Flame Moon

Okładka książki Flame Moon Jedersafe
Okładka książki Flame Moon
Jedersafe Wydawnictwo: Amare Cykl: Trylogia Universe (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Universe (tom 2)
Amare
2024-01-31
2024-01-31

Jeśli myślicie, że pierwszy tom łamie serce, to tutaj się mocno zdziwicie.

Pierwszy tom pokochałam całym sercem, jest bezpieczną przystanią, do której wracam pamięcią co chwila. Drugi tom, to istna cegiełka, która złamie wasze serce, poskleja i wprowadzi w stan emocjonalny. Płacz gwarantowany.

Ten tom to istny rollercoaster emocjonalny, ale za to go uwielbiam.
Treść jest dopięta na ostatni guzik, a pismo jest bardzo przyjemne.

Jeśli lubicie:
* Motyw grupy przyjaciół
* Nielegalne wyścigi
* Age gap (6lat)
* Zabójstwa
* Zemsta
To koniecznie sięgnijcie po trylogię „Universe”

Gratulacje! Sięgaj gwiazd 🧡🔥

Jeśli myślicie, że pierwszy tom łamie serce, to tutaj się mocno zdziwicie.

Ten tom to istny rollercoaster emocjonalny, ale za to go uwielbiam.
Treść...

,,Flame Moon” zabiera nad w emocjonującą podróż opowiadającą o miłości, przyjaźni i zemsty. W świecie pełnym niebezpieczeństw i niewyjaśnionych tajemnic główni bohaterowie, stają przed wyzwaniami, które zmuszają ich do stawienia czoła własnym demonom.

Historia rozpoczyna się w szpitalu, gdzie Francy, cudem ocalała z rąk śmierci gdy bohaterka próbuje wrócić do zdrowia. Jednakże nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza gdy wrogowie czekają na każdym zakręcie. Jadesafe mistrzowsko manewruje między wątkami miłosnymi a napięciem, tworząc wciągającą opowieść. Rzucane wątki zaskakują, a nieoczekiwane zwroty akcji trzymają nas w nieustającym napięciu.

Mimo to możemy odczuć lekkie rozciągnięcie akcji i nadmiar opisów, co może wpłynąć na to że będziemy znudzeni. Jednakże dla tych, którzy cenią wnikliwe charakteryzacje postaci i rozbudowane relacje między nimi, to warto sięgnąć po tą historię.

,,Flame Moon" to wciągająca kontynuacja, która wzbudza emocje. Choć może nie być pozbawiona pewnych wad, to z pewnością dostarcza nam niezapomnianych doświadczeń.

[współpraca reklamowa]

Oprawcie się dobrze na literacką podróż, która wciągnie Was na kilka wieczorów, bowiem przygoda sięga około 700 stron. Jednak nie martwcie się, mimo obfitości treści, umiejętności autorki sprawiają, że akcja jest dynamiczna, a liczne zaskoczenia podsycają atmosferę, unikając nudnej konwencji. "Książka wpisana jest w nurt New Adult", ale nie ogranicza się tylko do tego gatunku; sięga po różnorodne motywy, malując silne postacie bohaterów, które mają wiele do powiedzenia.

Warto podążać za chronologią wydarzeń, ponieważ autorka kontynuuje ciąg przyczynowo-skutkowy. Zagłębiamy się więc w wydarzenia po tragicznym wypadku Francy. Dziewczyna, powoli wracając do siebie, mierzy się z zanikami pamięci oraz traumą, której już raz doświadczyła. W tej trudnej drodze towarzyszy jej Dominic, który walczy z własnymi demonami, podobnie jak nieugięty Bruce.

Rozgrywający się dramat prowadzi do pytania: Kto wyjdzie zwycięsko z tej walki? Czy wspólny cel nie doprowadzi do krwawej rozgrywki między bohaterami? Zagłębiając się w tę intrygującą opowieść, odkrywamy, że nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje.

