Okładka książki Raj dla graczy Marcus Emerson
Okładka książki Raj dla graczy
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik Youtubera (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik Youtubera (tom 7)
Gamer's Paradise
Muza
2023-11-08
2023-11-08
Wojtek Cajgner

To już siódma część przygód małego Spencera. Cała ekipa w akcji. Moja Liwia uwielbiam, bo książka nie dość, że ma fajna czcionkę, w sam raz dla młodszych i nastolatków. Jak ja to mówię, nie utkną na jednej stronie pół godziny. Do tego ma mnóstwo obrazków, taką dodatkową formę komiksu. Czyta się świetnie. Przyciąga i gwarantuje dobrą zabawę.

Mamy za sobą już siedem części i z każdą lubimy bardziej naszego youtubera. Choć jemu fanów przybywa bardzo powoli. 😜

Tym razem ze swoją szkolną ekipą startują w zawodach graczy. Niestety, jak druga strona oszukuje to nie może iść dobrze. Do tego kradzież, a Davy miał być odpowiedzialny i pilnować skradzionej kamery. Wszystko się sypie. Co na to chłopiec? Znajdzie złodzieja? Wygra zawody? Przekonajcie się sami. Jak potoczą się losy szkolnej paczki.

Przyjaźń, rywalizacja, walka, sprawiedliwość. To tylko niektóre z uczuć. Paczka już w tej chwili jest na tyle zgrana, że zrobiliby dla siebie wszystko. Najważniejsza jest przyjaźń.

Polecam 💪💪💪

Mamy za sobą już siedem części i...

Davy Spencer znów powraca! Fergus poprosił jego i resztę przyjaciół by rozegrali z nim dwudniowy turniej gier wideo. Grą, w którą mają zagrać są WodoBalonowe Wojny - gra, w którą gra każdy, bez wątpienia najpopularniejsza obecnie gra wideo świata. To gra na STO PRO sieciowa, gdzie gracze biegają zakuci w zbroje i ciskają w innych graczy kolorowymi balonami z wodą. Można zdobywać XP, stroje, bronie miotające balonami i spersonalizować swój awatar w grze. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy dowiadują się, że będą grać w trybie obłędnym. Konsekwencje tego trybu - to one są obłędne.

Ceną przegranej w rundzie w trybie obłędnym jest wszystko - statystyki gracza, punkty doświadczenia, cały ekwipunek, WSZYSTKO! Wasza postać może zostać permanentnie zmazana. To sprawa życia i śmierci w grze wideo. Dave nie może ryzykować że jego postać zostanie skasowana. Nie może się jednak wycofać choćby nawet bardzo chciał. Musi zagrać i jest gotowy do wszelkich poświęceń. Czas zagrać w grę!

Pamiętam moment w którym zaczynałam swoją przygodę z tą serią a tu już trzymam w rękach sezon siódmy! Muszę przyznać, że autor utrzymuje wysoko zawieszoną poprzeczkę i sprawia, że przygody młodego youtubera wciąż mi się nie znudziły. Przy tej książce świetnie bawi się każdy bez względu na wiek. Autor kolejny raz przemyca pod zasłoną ciekawej i zabawnej historii ważną lekcję dla młodych czytelników. Gwarantuje dobrą zabawę i mnóstwo humoru. Styl autora jest bardzo prosty, przyjemny i wprost idealny dla dzieci i młodzieży. Istotnie ważne treści, zabawna historia, sympatyczni bohaterowie, piękne ilustracje, szalone przygody. Dobra zabawa gwarantowana!

Dziennik YouTubera wpadł nam w ręce nieco przypadkiem i okazał się prawdziwym guilty pleasure dla relaksu. Seria rozrasta się zupełnie jak ta o Cwaniaczku, ale dzięki temu zyskujemy kolejne tomy, przy których można odpocząć, wyluzować i zwyczajnie, szczerze się pośmiać. Ostatnio naszą biblioteczkę wzbogaciła kolejna książka Marcusa Emersona z tej serii - Raj dla graczy.

