Atak piratów

Okładka książki Atak piratów Marcus Emerson
Okładka książki Atak piratów
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik wojownika ninja (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik wojownika ninja (tom 2)
Muza
2023-10-18
2023-10-18
Wojtek Cajgner

Ponowne starcie !

Pamiętacie wojownika ninja Chase'a Coopera? Poznaliśmy go w pierwszym tomie "Dziennika wojownika ninja". A teraz mamy okazję spotkać Chase'a w tomie drugim tej serii.

W drugim tomie nasz nastoletni bohater zmierzy się z atakiem... PIRATÓW !!!! Tak, właśnie inwazję piratów będzie musiał powstrzymać Chase ! Prócz tego będzie musiał sprawdzić swoich bliskich czy zna ich naprawdę i czy może na nich polegać ?!

Tego wszystkiego dowiecie się z drugiego tomu serii, ale ja jeśli mam być szczera, to powiem Wam, że ta książka podobała mi się tak sobie...

Mało się w niej działo, brakowało emocji i oczekiwałam więcej przygód. Trochę się nudziłam 😒 Ale przeczytałam ją ekspresowo, bo książeczka jest to maleńka. Czekam na trzeci tom i mam nadzieję, że będzie on zachwycający ! A wy co sądzicie o Ataku piratów? Czytajcie i dzielcie się opiniami ! Czekam ! 😉

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Muza 😘

Ponowne starcie !

Jedenastoletni Chase Cooper zaadoptował się w nowej szkole i zyskał przyjaciela. Dodatkowo został przywódcą klanu ninja co jest wielkim wyróżnieniem. Teraz spoczywa na nim spory ciężar. Członkowie tajnego klubu są znudzeni jego obecnym funkcjonowaniem.
Szkołę Buchanan obiega plotka nadchodzącej inwazji piratów. W pierwszej kolejności przywódca ją ignoruje, Z czasem okazuje się że czekają go poważne kłopoty i mnóstwo kombinacji jak się z nimi uporać. Musi zakasać rękawy i brać sie szybko do roboty, Czasu jest mało...Czy mu się uda ocalić szkołę?
Zaciekawiłam Was?

Zagłębiając się w lekturę dowiecie się czy młodzieniec stanął na wysokości zadania i jakie znaczenia miał znaleziony amulet. Dodatkowo zostanie rozwiązana. zagadka nowego ucznia o imieniu Carlyle
Po raz kolejny Marcus Emerson zabrał mnie do świata pełnego akcji i humoru. Książka skierowana jest do młodego czytelnika jednak i ja bawiłam się rewelacyjnie podczas jej czytania. Dużo dynamizmu, świetnych pomysłów młodych bohaterów oraz kreatywności w ich wykonaniu znacznie ubarwia ową historie.
Każda z książek autora niesie wspaniały przekaz. Uzmysławia czytelnikowi że bohaterami stajemy się chcąc pomagać innym. Najważniejsze jest mieć empatię, współczucie i otwarte serce na otaczających nas ludzi. Czyniąc dobro wraca ono do nas ze zdwojoną siłą.
„Dziennik wojownika ninja. Atak piratów” można czytać nie znając tomu pierwszego jednak gwarantuję Wam że czytając #2 z pewnością zapragniecie poznać poprzedni.
Książka oprócz świetnej treści urozmaicona jest pięknymi grafikami dzięki czemu czyta się w błyskawicznym tempie. Proste słownictwo i idealnej wielkości czcionka ułatwia czytanie dzieciaczkom. Przy którejś recenzji spotkałam się ze stwierdzeniem że skierowana jest do chłopców. Trochę się z tym nie zgodzę. Moja córka w wielkim skupieniu czytała powyższą pozycję i żyła nią przez kolejne dni.

Ahoj Książkoholicy !

Marcus Emerson to dla nas przede wszystkim autor Dziennika Youtubera, którego już 7 sezon ostatnio Wam zachwalałam. Ale nie ogranicza się do tej jednej serii. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muza, mamy też przyjemność poznać tę serię o młodym Wojowniku Ninja.

Przed jakim wyzwaniem stanie tym razem Chase ?

Czy Wojownik Ninja może zostać piratem ?

Podobno nie ma rzeczy niemożliwych.

