Moje życie z Simoną Kossak

Lech Wilczek Wydawnictwo: Marginesy biografia, autobiografia, pamiętnik
Marginesy
2023-11-29
2023-11-29
biografia autobiografia wspomnienia przyroda puszcza białowieska

Polecam każdemu, szczególnie czytelnikom "Simony"Anny Kamińskiej. Lech Wilczek przedstawia mało znane fragmenty z życia partnerki, ale przede wszystkim wspaniałe fotografie swojego i Simony autorstwa.

Książka - album o życiu z pasją i szacunku do świata zwierząt. Bardzo przyjemna, budująca lektura.

Zdecydowanie dziesięć gwiazdek, bardzo cenię Simonę Kossak za jej ogromną pasję i miłość do natury, ale też za to jakim była człowiekiem. ,,Moje życie z Simoną Kossak " to książka napisana przez biologa, przyrodnika a prywatnie długoletniego partnera życiowego Simony- Lecha Wilczka. Autor pięknie napisał o Simonie, jest w tych słowach miłość, czułość , przywiązanie które ich połączyło. To także wspaniała opowieść o Dziedzince i majestatycznej puszczy białowieskiej dopełniona mnóstwem zdjęć. Podziwiam Simonę Kossak, swojej pracy i zarazem pasji oddała się całym sercem, kochała przyrodę jak mało kto. Dowiedziałam się czegoś nowego, pani Simona miała rewelacyjne poczucie humoru, tak jak jej partner, w ogóle dopasowali się idealnie, smutne że już nie ma ani jego ani jej 🥺Książka wspaniała, polecam.

Jest tu właściwie wycinek historii o Simonie i jej życiu zWilczkiem, taki wycineczek, skrawek, bo więcej jest w książkach Anny Kamińskiej. A jednak czyta się wspaniale, bardzo kojące, ciepłe, pełne różnych emocji, wydarzeń, tęsknoty i wdzięczności za wspólne życie i dzielone pasje. Mnóstwo zdjęć, które wrzucają Cię w świat Dziedzinki i z niechęcią z tej opowieści wychodzisz. I każdemu życzyłoby się tak wiernej, prostej acz kompletnej, uczciwej i niezaborczej miłości.

Piękna opowieść o Simonie i wspólnym życiu pod sercem Puszczy. Bardzo dużo zdjęć, które pozwalają głębiej poczuć życie w tym niezwykłym miejscu

Jeżeli jest raj na ziemi - to musi być nim leśniczówka "Dziedzinka" w Białowieży,
A najlepszym duchem tego miejsca pozostaje Simona Kossak.
Ta książka (wydaje mi się, że ma bardziej cechy albumu) to piękne zdjecia i fragmenty wspomnień Lecha Wilczka o Simonie Kossak.
Uczta dla oczu po prostu.
Sarny, dziki, żubry, rysie i Ona-niezwykła kobieta w ich centrum.

Serdecznie też polecam książkę Anny Kamińskiej "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" (2015 r.)

A najlepszym duchem tego miejsca pozostaje Simona Kossak.
Uczta dla oczu po prostu.
Sarny, dziki, żubry, rysie i Ona-niezwykła kobieta w ich centrum.

Serdecznie też...

Piękne zdjęcia (dominanta książki) i garść ciekawych opowieści. Przepadam za historiami z Dziedzinki - śródleśnej osady w Puszczy Białowieskiej oraz perypetiami Simony, Wilczka i ich podopiecznych (zwierząt).

Jestem wzruszona, zauroczona, pokrzepiona, serdecznie polecam!

Jestem wzruszona, zauroczona, pokrzepiona, serdecznie polecam!

Fajne zdjęcia, treść niezbyt ciekawa, bardzo chaotyczna opowieść.

Fajne zdjęcia, treść niezbyt ciekawa, bardzo chaotyczna opowieść.

Moje życie z Simoną Kossak – Lech Wilczek

Wspaniała podróż po Puszczy Białowieskiej, której przewodnikiem jest Simona Kossak i Lech Wilczek, którzy mieszkają w leśniczówce o nazwie Dziedzinka. Książka a tak naprawdę album, który zawiera mnóstwo przepięknych zdjęć robionych na łonie natury. Oboje są rozkochani w przyrodzie, tak bardzo nieoswojonej i dzikiej i tą miłość widać na tych zdjęciach.
Ich historie oparte na głębokich więziach i przyjaźni ze zwierzętami : krukiem Koraskiem, lochą Żabką, łosiem Pepsi i Kolą, rysicą Agatą, bocianami są tak piękne, że czyta się to z zapartym tchem. Czytając tę książkę i oglądając te piękne zdjęcia poczułam klimat tej dzikiej przyrody, co dało mi wiele radości i odprężenia.
Książka będzie świetna dla wszystkich miłośników przyrody i nie tylko.

Moje życie z Simoną Kossak – Lech Wilczek

• Non-fiction