Niewierna

Purple Book
2024-02-29
2024-02-29
Sylwia Chojnacka

Zaskakująco wciągający thriller. Zaczyna się niewinnie, bo rzeczywiście - Rachel po prostu brakuje towarzystwa i normalnego życia po tym jak jej córka opuszcza gniazdo. Ma idealnego męża, naprawdę opisy budują ich relacje na wysokim poziomie. W najbardziej nieodpowiednim momencie w życiu Rachel zjawia się dawna miłość. Po wspólnie spędzonej nocy nic już nie jest takie jak dawnej, rozpoczyna się seria prześladowań, z którymi kobieta musi się mierzyć sama. Przez chwilę na początku lektury przeszło mi przez myśl, kto jest sprawcą tego zamieszania. Ale szybko to odrzuciłam. Zakończeniem byłam zaskoczona, choć jak wspomniałam - trochę się spodziewałam.

Jeżeli to jest thriller trzymający w napięciu to jest to napięcie w gumie babciowych majtasów.
Gdzieś orzez moment akcja zaczyna być wartka i można powiedzieć, że rozdziały przelatują jeden za drugim, ale rany, to według mnie bardziej powieść obyczajowa z elementami thrillera, niż (powtórzę się) thriller trzymający w napięciu.
Bardzo mała garstka podejrzanych, która mimo usilnych zabiegów z sytuacji na sytuację coraz bardziej się zawęża. Dla mnie mocny średniak,

Bardzo mała garstka podejrzanych, która mimo...

Bardzo wciągająca, ciekawa książka.

Bardzo wciągająca, ciekawa książka.

📚Tytuł: „Niewierna”
🖋️ Autor: J.L Butler
📃Ilość stron: 513
🏢Wydawnictwo: @purple_book_wydawnictwo

Thriller psychologiczny, który świetnie się czytało od pierwszych stron. W opiniach innych przeczytałam, że ciut im się dłużyło, bo faktycznie książka ma ponad 500 stron, natomiast ja nie odniosłam takiego wrażenia.
Przez to, że autorka skupia się na wewnętrznych rozterkach głównej bohaterki i jej relacji z mężem, historia jest bardziej autentyczna. Ogólnie akcja toczy się całkiem szybko i czytając, nie masz poczucia „zagubienia” w fabule książki.

Rachel Reeves jest dojrzałą kobietą, która ma poukładane życie rodzinne a jedyną jej bolączką, jest wyprowadzka jedynaczki. Od tego czasu z każdym dniem czuje się bardziej samotna. Mimo iż ma wsparcie męża, który bardziej widzi żonę jako „kurę domową”, postanawia wrócić do ukochanej pracy w wydawnictwie.
Wybiera się z przyjaciółką po fachu, na otwarcie nowego imprintu thrillerów. Po rozmowie z jednym z wydawców otrzymuje pracę. Jest bardzo szczęśliwa, że będzie miała szansę wrócić do zawodu i zająć się tym, co kocha najbardziej. Oczywiście wraz z Sereną muszą to uczcić i kilka drinków później .... spotyka swoją miłość z czasów studenckich. Związek z Chrisem był bardzo burzliwy, pełen głupich kłótni i seksu na zgodę. Alkohol, wygląd mężczyzny plus wspominki robią swoje. Mimo upływającego czasu oboje odczuwają niesamowite przyciąganie i kończą tę noc w hotelu. Spotkanie po dwudziestu pięciu latach zmieni życie tej dwójki. Rachel zaczyna mieć ogromne wyrzuty sumienia i szuka okazji, aby przyznać się do zdrady swojemu mężowi. Niestety już od pierwszych chwil, po jej powrocie do domu, zaczynają się dziać dziwne i nietypowe rzeczy. Przychodzą anonimy, sms-y, głuche połączenia, kobieta czuje się śledzona.
Jakie tajemnice ukrywa małżonek i skąd ma pieniądze na wystawne życie? Czy spotkanie po latach było dziełem przypadku?

Bardzo dobra historia, którą czyta się świetnie. Chwilami odnosiłam wrażenie, że oglądam serial na Netflix, bo przyznam szczerze, że ta książka to gotowy scenariusz na ekranizację. Dużo zwrotów akcji i końcówka, której się nie spodziewałam.

Współpraca: @purple_book_wydawnictwo

📚Tytuł: „Niewierna”
🖋️ Autor: J.L Butler
📃Ilość stron: 513
🏢Wydawnictwo: @purple_book_wydawnictwo

Przez to, że autorka skupia się na wewnętrznych rozterkach...

"Niewierna", autor: J.L.Butler.

