RAK

Okładka książki RAK Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj
Okładka książki RAK
Grzegorz FilarowskiNadia Szagdaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Lingua Mortis Cykl: RAK (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
RAK (tom 1)
Wydawnictwo Lingua Mortis
2023-10-26
2023-10-26
stalker z Tindera Tinder stalker

Lubicie historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?
Bo ja bardzo.
Kiedy poznaję Iwo Raka, w życiu nie wpadłabym na to, że to będzie oszust z Tindera. Czyli pewnie właśnie o to chodzi, tak potrafią zakręcić kobietę, że nawet czytając nie chce w to uwierzyć.
On pojawiający się w momencie, kiedy Monika ma problem z byłym mężem. On pomocny w każdej chwili. On próbujący pomóc jej wygrać duże pieniądze podczas rozwodu i opiekę nad córką.
Nagle pojawiają się inne kobiety, pojawia się mąż Moniki. Pojawia się policjant, którego celem staje się załapanie faceta, który tak krzywdzi kobiety, które o dziwo wcale nie chcą nic mówić. Czy się boją? Czy zostały przez niego aż tak omotane, zastraszone?
Mimo, że na początku powieść wydaje się trochę zagmatwana, za dużo wątków, to potem nie można przestać czytać, nagle zaczynamy sobie wszystko składać. I zastanawiać się jak? Jak można być takim człowiekiem, jak można wykorzystać bezbronne kobiety, rozkochać, oszukać, że chce się jej pomóc, a potem okraść i stawać się wobec nich potworem. On zawsze przy każdej kobiecie bogatej, rozwiedzionej czy tej, której niedawno umiera mąż. Człowiek o dwóch twarzach, kłamiący w żywe oczy, który wie jak łatwo zmanipulować kobietę, która cierpi, która potrzebuje wsparcia.
Czytając poznacie historie kobiet, które dały się zmanipulować temu oszustowi, doświadczycie tego, jak bardzo łatwo jest omotać drugą osobę, dając jej wsparcie i miłość a potem zniszczyć ją fizycznie i psychicznie. Jak można ją zastraszyć na tyle, że ona nie chce nawet nikomu o tym opowiedzieć.
Ale daje też nadzieję, na to, że mimo wszystko powinnyśmy nie tracić wiary w drugiego człowieka.
Polecam wszystkim kobietom i nie tylko, bo Iwo nie tylko je zmanipulował. Jest to książka pełna wielu emocji trzymająca w napięciu do ostatniej linijki…
Bo nigdy nie wiemy na kogo możemy wpaść w kawiarni, na ulicy, jak może skończyć się nasza internetowa, albo niby przypadkowa randka… Bądźmy czujne, bo pewnie takich Raków mamy wielu dookoła.
Życzę Wam możliwości jej przeczytania a ja czekam na kolejny tom.

Lubicie historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?
Bo ja bardzo.

"To nie życie pisało dla niego ten scenariusz. To on pisał swoje życie, a nawet jeśli zdarzył mu się kleks, potrafił z niego zrobić ozdobny inicjał. "

Pojawiał się w ich najczarniejszych chwilach, pełnych cierpienia, udręki. Swą wyrozumiałością stopniowo wślizgiwał się w ich codzienność. Był dokładnie taki, jakim chciały go widzieć. Spragnione miłości, właśnie u jego boku odnalazły to, o czym zawsze marzyły. Ale czy na pewno? Czy te czule szeptane słówka rzeczywiście były szczere? Czy pod tą szarmancką otoczką nie skrywa się drugie dno?

Nie można odmówić mu sprytu i konsekwentnego działania. Iwo Rak doskonale wiedział czego oczekiwał od swoich partnerek. Bezlitośnie grał na emocjach, uczuciach, raniąc tak by zabolało najmocniej. Nie zważając na nic.

To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Utkana z emocji odsłania mroczne oblicze człowieka, ciemne strony jego natury. Stalker z Tindera zniszczył życie wielu osobom, wykorzystał i obdarł ze spokoju. Z każdym rozdziałem uświadamiałam sobie jak w prosty sposób można paść ofiarą manipulacji. Jak łatwo stracić kontrolę nad swoim życiem. Ta historia ma więcej niż jeden wymiar. Szokuje, przeraża i wywołuje fale złości. Daje do myślenia, a także przestrzega przed nadmiernym zaufaniem. Przedstawiona bardzo realistycznie, rzetelnie, dzięki czemu nie sposób czytać ją obojętnie. Współczucie miesza się ze smutkiem i niedowierzaniem. Jestem ciekawa jaki będzie jej finał, więc czekam na kontynuację.
Warto przeczytać.