Dziennik Youtubera to połączenie komiksu i powieści. Bloki tekstowe przetykane są komiksowymi kadrami, które pełnią funkcję nie tylko ilustracji, ale są integralną częścią fabuły. To spore urozmaicenie i uatrakcyjnienie książki, które może skłonić do lektury nawet mniej ochoczych czytelników. Do tego miłośnicy YouTuba z pewnością docenią rozpoczynające każdy rozdział kadry, na których zmienia się liczba subskrybentów i wyświetleń :-D

Lekka i przyjemna fabuła przedstawia naszego bohatera w najróżniejszy sposób zrealizować swój plan zdobycia sławy, ale i jego codzienność w domu i szkole. Davy co rusz pakuje się w tarapaty, a jego nie do końca przemyślane działania często mają odwrotny od zamierzonego skutek. Jest w tej historii masa humoru słownego i sytuacyjnego, a barwnego bohatera nie sposób nie lubić. Ciekawym elementem jest kontrast między tym, co o sobie myśli i co planuje Davy z tym, jak wygląda jego codzienność, między jego parciem na szkło i pewnością siebie a pewną nieudolnością w działaniu. Jednocześnie wyłania się z tej historii lekcja o prawdziwych wartościach w erze YouTuba i rozdźwięku między kreacją a rzeczywistością.

W siódmej już części cyklu w zabawny, lekki sposób autor podejmuje temat nie tylko nieustannego pakowania się w kłopoty, ale też odpowiedzialności za przyjaciół, przechwałek, tchórzostwa i odwagi oraz wsparcia. I gry fair play, która jest istotna tak samo jak w sportach "tradycyjnych", jak i w e-sporcie.
To idealna książka rozrywkowa dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas i nie boją się zakwasów mięśni od uśmiechu. Idealna książka do wrzucenia w plecak i czytania choćby w czasie podróży (ostrzegam: współpasażerowie mogą podejrzliwie patrzeć na wasze salwy śmiechu). Miks komiksu z fabułą. Książka pełna anegdot, gagów, z sympatycznym bohaterem z ambicjami, ale i niepozbawiona wartościowego przesłania. O fascynacji YouTubem, przyjaźni, pogoni za sławą i właściwych wyborach. Wojtek rekomenduje ją z całego serca, a i ja przyznam, że dobrze się podczas lektury bawiłam.

Tęskniliście za Davy’m z „Dziennika Youtubera”? Jeżeli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość. Niedawno pojawił się siódmy sezon jego przygód, w którym to chłopak uczy się odpowiedzialności oraz tego, że każda decyzja niesie za sobą konsekwencje.

Tym razem wraz z przyjaciółmi bierze on udział w turnieju gamingowym, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Jednak jest też mały haczyk – przegrani stracą swoje konto. Czyli wiecie – statystyki, skórki, bronie…wszystko, co posiadali w tej grze zniknie. I to bezpowrotnie. Główny bohater podejmuje ryzyko, bo w końcu…co może pójść nie tak?

Davy w tym sezonie dużo się uczy. Szczególnie tego, czym jest praca zespołowa. Cieszę się, że w momencie, kiedy popełni jakiś błąd, to potrafi się do tego przyznać i chce zrobić wszystko, żeby go naprawić. Nawet jeżeli ktoś jest na niego tak wściekły, że najchętniej przestałby się z nim zadawać.

Myślę, że fanom całej serii ta część również przypadnie do gustu. Dodatkowo jest to fajna pozycja do rozmowy o odpowiedzialności za powierzane komuś rzeczy. Davy po bolesnej lekcji, którą doświadczył, będzie pamiętać, żeby takie przedmioty zabierać ze sobą.

"Dziennik Youtubera. Raj dla graczy" autorstwa Marcusa Emersona to siódmy tom serii, który przynosi kolejne emocjonujące przygody Davy'ego Spencera, młodego entuzjasty gier komputerowych i aspirującego youtubera. Książka, utrzymana w lekkim tonie, przepełniona humorem i niezwykłymi anegdotami, jest skierowana do czytelników w wieku od 9 do 14 lat, choć z pewnością zainteresuje także starszych fanów serii.