Uczniowie postanowili , że w szkole będą używać typowo pirackiego słownictwa. Niby niewinna zabawa szybko wymyka się spod kontroli i grupa gagatków postanawia jak prawdziwi piraci...przejąć władzę w szkole. Ale to szkoła, nie okręt. Czy uda im się osiągnąć cel ? I jaką rolę w tym wszystkim odegra Chase ?

Nie będę ukrywać, że seria nie wzbudza w moim synu aż takiego entuzjazmu jak Dziennik YouTubera. Ale jednak zdecydowanie ma swoje atuty, których nie sposób nie dostrzec.

Także tutaj, wśród niemałej dawki przygód i humoru, autor wplata życiowe lekcje. W tym przypadku uczy wartości przyjaźni, tej prawdziwej jak i tej która tylko taka się wydaje. Pokazuje z czym wiąże się bycie przywódcą i że ma to swoje zalety jak i wady. A każde że nasze zachowanie, ma swoje konsekwencje.

Książka posiada elementy komiksu, co już chyba charakterystyczne dla autora. Pisana jest lekkim stylem, dzięki któremu czyta się ekspresowo.

Z pewnością wciągnie nie jednego młodego czytelnika i warto zwrócić na nią uwagę. Polecamy serdecznie i dziękujemy za egzemplarz do recenzji ❤️

Miłego dnia Kochani ❤️

Ahoj Książkoholicy !

Przed jakim wyzwaniem stanie tym razem Chase ?

Czy Wojownik Ninja może zostać piratem...

Ile zaskakujących zdarzeń może mieć miejsce w ciągu jednego miesiąca roku szkolnego?
Okazuje się, że zaskakująco wiele!
Chase Cooper zaledwie od miesiąca chodzi do nowej szkoły, a już zdołał zyskać przywództwo w sekretnym klubie ninja, tuż po wydaleniu ze szkoły niejakiego Wyatta, który dokonał kradzieży środków zebranych na akcję żywnościową.
Po tym wydarzeniu w szkole zapanował względny spokój, a Chase zastanawia się, jak może funkcjonować klub, na którego czele stoi. Większość jego członków jest znudzonych.
Tymczasem w dniu, w którym wszyscy zaczynają mówić jak piraci, do klasy dołącza nowy chłopak Carlyle. Czy krążące po szkolnych korytarzach plotki o nadchodzącej inwazji piratów okażą się prawdziwe? Czy Chase stanie przed kolejnym niebezpiecznym wyzwaniem?
Kim jest w rzeczywistości Carlyle?
"Dziennik wojownika ninja 2. Atak piratów" to książka pełna dynamizmu. Pod warstwą wciągającej historii kryje się także wiele wartościowych wątków. Ta opowieść uczy, by stawiać czoła przeciwnościom, nawet wtedy, gdy w swych twierdzeniach pozostaje się samotnym. Potwierdza znaną od wieków tezę, że prawda zawsze ujrzy światło dziennie. Podkreśla, jak cenną wartością jest prawdziwa przyjaźń-ta na dobre i na złe.
To bardzo dobra lektura dla młodych czytelników.
Szczerze polecam!

Okazuje się, że zaskakująco wiele!
Po tym wydarzeniu w szkole...

Książka ta opowiada dalsze przygody Chase'a, który w pierwszym tomie dostał się do grupy wojowników ninja. Akcja tego tomu zaczyna się gdy do szkoły dołącza nowy tajemniczy uczeń Carlyle. Akurat w tym dniu w szkole jest dzień mówienia jak pirat. Z czasem niewinna zabawa zamienia się w coś większego. Nasz główny bohater odkrywa, że szkole grozi niebezpieczeństwo. Czy Chase poradzi sobie z prowadzeniem grupy ninja?, Czy uda im się uratować szkołę? i Jakie przygody czekają naszego głównego bohatera? Tego dowiecie się z lektury książki.
Książka napisana jest w przyjemny sposób idealnie dostosowany do grupy docelowej. Tak że żaden młody czytelnik nie znudzi się podczas czytania. Akcja książki jest pełna przygód więc czyta się ją bardzo szybko. Pomimo tego że nie należę do grupy docelowej to bawiłam się całkiem nieźle. Dlatego moja ocena to 6/10.

To bardzo dobra rozrywka, zakrapiana dużą dawką humoru. Przygody grupki wojowników ninja bawią i uczą. W tej części jest mniej obrazków, a więcej tekstu. Dużo się też dzieje. Oprócz znanych nam już postaci pojawiają się nowe, wprowadzając więcej akcji i urozmaicając znany nam świat w książce.