[współpraca reklamowa]

„Flame Moon” to drugi tom trylogii Universe autorstwa Jedesafe. Książka jest bezpośrednią kontynuacją i muszę przyznać - rusza z kopyta. Akcja tomu 1. skończyła się w taki sposób, że byłam wdzięczna, iż mogłam od razu zacząć drugi. A najprzyjemniejsze zaskocznie? Drugi tom jest w praktycznie w większości opowiedziany perspektywy Dominica!🤭

Fabuła drugiego tomu rozpędziła się na dobre i w końcu udało nam się  otrzymać odpowiedzi na niektóre z nurtujących pytań. Konkluzja konfliktu zdecydowanie zadowoliła mnie jako czytelnika (niech Bruce smaży się w piekle 😈) i tak naprawdę już czuję się usatysfakcjonowana.

Jeśli chodzi o bohaterów: dziękuję autorko, że Francy rozwinęła się jako bohaterka i wreszcie się polubiłyśmy! Za to z resztą bohaterów poczułam się jak z paczką przyjaciół. Niestety tak jak z jednej strony bardzo lubiłam rozdziały o całej ekipie, tak niektóre były zbędne i troszkę niepotrzebnie wydłużały książkę. Na szczęście czytelnicy, którzy kochają motyw found family, na pewno go docenią.

Konkluzja całego tomu jednak pozostawiła we mnie trochę kwaśne odczucia. Plot twist sprowadził historię do rozwoju wydarzeń, który wręcz mnie irytuje w książkach, lecz okazało się później, że dałam się zmylić. Nie będę tu spoilerować, ale uwierzcie, że autorka lubi i potrafi dobrze zakręcić historią😏

Tak więc, jeśli macie za sobą 1. część opowieści o Dominicu i Francessie i spodobała wam się, to mogę wam obiecać, że drugi tom pokochacie jeszcze bardziej! ❤️

Ocena 4/5 ⭐️
[współpraca reklamowa ]

Fabuła drugiego tomu rozpędziła...

Czy kobieta może zmienić życie mężczyzny?
Tak tylko w tedy kiedy ona posiądzie jego serce.
Francy zawładnęła sercem Dominica i tym samym stała się najważniejszą osobą w jego życiu. A to z kolei doprowadziło do tego, że jest głównym celem wrogów Dominica.

Zemsta to uczucie, która zawładnie każdą częścią ciała, wierca się w umysł i serce. Powoduje, że tylko ona się liczy. Cud spowodował, że France przeżyła i dochodzi do zdrowia w szpitalu. Dominic jest zawładnięty chęcią zemsty, bo o mały włos nie stracił miłości swojego życia. France pomimo tego, że odzyskała przytomność to jednak w jej pamięci znajdują się luki, historię, wydarzenia, których ona nie pamięta.

Z pomocą przyjaciół fragmenty zaczynają tworzyć jedną całość. Ona jak i Domnic wiedzą, że kobieta jego życia ciągle znajduje się w niebezpieczeństwie, bo Bruce Nordwood nie spocznie póki nie skończy tego co zaczął. Dawny przyjaciel teraz największy wróg nie spocznie póki Dominic nie straci wszystkiego co kocha. Kto zwycięży w tej potyczce, kogo jeszcze zranią po drodze ??
Dowiecie się przeczytawszy już drugi tom Flame Moon.Mam trochę mieszane uczucia historia miłości, przyjaźni, zemsty, wyścigów .

Ale jak dla mnie za bardzo się ciągnie, za mało akcji, a za dużo rozpisywania się.

Niestety nie pochłonęła mnie chociaż dałam jej szansę. Ale to w cale nie znaczy, że nie zachwyci was. Dlatego warto przeczytać i wyrazić swoją opinię.

Czy kobieta może zmienić życie mężczyzny?
Tak tylko w tedy kiedy ona posiądzie jego serce.

