Jadzia Pętelka chce sama

Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 14) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2023-03-22
24 min.

2079
2017

Książka "Jadzia Pętelka chce sama" Barbary Supeł zabiera nas do czternastego tomu o Jadzi Pętelce i jej świata.
Rodzina Pętelków zawojowała maluchy i przedszkolaki. To treści bliskie małym dzieciom.
Tym razem pierwsze skrzypce zaczyna grać samodzielność podczas czynności samoobsługowych w toalecie, ubieranie się, przygotowanie śniadania, przyciskanie guzika w windzie, jazdę na hulajnodze oraz zabawy na placu zabaw. Nie zapominajmy o małym leniwcu, przytulance, która jest bardzo ważna w życiu małej dziewczynki.
Dzieci uwielbiają utożsamiać się z małą Jadzią.
Cykl o Jadzi Pętelce to świetne książki dla małych przedszkolaków.

Ciekawie napisana ale jednocześnie bardzo prosto by trafić idealnie do najmłodszych. Nie dziwi mnie popularność tej serii

Czy znacie Jadzię Pętelkę ? To nasze pierwsze spotkanie z tą małą bohaterką, które zaczynamy od części "Jadzia Pętelką Chce Sama"

Jadzia to mała rezolutna dziewczynka, która oczywiście wszystko chce robić SAMA !

Sama chce się ubrać,
Sama zrobi siku,
Sama chce zrobić śniadanie,
Sama naciśnie przycisk windzie...

Nasza zadziorna bohaterka dzielnie sobie radzi z lekką pomocą mamy, która obserwuje poczynania córki delikatnie jej przy tym pomagając.
Choć Jadzia wszystko chce robić sama to przychodzi taki moment, kiedy potrzebna jest mama i jej pomocna dłoń !

Moja pierwsza myśl podczas czytania brzmiała "cały Miłosz, wszystko sam , żadnej pomocy". Myślę, że rodzice dwulatków doskonale znają Jadzię w wersji chcę sama ! A dokładnie przytulają ją codziennie 😀

To zabwna krótka historia o dziewczynce , która próbuje być samodzielna i całkiem nieźle jej idzie.

Sama chce się ubrać,
Sama zrobi siku,
Sama chce zrobić śniadanie,
Sama naciśnie przycisk windzie...

Nasza zadziorna bohaterka dzielnie sobie radzi z lekką...

Samodzielność to coś, co czasem nam rodzicom spędza sen z powiek.
W jednym momencie z zaangażowaniem kibicujemy, aby chwile później nerwowo zerkać na zegarek.🤭
Brzmi znajomo?

Zna to również bohaterka serii wydanej nakładem @wydawnictwo_zielona_sowa , Jadzia!
Czy znacie kapitalną serię dla najmłodszych która przybliża dzieciom trudności jako coś, co jest całkowicie naturalne a proces poradzenia sobie z problemem poprostu nauką?

Tym razem, przy okazji tytułu "Jadzia Pętelka chce sama", autorka Barbara Supeł zaprasza nas do przeżywania codzienności w której dziecko zyskuje stopniową samodzielność i chce mieć czynny udział w tym, co je otacza.
Mama jest świadkiem zaangażowania Jadzi w poranne rytuały, jak toaleta, ubieranie, przygotowanie posiłku a przy tym obserwuje i towarzyszy. Pozwala na to, co jest w stanie pomóc w rozwoju małego dziecka i jednocześnie trwa obok oczekujac na bycie potrzebną.

Czy Jadzia będzie potrafiła prosić o pomoc będąc jednocześnie samodzielna?

Po raz kolejny z ogromną dumą prezentuję Wam kolejną z serii, która jest całkowicie spójną z moim systemem wartości i wsparcia małego dziecka.
Bogactwo treści ilustratorskich, nie tylko barw ale również emocji pomaga w prawidłowym odbiorze rzeczywistości i buduje przekonanie o sprawczości i wysokich umiejętnościach.

Posiadanie na swoich półkach książek ze świata tej pozytywnej rodzinki to ogromna przyjemność!

Samodzielność to coś, co czasem nam rodzicom spędza sen z powiek.
Brzmi znajomo?

Milutka opowieść dla najmłodszych milusińskich. Jadzia wszędzie chce sama co wywołuje różne reakcje mamy. Plus ciekawe rysunki. Jedna dobranocka za nami.

O samodzielności. Świetna i życiowa historia.

O samodzielności. Świetna i życiowa historia.

• Dziecięce
  • Dla dzieci