Pierwsza odsłona „Dziennika wojownika ninja” bardzo mi się podobała. Było to coś nowego i książkę przeczytałam z przyjemnością. Niedawno miałam okazję zapoznać się z kolejną częścią przygód Chase’a. Jednak niestety nie zaiskrzyło między nami.

„Dziennik wojownika ninja. Atak piratów” opowiada historię o tym, jak w szkole głównego bohatera wszyscy zaczęli mówić jak piraci. Niby nic groźnego, ale po jakimś czasie okazuje się, że nieletni korsarze, którzy nagle się pojawili, chcą przejąć władze w placówce. Chase próbuje im się przeciwstawić, ale niestety jego przyjaciele przeszli na stronę wroga…

Była to historia z potencjałem, niestety miałam wrażenie, że nie został on w pełni wykorzystany. Nie współczułam głównemu bohaterowi straty przyjaciół. Właściwie cała opowieść zakończyła się dosyć szybko. Przypomnę, że Chase jest przywódcą klanu ninja, który w tej części nie pojawiał się zbyt często. Jeżeli ktoś jest fanem książek Marcusa, to polecam zapoznać się z tym tytułem i samodzielnie wyrobić sobie o nim zdanie.

Mam dla Was propozycję książki przygodowej.

"Dziennik wojownika Ninja 2. Atak piratów" to kolejna odsłona Marcusa Emersona, który znany jest z "Dziennika Youtubera".
Tym razem Chase Cooper zmierzy się z piratami i odkryje pewną tajemnicę.

To idealna lektura dla chłopców, którzy lubią przygody i tajemnice. Nie będą nudzić się. Zapewniona dawka emocji i wrażeń. Autor uczy oraz bawi dzieci.
Lekkie pióro i przyjemny styl autora sprawia, że szybko czyta się tę książkę.

Polecam!

Mam dla Was propozycję książki przygodowej.

Tym razem Chase Cooper zmierzy się z piratami i odkryje pewną tajemnicę.

Jeśli mielibyście wybrać kim wolelibyście zostać ninja czy piratem?

Zapraszam na słów kilka o książce "Dziennik wojownika ninja. Atak piratów" autorstwa Marcusa Emersona, który jest drugim tomem serii. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Muza. Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Kolejna warta uwagi książka dla młodych czytelników, która w ciekawy sposób przekazuje wartościowe przesłanie. Nie tylko uczy, że każde działanie ma swoje konsekwencje, ale również przekazuje ważną wiedzę na temat bycia przywódcą.

Co do historii to bardzo mi się spodobała kontynuacja przygód Chase'a i atak piratów, który okazał się być... czym dowiecie się z książki.

Książka jest fajnie wydana i ma świetne ilustracje w środku. Mamy tu ogromny potencjał na wiele ciekawych historii i liczę, że w następnym tomie autor nas zaskoczy! Nie dostaliśmy zapowiedzi czego możemy się spodziewać więc z niecierpliwością będę czekać na ciąg dalszy!

Wam polecam tą książkę jako lekką lekturę lub dla Waszych dzieci.

Jeśli mielibyście wybrać kim wolelibyście zostać ninja czy piratem?

Kolejna warta uwagi książka...

Chase Cooper zmienil szkole niecaly miesiac temu , przez ktory wydarzylo sie tyle rzeczy nie do opisania.

Miedzy innymi przystopienie do tajemniczego klubu ninja.Cooper ma kolege z ktorym czasami spotyka sie by ogladac horrory i je oceniac.

Ale na drodze Chase staje nowy uczen Carlyl. Wraz z pojawila sie tajemnicza inwazja piratow.

Cooper czuje sie zagrozenie ze strony piratow i probuje sie dowiedziec kto ta tym stoi.

Na jakie wyzwania natrafi nasz tajemniczy ninja ?
Czy bedzie musial stoczyc walke i piratami ?

@wydawnictwomuza @mr.marcus.emerson #dziennikwojownikaninja2atakpiratów #wydawnictwomuza #marcusemerson

Cooper czuje sie zagrozenie ze strony...

• Książka recenzencka
  • Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Przeczytam 52 książki w 2023 roku
  • RECENZJE PRZEDPREMIEROWE, egz. od wydawcy

Dodaj cytat z książki Atak piratów