Koszmar

Trzeba przyznać że książkę czyta się szybko, ale jest to najgorsza książka autorki jaką do tej pory przeczytałam a było ich wiele.

Ciekawa i wciągająca. O źle pojętej miłości matki, o poplątaniu się w życiu, złych wyborach i ich konsekwencjach. A także o dość przewrotnym losie. Jedna z tych nieodkładalnych

Przedziwny miks zadział się w tej książce, połączenie gatunku thrillera, romansu, a nawet elementów horroru dało nam historię i dziwną i na swój sposób wciągającą.

Kinga- panna, walcząca z nadwagą, ubrana w swoje kompleksy, skromna fotografka.
Konrad- żonaty, dzieciaty, zamożny, pewny siebie.
Tych dwoje połączył gorący romans, bo ona taka samotna, a on?... biedniutki, nie zrozumiany i nie doceniony przez żonę, oczywiście od dawna “nie współżyjący” - oklepany schemat zdradzającego faceta.

Kinga zakochuje się i po cichu marzy o tym, aby kiedyś Konrad postanowił być tylko z nią. I że układ z “tylko seks” zmieni się na “tylko miłość”, najlepiej po wsze czasy, zawsze i na zawsze.
Jednak jak to bywa u tego rodzaju facecików, jego ego połączone z egoizmem jest większe niż on sam, a manipulacja, to jego drugie imię. O miłości nie może być mowy.

Odchodzi i wraca, jak mu pasuje, jak mu tam w domu gra, albo i raczej jak mu tam w domu nie gra z żoną. Schemat.

Zakochana Kinga, borykająca się aktualnie z chorobą matki, jest podatna na jego manipulacje. Kiedy jest gotowa spróbować związkowych realcji z kimś innym, wtedy jaśnie pan Konrad wraca i w kobiecie znów rodzi się nadzieja na miłość.

Tragedia do której dochodzi sprawia, że kobieta zetknie się oko w oko z koszmarem, wpadnie w jego najczarniejszą otchłań, a stamtąd nie ma już odwrotu.

Schematyczny romans- naiwna kobieta i niedoceniany przez żonę kochanek, zerwania, powroty, manipulacja i sidła zastawione na naszą bohaterkę.
Może nie do końca przekonał mnie dalszy rozwój wypadków, miałam wrażenie, że autorka deczko zaczęła kombinować. W pewnym momencie zabrakło mi thrillera, który został zdominowany przez dramat. A jednak muszę przyznać, że historia mi się podobała. Plusem książki jest energiczne tempo fabuły oraz fikołek z pułapką, w którą wpadła bohaterka, zwłaszcza gdy przedstawiono jej bez ogródek jak dała się podejść i wciągnąć w chorą grę.
Samo zakończenie dość zaskakujące, dało wyjaśnienie czym bym był ten koszmar zawarty w tytule.

Kinga- panna, walcząca z nadwagą, ubrana w swoje kompleksy, skromna fotografka.
Konrad- żonaty, dzieciaty, zamożny, pewny siebie.

Zakończenie tak zaskakujące którego czytelnik absolutnie nie może się spodziewać

Chyba moja ulubiona książka tej autorki. Bardzo wciągająca, nie mogłem się oderwać. Fajnie wykreowani bohaterowie. Książka emocjonalnie mnie zmiażdżyła.

Ileż ja sobie narobiłam skórek wokół paznokci podczas czytania tej książki to moje, jejku jakie to było straszne. Polecam, jest na czym nerwy tracić

Książka mocna i bardzo ciekawa, aczkolwiek w pewnym momencie troszkę się zaczęłam gubić co, kto i jak ;) Niemniej jednak godna polecenia :) Karolina Wójciak uzależnia ! :D

Uwielbiam książki autorki , to jest to czego szukam w książce trzyma w napięciu czytelnika do ostatnich stron . Polecam

„Świadomość to piękna tortura, nie uważasz?”

W życiu można spotkać różne układy. Matematyczne i metafizyczne. Linie prostopadłe i równoległe. Trójkąty i kwadraty.. i wiele innych, mniej lub bardziej skomplikowanych konfiguracji.
Układ Kingi i Konrada był jasny i klarowny. Przynajmniej na początku.
Ona, singielka bez zobowiązań i zbyt wygórowanych oczekiwań.
On - zamożny biznesmen, kochający mąż, przykładny ojciec. Głody wrażeń facet z krwi i kości.
Między nimi „bezsłowna umowa” – bardziej zlecenie niż o dzieło.. Bywa. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy tak zwane słabsze ogniwo tego gorącego łańcucha pożądania i namiętności, zaczyna rozkminiać, do czego to wszystko zmierza, zaczyna mieć nadzieję na „coś” więcej, zaczyna wchodzić na wyższy poziom relacji.. Niezobowiązująca znajomość stanowiąca dla jednej ze stron rozrywkowy aspekt życia, dla drugiej, staje się dla uzależnieniem. Niczym rasowy narkotyk pobudza i odurza.. a życie w tak destrukcyjnym układzie miarowo zamienia się w koszmar.

„Koszmar” to świetny thriller psychologiczny w autorskim stylu Karoliny Wójciak. Książka od pierwszej strony pochłania bez reszty. Autorka wodzi za nos czytelnika. Zabiera w emocjonalną podróż na jednym wdechu. Zaskakuje zakończeniem. Po drodze zahacza o wiele trudnych tematów, gdzie na pierwszy plan wysuwa się kobieta – córka, matka, żona, kochanka. Jej wybory, problemy, pragnienia, tajemnice.. koszmary.

Polecam.

„Świadomość to piękna tortura, nie uważasz?”

Układ Kingi i Konrada był jasny i klarowny. Przynajmniej na początku.
Ona, singielka bez zobowiązań i zbyt wygórowanych oczekiwań.
On - zamożny...

Decydując się na książkę Karoliny Wójciak pt. "Koszmar" byłam przekonana, że jest to thriller psychologiczny. Po lekturze nie umiem tej książki sklasyfikować w żadnym znanym mi gatunku.
Niespodziewałam się, że historia która zaczyna się od zdrady i wizyty tajemniczej kobiety w wyzwoli we mnie tak wiele emocji. Prawda jest taka, że nie umiem ubrać ich w słowa. Byłam zła, byłam wściekła, zrozpaczona.
Można powiedzieć, że "Koszmar" to swego rodzaju poradnik jak nie żyć. Ostrzeżenie, aby nie ufać we wszystko co się słyszy, aby pewności siebie szukać w sobie, a nie w oczach innych. Autorka poprzez główna bohaterkę Kingę pokazuje nam również, że najwazniejsza w związku, w rodzinie jest szczerość i rozmowa. Bez tego często dochodzi do nieporozumień, braku kontaktu, którego często nie mamy już szansy odbudować.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Wójciak i na pewno nie ostatnie. "Koszmar" to książka wyzwalacz, to zaskoczenie, to kawał dobrej roboty po którym czytelnikowi trudno zebrać myśli. Lubię takie nieoczywiste książki, za to, że potrafią mną wstrząsnąć, przez co w mojej głowie zostają na długi czas. Polecam.

Dodaj cytat z książki Koszmar