Okładka książki Na tropie baśniostworów Weronika Szelęgiewicz
Okładka książki Na tropie baśniostworów
Weronika Szelęgiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo HM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo HM
2023-10-06
2023-10-06
Literatura dziecięca Książki dla dzieci

Witajcie dziś przychodzę do Was z propozycją świetnej książki dla dzieci ale sama również czytałam ją z przyjemnością 🤩
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwohm mogę Wam przybliżyć jej wnętrze ✨

Na tropie baśniostworów

Nie sadzilam że w tej książce znajdziemy tyle świetnych wiadomości i wskazówek. Nie tylko poznacie w niej ciekawostki dotyczące stworów o których od dawnych lat krążą legendy i mity ale również możecie zobaczyć na własne oczy ciekawe miejsca w których zawsze może być ziarenko prawdy.
Kto ma ochotę na wędrówkę po Rumunii by dokopać się do prawdy dotyczącej Hrabiego Draculi.
A może wycieczka po Polsce by obejrzeć laboratorium Frankensteina?
Jeśli to Was jeszcze nie przekonało to zapraszamy Was do Krakowa by poznać... Drugiego smoka ✨
Kim jest niemy potwór i jakie niesie za sobą zagrożenie?
I na koniec duch pirat który nie może zaznać spokoju.
Dzięki tej książce poznacie wiele wspaniałych opowieści, poznacie wiele ciekawych miejsc do odkrycia co może zachęci Was do kolejnej wycieczki.
Naprawdę przemiła fabuła która prowadzona jest przez Diabnielatko i Diabnioleczka ✨ Świetne połączenie historii z ciekawostkami ze świata plus piekna grafika która zachęca do wycieczek 🤩

Na tropie baśniostworów

Diabnielątko i Diabniołeczek to bohaterowie najnowszej książki Weroniki Szelęgiewicz pt. „Na tropie baśniostworów”. Urodzeni w niebie dwaj bracia bliźniacy, obdarzeni unikatowymi mocami pochodzącymi zarówno od aniołów, jak i diabłów, otrzymują od Archanioła Gabriela szereg zadań, które mają ocalić świat przed potworami, oraz nakłonienie ich do zmiany zachowania. Wśród nich znajdują się m.in. Dracula, potwór Frankenstein, duch złego pirata.
Każda z pięciu historii zabiera czytelnika w podróż po krajach Europy Środkowej i Południowej. W Transylwanii poznamy bliżej postać króla wampirów Draculi. Spacerując ulicami Pragi, odkrywamy historię żyjących tam przed wiekami społeczności żydowskiej. Ciesząc się słońcem na chorwackich plażach, posłuchamy morskich opowieści pewnego pirata i jego skarbu.

Lektura „Na tropie baśniostworów” była moim pierwszym spotkaniem z twórczością pani Weroniki Szelęgiewicz. Dzięki tej publikacji mogłem zafundować sobie i moim bliskim, niezwykłą podróż do świata legend i baśni i to bez wychodzenia z domu. Każda z pięciu historii poświęcona jest jednej baśniowej bądź literackiej postaci, o której zwykle można przeczytać na łamach powieści grozy. Mimo to zostały one przedstawione wyjątkowo pozytywnie i zrozumiale dla młodszych czytelników. Każda z opowieści porusza problemy istotne z perspektywy czasów, w jakich obecnie żyjemy m.in. zanieczyszczenie środowiska, tolerancja, walka ze stereotypami, ponoszenie konsekwencji za swoje czyny.

To, co charakteryzuje tę publikację to bogactwo zdjęć, przedstawiających opisywane w niej miejsca, oraz bardzo dużo informacji z zakresu historii, kultury, obyczajów, geografii związanych z miejscami, w których toczy się akcja.

Jedynym minusem książki – w mojej ocenie – były imiona głównych bohaterów. Czytając na głos o przygodach Diabniołeczka i Diabnielątka, często miałem problem z wymawianiem ich imion, szczególnie gdy znajdowały się w jednym zdaniu, wówczas powstawał niezrozumiała zbitka słowna.

Książki dla dzieci miały zawsze szczególne miejsce w moim sercu i na półce. Nie oszukujmy się z nich, i z bajek, nigdy się nie wyrasta.

