Niebezpieczna zabawa

2021-05-05
9788381954594
Emilia Skowrońska
tajemnica thriller

Wciągnięta zostałam w tą lekturę,ciekawie się czyta pochłonęłam błyskawicznie książkę.
Dobry thriller.

Dobry thriller.

Corinne i Dominik maja za sobą trzy nieudane próby in vitro. Na ostatnią próbę pożycza pieniądze od siostry. Pełna nadziei liczy na to, ze tym razem zobaczy upragnione dwie kreski na teście ciążowym. Pewnego dnia na progu swojego domu znajduje tajemniczy prezent.

Okazuje się ,że jest to fragment domu dla lalek, który dla niej i siostry zbudował w dzieciństwie ojciec. Na początku bagatelizuje całą tą sytuację skupiając swoje myśli na upragnionej ciąży. Jednak kiedy pojawiają się kolejne elementy, Corinne uświadamia sobie, że są one aż nazbyt znajome. Dziewczyna orientuje się , że ktoś był na strychu w jej rodzinnym domu .

Zaczyna się niebezpieczna zabawa. Ale kto się dobrze bawi w tej zabawie ?

Mam bardzo mieszane uczucia co do książki. Pierwsze 70 stron dłużyły się meeega....rozwlekłe , moim zdaniem zbędne momentami opisy, zbyt szczegółowe co powodowało, że miałam ochotę zakończyć tą historię ale zmusiłm się no i doczekałam akcji choć nadal bardzo rozwleczonej. Brakowało mi tempa, akcji.Poza tym główna bohaterka Corinne tak mnie irytowała......Pomysł głównego wątku fajny, zakończenie myślę, że też trochę niespodziewane co do postaci dziewczynki i matki- kto kim się okazał. Gdyby nie zbyt rozległe opisy uwazam , że książka warta uwagi jednak właśnie to spowodowało, że nie mogłm się do niej przekonać i ta Corinne...

Czyta się szybko i przyjemnie, losy bohaterów wzajemnie się przeplatają, ich historia jest ciekawa, a wzajemna korelacja bardzo nietypowa. Czasami rażące są niektóre wypowiedzi bohaterów, dla przykładu - gdy akcja jest już pięknie rozbudowana, a sytuacja napięta, bohaterka nagle wspomina wiosenne porządki. Dwa słowa, a jednak w głowie pojawia się "naprawdę ktoś miałby w takiej chwili to powiedzieć". Aczkolwiek to takie małe "doczepienie się", ponieważ większość ludzi może nawet nie zwrócić na to uwagi.
Polecam!

Kolejna książka autorki , która mnie rozczarowała mimo , że opis naprawdę zaciekawił

Trzymająca w napięciu, uderzająca w najczulsze struny człowieczeństwa. Zazdrość, zemsta i poczucie niesprawiedliwości wywołane cyniczną postawą jednego człowieka są motorem do zniszczenia życia innych. Ukrywana przez lata córka staje się marionetką w rękach udręczonej matki. Niszczy poczucie bezpieczeństwa, rodzinny spokój, zagraża życiu.
To przerażające jak jeden ludzki błąd może wpłynąć na wiele istnień, jak je kształtuje.
Doskonała książka.

To przerażające jak jeden ludzki...

5,5/10
W porównaniu z pierwszą książką, ta wypada marnie. Nie trzymała mnie w napięciu. Tak jak "Idealną opiekunkę" polecam, tak tą już niekoniecznie.

5,5/10

Fajna, wciągająca, szybko się czyta i łatwo się w niej zatopić.

Fajna, wciągająca, szybko się czyta i łatwo się w niej zatopić.

Jestem trochę zaskoczona, że ta pozycja zebrała tak dużo pozytywnych opinii. Ktoś poniżej zauważył, że faktycznie książka się dłużyła, a autorka mogła cała historię skrócić do połowy.

Opis książki jest nieadekwatny do tego co znajdziemy w środku. Niestety nie trzymała mnie w napięciu. W mojej opinii za długo czekałam na jakąś 'akcje' , co sprawiało że ciągle patrzyłam 'ile jeszcze zostało' do końca .

Powiedziałabym, że pozycja lekka, ale nie jest jakimś 'must have' dlatego ode mnie 5 :)

Ciekawy thriller, trochę psychologiczny.
Poruszający trudne tematy.

Ciekawy thriller, trochę psychologiczny.
Poruszający trudne tematy.

• Egzemplarz recenzencki
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Niebezpieczna zabawa