Wyrwana cudem z rąk śmierci, jednak gdy tracimy wspomnienia możemy nazwać się żywymi? W końcu to one budują nasze życie.
Na to pytanie możecie sobie odpowiedzieć podczas czytania.

Dwoje ludzi, miłość, wypadek, tragedia, wzloty i upadki.

Na samym początku chciałabym Wam powiedzieć, żebyście nie przerazili grubością tej książki. Czyta się ją przyjemnie i szybko! Dosłownie można powiedzieć, że idzie przez nią przepłynąć.

Bardzo lubię wątki w książkach gdzie któryś z bohaterów traci pamięć całkiem lub częściowo, jest to wtedy ciekawe i można wtedy wprowadzić wiele fajnych wątków i akcji.

Nie chce za wiele spoilerować, ale podczas czytania przeżyłam tyle różnych emocji. Mam wrażenie jakbym niektóre dopiero teraz poznała! Czytałam tą historię z przerwami bo bałam się sprawdzić co będzie dalej, a jednocześnie tak bardzo tego chciałam! To w tym było po prostu boskie!

Nie mogę zarzucić tej książce tego, że nic się nie dzieje, bo dzieje. Dużo akcji, nie ma czasu na odetchnięcie, autorka funduje jazdę bez trzymanki.

Główni bohaterowie bardzo mi się podobają, zostali fajnie pokazano i wykreowani. Żeby bardziej ich poznać, przeczytajcie koniecznie poprzednią część przed tą!

Polecam!

Na to pytanie możecie sobie odpowiedzieć podczas czytania.

Dwoje ludzi, miłość, wypadek, tragedia, wzloty i upadki.

Dwudziestoczteroletni Dominic Brown czuje ogromne wyrzuty sumienia. Bruce Norwood i jego ludzie zrobili niewyobrażalną krzywdę jego dziewczynie. Skrzywdzili kogoś, na kim tak bardzo mu zależy. Mimo danej Francy obietnicy, nie zapewnił jej bezpieczeństwa i ta myśl nie daje mu spokoju. Od zawsze nauczony był, by nie pokazywać uczuć ani własnych myśli, jednak kiedy widzi w jakim stanie znajduje się Frances przepełnia go rozpacz. Chce przestać myśleć o niej i czuć wyrzuty sumienia chociażby na chwilę. Największą dawkę adrenaliny i oderwania od otaczającej rzeczywistości daje mu jazda samochodem, od zawsze był przekonany, że żyje by jeździć i coś czuć. Najważniejsze dla niego jest to, żeby Francy się obudziła, i żeby było wszystko z nią w porządku.

Kiedy osiemnastoletnia Francy Anfrew wybudza się ze śpiączki farmakologicznej wywołuje to u jej najbliższych wiele skrajnych emocji od niebywałego szczęście do okropnego strachu. Cudem wyrwana z rąk śmierci Francessa jest przestraszona, zlękniona i nieufna i ma potężne problemy z przypomnieniem sobie wielu rzeczy. Z dnia na dzień czuje się lepiej, nabiera sił i dochodzi do siebie. Wiele rzeczy musi sobie poukładać w głowie. Ma za sobą przeszłość, która będzie ciągnęła się za nią do końca życia, przed którą nie może uciekać. Trwający ciągle przy jej boku Dominic pomaga jej przypomnieć sobie wiele rzeczy. Mężczyzna za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego największy wróg. Jeśli chce to załatwić dobrze, nie może działać pochopnie. Chce się go pozbyć i sprawić, by cierpiał tak, jak cierpiała Francy. Dominic nie odpuści ale Bruce też tego nie zrobi. Stawka jest duża więc ryzyko adekwatne.

