Rule Number Five

Okładka książki Rule Number Five Jessa Wilder
Okładka książki Rule Number Five
Jessa Wilder Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Rule Breaker (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rule Breaker (tom 1)
Kindle Edition
2023-02-07
2023-02-07
romans college hokej

Sportowiec i wzorowa uczennica, typowy schemat w romansach sportowych.

Syd ma 5 zasad, których nie łamie, jednak trafia w końcu na takiego sportowca, który zrobi wszystko aby złamać te jej 5 wymyślonych zasad.

Książka jest dobra, ale bardzo dłużył mi się wątek główny, który dotyczył tego dlaczego oni nie mogą ze sobą być. Jak dla mnie było to za bardzo rozciągnięte i jeden problem autorka chciała przedstawić na kilkadziesiąt sposobów, ale ciągle jej wychodziło takie samo rozwiązanie. Naciągane i męczące już po pewnym czasie to było.

A zakończenie też coś poszło nie tak, takie dziwne, trochę bez ładu i składu. Jakby nie było za bardzo pomysł na nie, albo autorka tak się zaplątała że nie wiedziała jak z tego wybrnąć.

Duży plus dla hokeja, chociaż trochę go za mało.

Dam autorce jeszcze jedną szansę z drugim tomem, ale już na wstępnie mam lekkie obawy co do jakości.

Sportowiec i wzorowa uczennica, typowy schemat w romansach sportowych.

Pomimo wielu recenzji z niską oceną tej książki postanowiłam dać jej szansę i totalnie tego nie żałuję! Świetnie się na niej bawiłam!
Ambitna i pewna swego Sidney kieruje się w życiu 5 zasadami, a zasada numer 4 mówi: ŻADNYCH HOKEISTÓW!!!
Niestety ciężko trzymać się swoich zasad, gdy na horyzoncie pojawia się Jax. Przystojny, opiekuńczy, zabawny, wysportowany, ambitny i do tego po uszy zauroczony Sidney. Tylko co się stanie, gdy nadejdzie czas odebrania dyplomów?
Uwielbiam historie, w których to ON zakochuje się pierwszy. Ta książka jest przede wszystkim PRZEUROCZA! Czytając ją ciągle cieszyła mi się buzia i piszczałam ze szczęścia. Myślę, że każda z nas chciałaby w życiu takiego oddanego i kochającego Jaxa.
Jedynym minusem było dla mnie to, że relacja między bohaterami bardzo szybko się rozwinęła, jednak książka nie należy do długich i domyślam się, że ciężko byłoby z tego zrobić duży slow burn.
Super jednotomowy sportowy romans, który napisany jest przyjemnym językiem i znajdziecie w nim kilka fajnych 🔥 scen.
Jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, trochę pośmiać i przeżyć romans z hokeistą to szczerze polecam 💙

przeurocza historia

przeurocza historia

[ reklama ]
Sidney ma pięć swoich złotych zasad, których trzyma się bardzo mocno, a złamanie, którejkolwiek z nich jest czymś, czego pragnie najmniej. Jednak czy aby na pewno długo podtrzyma to zdanie? Podczas jednej imprezy na jej drodze staje Jax Ryder, któremu dziewczyna niemalże od razu wpada w oko i nie spocznie dopóki nie stanie się jego…
Nawet gdy hokeista dowiaduje się o zasadach Sid, to to go nie powstrzymuje, wręcz zachęca do dalszego działania 🤭

Szczerze mówiąc to bardzo podziwiam jego determinację i zawziętość, ale to tylko dobrze o nim świadczy. Powiem wam tak w tajemnicy, że potrzebuję takiego Jax’a 🫣🫣

Sidney jest skryta w sobie, ale to nie znaczy, że nie ma ciętego języka, bo ma i to bardzo! Na dosłownie wszystko potrafi znaleźć ciętą ripostę, a sarkastyczne teksty to coś, co opanowała wręcz do perfekcji!

Osobiście uważam, że akcja działa się trochę za szybko, jak dla mnie. Nawet nie zdążyłam mrugnąć, a oni już byli na wyższym etapie znajomości. Jest to dla mnie lekki minus, ale historia wieloma aspektami nadrabia!