Historia rozpoczyna się od przedstawienia głównego bohatera, Davy'ego Spencera, który jest najzabawniejszym i najbardziej kreatywnym uczniem szkoły Wood Intermediate. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Fergusem i Annie, postanawia wziąć udział w turboekscytującym turnieju gamingowym o nazwie "WodoBalonowe Wojny". Stawką nie są jedynie nagrody i sława, ale także ryzyko utraty wszystkiego – od statystyk gracza po zdobyty ekwipunek. Czy Davy zdecyduje się podjąć to ryzyko i wziąć udział w grze?

Pisarzowi daje się utrzymać charakterystyczny styl serii, który łączy zabawę z wartościami życiowymi. Książka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również przemyca mądre przekazy o przyjaźni, uczciwości i odwadze. Emerson, pod płaszczykiem humorystycznych opowieści, umiejętnie wprowadza elementy edukacyjne, co sprawia, że książka może być cenną lekturą również z perspektywy wychowawczej.

Głównym wątkiem tego tomu jest udział Davy'ego i jego przyjaciół w turnieju gamingowym. Autor przedstawia szczegóły tej rywalizacji, opisuje zasady gry, nagrody, a także emocje towarzyszące uczestnikom. W tym kontekście czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jakie sztuczki i strategie stosują gracze, jakie są konsekwencje przegranej oraz jakie wyzwania muszą pokonać bohaterowie.

Warto podkreślić, że książka nie skupia się wyłącznie na aspektach związanych z grami komputerowymi. Wprowadza także wątki rodzinne, takie jak relacje Davy'ego z siostrą Krissy, która kibicuje mu w jego pasji. Elementy te sprawiają, że historia staje się bardziej zróżnicowana i atrakcyjna dla młodego czytelnika.

Autorowi udaje się również wprowadzić ciekawe elementy fantastyczne, takie jak różnorodne bronie i przedmioty używane w grze "WodoBalonowe Wojny". Opisy rozgrzanych do czerwoności kontrolerów, balonów ślizgobutów czy insta-parasolek wzbogacają wyobraźnię czytelnika, nadając historii dodatkowego, kolorowego wymiaru.

W sezonie siódmym pojawiają się także nowe postacie, takie jak Chuck i Dutch, którzy próbują wygrać gokarta w równie emocjonującej rywalizacji. Te dodatkowe wątki sprawiają, że książka jest pełniejsza i bardziej rozbudowana, dostarczając czytelnikowi jeszcze więcej atrakcji. Jednym z mocnych punktów tej serii są ilustracje, które urozmaicają lekturę i pomagają wizualizować opisywane sytuacje. Charakterystyczny, dowcipny styl rysunków doskonale komponuje się z atmosferą opowieści, nadając jej dodatkowego uroku.

Warto zauważyć, że każdy tom serii jest samodzielną opowieścią, co sprawia, że czytelnicy nieznający poprzednich części mogą śmiało sięgnąć po "Dziennik Youtubera. Raj dla graczy" i cieszyć się lekturą bez konieczności zaznajamiania się z wcześniejszymi przygodami Davy'ego. Książka ta nie tylko dostarcza rozrywki, ale także inspiruje młodych czytelników do podążania za swoimi pasjami, dążenia do celów i radzenia sobie z wyzwaniami. Davy, pomimo wielu przeciwności losu, nieustannie dąży do osiągnięcia swoich marzeń, co stanowi motywację dla młodych czytelników.

Podsumowując:

"Dziennik Youtubera. Raj dla graczy" to kolejny udany sezon serii, który spełni oczekiwania zarówno fanów poprzednich tomów, jak i nowych czytelników. Marcus Emerson, zachowując charakterystyczny styl i humor, tworzy opowieść pełną emocji, wartościowych przesłań i przygód, które z pewnością przyciągną uwagę młodej publiczności. Książka zasługuje na gorące polecenie jako lektura dostarczająca zarówno rozrywki, jak i mądrych przemyśleń.