Rachel Reeves jest żoną i matką. Córka głównej bohaterki opuszcza już rodzinny dom, aby kontynuować dalszą edukację. Rachel również potrzebuje jakichś zmian. Kobieta zdradza męża, jednak później zaczyna tego żałować. Na domiar złego, okazuje się, że główną bohaterkę obserwuje stalker, który nie zawaha się przed niczym. Jak Rachel poradzi sobie z tą sytuacją? Kto obserwuje kobietę i jaki ma w tym cel? Jeśli jesteście ciekawi to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍

Książkę czytało się bardzo dobrze. Podoba mi się styl autorki. Dodatkowo na plus jest zaskakujące zakończenie 👍 Tak więc jeśli macie ochotę na ciekawy thriller to szczerze polecam Wam ten tytuł 👍

#współpracarecenzencka

"Niewierna", autor: J.L.Butler.

"Niewierna" J.L. Butler to kryminał, który pochłonął mnie w całości.
Książka wciąga od pierwszej strony.
Główna bohaterka Rachel ma luksusowe życie, córkę, bogatego i kochającego męża a także piękny dom. Jednakże po wyjeździe córki na studia, postanawia wrócić do pracy, gdyż nie radzi sobie w pustym domu. Na jednym z branżowych przyjęć spotyka swą miłość z lat młodzieńczych, co kończy się jednorazową zdradą. Ta noc zmienia jej całe życie. Ktoś poznał jej tajemnicę i nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć wszystko na czym jej zależy. Rachel co chwilę podejrzewa inną osobę jako stalkera.
W lekturze znajdziemy zatem motyw sekretów, tajemnic rodzinnych, zdrady, depresji, anoreksji czy wreszcie wspomnianego wcześniej stalkingu.
Autorka sprawnie buduje napięcie, zaskakuje kolejnymi wydarzeniami. To powoduje, że książka trzyma w napięciu do ostatnich stron. A finał rzeczywiście jest zaskakujący.
Polecam z całego serca tę lekturę, która pochłoniecie błyskawicznie. Na pewno spędzicie z nią fajnie czas i nie będziecie się nudzić.
Dziękuję Wydawnictwu Purple Book za egzemplarz do recenzji

"Niewierna" J.L. Butler to kryminał, który pochłonął mnie w całości.
Książka wciąga od pierwszej strony.

Podobało się to czytadło.
Dobrze napisane, nudy nie było. Motywy bohaterki zrozumiałe i po mimo błędu i "obłędu"" da się ją lubić.
Zakończenie... może nie bardzo zaskakujące, ale ciekawe.

Generalnie na plus :)

Podobało się to czytadło.
Zakończenie... może nie bardzo zaskakujące, ale ciekawe.

Generalnie na plus :)

Przeczytałam z zainteresowaniem.

Przeczytałam z zainteresowaniem.

Ogólnie, nie taka zła. Nawet fajnie napisana. Ciekawy pomysł na fabułę. Dobry, wciągający sposób pisania. Ale była taka brytyjska, jakoś tak powoli ta akcja się rozwijała.... Do tego rozwiązanie można było przewidzieć.
Jednak jako przerywnik mocniejszych pozycji można sięgnąć ;)

Jednak jako przerywnik mocniejszych pozycji można sięgnąć ;)

Rachel ma idealne życie i w sumie wypełnia je głównie dbaniem o dom, rodzinę i samą siebie. Wszystko zmienia się po wyjeździe na studia jej córki, Dylan.

Rachel, czując, że czas wrócić do pracy, stara się o zatrudnienie w wydawnictwie. Mąż jednak nie jest zadowolony z takiego rozwiązania i nie rozumie kompletnie jej decyzji.

Kiedy sfrustrowana Rachel wybiera się z koleżanką na bankiet, żeby poznać swojego przyszłego pracodawcę, spotyka swojego byłego chłopaka, jeszcze z czasów studiów. Spędza z nim jeszcze jedną jedyną przygodę…

Sekret, który postanowiła zachować tylko dla siebie, nie będzie długo czekał na ujawnienie.
Bo ktoś wie… i zrobi wszystko, żeby zniszczyć życie Rachel.

Kłamstwa, tajemnice, zdrada i ZEMSTA. Na tym opiera się cała historia. Dodatkowo bardzo lubię motyw stalkingu w książkach. W trakcie lektury skakałam od oprawcy do oprawcy, starając się odkryć, kim jest prześladowca i dlaczego to robi. Mimo, że rozwiązanie nie było wśród moich najwyżej obstawionych, ucieszyłam się, gdy już do niego doszłam. Dobra książka na wieczór.

Kiedy sfrustrowana Rachel wybiera się z...

• Audiobooki
  • Legimi powieści