Reina Roja. Czerwona królowa

Podchodziłem do tej powieści, jak do każdej historii kryminalnej, jak pies do jeża. A do tego jeża hiszpańskiego kompletnie nie miałem zaufania i kompletnie nie miałem racji.
Trochę się rozczarowałem medycznym eksperymentem, ale nie można mieć wszystkiego. W opowieść Juana G. Jurado otrzymałem kawał porządnej rozrywki.
Wygląda na to, że rok 2024 upłynie mi na słuchaniu książek kryminalnych, bo tych najwięcej wydają w wersji audio - nad czym mocno ubolewam.

Mocna, sarkastyczna opowieść o kobiecie z superinteligencją ( inteligencja, która momentami, miałem wrażenie, że jej bardziej przeszkadza niż pomaga ) oraz o mężczyźnie, który wcale nie jest gruby....

Przekombinowana. Ale jakoś polubiłam bohaterów. Niewykluczone że spróbuję kolejnych części.

Typowa prosta książka pisana dla kasy.

Typowa prosta książka pisana dla kasy.

👑👮 "Czerwona Królowa" Juana Gómeza-Jurada to powieść, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury aż do samego zakończenia. To esencja powieści, która zaskakuje, wciąga i trzyma w napięciu do ostatniego zdania.

👑 Zastanawialiście się jak to jest wykazywać ponad przeciętną inteligencję?

👑 👮 Akcja powieści rozgrywa się w Madrycie, gdzie doszło do morderstwa na pozór niemożliwego do wykonania. Syn prezeski jednego z największych banków w Hiszpanii został zamordowany w ekskluzywnej willi, a sprawca pozostawił za sobą jedynie tajemnicę i chaos.

👮 Inspektor Jon Gutiérrez, mający niewiele do stracenia, decyduje się na współpracę z enigmatyczną Antonią Scott. Choć nie jest ona policjantką, to jej niezwykłe umiejętności detektywistyczne już wielokrotnie pomagały rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne. Jest ona częścią tajnego projektu. Jakiego?

👑 👮 Ich determinacja, determinacja oraz niespotykana inteligencja sprawiają, że para ta jest gotowa pójść na skraj świata, by doprowadzić sprawiedliwość i złapać zabójcę.

👑 👮 Juan Gómez-Jurad mistrzowsko buduje napięcie na każdej stronie, zaskakując czytelnika kolejnymi zwrotami akcji i nieoczekiwanymi twistami. Postacie są wyraziste i głęboko wykreowane, a relacje między nimi dodają głębi i dynamiki narracji. Autentyczność miejsca akcji, czyli Madrytu, dodaje powieści niepowtarzalnego klimatu, który wraz z wartką akcją sprawia, że książka staje się prawdziwą gratką dla miłośników gatunku.

👑 👮 "Czerwona Królowa" to nie tylko doskonały kryminał, ale również opowieść o determinacji, przyjaźni i ludzkich słabościach.

👑 Zastanawialiście się jak to jest wykazywać ponad przeciętną inteligencję?

👑 👮 Akcja powieści rozgrywa się w Madrycie, gdzie doszło do...

Trochę inna niż te, które ostatnio czytuję. Nie do końca sobie poukładałam, ale myślę, że kolejny tom pomoże rozwikłać niedopowiedzenia. Podoba mi się.

Świetna książka!

Świetna książka!

całkiem dobra książka, kiedy chcemy oderwać się od typowych schematów.

całkiem dobra książka, kiedy chcemy oderwać się od typowych schematów.

Świetna książka

Świetna książka

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

Nic szczególnego nie wnosi ta książka. Czytałam już lepsze kryminały

Nic szczególnego nie wnosi ta książka. Czytałam już lepsze kryminały