Samochodzik Franek. Kolory jesieni

Wydawnictwo SBM
2023-09-23
2023-09-23

Okładka książki Samochodzik Franek. Astronauta Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...
Okładka książki Samochodzik Franek. Wiosna Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...

Sympatyczny Samochodzik Franek znów zagościł w naszym domu!

Tym razem Franek, i jego przyjaciółka, Błyskawica pokazują nam co można robić podczas jesiennego spaceru🍂🍁
Czy deszcz będzie przeszkodą w radosnym spędzaniu czasu?

Jest to kolejna książeczka z tej serii i znowu bardzo nas zaciekawiła. Zawiera ona dużo kolorowych ilustracji, wspierających treść.

Na końcu znajdziemy zagadki i quizy, które będą świetnym uzupełnieniem lektury 🙂

Sympatyczny Samochodzik Franek znów zagościł w naszym domu!

Czy deszcz będzie przeszkodą w radosnym spędzaniu czasu?

Na końcu...

"Kolory jesieni" to kolejna część serii o samochodziku Franku. Tym razem jego przyjaciółka Błyskawica zabiera go na przejażdżkę, podczas której pokazuje mu uroki jesieni. Książeczka prezentuje chyba wszystkie zwiastuny jesieni: pogoda wietrzna i deszczowa, kolorowe liście spadające z drzew, wysyp grzybów w lesie, żołędzie i kasztany czekające na dzieci w parku, zmieniająca się sierść zwierząt, które przygotowują się do nadchodzącej zimy... Wszystko to uzupełnione pięknymi i barwnymi ilustracjami doskonale oddającymi jesienny klimat.

Na końcu książki, jak w każdej innej części z tej serii, znajdują się zagadki i zadania doskonalące spostrzegawczość wzrokową, pamięć, sprawność motoryki małej oraz utrwalające informacje na temat jesieni.

🍂 Jesień zadomowiła się już w naszej przyrodzie na dobre i na każdym kroku możemy dostrzec jej obecność.
🤔 Ale czy jesteście tak uważnymi obserwatorami jak Samochodzik Franek?
👉 Sprawdźcie to!
🔎 Niech nie umknie Waszej uwadze żadna z jesiennych cech.
📙 W książeczce "Kolory jesieni" przygody głównego bohatera wplecione są w fascynujące zjawisko zmiany pór roku.
🍁 Lato przeminęło i Franek obserwuje zmiany zjawisk atmosferycznych, krajobrazu, zachowań zwierząt.
🌰 Zaprezentowane zostały dary jesieni oraz to, do czego można je wykorzystać.
👍 Seria zdarzeń prowadzi nas do wniosku, że jesień ma w sobie mnóstwo uroku.
🎨 Poza ciekawą historią, zatopioną w licznych ilustracjach, na młodych czytelników czekają dodatkowo ciekawe zadania do wykonania, które stanowią bardzo atrakcyjne zwieńczenie lektury.

🤔 Ale czy jesteście tak uważnymi obserwatorami jak Samochodzik Franek?
👉 Sprawdźcie to!
🔎 Niech nie umknie Waszej uwadze żadna z jesiennych cech.
🍁 Lato...

Jesień może być piękną, przepełnioną ciepłymi barwami, słoneczną porą roku. Owszem, częściej pada deszcz, robi się coraz chłodniej, dni są coraz krótsze, ale niewątpliwie jest czasem pełnym uroku.

Właśnie taką, wspaniałą i barwną, jesień pokazuje nam główny bohater książki „Kolory jesieni” z serii Samochodzik Franek od @wydawnictwosbm

Co można robić jesienią?
Jakie przygody czekają w lesie?

Pokażą nam to Samochodzik Franek i jego przyjaciółka, Błyskawica. Sami będą zdziwieni ile wspaniałych rzeczy można robić jesienią. Nawet podczas deszczu!

Jest to kolejna część z bardzo licznej już serii o przygodach tego uroczego, sympatycznego, czerwonego autka. Ilustracje są kolorowe i przyjemne, ale dość specyficzne. Moje dziewczynki bardzo ciepło przyjęły tego bohatera i pytają już o inne książeczki o Franku.
Na końcu znajdziecie proste i przyjemne zadania, które dzieci chętnie wykonują.

Co można robić jesienią?
Jakie...

Mamy już jesień, a wraz z nią pojawiły się jesienne wydania książek. Tytuł Kolory jesieni pięknie odnosi się do tego co znajdujemy w środku. A co dokładnie? Franek spotyka się z swoją przyjaciółką, która uwielbia jesień z bardzo wielu powodów. Pokazuje je wszystkie czerwonemu samochodzikowi. Moim ulubionym jest zabawa bez względu na pogodę. Franek...chyba też zakochuje się w tej porze roku. Bardzo nam się podoba ta część. Polecam @z_mama_na_ty

„Gdyby rok schowany był w zegarze, jesień byłaby magiczną godziną.”Victoria Erickson

Jak jesień to i jesienny Franek. Jak myślicie, Franek lubi jesień? W tej książce dowiemy się, czy zarówno Franek, jak i też jego przyjaciele lubią jesień. Co więcej, jak reagują i co robią, kiedy pogoda płata figle.
A Wy lubicie jesień? Jeśli tak, to za co? Jak spędzacie czas z dziećmi, kiedy pogoda nie zachęca do wyjścia?

