Mikołajkowa noc

Magdalena Adamek Wydawnictwo: Agrafka literatura obyczajowa, romans
Agrafka
2023-08-25
2023-08-25

W życiu zawodowym Konstancja jest pewną siebie kobietą, świadomą swojej atrakcyjności. Odważna i charakterna pracoholiczka, która nie boi się powiedzieć co myśli. Z pozoru zimna i obojętna, w życiu osobistym skryta samotniczka marząca o wielkiej miłości. Wszystko się zmieniło w pewną mikołajkową noc, kiedy Konstancja budzi się w ramionach nieznajomego mężczyzny. Wychodząc z hotelu nie przypuszcza nawet, że los skrzyżuje ich drogi i spotka go w miejscu, w którym najmniej się spodziewa.
Uwielbiam bohaterki takie jak Konstancja, które mają pazur. Co prawda ona sama stwarzała pozory, a w środku była zupełnie kimś innym, ale mimo wszystko przypadła mi ona do gustu. Z resztą tak samo jak Robert.
Ona ucieka nad ranem z hotelowego pokoju, on nie chce tak łatwo odpuścić i zapomnieć o dziewczynie. Kiedy ich drogi ponownie się przeplatają, wszystko stopniowo zaczyna się zmieniać. Bohaterowie zaczynają się zmieniać.
„Mikołajkowa noc” to ciekawa książka, której nie ma się ochoty odkładać. Lekka historia, którą czyta się niezwykle szybko. Bardzo miło spędziłam z nią czas. Szkoda tylko, że tak szybko znalazłam się na ostatniej stronie, bo nie raz uśmiech gościł na mojej twarzy.

Jest to idealna książka na długie jesienne i zimowe wieczory. Konstancja i Robert na pewno nie pozwolą się wam nudzić. Gorąco polecam ją przeczytać.

Po rozstaniu Konstancja została wciągnięta w wir pracy, zamknęła się na nowe znajomości i uczucia. Pewnej mikołajkowej nocy kobieta spędza pełną namiętności noc z tajemniczym mężczyzną. Rankiem wymyka się by uniknąć niezręcznej sytuacji.
W jej poukładanym życiu szykują się zmiany, a w jej życiu pojawia się Robert, mężczyzna z mikołajkowej nocy.

Bardzo podobała mi się ta książka, spędziłam z nią przyjemny wieczór. Konstancja to silna kobieta, która otoczyła się murem by nie zostać skrzywdzona i skupia się na swojej pracy. Tajemniczy mężczyzna sprawia, że łamie swoje postanowienia, a nawet nie potrafi o nim zapomnieć. Fajni bohaterowie, których dało się polubić, ale też mieli moment kiedy troszkę mnie irytowali swoim zachowaniem, ale to spowodowało, że nie byli bezbarwni.

Bardzo podobała mi się ta...

Macie czasem ochotę przeczytać coś lekkiego?
Mikołajkowa Noc jest właśnie taką historią. Czyta się ją bardzo szybko pomimo tego, że ma 327 stron, ponieważ ma dużą czcionkę i jest to format A6.
Warto przygotować sobie duży kubek ulubionej kawy, bo gdy już zaczniecie ją czytać nie będziecie chcieli jej odłożyć.
I choć z samymi świętami nie ma ona zbyt wiele wspólnego, poza tym, że rozpoczyna się w pewną mikołajkową noc, to z pewnością jest warta spędzenia z nią przyjemnych chwil.
Konstancja w życiu zawodowym jest kobietą pewną siebie. Do tego atrakcyjną, odważną i zadziorną pracoholiczką.
Na pierwszy rzut oka wydaje się zimna i obojętna, lecz to tylko pozory.
Po rozstaniu z partnerem wszystkie wieczory woli spędzać w domowym zaciszu z książką Kinga w ręku.
Jednak mikołajkowa nic zmienia wszystko w życiu Konstancji, gdy kobieta budzi się w ramionach dopiero co poznanego mężczyzny.
Postanawia wymknąć się z hotelowego pokoju, zanim nieznajomy się obudzi.
Czy będzie im dane ponownie się spotkać? Kim jest tajemniczy mężczyzna z hotelu? Czy Konstancja będzie ponownie umiała zaufać sercu i otworzyć się na miłość?
Muszę przyznać, że ta historia bardzo mi się spodobała. I wręcz żałuję, że tak szybko się skończyła, bo z przyjemnością spędziłabym więcej czasu z jej bohaterami.
Lubię zadziorne kobiety, a Konstancja ma cięty język, co sprawia, że momentami uśmiech mimowolnie pojawia nam się na twarzy.
Poza tym, gdy dwa silne charaktery ścierają się ze sobą, iskry lecą aż miło.
Mikołajkowa Noc to książka lekka, przyjemna i wciągająca. Idealna na jesienno - zimowe wieczory.
Gorąco polecam.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem Agrafka
Wydawnictwo Agrafka

Macie czasem ochotę przeczytać coś lekkiego?
I choć z samymi świętami nie ma ona zbyt wiele wspólnego, poza...