Historia kilku kobiet, zmaltretowanych, doświadczonych przemocą fizyczną lub psychiczną ,szantażowanych jest tu opowiedziana do bólu autentycznie. Nadmienić tu trzeba, że ta historia jest oparta na faktach, co potwierdza tezę, że życie pisze najokrutniejsze scenariusze. Ogrom emocji i wrażeń, których nie szczędzą nam autorzy są naprawdę warte poznania. Podjęta problematyka kat-ofiara może przełożyć się na wiele dziedzin życia, i dotyczyć może nie tylko kobiet, dlatego książkę w swej uniwersalnym przekazie naprawdę trzeba poznać. Jak się okazuje, ludzie, których spotykamy na swej drodze mogą mieć różne intencje i nie zawsze są one czyste, choć z pozoru może wydawać się inaczej. Idealnym przykładem na to jest właśnie nasz bohater, który "wybiera" swoje ofiary według ściśle sprecyzowanych planów.

Kreacja bohaterów, podobnie jak sama fabuła, jest realistyczna, co wpływa na jakość czytania. Czytelnik może w pewnym stopniu poczuć to, co czują ofiary Raka. Na uwagę zasługuje tu głównie Monika, która została omotana i wykorzystana przez bohatera, który z kolei idealnie opanował sztukę manipulacji. Oszust z Tindera, bo z nim możemy utożsamić Iwa, działał w ten właśnie sposób. Wykorzystywał kobiety w gorszych momentach ich życia, kiedy to ich poczucie wartości i pewności siebie zostaje podkopane i zachwiane. Okazywanie im z pozoru bezinteresownego zainteresowania i wsparcia było jak balsam dla ich zranionych dusz.

Iwo Rak - dostajemy w książce pełny przekrój jego okrucieństw i mechanizmów działania w stosunku do swoich ofiar. a jego przykładzie możemy też obserwować nieudolność służb, sądownictwa czy też prawa w stosunku do ofiar i ich oprawcy. Smutna, ale jakże prawdziwa rzeczywistość. Zły, okrutny i pozbawiony wszelkich norm moralnych bohater, budzi same negatywne uczucia. Czytelnik zadaje sobie pytanie: jak można być takim człowiekiem? Narracja jest poprowadzona mistrzowsko Budowanie napięcia, dynamiczne zwroty akcji... to jest to, co sprawia, że nie da się odejść od tej powieści. Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, poruszyła, wzburzyła i też otworzyła oczy, na to, jak łatwo stać się ofiarą manipulacji... Jestem ogromnie ciekawa drugiego tomu! To moje 10/10 i bardzo wam polecam tą mocną i wstrząsającą książkę!

Wyobraź sobie siebie jako ofiarę albo świadka brutalnej przemocy - psychicznej i fizycznej... i zaraz po traumatycznym przejściu stajesz się na wpół-niewidzialny, tracisz głos, każdy Cię unika. To o czym chcesz opowiedzieć, jest dla innych tak absurdalnie trudne do wyobrażenia, że mogło się wydarzyć, że sprawia, że...nikt Cię nie słyszy, wręcz odpycha, próbuje zatkać usta. Nikt nie chce Ci pomóc.

Nadal mam gęsią skórkę..
Kiedy tylko przypomni mi się jakakolwiek scena z tej książki. A jako mieszkance Wrocławia, przypomina mi się często. Gdy tylko mijam miejsca czy okolice, które widziały momenty zaciskania się obrzydliwych szczypiec RAKa na kobietach, czuję ich cierpienie i zaciskam pięści.
To jest po pierwsze o kobietach, które znajdują się w tej historii nie ze słabości, a z rozpaczliwego pragnienia bycia zaopiekowanymi. One mają tylko potrzebę posiadania przy sobie mężczyzny, nie być już dalej zdane same na siebie przy naprawie samochodu, załatwieniu czegoś. Tak bardzo chcą wierzyć, że pojawia się on aby zakończyć pasmo samotności i cierpienia, które mają z sobą. Paradoksalnie nie szukają plastra, bo to on przykleja się do nich sam - wysycając krwawiące miejsca trucizną pomieszaną z euforycznym narkotykiem, aby zamaskować rzeczywiste intencje.
To także jest opowieść tym, jak wiele krzywdy, tak dużej liczbie osób, może wyrządzić JEDEN bezlitosny człowiek, używając technik manipulacji przed którymi powinny ostrzegać nas media, szkoły, plakaty na przystankach autobusów. Antybohater tej opowieści wzbudza we mnie tak skrajnie negatywne emocje, że autentycznie przerasta mnie pisanie o nim, bo przywołuje to te wszystkie koszmarne sceny i czyny, do których się dopuścił, odsyłam do książki. Już mi się zrobiło słabo.
Niestety ta pozycja obrazuje, w jakiej iluzji bezpiecznego kraju żyjesz i jak beznadziejna jest Twoja sytuacja w momencie, kiedy Ty albo ktoś Tobie Najbliższy staje oko w oko z psychopatą, a całe otoczenie nie chce tego widzieć i nie wiesz co dalej będzie z Twoim życiem.