"Beginning moon" czytałam jakiś czas temu, bardzo miło go wspominam i wiedziałam, że muszę przeczytać kolejną część tej trylogii. "Flame moon" w moim odczucie jest chyba jeszcze lepsze od pierwszej części. Bardzo się cieszę, że narratorem w tej części jest Dominic i historię poznajemy z jego punktu widzenia. Ta część jest bardziej wciągająca i w większym stopniu przepełniona emocjami. Bohaterowie dostarczają nam różnych wrażeń. Historia bohaterów pochłonęła mnie bez reszty. Udowadnia jak przewrotny bywa los i jak wielką siłę ma miłość. Nie da się z nią wygrać. Ten tom wysoko stawia poprzeczkę. Ciekawi bohaterowie, oryginalna fabuła i lekki styl pisania nie pozwolą nam się oderwać od tej lektury.

W tej powieści "zagrało" chyba wszystko. Ciekawie skonstruowane postacie bohaterów, świetny pomysł na fabułę oraz sprawnie poprowadzona akcja. Ta książka wciąga już od pierwszych stron. Tę powieść czyta się w mgnieniu oka. Wciąga nas od pierwszych stron, pochłania do ostatnich. "Flame moon" to bardzo lekka i przyjemna lektura. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Ta powieść to strzał w dziesiątkę. Zdecydowanie ten tytuł można uznać za dobrą kontynuację serii, która ma potencjał, aby wyróżniać się na tle sobie podobnych. Nie tylko dzięki bardziej zaskakującej i rozwiniętej fabule, ale także nietypowym bohaterom. Jestem zachwycona!

(Współpraca z wydawnictwem)

Ocena 9/10

Na początku chce napisać, że jestem bardzo szczera w opiniach o książkach, to co wam się podoba mi nie musi i na odwrót.

W pierwszej części się zakochałam (Beginning Moon),a w tej jeszcze bardziej. Uwielbiam to, że Brown nie jest chamowatym narcyzem jak to bywa w większości książkach. Bardzo lubię też ich relacje, pomimo tego co się stało. Pewnie zapytacie "To dlaczego nie ma 5/5?", otóż już wyjaśniam. Jak wszystkie wydarzenia mi się bardzo podobały spójność itd. to przed Epilogiem mamy w skrócie, że wszystko się układa i wg, a w epilogu mam wrażenie, że główna bohaterka-Francessa oprócz zaburzeń lęk@wych ma też burdeline. Nagle mówi, że nie chce chodzić na terapie, brać leków a potem jeszcze zrywa z Brownem. Na tym fragmencie miałam takie Xd. Odnośnie listu który wysłała prawdopodobnie Amelie, nie mogłam się z nim pogodzić W sposób taki, że stwierdzam , że niezły plot twist. Nie mam do niego żadnych zarzuceń. Pomimo tego bacznie wyczekuje 3 tomu. Dziękuje też wydawnictwu za zaufanie. Reasumując bardzoooo polecam. Moja jedna z ulubionych trylogii.

(Współpraca z wydawnictwem)

Ocena 9/10

🧡 𝓕𝓵𝓪𝓶𝓮 𝓶𝓸𝓸𝓷 – 𝓙𝓪𝓭𝓮𝓻𝓼𝓪𝓯𝓮

🧡 Drugi tom trylogii Universe.
Francy po poważnym wypadku wraca powoli do zdrowia. Po odzyskaniu przez dziewczynę przytomności wszyscy się cieszą jednak okazuje się, że dziewczyna ma problemy z pamięcią. Dziewczyna musi się zmierzyć zarówno z traumami, jak i wybrakowanymi wspomnieniami.
Jaką rolę w tym odegra Dominic?

~

🧡 Pierwszy tom tej trylogii bardzo mi się podobał. Więc z takim oczekiwaniami sięgnęłam po kolejny. Jakie było moje zawiedzenie, gdy okazało się, że ta część historii jest zdecydowanie gorsza. Początek jeszcze czytałam z przyjemnością im dalej, tym gorzej. Musiałam się zmuszać do czytania tej książki. Co prawda zakończenie pozostawiło po sobie duże zaskoczenie to jeszcze nie wiem, czy sięgnę po ostatniej tom.