Gdy jedna mikołajkowa noc odmienia życia bohaterów…..

Konstancja jest pewna siebie i swoich atutów. Lubi swoją pracę i zawsze mówi to co myśli, a może raczej - zanim pomyśli xd. Prywatnie jest jednak samotniczką, która najchętniej spędzałaby czas w domowym zaciszu z dobrą książką.

Koledzy w pracy nazywają ją Arktyka, gdyż jest zimna, niedostępna i zupełnie niezainteresowana ich zalotami. Jakiś czas temu rozstała się z facetem i nie zamierza się z nikim wiązać, a już na pewno nie z kimś z roboty.

Wszystko zmienia się jednak pewnej mikołajkowej nocy, gdy kobieta daje upust emocjom …. fantazjom i długo skrywanym pragnieniom w objęciach przygodnie poznanego mężczyzny. Nie należy do dziewczyn, które idą na całość z nieznajomym, jednak Robert ma w sobie coś, co przyciąga ją do niego, coś czemu nie potrafi się oprzeć.

Choć było to najlepsze w jej życiu doświadczenie, Konstancja jednak znika nad ranem i stara się zapomnieć o tej nocy na wiele długich miesięcy.
Ale nie on….
On pragnie jej więcej i wierzy, że kiedyś się jeszcze spotkają.

No i nadchodzi ten dzień. Niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba. Bohaterowie spotykają się ponownie w najmniej oczekiwanym momencie i… miejscu.

Ich relacja jednak nie jest łatwa, przez ich wzajemny upór.

Czy Konstancja da szansę Robertowi?
Czy Robert odpuści tą znajomość przez niezdecydowanie Konstancji?
Jak potoczy się ich historia?

Muszę przyznać, że książkę czytało się bardzo szybko i nawet przyjemnie. Choć liczy ona ponad 300 stron, format A6 robi jednak swoje.

Autorka pokazuje, jak bardzo można zmienić siebie, a także zdanie na dany temat, pod wpływem pewnych doświadczeń, zdarzeń… pod wpływem drugiej osoby. Serce zamkniętej początkowo na miłość Konstancji wreszcie zaczyna topnieć, a ona udowadnia jak bardzo potrafi być namiętna i oddana, gdy jej zależy. Minusem powieści były w mojej opinii dialogi bohaterów… zdecydowanie za dużo roztrząsali jeden temat - np. bohaterka początkowo próbuje wmówić mężczyźnie, że to nie ona jest kobietą, z którą spędził mikołajkową noc. Świetny pomysł ze strony autorki, jednakże za długo trwało moim zdaniem przekonywanie siebie nawzajem czy tak było, czy nie. Autorka świetnie wykreowała postać Konstancji i pokazała jej przemianę. Roberta z kolei lubiłam nieco mniej, momentami wydawał mi się taki bez wyrazu.

Podsumowując, książka Magdaleny Adamek jest fajną historią na długie jesienno-zimowe wieczory. A może nawet na jeden, bo jestem pewna, że szybko ją pochłoniecie. Dla mnie była jednak trochę za lekka i za błaha :).

Gdy jedna mikołajkowa noc odmienia życia bohaterów…..

Koledzy w pracy nazywają ją Arktyka, gdyż jest zimna, niedostępna i zupełnie...

📖Konstancja w życiu zawodowym jest pewną siebie kobietą,natomiast w prywatnym czuje się samotna.Namiętna mikołajkowa noc jest początkiem rozbudzenia w dziewczynie oraz jej tajemniczym mężczyźnie namiętności.
Pół roku później ponownie się spotykają….

💥Aż było szkoda,że historia tak szybko się skończyła.Pomimo ponad trzysta stronicowej powieści w rozmiarze a6 to zdecydowanie było zbyt szybko😁
Konstancja i Robert zabierają czytelnika w podróż pełna niekontrolowanych uniesień i zabawnych sytuacji,które powodują uśmiech na twarzy.Oboje z pozoru są profesjonalistami w pracy,jednak brakuje im drugiej połówki.Noc mikołajkowa zmienia w nich chęć ponownego spotkania ze sobą.Nie sprzyja to mieszkanie w różnych miastach oraz brak informacji o sobie…los bywa nieprzewidywalny i wtedy wszystko może się zdarzyć.

Historia jest przyjemną oraz ciekawą powieścią,która pokazuje nam bohaterów w sytuacjach zawodowych jak i prywatnych.Dzięki determinacji Roberta akcja nabiera rozpędu i zmian w życiu postaci.Bardzo mu kibicowałam,by się nie poddawał.I za to go bardzo polubiłam.
Oboje potrafili zaskoczyć swoim zachowaniem oraz niepewnością do swoich decyzji.To sprawia,że wydarzenia są nieprzewidywalne i często szalone.
Wydarzenia sprawiają miło spędzony czas z bohaterami powodując lepszy humor oraz uśmiech.

Zachęcam was gorąco do poznania mikołajkowej nocy oraz pragnień które pojawiają się dzięki tej nocy.

Pół roku później ponownie się spotykają….

• Romans

Dodaj cytat z książki Mikołajkowa noc