Przegrana

Okładka książki Przegrana Marek Stelar
Okładka książki Przegrana
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Iwona Banach (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Iwona Banach (tom 2)
Filia
2023-05-17
2023-05-17

Po pierwszej części, która mnie wciągnęła , niezwłocznie sięgnąłem po kolejny tom przygód Iwony Banach. Po pierwszym tomie wydawało się że wszystko jest w miarę jasne poza faktem gdzie jest partner Iwony i czy i jaką odegrał rolę w rozszyfrowaniu szajki stręczycieli.
"Przegrana" przynosi odpowiedzi, oczywiście nie wprost. Co więcej sytuacja się gmatwa bo Matt, który ją zwerbował do rozpracowania grupy przestępczej okazuje się że oszukał ją....
Iwonie przyjdzie się zmierzyć z rozszyfrowaniem zagadki z przeszłości kim jest Matt, gdzie się ukrywa, dlaczego ją wrobił i co ma wspólnego z jej partnerem.
Drugą część czyta się dobrze, płynnie i z zaciekawieniem. Znowu, wątek obyczajowy jest, zaciekawia i splata historię w misterną całość. Może jest nieco mniej ta część sensacyjna niż poprzednia, ale za to krystalizuje się rozwiązanie zagadki i niedopowiedzenia zawarte w pierwszej części. Tytuł nieco zdradza zakończenie, ale przekonajcie się sami dlaczego "przegrana". Na końcu książka jest ciut przegadana, ale ogólnie wypada na plus.
Jako całość, czyli obydwa tomy, wypadają bardzo dobrze. Wartka, szybka lektura która porywa czytelnika i nie pozwala oderwać się aż do końca.

Iwona po powrocie do domu próbuje się otrząsnąć i dojść do siebie. Jednak nie jest jej to dane, zostaje poproszona, aby znowu wstąpić do CBŚP i tym razem ma złapać Matta, któremu wcześniej pomogła. Zdaje sobie sprawę, aby znaleźć Matta musi odszukać swojego byłego partnera Krzysztofa i dowiedzieć się prawdy co tak naprawdę się stało. Wyrusza w podróż po Polsce i szuka tropów oraz osób, którego mogą coś wiedzieć. Czy uda się dojść prawdy?

To drugi tom cyklu z komisarz Iwoną Banach i od razu mówię, że warto czytać po kolei bo obie części są ze sobą dość mocno związane. Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron i trzymała do samego końca. Przez całość mamy akcję, tempo, niespodziewane zwroty akcji, brak czasu na nudę. Do tego rozdziały nie są zbyt długie przedstawiające konkretną scenę, miejsce lub osobę. Polubiłam Iwonę już w pierwszej części, a tu tylko ta sympatia się pogłębiła za jej upór, determinację w dotarciu do celu oraz prawdy. Do tego autor zadaje dość trudne pytania i porusza ważne kwestie jak my sami byśmy się zachowali, gdyby chodziło o nasze dziecko, a nie można zaufać wymiarowi sprawiedliwości. Zakończenie ciekawe nie spodziewałam się, że tak potoczą się losy bohaterów.

Wciągająca lektura. Zaraz po pierwszej części przeczytana druga.

Wciągająca lektura. Zaraz po pierwszej części przeczytana druga.

Ciekawy wątek, dobrze napisana. Czyta się przyjemnie.

Ciekawy wątek, dobrze napisana. Czyta się przyjemnie.

Siegnelam po nia zaraz po pierwszym tomie, gdyz nie moglam sie doczekac kontynuacji. Swiat Iwony Banach jest niezwykle interesujacy i pozostaje do konca. Bardzo dobra pozycja. Polecam jednak zaczac od Wybranej.

Lekka i świerza seria kryminałów. Coś nowego na rynku, polecam.

Lekka i świerza seria kryminałów. Coś nowego na rynku, polecam.

W drugim tomie serii było jeszcze więcej emocji. Zwolniona wcześniej z policji Iwona Banach znów powraca do pracy. Nie łatwo jest się jej pogodzić z faktem, że mordercy i zwyrodnialcy wciąż są nieuchwytni i dalej krzywdzą niewinne dzieci i kobiety.
Przeszłość coraz częściej daje o sobie znać , tajemnice sprzed lat odkrywane przez komisarz Iwonę Banach mają duży wpływ na podejmowane przez nią decyzje.
Czy postąpi zgodnie z prawem i swoim sumieniem, czy też serce będzie jej doradcą?
Zakończenie totalnie mnie rozwaliło.
Przyznam też , że nigdy nie płakałam przy czytaniu kryminału...
Polecam.
Dla mnie książki p. Marka Stelara są niezwykle ciekawe!

Kochani, za mną w końcu lektura drugiej części historii Komisarz Iwony Banach – byłej komisarz nieoszczędzonej przez los.
Moim zdaniem część pierwsza była o wiele lepsza, jednak druga część też coś w sobie ma. Brakowało mi tych utarczek słownych Iwony z Kurą… Nadawały one sporo klimatu pierwszej części.
Po skoczeniu tej części, czułam że ta historia może być kontynuowana, aż miałam ochotę poznać dalsze losy Iwony, po tym co wydarzyło się po wyruszeniu przez Iwonę na poszukiwanie Matta i Krzysztofa. Nie będę Wam spoilować jak ten pościg się zakończył, ale wraz z pościgiem zwiedzicie z Iwoną prawie całą Polskę! Fascynujące…
Z posłowia jednak wyczytałam, że kontynuacji nie będzie, a szkoda, bo postać Iwony miała w sobie coś inspirującego.
Może jednak Marek Stelar przemyśli te zakończenie historii i pociągnie ją dalej?

Po skoczeniu tej części, czułam że ta historia może być kontynuowana,...

Rewelacyjny dwutomowy kryminał, wciągająca fabuła, mocna historia. To chyba jedyna książka tego gatunku, która mnie wzruszyła do łez, bardzo emocjonalny finał.
Kontrowersyjni bohaterzy, którzy muszą przejść na stronę zła, żeby zwyciężyło dobro. Jakie są granice ludzkiego okrucieństwa? To jedno z pytań, które kołacze się w głowie po przeczytaniu, ta lektura wzbudza wiele przemyśleń i długo po zakończeniu jest jeszcze w głowie, po raz kolejny przewija się w myślach.
To moje pierwsze "spotkanie" z Panem Markiem Stelarem i naprawdę niezapomniane, rozbudziło we mnie wielkie chęci na kolejną przygodę z jego bogatym stylem i mistrzowskim piórem, dlatego cieszę się, że jeszcze wiele przede mną.
Audiobook w wykonaniu Pana Mateusza Drozdy bardzo mi się podobał i polecam.
Moja ocena i opinia, dotyczy dwóch części, ponieważ tworzą całość.

Według mnie najsłabsza książka Marka Stelara , sprawia wrażenie jak by autorem był ktoś inny

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2023