Na szczęście książka RAK udowadnia także, jak JEDEN człowiek może zmienić bieg historii osób, które od lat bezsilnie szukały wsparcia i wyjścia ze swojej sytuacji. Mam ogromną nadzieję, że zainspiruje także wiele osób, do porzucenia utartego "sam/a nic nie zdziałam".

Po prostu przeczytaj tą książkę i opowiedz o niej innym, bo to wszystko musi zacząć głośno wybrzmiewać.

„ Rak ” to historia o czyjejś obecności, ale nie tej dobrej. Tej złej, przylegającej do świadomości, wywołującej strach, ból i cierpienie. Obecność socjopatycznej jednostki, do skóry przylegającego zła pod płaszczem uczynnego mężczyzny, ślad w umyśle zostawia.

Ktoś powie, że były naiwne, ktoś powie, że same się prosiły. A ja powiem, że chciały być zauważone, chciały poczuć się docenione i kochane. Nic więcej. Nic mniej. W chwili życiowej słabości potrzebą ich była namiastka szczęścia i czyjaś uwaga.
Wtedy pojawiał się on - Iwo Rak.
Zakradał się powoli,
mamił pięknem słów,
wpijał się w ich życia
jak nowotwór,
jak pijawka,
dopóki nie wyssał wszystkiego.
Zagarniał, co chciał,
okradał, wyciszał i odchodził.
Zostawiał łzy,
okaleczone ciała i dusze,
lęk, strach i niepewność,
duszę ograbioną z wiary i
przerażenie.

Kreślona przez dwójkę autorów na fundamencie prawdy i osobistym przeżyciu jednego z nich opowieść. Zatrważająca w swojej wymowie, przenikająca do szpiku kości dosadnym obrazem manipulatora i pozbawionego wszelkich zahamowań człowieka. Mroczna i trudna, przeszywająca umysł, wnikliwie ukazująca mechanizm działania jednostki wyzutej z jakichkolwiek skrupułów. Oscylująca wokół portretu człowieka, zadającego przemoc psychiczną i fizyczną oraz wokół bohatera, który podjął z nim walkę. Będąca przestrogą, refleksją i jednocześnie nadzieją. Będąca głosem donośnym, wołaniem o sprawiedliwość, odpowiedzią na działania, które nie mogą przejść bez echa, którym nie można dać przyzwolenia na krzywdę drugiego człowieka.
Historia, która wydarzyła się naprawdę i może przytrafić się każdemu z nas. Czekam na kolejny tom, a Wam polecam.

Współpraca reklamowa z @grzegorz_filarowski @nadia_szagdaj @ktotorak @longuamortis_ph

”RAK. Psy szczekają, karawana jedzie dalej” Grzegorz Filarowski i Nadia Szagdaj

5/5 ⭐️

„- Ona się nie rusza - powiedziała, jakby zobaczyła ducha.
- Żyje? - dopytywał dyspozytor.
- Nie wiem - odparła jego rozmówczyni. - Nie rusza się. Nie wiem… - mamrotała.”

Potrzebuję drugiego tomu NA JUŻ.
Dawno żadna książka mną tak nie wstrząsnęła.

Temat kobiet, które zostały oszukane na duże pieniądze prawdopodobnie jest nam wszystkim w mniejszym lub większym stopniu znany. Oglądając, czy też czytając artykuły na ten temat często myślałam sobie, że ”ja bym się tak nie dała”, albo ”mnie by to na pewno nie spotkało”.
A potem przeczytałam tę książkę i moje myślenie zmieniło się o jakieś sto osiemdziesiąt stopni.
Bo przecież każdą z nas mogłoby to spotkać.
Przecież ci mężczyźni przygotowują się zapewne latami, zanim zaczną oszukiwać kobiety.
Przecież oni mają swoje sposoby, żeby owinąć sobie wokół palca nawet najbardziej asertywną osobę.