Sam fakt, że główny bohater jest hokeistą powoduje u mnie +100000 do mojej oceny jego! Cóż, mam słabość do hokeistów 🫠

Autorka porusza też kilka innych wątków poza związkiem głównych bohaterów. Dowiadujemy się więcej o relacji Sid z ojcem albo przyszłości kariery Jax’a.

Z tego, co wiem jest to debiutancka książka autorki, co mnie bardzo zszokowało, ponieważ została napisana, jakby jej autorką była już doświadczona pisarka. Styl pisania J. Wilder jest bardzo przyjemny i cudownie się płynie przez historię. Dodatkowy plus muszę przyznać tłumaczeniu, ponieważ ono również zostało dobrze wykonane 🩶

Koniecznie dajcie znać, czy mieliście okazję poznać już historię Sid i Jax’a!!

~with love,
P. 🎀

[ reklama ]
Nawet gdy hokeista dowiaduje...

💚Sidney kieruje się w życiu pięcioma zasadami i nigdy, ale to nigdy nie ma zamiaru ich łamać nawet dla mężczyzny, który od pierwszej chwili ją zainteresował. Przyjęła takie właśnie zasady mając za tatę, który nigdy nie miał dla niej czasu i dla którego liczył się tylko sport.

💚Jax to dla mnie ideał faceta co mogłoby być dziwne, bo jaki normalny facet śledzi dziewczynę spotkaną w klubie i nie może o niej zapomnieć. To jak się starał ją odnaleźć sprawiało, że mu kibicowałam.

💚Przyznam szczerze, że fabuła nie zachwyciła mnie tak bardzo jak na to liczyłam. Książka była ciekawa jednak jakoś za specjalnie mnie nie porwała i momentami się na niej nudziłam. Przeczytałam tą książkę tylko dlatego że byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów i czy uczucie wygra nad rozumem.

💚Takim wielkim minusem jest tłumaczenie, w którym poszło zdecydowanie coś nie tak. Momentami zdania były tak długie i tak zagmatwane, że można było to zrobić inaczej, aby były bardziej zrozumiałe. Przez to kilka razy odkładałam książkę i zabierałam się za nią od nowa.

💚"Zasada numer pięć" jest dokładnym przeciwieństwem książki typu slow burn. Tutaj akcja dzieje się bardzo szybko przez co historia niezbyt mi się podobała. Lubię, jak akcja toczy się powoli i spokojnie a jednak tutaj było dla mnie zbyt chaotycznie.

ZASADA NUMER PIĘĆ - J. WILDER
🪽Moja ocena: 3,75/5

Dziewczyna, która ma pięć twardych zasad i chłopak, który chce je wszystkie złamać!

🏒Do sięgnięcia po romans z hokeistą nie trzeba mnie w ogóle namawiać. Ty mówisz: hokej, a ja mówię: daj! Ostatnio jestem zachłanna na ten sport w książkach i łykam dosłownie wszytko co wpadnie mi w oko. Tym razem też nie mogłam jej sobie odmówić i bardzo dobrze zrobiłam, bo jestem w niej zakochana! Poza tym mamy tutaj motyw „on zakochuje się pierwszy”, więc jejku, moje serce zostało kupione na 110%.

🏒Ciesze się, że bohaterowie zostali tak fajnie wykreowani. Mieli swoje plany i marzenia dążyli do ich spełnienia. Mają też swoje przeżycia i miło, że zostało wyjaśnione skąd brała się niechęć sąd do hokeistów! A Jax? Cóż, to mistrz w łamaniu zasad-uroczy i kochany.

🏒„Zasada numer pięć” to nie była lektura z najwyższej półki i uważam, że mogła być odrobinkę lepiej dopracowana, ale i tak jestem bardzo usatysfakcjonowana. Fabularnie wszystko mi pasowało, ale muszę przyznać, że brakowało mi tutaj rozwinięcia niektórych wydarzeń. Niektóre rzeczy potoczyły się zwyczajnie zbyt szybko, a ja chciałabym więcej. Dodatkowo mam wrażenie, że książka była za krótka… Chciałabym dowiedzieć się więcej co dalej z historią Syd i Jax’a, ale może dostaniemy coś o nich w drugim tomie.