Jestem ciekawa Waszych kreatywnych pomysłów.
My już ludziki z kasztanów, żołędzi i liści mamy za sobą. Również wiele innych zabaw, w t oczywiście czytanie pięknych pozycji od SBM.
Całuski

A Wy lubicie jesień? Jeśli tak, to za co? Jak spędzacie czas z dziećmi,...

#koloryjesieni od @wydawnictwosbm (#współpracabarterowa) to najnowsza książeczka z serii przygód Samochodzika Franka.

Serii, którą Piotruś bardzo lubi i do której czytania regularnie wracamy. :)

Dzięki tej krótkiej historyjce dzieci poznają uroki jesieni. Dowiadują się, jak ważna jest znajomość grzybów podczas ich zbierania, że niektóre zwierzęta zmieniają jesienią kolor futra, a inne odlatują do ciepłych krajów, a liście opadają z drzew, kolorując podłoże całą paletą barw.

Maluchy znajdą tu też pomysły na jesienne zabawy - zbieranie kolorowych liście czy robienie ludzików z żołędzi i kasztanów.

Na końcu znajdziemy też zagadki i zadania dla naszych małych czytelników - sprawdzimy ich spostrzegawczość i uważność, świetnie się przy tym bawiąc.

Całość wydana jest w iście jesiennej kolorystyce, z cieszącymi oczy ilustracjami w ciepłych barwach.

Tekstu jest niewiele, a postaci są na tyle duże, że zainteresują nawet najmłodszych czytelników. ❤️

Osobiście polecamy, książeczka będzie świetnym sposobem na wprowadzenie tematu jesieni do codziennego świata malucha.

Serii, którą Piotruś bardzo lubi i do której czytania regularnie wracamy. :)

Jesień w pełni, więc przy okazji tej wyjątkowej pory roku chciałabym przedstawić Wam Franka.

Za miękka okładką, na której witają Was urocze samochodziki, kryje sięJesień w pełni, więc przy opowiadanie pełne ciekawostek.
Franek i Błyskawica wybierają się na wycieczkę do lasu. Bacznie obserwują zmieniającą się przyrodę. Dostrzegają odlatujące do ciepłych krajów bociany oraz sarenki, których sierść z rudej zmienia się na szaro-brązową.
Z tej uroczej czytanki dzieci dowiedzą się, aby nie zbierać samemu grzybów. Najlepiej na zbiory wybrać się z kimś doświadczonym i dodatkowo zabrać ze sobą atlas.
Podczas wyprawy sympatyczni bohaterowie odwiedzają również żonę leśniczego - Panią Dzikową, a w drodze powrotnej zbierają jesienne dary - piękne kolorowe liście, a także mnóstwo kasztanów oraz kilka żołędzi.
Później wraz ze swoimi zwierzęcym przyjaciółmi, dobrze się bawiąc tworzą kasztanowe ludziki.

Urokliwa książka pokazująca piękno i ciekawostki jesieni kończy się kilkoma zadaniami, które umilą tą sympatyczną czytankę.
@bajkowy_regalik

Samochodzik Franek to dość okazały, bo liczący kilkadziesiąt tytułów cykl. W każdym z nich bohater wciela się w inną rolę, poznaje nowe zajęcie, nowe miejsca i uczy nowych interesujących rzeczy. Każda z historii jest raczej krótka. Ich przeczytanie zajmuje niespełna kilka minut i dlatego świetnie sprawdzą się np. w roli wieczornej czytanki.
"Samochodzik Franek. Kolory jesieni" to lektura, w której Franek poznaje uroki jesieni. Wraz z Błyskawicą wyrusza na spacer do lasu aby zobaczyć jak zmienił się krajobraz wraz ze zmianą pory roku. Wspólnie zbierali grzyby, liście, kasztany i żołędzie. Czy Frankowi spodobał się jesienny spacer? Co przyjaciele zrobili ze swoimi znaleziskami?
Bardzo polubiliśmy wesołego i ciekawego świata Franka oraz jego przygody. Przypadły nam również do gustu kolorowe ilustracje goszczące na każdej rozkładówce. Z przyjemnością zasiedliśmy też do łamigłówek jakie znaleźć można na ostatnich stronach każdej z książek. Ogólnie więc bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję zapoznać się z tym tytułem i na pewno z ochotą sięgniemy po kolejne. Was również do tego zachęcamy. ;)

"Samochodzik Franek. Kolory...

• Biblioteka Meksykańska