To mogłabym być ja, albo ty.

Takim oszustem jest właśnie Iwo.
Iwo uwodzi kobiety, bardzo zresztą umiejętnie, a te łapiąc haczyk, wpadają prosto do króliczej nory.
Myślicie sobie pewnie, że te kobiety nie próbowały odzyskać swoich pieniędzy.
Otóż nie.
Próbowały, sęk w tym, że Iwo wtedy zmieniał się w chodzącego red flaga. Jego miła maska w jednej chwili spadała, a potwór wychodził na powierzchnię.

„- Chcesz się dowiedzieć, jak zostałam idiotką roku?”

Iwo nie dopadał pierwszej lepszej kobiety, nie. On dokładnie dobierał swoje ofiary, wiedząc, jaki jest ich słaby punkt, wiedząc, gdzie uderzyć.

Przerażające..

Ja sama szukałam miłości w internecie, wiadomo, takie mamy czasy i to nie jest nic nadzwyczajnego. Natomiast bardzo się cieszę, że miałam to szczęście i nie spotkałam takiego Iwa na żywo.

I chciałabym też ostrzec, że to jest książka dla ludzi o mocnych nerwach, przynajmniej w moim odczuciu. Bo lektura nie należy do łatwych i przyjemnych, mimo tego, że jest bardzo wciągająca. Ja sama musiałam przeplatać sobie tę historię z inną, lżejszą książką.

Wiedziałam, że to będzie mocna historia, ale chyba nie byłam przygotowana na aż taki rollercoaster.
Absolutnie NIE żałuję, że ją przeczytałam.

Uważam, że powinno się więcej mówić o tego typu sprawach. Może nagłaśniając takie przypadki, więcej kobiet zastanowiłoby się dwa razy, zanim zaufałoby nie tej osobie co trzeba.

„- Kiedy Iwo po raz pierwszy się do mnie odezwał, byłam w trakcie burzliwego rozwodu - stwierdziła.
- Podobnie jak większość jego ofiar - zauważył Filip.”

”RAK. Psy szczekają, karawana jedzie dalej” Grzegorz Filarowski i Nadia Szagdaj

5/5 ⭐️

„- Ona się nie rusza - powiedziała, jakby zobaczyła ducha.
- Żyje? - dopytywał dyspozytor.
- Nie wiem - odparła jego rozmówczyni. - Nie rusza się. Nie wiem… - mamrotała.”

Potrzebuję drugiego tomu NA...

RAK. Psy szczekają, karawana jedzie dalej- Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj

Poznajcie prawdziwą historię człowieka, który niczym nowotwór zniszczył życie wielu ludziom przez 14 lat! to ciemna i poruszająca opowieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach, która odsłoni brutalne konsekwencje stalkera z Tindera. Ta historia ma więcej niż jeden wymiar…

Iwo Rak jest niczym toksyna, która rozprzestrzenia się w naszym ciele i życiu. Która zabija nas i wyniszcza nie tylko od zewnątrz ale i wewnątrz!
Wstrzajaca historia kobiet, które zostały zbrukane, oszukane i zniszczone przez faceta, który traktował siebie jak Boga, który wierzył, że bezkarnie może wszystko.

Zastanawiam się dlaczego te kobiety nie chciały mówić. Dlaczego nikt nie reagował, jak były sygnały? Dlaczego jeden facet tak potrafił wszystkimi zmanipulować? Rany, ta książka to ogrom emocji! Byłam w szoku! Nadal do mnie nie dociera jak to możliwe! Sytuacja Moniki w tej książce totalnie mnie poruszyła! A że strony na stronę czytając i odkrywając więcej po prostu łapałam się za głowę ! Facet wybierał najsłabsze ogniwa, tak by mógł nimi manipulować i naciągać w każdą możliwą stronę! Wiem, że na potrzeby książki na pewno coś zostało dodane czy zmienione, ale fakt, że inspiracją były prawdziwe wydarzenia sprawia, że mrozi krew w żyłach!
Jedno mnie zastanawia, dlaczego kobiety tak późno „wpadały” na to że to nie jest miły Pan który z dobrego serca pojawiał się w ich życiu.