Raj dla graczy
to już 7 tom przygód naszej młodej super gwiazdy Dava Spencera.
Co tym razem czeka nas w świecie młodego youtubera ?
Tym razem wraz z przyjaciółmi zgłasza się do turnieju gamingowego w WodoBalonowe Wojny. Jest to gra w której gra się o być albo nie być. A nasz chłopak oczywiście chce wygrać i jak zawsze wymyśla szalone pomysły.
Tym razem jego szalone pomysły wyprowadziły z równowagi nawet Fergusa.
Czy Davy'mu uda się nie stracić przyjaciół i wygrać turniej?
Koniecznie przeczytajcie sami !
Muszę przyznać, że seria książek o młodym youtuberze jest zawsze bardzo dobrze odebrana przez moje dzieci. Słuchają jego przygód z dużym zaciekawieniem i sami wyciągają pewne ukryte przekazy!
Dziennik Youtubera to jak zawsze opowieść pełna humoru i dobrej zabawy a przy tym zawiera zawsze wiele pouczających historii i morałów.
Książka będzie idealna dla dzieci i młodzieży. Umieszczone obrazki zachęcają do czytania i pozwalają lepiej poczuć całą akcje :)

Koniecznie podajcie ją swoim dzieciom i zobaczcie jak ich wciągnie ;)

Raj dla graczy
to już 7 tom przygód naszej młodej super gwiazdy Dava Spencera.
Co tym razem czeka nas w świecie młodego youtubera ?
Tym razem jego szalone...

Najbardziej kolorowa seria na waszych półkach to?

Davy Spencer wrócił z siódmym sezonem swojego dziennika. Tym razem wraz z przyjaciółmi zgłasza się do turnieju gamingowego w WodoBalonowe Wojny. Czyli gry, która ostatnio bije rekordy popularności. Gra jest o wszystko. Przegrani znikają z gry, ich postacie zostają usunięte. Jednak wygrani mogą zdobyć karty podarunkowe o wartości aż 300 dolarów dla każdego członka wygranej drużyny.

Turniej trwa dwa dni. Davy niebyły sobą, gdyby czegoś nie na wywijał. Tym razem nawet Fergus, najspokojniejszy, najwyrozumialszy traci cierpliwość. A zdenerwowanie Fergusa to nie lada wyczyn. Czy Davy'mu uda się nie stracić przyjaciół i wygrać turniej?

Kolejny sezon "Dziennika youtubera" to kolejna porcja przygód i zabaw. Gra, którą wymyślił autor jest tak zaskakująca, absurdalna, że aż ma się ochotę w nią zagrać. A może ona istnieje tylko ja o tym nie wiem🤔?

Davy oczywiście nie jest sam. Jak zawsze towarzyszy mu zgrana paczka przyjaciół. Dwójka zamiast w turnieju gamingowym walczy o gokarta. A Davy, Annie i Fergus walczyli w obłędnych rozgrywkach.

Youtuber jest magnesem do przyciągania kłopotów. Mimo szczerych chęci i wielkich starań zwykle i tak coś idzie nie tak. Davy jednak zawsze stara się naprawiać swoje błędy i potrafi przeprosić. Oczywiście te starania różnie się kończą.

Autor wie jak zaciekawić młodego, i nie tylko, czytelnika. Sama również bardzo lubię tę serię i z przyjemnością po nią sięgam. Jestem ciekawa czym zaskoczy nas kolejny sezon.

Najbardziej kolorowa seria na waszych półkach to?

Ile będzie sezonów Dziennika Youtubera ?

Tego chyba nikt nie zgadnie. Sądzę, że nawet autor tego nie wie. Dla nas może nie mieć końca, bo za każdym razem syn zaraz siada do tej książki i po jej zakończeniu pyta kiedy kolejny tom. Zawsze, bez wyjątku.

W jaki sposób tym razem nasz bohater będzie chciał zabłysnąć na YouTube?

Davy wraz z przyjaciółmi bierze udział w turnieju gamingowym WodoBalonowe Wojny ! Przyznacie chyba, że już sama nazwa intryguje i czuć, że będzie to świetna zabawa. Tym bardziej, że jeśli Davy wygra może zdobyć bon, za który już planuje kupić swój wymarzony mikrofon do nagrywania vlogów. Ale konkurencja nie śpi i ...nie gra uczciwie.