🧡 Moim największym problemem z tą książką jest to jak poprowadzona została akcja. Przez około sto stron nie dzieje się praktycznie nic ciekawego, a następne sto wręcz, aż za dużo. Książka była bardzo przewidywalna i nie wywarła na mnie elementu zaskoczenia.

🧡 Główny bohater jest zdecydowanie moim ulubieńcem tej książki. W relacji bohaterów przez ten tom nie ma jakichś rewolucji. Przez cały czas nie dzieje się u nich nic ciekawego Ogromnie cringowało mnie, gdy zwracał się do głównej bohaterki „my love”. Było to wpychane w rozmowie, tak że wychodziło bardzo nienaturalnie.

🧡 Akcja książki dzieje się w Stanach jednam zauważyłam brak podstawowego researchu. Imiona bohaterów były spolszczone i z Nicholasa zrobił się Nikoś. Czytając tę książkę czułam się, jakbym czytała książkę prosto z watt pada. Pomimo że nie zauważyłam literówek to budowa zdań zdecydowanie leży.

🧡 Nie znalazłam żadnych zalet tej historii. Mój ogromny zawód, bo wcześniejszy tom oceniłam na cztery gwiazdki. Jeszcze nie zadecydowałam, czy kończę swoją przygodę z tą historią, bo pozostawiła lekki niedosyt.

1,5/5⭐

🧡 𝓕𝓵𝓪𝓶𝓮 𝓶𝓸𝓸𝓷 – 𝓙𝓪𝓭𝓮𝓻𝓼𝓪𝓯𝓮

🧡 Drugi tom trylogii Universe.
Jaką rolę w tym odegra Dominic?

~

🧡 Pierwszy tom tej...

Cudem wyrwana z rąk śmierci Francy powoli wraca do siebie w szpitalu. Gdy odzyskuje przytomność, a rodzina i przyjaciele nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, okazuje się, że dziewczyna ma poważne problemy z pamięcią.
Francy kolejny raz będzie musiała zmierzyć się z traumą i odnaleźć w sobie siłę, by jak najszybciej odzyskać wspomnienia. Nie jest jednak sama. Przy jej boku wiernie trwa Dominic, którego nieustannie dręczą wyrzuty sumienia. W końcu to właśnie jego wróg, Bruce Nordwood, próbował odebrać mu to, co dla niego najcenniejsze. Obaj wciąż depczą sobie po piętach i obaj mają równie silne powody, by zniszczyć siebie nawzajem.
Który z nich okaże się silniejszy i bardziej zdeterminowany w dążeniu do celu? Ile ludzkich istnień pochłonie żądza zemsty i wymierzenia kary za nieodkupione winy?

Niech was nie przeraża ilość stron ,no to jest "ten grubasek", który czyta się szybko ,intensywnie , wciągająco. Tak sobie myślę pisząc ta recenzje ,że mam ostatnio ogromne szczęście do książek ,ale to wiąże się też z tym ,że wybieram te ,które są zgodne z moimi zainteresowaniami. Taka też jest i ta. Kocham akcje , realnych bohaterów , wątek zemsty , bezgranicznej miłości i oddania . Dodatkowo podczas czytania książka serwuje tyle emocji ,że musiałam rozłożyć ja sobie na dwa razy. Z czystym sumieniem mogę napisać ,że jest to rewelacyjna kontynuacja ,a zakończenie sugeruje ,że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

„Wiesz, dlaczego ona Cię pamięta? Bo coś do Ciebie czuje. Takich silnych emocji się nie zapomina.”

Oczywiście między wierszami możemy wychwycić poruszane trudne i ważne tematy ,z którymi i my spotykamy się w codziennym życiu.
O tej książce można by było pisać i gadać godzinami ale żadne słowa nie oddadzą tych emocji ,które siedzą w czytelniku ,więc jeżeli chcesz je przeżyć to koniecznie musisz ją przeczytać .

• Patronat
  • Brak Legimi A