🏒Jeśli szukacie lekkiej i niezobowiązującej pozycji, przy której poczujecie motylki w brzuchu to zdecydowanie wam ją polecam. Jasne, nie jest to coś co obowiązkowo trzeba przeczytać, ale wierzę, że może wam się spodobać i myślę, że będzie się przy niej dobrze bawić! Słyszałam już różne opinie na jej temat, ale najlepiej jest sprawdzić samemu co w trawie piszczy!

ZASADA NUMER PIĘĆ - J. WILDER
🪽Moja ocena: 3,75/5

„Zasada numer pięć” to college romans, autorstwa J. Wilder, który urzeka, śmieszy i porusza. To historia o Sydney i Jaxie, którzy mają zupełnie inne plany i aspiracje, ale nie potrafią się od siebie uwolnić.

Nauczona ostatnim doświadczeniem, podeszłam do książki bez zbędnie wygórowanych oczekiwań i jeśli mam być szczera, to opłaciło się, bo pozycja ta stała się dla mnie zaskoczeniem. Nie wiem kiedy ostatni raz czytałam romans z hokejem w tle, ale poznałam fajnych bohaterów z naprawdę dobrymi planami na przyszłość.

Nie potrafiłam się oderwać. Historia wciągnęła mnie i pokazała, że czasem trzeba odważyć się i porzucić własne zasady, by znaleźć tą prawdziwą miłość. Przyjemna i lekka, napisana prostym językiem. I Boże… dodatkowym plusem są pisane rozdziały z perspektywy chłopaka, bo takie z całego serduszka uwielbiam.

Jedyne co mnie denerwowało to postępowanie głównej bohaterki. Dlaczego nie mogła powiedzieć wprost o powodach jej niechęci? Domyślam się, że ucięło to kilkanaście stron książki, ale na pewno zaoszczędziłoby to zbędnych problemów. Na pewno dałoby się upchnąć w to miejsce coś innego.

Pozycja naprawdę warta uwagi!

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Świetna czekam na Zasady gry

Świetna czekam na Zasady gry

Ostatnio w moje ręce wpadła książka, podczas której się dosłownie rozpłynęłam. Mowa tu oczywiście o „Zasada numer pięć” autorstwa J. Wilder, która ukazała się nakładem wydawnictwa @czwartastrona

I wiecie co, nauczona „doświadczeniem” podeszłam do tej książki na luzie. Nie miałam również względem niej jakichś większych oczekiwań. Początek mnie mocno zaintrygował, ale i dłużył mi się. Jednak później dosłownie rozpłynęłam się i nie chciałam by ta historia się, kiedykolwiek skończyła. A w Jaxie jestem wprost zachowana. Dawno nie miałam styczności z takim bohaterem. Często w książkach sportowy przedstawiani są w sposób schematyczny, a Jax bez dwóch zdań odbiega od „przyjętych norm”. Czym skradł moje serce pod każdym względem.

„Zasada numer pięć” to piękna, lekka młodzieżówka, która otacza nie tylko ciepłem, ale i komfortem. To książka, w której on zakochuje się pierwszy — czyż to nie jest urocze? To, jakie „podchody” robił Jax do Sydney i, mimo iż miał swój cel i do niego dążył to w pewnym stopniu mi imponował. Wykonywał takie małe, niewinne gesty, które wywoływały uśmiech na mojej buzi. Byłam zauroczona tym, jak bardzo wspierał Sydney.

Historia może wydawać się jak żadna inna. Ona ma swoje zasady, on postanawia się złamać, ale musicie mi uwierzyć, jest to tak cudowna książka, że naprawdę nie sposób się od niej oderwać. Kończyłam tę książkę z uśmiechem na buzi i takim wewnętrznym spokojem. Co dowodzi tylko temu, jak bardzo komfortowa była. W gruncie rzeczy mogłabym ją tylko i wyłącznie zachwalać. Dostarczyła mi naprawdę sporo emocji i jestem jej za to Wdzięczna.

Świetna historia! Pokazuje, że strach jest rzeczą ludzką, spełnianie marzeń wiąże się często z jakimś poświęceniem, a miłość przychodzi niespodziewanie.

Nie jest to wybitna książka, bo wiele wątków zostało spłyconych, ale jest to historia, którą można przeczytać z zapartym tchem. Przyjemna, lekka i urocza 😊

• Przeczytane 2024