Obłęd

Kolejne spotkanie z lekarką Martą Wolską i jej partnerem, policjantem Michałem Łazowskim.
Tajemnicza epidemia dotykająca mężczyzn, zaczyna się rozprzestrzeniać w Warszawie, powoduje dziwne stany lękowe. Do grupy ekspertów, która ma badać przyczyny epidemii, zostaje zaproszona lekarka chorób zakaźnych, Marta Wolska.
Wielokrotny gwałciciel młodych kobiet, syn znanej i wpływowej prawniczki, zostaje oczyszczony z zarzutów już po raz kolejny. Za każdym razem, kiedy zostaje złapany, skutecznie unika wymiaru sprawiedliwości.
Ponownie powraca wątek traumatycznego zdarzenia sprzed lat, który nadal spędza sen z powiek Marty.

Fantastyczna powieść na pograniczu kryminału i thrillera. Bardzo dobrze i szybko poprowadzona akcja, jest niesamowicie wciągająca i zaskakująca, budzi ogromną ciekawość. Mnóstwo różnych emocji, które doświadczamy czytając książkę, nie pozwala jej odłożyć. Autorka pięknie buduje napięcie, przez co powieść jest ogromnie intrygująca. Bohaterowie historii są wykreowani bardzo realnie, mają różnorodne charaktery. Świetna, emocjonująca książka, którą zdecydowanie warto przeczytać.
Bardzo polecam :)

Wielokrotny gwałciciel młodych kobiet, syn znanej i...

Znowu pani Horn popełniła książkę z bardzo inteligentną fabułą, mocnym przesłaniem i super oryginalnymi sposobami zabójstw. Dziękuję i proszę tak trzymać!

Uwielbiam, jak sprawiedliwość dosięga drani, którzy niszczą życie porządnych ludzi. Książka niby lekka, szczególnie przez te wtręty obyczajowe, bez głupiego rozlewu krwi, a jednak porządnie trzyma w napięciu. Autorka przebiegle manipuluje czytelnikiem, jeszcze w żadnej z jej książek nie udało mi się przewidzieć końcówki. Cieszy, że doktor Wolska górą, również w prywatnych relacjach z komisarzem :)

Policjant Michał Łazowski i lekarka Marta Wolska to taka ładna para! Oboje wyleczeni ze złudzeń pracują po cichutku. Ku chwale sprawiedliwości. Ona jest bardziej zaangażowana. Mamy ludzi co wywołali epidemię koro (wyjaśnienie co to jest w tekście 😁 ),bezkarnego gwałciciela, dwóch twardorękich od jednego, dużego gangusa i oczywiście jednego pana na poziomie, za to złego okrutnie. Marta chcąc nie chcąc wyrównuje rachunki i planuje przyszłość. Autorka przypomina akcje z poprzednich tomów, także pogubić się nie sposób. Pomimo śmierci jest lekko i dowcipnie chociaż było już lepiej. Ku rozrywce polecam nienachlanie.

To moje guilty pleasure. Czyta się lekko i przyjemnie, idealna na wakacje. Dużo akcji i humoru. Czytając można się odprężyć. Polecam

Parafrazując Kunderę, można by napisać "cudowna lekkość pióra". I to by już pewnie starczyło na ocenę dobrą. Ale przecież jest w tej powieści oryginalna fabuła, inteligentne poczucie humoru oraz są charakterni bohaterowie kryminalni ze swoim skomplikowanym życiem osobistym. Za działania tych bohaterów trzymam w trakcie czytania kciuki, choć zdrowy rozsądek podpowiada, że nie powinno się tak czynić. Nie ma tu żadnych dłużących opisów. Są za to różne wstawki edukacyjne. Na przykład, można się dowiedzieć, co to jest hiperteloryzm i co ma wspólnego z Jackie Kennedy. W konsekwencji, aż prosi się, by ocenić wysoko. Dodatkowy punkt za super finał - kto by się spodziewał takiego rozwiązania? Chyba nie pojadę więcej na daczę kolegi z pracy...

Świetna książka, z niecierpliwością czekam na kolejne przygody dr Wolskiej! Pani Alicjo Horn proszę o jak najwięcej kolejnych książek!

"Obłęd" to czwarty tom zwariowanych - oraz niebezpiecznych - losów lekarki Marty i policjanta Michała, którzy na własną rękę "eliminują i rozliczają zło" 📖

Tym razem warszawiaków atakuje tajemnicza i nietypowa epidemia, układy się pogłębiają, przeszłość znów powraca... a śmierć goni śmierć 💀

Fabuła jest przebojowa, brutalna (🆘),nieobliczalna i pełna akcji. Dużo dialogów i ciętych ripost sprawia, że książka sama się czyta!

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale idealne "czytadło" dla fanów medycznych thrillero-sensacji 😎

PS Na plus przypominanie w trakcie informacji z poprzednich tomów tak, żeby nikt się nie pogubił 😊

Policjant i lekarka rozczarowani systemem sprawiedliwości, który mocno ich zawodzi, biorą sprawy we własne ręce. I nie ma zmiłuj. Nie rozumiem tylko, jak ta para moż espokojnie żyć po tym, co robi, chyba że ma nerwy ze stali. Bardzo dobry pomysł, naprawdę fajnie zrealizowany. Polkowski czyta audiobuk gorzej niż przebojowego Pasożyta, ale i tak mi się podoba.

Ciekawe, czy "koro" Autorka zapożyczyła z bałkańskich pląsów horo. :) zgrabnie napisana - choć nie czytałem poprzednich, więc być może czegoś nie wyłapałem, to kiedyś sięgnę.

• Kryminał
  • Thriller