Czy Davy da sobie radę z uparcie kombinującym wrogiem ?

Prócz wyraźnej rywalizacji, mamy też pewnego rodzaju wątek wręcz detektywistyczny. Fergusonowi ginie kamera i przyjaciele nie spoczną póki nie odkryją, kto ją zwędził.

Syn uwielbia przygody tej gwiazdy YouTube'a za moc wrażeń i wyjątkowy humor.

Za co cenię ja tę książkę ?

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć , że to jakaś głupiutka seria, nie mająca głębi i wartości . Ale wbrew pozorom jednak uczy. Empatii, lojalności, pokory, poczucia odpowiedzialności, uczciwości... Autor wplata w przygody i przeciwności losu z jakimi zmaga się Davy takie lekcje życia. Pokazuje, że osiągnięcie celu czy zwycięstwo, nie jest proste i oczywiste, a przyjaźń jest niezwykle cenna.

Czekamy zawsze niecierpliwie na kolejne części i serdecznie polecamy Wam tę serię. Jestem przekonana, że polubicie i ją i szalonego bohatera. Autor świetnie go wykreował. Nie jest to zarozumiały mini pseudo gwiazdor. I bez wątpienia, Wasi mali czytelnicy wiele się od niego nauczą.

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji ❤️

Ile będzie sezonów Dziennika Youtubera ?

W jaki sposób tym razem nasz bohater będzie chciał zabłysnąć na YouTube?

Davy wraz z przyjaciółmi bierze udział w turnieju...

Najnowsza część opowiada o przygodach Daviego oraz jego przyjaciół podczas turnieju, w którym grają w bardzo popularną grę. Oczywiście Davy uważa się za mistrza. Razem z przyjaciółmi przy stępująca do rozgrywki, w której nagrodą są vouchery do sklepu ze sprzętem elektronicznym.

Znając Daviego coś musiało pójść nie tak. Przez jego nieodpowiedzialność, jeden z jego kumpli traci bardzo drogi aparat. Czy chłopak zdąży się z rehabilitować?
Przeczytajcie sami!

Co mogę powiedzieć o książce?
Czytając pierwszy tom nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Zanim się obejrzałam, mamy już 7 tom.

Przygody Daviego i jego przyjaciół są pełne zabawy, dobrego humoru, rywizacji. Często pokazują jak radzić sobie z problemami, jak zachować się w kłopotliwe sytuacji. Uczą jak być wiernym przyjaciołom.

Historie opisywane w Dzienniku youtubera są zazwyczaj proste i dla osób w moim wieku dość przewidywalne, ale fajnie jest czasem wyłączyć mózg i poczytać coś zabawnego, niezobowiązującego i lekkiego.

Serdecznie polecam całą serię nie tylko dzienom.

Witajcie , witajcie .

To znowu ja Dave Spencer.

Tym razem zaskocze was czyms nowym , jak w kazdej ksiazce :)

Razem z przyjaciolmi Faegusem i Annie chcemy wziac udzial w turnieju gamingowym ''WodoBalonowe Wojny'' .

Tutaj walczymy o o wszystko,niemozemy przegrac bo stracimy wszystko . . . doslownie .

A ja jestem Dave Spencer i wygram ten turniej !!
A przynajmniej mam taka nadzieje.
Zostancie ze mna i mnie wpierajcie z calych sil .

@wydawnictwomuza @mr.marcus.emerson #dziennikyouyubera #wydawnictwomuza #marcusemerson

Witajcie , witajcie .

To znowu ja Dave Spencer.

Tym razem zaskocze was czyms nowym , jak w kazdej ksiazce :)

A ja jestem Dave Spencer i wygram ten turniej !!
A przynajmniej mam...

• Książka recenzencka
  • Jest w bibliotece Zielona Góra
  • Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Przesłuchane
  • Lit. dziecięca

Dodaj cytat z książki Raj dla graczy