Ostatnio trafiła w nasze ręce piękna pozycja, która zabiera nas w cudowną podróż śladami postaci ze znanych z baśni i legend. Kto z nas nie zna przygód Draculi czy Frankensteina? Albo nie był na wycieczce w Krakowie czy Pradze? Chyba nie znajdę takiej osoby. Założę się, że każdy będzie choć trochę zaskoczony historią, której na pewno do końca nie zna, a została bardzo interesująco przedstawiona w książce.
Mimo, iż książka skierowana jest do troszkę starszych dzieci to i te młodsze odnajdą się w niej doskonale. Wszystko za sprawą przepięknych ilustracji, które są autentycznymi zdjęciami miejsc, w które się udajemy. Nie wiem jak u Was, ale u nas bardzo często lepiej odnajdujemy się właśnie w historiach, które są opatrzone realistycznymi zdjęciami, a nie ilustracjami stworzonymi na potrzeby książki.
Z całego serca polecamy tą książkę każdemu małemu i dużemu odkrywcy. Uwierzcie zaskoczy Was niejednokrotnie.

"Na tropie baśniostworów" to pierwsza książka Wydawnictwa HM... kierowana do dzieci.
Napisała ją Weronika Szelągiewicz znana z popularnej serii "Koniberki".
Tutaj autorka bohaterami uczyniła dwie nietypowe postacie - Diabnielątko i Diabniołeczka.
Są to niebiańscy bracia bliźniacy, posłańcy do zadań specjalnych.
Przed nimi aż pięć misji, które mają na celu odnalezienie stworów nękających ludzi i sprowadzenie ich na drogę dobra.

Razem z bohaterami wędrujemy przez Rumunię w poszukiwaniu wampira Drakuli. Odwiedzimy Ziemię Kłodzką, gdzie ponoć pojawia się potwór doktora Frankensteina, a potem przeniesiemy się do Krakowa i okolic, aby wytropić wawelskiego smoka.
Niemej grozy (wiecie o co/kogo chodzi?) poszukamy w czeskiej Pradze, a ducha pirata - w okolicach Boki Kotorskiej.
Tekst jest bogato okraszony ciekawostkami historycznymi, geograficznymi, kulturowymi itp.

Dzieci nie tylko więc będą kibicowały posłańcom w ich misjach, ale też dowiedzą się sporo o terenach opisywanych w książce.
Całość jest sympatycznie i prosto przedstawiona, a pocieszni bohaterowie z pewnością wzbudzą pozytywne odczucia.

Co ciekawe, w książce zamiast ilustracji pojawiają się fotografie pochodzące ze zbiorów autorki.
Myślę, że książka przypadnie do gustu zarówno małym, ciekawskim odkrywcom, jak i rodzicom, którzy sami pewnie odkryją mniej znane sobie fakty.
Wiedza w takiej formie jest najlepszą z możliwych i serdecznie polecam zapoznać się z tą książką.

Napisała ją Weronika Szelągiewicz znana z popularnej serii "Koniberki".
Są to niebiańscy bracia bliźniacy, posłańcy do zadań specjalnych.
Przed nimi aż pięć misji, które mają na celu odnalezienie...

Czy jesteście gotowi wyruszyć w podróż, podczas której nie tylko przeżyjecie niezwykłe przygody, ale i wcielicie się w rolę detektywów ? Waszym zadaniem będzie wytropienie postaci znanych z bajek, bajek i legend a w tej ważnej misji towarzyszyć wam będą Diabnielątko i Diabniołeczek – dwie anielsko diabelskie sympatyczne postacie. Gotowi na niezapomniane wrażenia i duuuużą porcję wiedzy ? No to zapraszam serdecznie.
Nie muszę wam chyba mówić, że jestem zachwycona tą książką. Skradła ona moje serce i pozwoliła miło spędzić wolny czas. Książka rozwija wyobraźnię i pobudza ciekawość dziecka do odkrywania nieznanych zakątków polski i świata. Takie pozycje jak ta zawsze chętnie będę wam polecać, bo są nie tylko ciekawe, ale i angażujące. Mają moc odrywania od telefonu i komputera, a to zadanie niełatwe w dzisiejszych czasach. Bawią, a jednocześnie wzbogacają w wiedzę. Przekazują wartościowe informacje i robią to w sposób nietypowy i pasjonujący. W książce Szelągowskiej nie ma miejsca na nudne regułki i suche fakty, bo tego chyba nikt z nas nie lubi, a wszyscy znamy to ze szkoły. Doskonale się bawiłam, czytając, a przy okazji nie wychodząc z domu, co nieco się dowiedziałam o otaczającym mnie świecie i miejscach, które być może kiedyś jeszcze odwiedzę. Ode mnie mocne 9/10 w skali lubimyczytac.pl.