Jestem ciekawa jak zakończy się ta historia, bo nadal wiele jest nie wyjaśnionych a fakt, że „psy szczekają, a karawana jedzie dalej” uświadamia jakie są realia polskiego prawa i organów ścigania.
Jestem poruszona i uważam, że w dzisiejszych czasach nie jest trudno zmanipulować kobiety „pokrzywdzone przez życie i łatwowierne” aczkolwiek nadal nie rozumiem „jak”.

Kto to Rak? Facet, który zniszczył życie wielu osobom i nic sobie z tego nie robił!
Musisz koniecznie przeczytać, a jeśli lubisz historie oparte na faktach to jest twój must read ! Poza tym, to niezła przestroga dla wszystkich!

Współpraca reklamowa

RAK. Psy szczekają, karawana jedzie dalej- Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj

Iwo Rak jest niczym...

Ta książka potwierdza, że życie pisze najbardziej niesamowite (i przejmujące) scenariusze. Tę historię się pożera, wchłania. Prawdziwa do bólu, a najlepsze jest to, że ona wciąż się toczy... Fantastyczna!

RAK. Tom 1. Psy szczekają, kawarana jedzie dalej.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Książka wciąga od pierwszej strony. Jest mroczna, brutalna, wstrząsająca i przeraża. Na początku możecie być lekko skołowani ilością imion, akcji ale szybko wszystko tworzy jednolitą całość.

Czytając, zastanawiasz się jak "pocieszny brzydal" mógł omotać sobie wokół palca tyle kobiet, majętnych kobiet. Z czasem widzisz co się dzieje.. pojawia się w ich życiu w momencie w którym najbardziej tego potrzebują, rozwód, żałoba.. jest dla nich troskliwy, miły, pomaga w codziennych problemach.
Iwo jak nowotwór niszczy po kolei życie kolejnych kobiet.
Sprawy się komplikują gdy pojawia się Batman, mężczyzna z obsesją ujęcia potwora. Sprawa dotyka Filipa bezpośrednio, gdy Rak zaczyna spotykać się z jego żoną (są w trakcie rozwodu),niszczy jej życie i wciąga w to ich córeczkę.

Książka opowiada wiele historii kobiet, których życie zniszczył Iwo Rak. Przemoc fizyczna i psychiczna, szantaż kompromitującymi zdjęciami, filmami, manipulacja. To wszystko sprawia że kobiety nie chcą zeznawać lub te zeznania wycofują, ze wstydu, bojąc się o swoją reputację. Żyją w ciągłym strachu, że ktoś za nimi idzie, ktoś je śledzi, nagrywa.. Cały czas się za siebie oglądają. To musi być przerażające.

Dlatego, myślę że każda z nas powinna przeczytać tą książkę, żeby mieć oczy otwarte. Żeby nie dać się omotać, zwłaszcza w momentach przełomowych w naszym życiu.

Książka mówi nie tylko o nas, "słabej płci" ale również o tym jak osoby, które chcą chronić ofiarę mogą dać się łatwo wciągnąć w manipulacje i z atakującego stać się ofiarą.

Znasz historię "stalkera z Tindera"? Oszust opisywany w książce to, działający na Dolnym Śląsku Robert I.

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i czekam na więcej! Z chęcią sięgnę po następne tomy, mam nadzieję że będą równie dobre jak ten.

Jestem pełna podziwu dla odwagi Moniki i pozostałych kobiet, że odważyły się opowiedzieć swoją historię, pomimo bólu jaki wzbudza ponowne przeżywanie tego co je spotkało.

RAK. Tom 1. Psy szczekają, kawarana jedzie dalej.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Lubicie czytać książki, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach ?!

Ja bardzo ! Chociaż czasami wydaje mi się, tak było w przypadku tej książki, że wolałabym aby ta historia była fikcją autora. Historia jest naprawdę mocna i daje dużo do myślenia, a nawet wbija w fotel.

Iwo Rak główny bohater powieści, znalazł sobie super pomysł na biznes. Działał dokładnie jak oszust z Tindera ( film chyba już oglądał każdy) i oplatał samotne kobiety niczym bluszcz wysysając z nich wszystko to co najlepsze.

Iwo manipulacje ma w małym palcu i porusza się w tym świecie niczym ninja 🥷

Książkę czytałam z wypiekami na twarzy i wydaje mi się, że warto nawet ją przeczytać ku przestrodze. Kto z nas czasami nie ma chwili samotności, kryzysu czy zwątpienia, a wtedy bardzo łatwo jest wpaść w sidła oszusta w owczej skórze..

Książka naprawdę godna polecenia !

francuska_na_obcasach

Lubicie czytać książki, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach ?!

• Kindle