Folwark zwierzęcy i Dziennik z folwarku

Okładka książki Folwark zwierzęcy i Dziennik z folwarku George Orwell
Okładka książki Folwark zwierzęcy i Dziennik z folwarku
George Orwell Wydawnictwo: Bellona satyra
satyra
Bellona
2023-01-01
2021-02-24

Najwybitniejsze dzieło Orwella obok 1984. Dzienniki to dodatek, który można ominąć.

kocham folwark zwierzęcy, dzienniki mnie trochę znudziły.

kocham folwark zwierzęcy, dzienniki mnie trochę znudziły.

Klasyk który warto przeczytać. Opis tego jak władza może zmienić. Jak można manipulować niedouczonymi. Wykorzystywać wiedzę, której inni nie mają.
Książka pisana w formie satyry. Bardzo szybko się czyta.
Niestety przez Dziennik nie byłam w stanie przebrnąć. Liczyłam na jakiś informacje dotyczące powstania książki.

Książka pisana w formie satyry. Bardzo szybko się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ocena dotyczy "Folwarku zwierzęcego".

Książka ponadczasowa, zdecydowanie warto ją przeczytać. Autor pokazuje nam do czego może doprowadzić żądza władzy, jak łatwo manipulować słabszymi i głupszymi, którzy będący w coraz gorszej sytuacji będą pracować jeszcze ciężej aż do utraty sił. Ku przestrodze.

Ocena dotyczy "Folwarku zwierzęcego".

„Folwark zwierzęcy” ukazuje absurdy komunizmu w nietypowej formie - życia zwierząt i ich perypetiach. Pokazuje dokładnie, że komunizm, podobnie jak obecnie panujący neokomunizm w Unii Europejskiej w założeniach był dobry, ale nic z jego założeń nie zostało zrealizowanych, a wręcz sprzeniewierzonych.
Jeżeli chodzi o „Dziennik z folwarku” niestety nie spodobał mi się i porzuciłem czytanie już po paru stronach, bo uznałem go za stratę czasu.

Jeżeli chodzi o „Dziennik z folwarku” niestety nie spodobał mi się i...

Spoko

Spoko

Ważna

Ważna

Ocena dotyczy folwarku. Dziennik bez szału

Ocena dotyczy folwarku. Dziennik bez szału

Książka jest dobrą satyrą dla rewolucji bolszewickiej oraz związku radzieckiego i stosowanej w nim propagandy, jednak nie przypadła mi bo gustu.

"Folwark zwierzęcy" jest rewelacyjny i jemu wystawiłem ocenę. Natomiast "Dziennik z folwarku" może zainteresuje jedynie kogoś, kto chce wiedzieć wszystko o autorze i zainteresują go nawet osiągnięcia ogrodniczo- hodowlane Orwella.

• George Orwell
  • Klasyka