Uwielbiam książki, które nie tylko bawią ale i uczą. A że kocham podróżować i odwiedzać inne kraje oraz miejsca w Polsce, w których jeszcze nie byłam , z jeszcze większym zainteresowaniem i ogromną przyjemnością sięgnęłam po tę lekturę ;) Serdecznie zapraszam Was na moją opinię o tym niesamowitym przewodniku.

Dwa aniołko - diabełki : Diabnielątko i Diabniołeczek urodzili się z wyjątkowymi mocami. Mają zarówno talenty boskie jak i diabelskie. Dlatego są wyznaczani do zadań specjalnych i mają ratować ludzkość. Zadania powierza im sam Archanioł Gabriel a oni zawsze z pozostawionego im listu dowiadują się, jakie zadanie i gdzie na nich czeka. I tutaj zaczyna się nasza przygoda. Wspólnie z naszymi bohaterami udamy się najpierw do Rumunii, gdzie poznamy nieco bliżej postać Drakuli. Następnie wrócimy do Polski, gdzie między innymi rozwikłamy tajemnicę związaną z Frankensteinem czy wawelskim smokiem, a także przeniesiemy się do Czarnogóry, by pomóc pewnemu piratowi... Jesteście ciekawi, jakie zagadki będą musieli rozwiązać Diabnielątko i Diabniołeczek? Jakie miejsca będą mieli okazję zobaczyć podczas swoich podróży? I jakie informacje zdobędą podczas każdej ze swoich wypraw? Jeśli jesteście zaintrygowani, to koniecznie musicie się zapoznać z tą lekturą. 😃

Przyznam się, że absolutnie nie tego się spodziewałam po tej opowieści. Jestem tak bardzo pozytywnie zaskoczona a przede wszystkim zachwycona !!! 😃 Kocham podróże i zwiedzanie 😃 Dzięki tej publikacji, mogłam się przenieść w tyle miejsc, i to bez wychodzenia z domu! Książka była jest to przewodnik, który opowiada nam różne legendy związane z konkretnymi miejscami. Ale jest to przedstawione w tak przyjemny i ciekawy sposób, że po tego typu lekturę sięga się z przyjemnością 😃 Gdyby wszystkie przewodniki były napisane w taki sposób, jak ten, który tutaj prezentuję, to jestem pewna, że znacznie częściej i chętniej by je kupowano ;) Pozycja ta, to wspaniałe kompendium wiedzy zarówno dla młodszych jak i dla dojrzałych czytelników. Dzięki niej, możemy poznać wiele ciekawych informacji dotyczących danego regionu. Ponadto, jeżeli planujemy wyjazd w któreś z tych miejsc, warto dowiedzieć się co oferują i jaka legenda się z nimi wiąże. Jestem absolutnie zachwycona, gdyż niektóre historie nie były mi znane i dzięki tej lekturze, znacząco mogłam poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Kolejnym, i jak dla mnie olbrzymim plusem tej publikacji, są zawarte w książce fotografie. Nie są to typowe ilustracje, a faktyczne i rzeczywiste zdjęcia z opisywanych miejsc. Które jak się okazuje, są z prywatnych zbiorów Autorki. Dzięki temu, że fotografie są realne, dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić i zwizualizować to, o czym aktualnie czytamy.

Nie spotkałam się jak dotąd z taką formą przewodnika, ale jak najbardziej ona do mnie przemawia. Jestem przekonana, że nie tylko dzieciom ale również dorosłym przypadnie ona do gustu. Polecam tę lekturę również do wspólnego czytania rodziców z dziećmi, gdyż może dzięki niej, nasze pociechy będą chciały zobaczyć na żywo miejsca, które mogły poznać nieco bliżej dzięki tej publikacji. Sympatyczni i weseli bohaterowie, interesujące miejsca i tajemnicze baśniostwory... To wszystko razem składa się w idealną całość. Jak dla mnie, książka jest perfekcyjna i polecam Wam ją koniecznie. Myślę, że warta jest przeczytania i doskonale nada się np. na świąteczny prezent 🎁, wszak Boże Narodzenie mamy za pasem 🎄😃 Bardzo dziękuję Wydawnictwo Książkowe "HM" za egzemplarz do recenzji i za możliwość zapoznania się z tą publikacją. Autorce zaś serdecznie gratuluję świetnego pomysłu i czekam na następne książki w podobnym stylu 😍😍 Z przyjemnością przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃 i gorąco zachęcam Was do lektury !!! 😃😃

Dwa aniołko - diabełki : Diabnielątko i Diabniołeczek urodzili...

