Głosujcie na Wilka!

Okładka książki Głosujcie na Wilka! Davide Cali
Okładka książki Głosujcie na Wilka!
Davide Cali Wydawnictwo: Zakamarki literatura dziecięca
36 min.
Katarzyna Skalska
wybory polityka zwierzęta

Okładka książki Duży problem Davide Cali, Marco Somá
Duży problem Davide Cali, Marco ...
Okładka książki Sprzedawca Szczęścia Davide Cali, Marco Somá
Sprzedawca Szc... Davide Cali, Marco ...
Okładka książki Wyspa Cieni Davide Cali, Claudia Palmarucci
Wyspa Cieni Davide Cali, Claudi...

Zbliżają się wybory. Czas, aby w gospodarstwie wybrać nowego przywódcę. Wśród kandydatów zjawia się zupełnie nieznany nikomu Alojzy Wilk. Na kogo zagłosują zwierzęta i jaki będzie efekt dokonanego wyboru?

Wielkimi krokami zbliżają się wybory na szefa gospodarstwa. Startuje dobrze znany wszystkim Kacper Knur, wśród kandydatów są też bracia Myszowie i Aniela Kokosza. Ale w tym roku pojawia się ktoś nowy – Alojzy Wilk. Nikt go nie zna, ale wystarczy, że zaprezentuje ciekawy plan, jest miły dla zwierząt i ma miłą dla oka aparycję. Alojzy wygrywa wybory. Po hucznej fecie prezentuje swoich ministrów i doradców, których także nikt nie zna. Czy zwierzęta będą zadowolone z wyboru?

Choć ta książka ma prostą fabułę, ukazuje złożoność polityki. Może być punktem wyjścia do rozmowy o demokracji, oraz oczywiście pokazuje czym są wybory. Zwraca uwagę dzieci, jak ważne jest to, kogo wybieramy i podpowiada czym się kierować podejmując decyzję. Czy to, że ktoś jest miły i przystojny jest wystarczające, aby dobrze rządził gospodarstwem?

Maciek wrócił ostatnio od dziadków i zakomunikował mi jedną rzecz o wyborach, którą przekazał mu dziadek „głosuje się nie na tych co najwięcej obiecują, a na tych, którzy najmniej szkodzą”. Co wy na to?

Skuście się na tę książkę i porozmawiajcie z dziećmi o wyborach. Polacy długo walczyli o swoją niepodległość i prawo decydowania. Zakorzeńmy ten patriotyzm w najmłodszych.

„Przyjaciel wszystkich. Przyjaźń ponad wszystko” - właśnie to hasło z rewelacyjnej książki dla naszych najmłodszych czytelników, od razu rzuciło mi się w oczy niczym świecący neon na fasadzie budynku.
Próba wyjaśnienia tym małym ludziom, jak działa życie polityczne i jak przebiegają wybory prezydenckie, to nie bułka z masłem – ale nie panikujcie, Magali Clevelet i Davide Cali zrobią to za nas i to w bardzo przystępny sposób.

Zbliża się dzień wyborów nowego szefa gospodarstwa. Oprócz zwykłych kandydatów, do wyścigu wchodzi nowicjusz. Jest przystojny, inteligentny i przyjazny. A zwierzęta nie mają dość jego żartów! Wszyscy kochają Alojzego Wilka. Czas iść do urn. Czy nowy kandydat może liczyć na głosy poparcia?
I czy obietnice wyborcze zostaną dotrzymane?

Davide Cali wymyślił „uroczo” psotną książkę obrazkową, aby pokazać dzieciom jak przebiega cały proces wyborczy. Pod przykrywką zabawnej historii, autor oferuje naszym milusińskim pierwszą refleksję na temat demokracji, wyboru kandydatów, obietnic wyborczych, ale także na temat zmienności wyborców i ich bardzo krótkiej pamięci.

Zabawne i przyciągające uwagę ilustracje, stworzone przez Magali Clavelet są świetnym dodatkiem do całej opowieści i idealnie dopełniają książkę.
Tekst jest prosty i humorystyczny, a książka ma dość prosty morał. Nie możemy oceniać nikogo po wyglądzie i pochodzeniu, a ludzie potrzebują wspólnego działania i wizji. Ta prosta i krótka historia jest nauką dla naszych pociech , a dla nas formą przypomnienia, że należy dobrze wszystko przemyśleć zanim pójdziemy głosować.

Polecamy bardzo! Takie książki są bardzo potrzebne i wielce pomocne dla nas rodziców. Od najmłodszych lat uczmy nasze pociechy świadomej demokracji, samodzielnego myślenia i dokładnego sprawdzenia wszystkich faktów, a w późniejszym życiu dorosłym staną się odpowiedzialnymi obywatelami.

A tak przy okazji... Drogi rodzicu nie zapomnij zagłosować! Do zobaczenia 15 października🙂.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zakamarki.

Bardzo lubię książki, które w prosty sposób wyjaśniają naprawdę trudne sprawy. Jedną z takich książek jest "Głosujcie na Wilka!"

Nietrudno się domyśleć, że tematem tej książki są wybory. Myślę, że już wkrótce nasze dzieci mogą zacząć zadawać prania o to: co to są wybory? Po co są wybory? Dlaczego dorośli chodzą na wybory?
Coraz więcej na ten temat słyszymy w tv, radio, w codzinennych rozmowach rodziców, itp.

"Głosujcie na Wilka!" to krótka, humorystyczna historia, która może stać się doskonałym wprowadzeniem do tematu.

Opowiada o tym jak zwierzęta wybierają swojego nowego szefa. Wśród różnych kandydatów pojawia się między innymi Alojzy Wilk. Nikt go nie zna ale jest przystojny, zabawny i niezwykle sympatyczny. Zwierzęta dokonują wyboru. Chcą głosować na Wilka! Czy to dobry wybór? Przekonajcie się sami.

Coraz więcej na ten temat słyszymy w tv, radio, w...

Lubicie książki że zwierzęcymi bohaterami? Ważne jest dla was by książki dla dzieci nie tylko bawiły, ale też uczyły? Jeśli tak, polecam wam zapoznać się z tą książką.

Zwierzęta szykują się do wyboru nowego szefa gospodarstwa. Oprócz dobrze znanych kandydatów tych samym co zwykle, pojawia się jeden nowy – wilk.

Głosi świetne hasła więc zwierzęta go wybierają, ale później zaczynają dziać się dziwne rzeczy, niektórzy mieszkańcy gospodarstwa zaczynają znikać.

Kto stoi za zniknięciem? Czy wybranie wielka na pewno było dobrą decyzją? O tym przekonacie się podczas lektury tej książki

Piękna, duża książka dla dzieci. Śliczne, barwne ilustracje, ciekawa, zabawna historia, która przekazuje bardzo ważne wartości. Polecam.

Głosi świetne hasła więc zwierzęta go wybierają, ale później...

Błyskotliwa, ładnie narysowana, śmieszna i dla dzieci i dla dorosłych. O polityce dla dzieci bez paternalistycznego pouczania a z humorem.

Niby o zwierzętach a świetnie pokazująca mentalność ludzką opowieść. Już niedługo to po raz kolejny się potwierdzi, niestety.

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Alonka do kupienia 5+
  • PRZECZYTANE 2023
  • Samodzielne
  • literatura dziecięca
  • Książki

Dodaj cytat z książki Głosujcie na Wilka!