała w dół.

Niemniej nie można odmówić Elżbiecie Hutnik, że ma całkiem lekkie pióro i potrafi od czasu do czasu rozbawić, czy też zasiać odrobinę niepewności, by czytelnik był ciekawy tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Ale też za dużo miejsca w tej książce poświęciła na powtarzanie niektórych informacji o bohaterach, jakby „objawienie” ich raz nie wystarczyło, by czytelnik wiedział o tym, czy tamtym bohaterze to i owo. Tak jak i intryga, która została – mam wrażenie – na siłę rozwleczona i taka... naciągana. Gdyby została skrócona i rozwiązana szybciej, tak jak to finalnie autorka uczyniła – byłoby naprawdę super.

Dodam jeszcze, że sam początek bardzo mi się podobał. Elżbieta Hutnik mnie zaintrygowała, przyjemnie wprowadziła w tę historię i rozpoczęła od błędnych wniosków, jakie wyciągnęła tytułowa Joanna... Jak było dalej – już wspomniałam... :)

A co można jeszcze z tej historii wyciągnąć? Głownie to, że rutyna gubi człowieka. Zapomina się o drobnych przyjemnościach, uznając obecny stan za niezmienny. I, że takie bycie obok siebie, a nie ze sobą potrafi doprowadzić do kuriozalnych sytuacji – tytułowa Joanna jest tego przykładem. Bo w związku ważna jest komunikacja, spędzanie ze sobą czasu i umiejętność znalezienia chwili dla drugiej osoby, czy komplement – nawet rzucony w biegu. I to ledwie ułamek tego, co można w tej historii znaleźć – więcej musicie odkryć sami.

Jeśli zatem macie ochotę poznać sekrety, jakie skrywa Joanna – zarówno tytułowa bohaterka, jak i sama powieść – to skuście się na ten tytuł. Może to połączenie obyczaju z nutą komedii przypadnie Wam do gustu i spędzicie z tą książką kilka fajnych godzin.

Nie...

Prawda jest bliżej niż myślisz

Błyskotliwa i pełna zagadek opowieść o perypetiach pewnej bogatej rodziny biznesmenów

Joanna zdaje się być bardzo szczęśliwa jak żona i matka zajmująca się domem. Jej życie jest spokojne, poukładane i dostanie. Nic nie zapowiada zmiany, ani katastrofy. Ale tak to zwykle jest.

Lecz nagle podsłuchuje rozmowę, w której jej mąż Robert mówi, że chce się jej raz na zawsze pozbyć.

Oczywiście jest w szoku, ale udaje jej się opanować emocję i w tajemnicy zaplanować ucieczkę i zemstę.

Ale czy na pewno będzie to konieczne? A może to wszystko to jedynie nieporozumienie? Aby się o tym przekonać, sięgnięcie po tą książkę.

Zdecydowanie wiele się dzieje, jest akcja, humor, zagadki. Intrygująca książka.

Prawda jest bliżej niż myślisz

Lecz nagle podsłuchuje rozmowę, w której jej mąż Robert mówi, że...

#joanna autorstwa #elżbietahutnik to błyskotliwa powieść obyczajowa, która w ciekawy, sarkastyczny i zaskakujący sposób opowiada o pewnym małżeństwie.
Główna bohaterka powieści Joanna Jasińska jest jedną z trzech córek bogatego biznesmena, żoną Roberta, który z powodzeniem prowadzi firmę po teściu, matką jedynaczki i aktywną zawodowo kobietą.
Kiedy po kilku poronieniach i śmierci nowo narodzonego synka, jej marzenia o dużej rodzinie odchodzą w siną dal, kobieta popada w depresję.
Po jakimś czasie wraca do życia i próbuje pogodzić się z rzeczywistością, skupiając na córce, pracy i domu.
Jakież jest jej zdziwienie, kiedy pewnego dnia podsłuchuje rozmowę swojego męża z najbliższym współpracownikiem, z której wynika że jest okropną megierą, ich 13-letnie małżeństwo to totalna pomyłka i że w najbliższym czasie jej ślubny planuje się jej w jakiś sposób pozbyć.....
W głowie Joanny natychmiast rodzi się plan ucieczki, zemsty i Bóg wie jeszcze czego. A na zrealizowanie tego planu ma jedynie 2 tygodnie.
Jaki będzie finał tej przewrotnej historii - musicie przeczytać sami. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Kiedy po kilku poronieniach i...

• Polscy autorzy
  • Zwierzęta