Według mnie jest to bajka dla nieco starszych dzieci ze względu na język jakim jest napisana. Czasami są tutaj trudniejsze wyrazy i większość ilustracji jest tutaj autentyczna z miejscem, które przedstawia. To typowa książka podróżnicza, która poprzez zabawę ma ukazać nam prawdziwe informacje na temat historycznych wydarzeń. Głównym ich celem jest odnalezienie dawnych stworów, by móc jak najwięcej nam o nich opowiedzieć. Opowieść bardzo przypomina mi bajki pana Marka Marcinowskiego, który również za pomocą postaci dzieci ukazuje przeróżne miejsca. Tutaj jednak książkę mamy traktować wyjątkowo, gdyż jej bohaterami niby są dzieci, ale takie anielskie. Z początku przeczytamy o ich niezwykłych narodzinach w niebie, gdzie miały być aniołkami, a jednak każde z nich miało cechę należącą do diabełka. Zostały nazwane Diabnielątko i Diabnioleczek, gdyż byli to chłopiec i dziewczynka. Wpierw poszukują wampirów i zwiedzają w tym celu Rumunię. Przedstawiają nam z podróżniczego podręcznika zabawny cmentarz, który jest przystrojony kolorami i na nagrobku każdej osoby widnieje wiersz, który opisywał osobą w tym grobie leżącą. Dowiedziałam się też co oznacza słowo cmentarz w innym języku i dlaczego taka nazwa znajduje się w miejscu, gdzie chowani są ludzie. Dwójka postaci często ze sobą rozmawia, byśmy poznali jak najwięcej informacji w danym temacie, jaki poruszają. Jak sądzicie, czy odnaleźli prawdziwego Drakulę? A jeśli tak, to co ciekawego miał im do powiedzenia?
W książce jest pięć ponumerowanych opowiadań i to kogo oni szukają wiąże się z zadaniem, które zostało im przydzielone. Niekiedy bywa tutaj strasznie, same dzieci również się boją, lecz wspierają wzajemnie. Bardzo poważnie traktują powierzone im zadania i to podpowiada młodemu czytelnikowi, by solennie wykonywał swoje obowiązki. Same ilustrację są naprawdę ciekawe, ale w tajemnicy zostawię co przedstawiają, bo najlepiej samemu odkrywać historyczne stwory i legendy z nimi związane. Myślę, że najbardziej zainteresuje ona dzieci powyżej dziewiątego roku życia. Ja sama mam wielką wyobraźnię, więc dobrze się przy niej bawiłam:-)

Baśniowy przewodnik dla dzieci. Razem z bohaterami możemy tropić potwory znane z legend. Poznajemy nie tylko baśnie i historie, ale też różne miejsce, popkulturę.

Do tego mamy humor, piękne ilustracje, zabawne przygody i naukę o tolerancji. Bardzo wartościowa książka.
Wyjątkowa książka, historia pełna baśni, pięknych ilustracji i wciągających przygód.

Jeśli uwielbiacie legendy i baśnie, ta książka jest dla Was!
A tak konkretniej dla Waszych dzieci, chrześniaków, rodzeństwa etc.

Gwarantuję, że sami będziecie mieli z tego radochę przy czytaniu ☺️

Wraz z Piotrusiem podążaliśmy śladem Draculi, Frankensteina i Smoka Wawelskiego ale to nie wszystko.

Chociaż przyznać muszę, że jeśli chodzi o potwora, którego powołał do życia dr Frankenstein, to ta historia jest nam najbliższa - gdyż mieszkamy na Dolnym Śląsku a atrakcje wymienione w legendzie są naokoło nas, nie raz je odwiedzaliśmy 💪

Autorka stworzyła piękny świat, w którym połączyła religię, wietrzenia, legendy i baśnie z nutką fantasy.

Całość okraszona ilustracjami i zdjęciami, które zachęcają do podróżowania.

Bo jest to swoisty przewodnik ale napisany magicznie, by zachęcić dzieci do poznawania historii i kultury przez baśniowe stwory i podążać ich szlakiem.

To jak, zwiedzicie z nami Polskę i Europę? 🙂

Jeśli uwielbiacie legendy i baśnie, ta książka jest dla Was!
A tak konkretniej dla Waszych dzieci, chrześniaków, rodzeństwa etc.

Gwarantuję, że sami będziecie mieli z tego radochę przy czytaniu ☺️

Chociaż przyznać muszę, że jeśli chodzi o potwora, którego powołał do życia...

Świetna publikacja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Spora dawka wiedzy, magii, opowieści, czyli dużo baśni, nawiązań do literatury. Czyta się fantastycznie. Polecam

• Samodzielne
  • Może kupić

Dodaj cytat z książki Na tropie baśniostworów