Najlepszy

Bukowy Las
2021-05-05
2021-05-05
2020-06-11
powieść kryminalna narzeczony córki thriller psychopata rodzina ojciec córka prywatne śledztwo literatura brytyjska

Niezwykle wciągająca historia.Czyta się błyskawicznie.Polecam

Niezwykle wciągająca historia.Czyta się błyskawicznie.Polecam

Bardzo ciekawa książka. Wciągająca fabuła. Polecam!

Bardzo ciekawa książka. Wciągająca fabuła. Polecam!

Cudownie było przeczytać książkę która mnie faktycznie zainteresowała. Przez większość czasu mamy do czynienia z narracją pierwszoosobową Teda. Atmosfera podejrzliwości, to, że nie byłam w stanie ocenić czy główny bohater faktycznie ma powody do zmartwień czy jest to jedynie wytwór jego wyobraźni sprawiło mi wiele satysfakcji. W konsekwencji wymyśliłam sobie zakończenie, przy którym faktyczne rozwiązanie wypada przewidywalnie i tanio niestety. Po 2/3 książki czułam już tylko rosnące rozczarowanie a sama końcówka nie spodobała mi się w ogóle. Niestety kolejny raz jestem rozczarowana.

Cała historia jest kiczowata, szczególnie zakończenie.

Wszystko jest przesadzone i wyolbrzymione, brak jest elementów zaskoczenia, bo cała historia cały czas zmierza w tym samym kierunku -coraz szybciej. To znaczy z każdą stroną wszystko jest bardziej przesadzone i idealny narzeczony córki, i obłęd ojca na punkcie odkrycia prawdy i zaślepienie wszystkich innych, którzy nie widzą wad Ryana.

Ale jednak podobał mi się sposób opisania obłędu ojca, który pomimo wszystko stara się dowiedzieć prawdy, to znaczy wygrzebać coś naprawdę, naprawdę okropnego o Ryanie. Naprawdę robi wrażenie jego determinacja i rodzaj szaleństwa w dążeniu do raz obranego celu. I to że nikt, no prawie nikt, nie był w stanie go zatrzymać.
Bo w sumie coś go jednak zatrzymało. I to skutecznie..

Opis obłędu Eda jest fascynujący; cala reszta historii bardzo przewidywalna i bez szału.

Cała historia jest kiczowata, szczególnie zakończenie.

T. M. Logan z kolejną powieścią, która porwała moje serducho!
Tym razem autor w swojej książce przedstawił historię o kochającym ojcu, który po zobaczeniu jej wybranka niemal od razu zauważa w nim coś dziwnego. Ryan to dobry biznesmen, przystojniak i do tego inteligentny człowiek sukcesu... w sumie taki trochę ideał... a przecież ideały nie istnieją. Prawda?
W każdym radzie Ed przerażony, że córka może zostać ofiarą psychopaty, postanawia przeprowadzić małe śledztwo... jednak gdy najbliżsi odkrywają, że sprawdza swojego przyszłego zięcia to odsuwają się od niego uważając, że Ryan jest ,,Najlepszy".

Może jestem nieobiektywna, bo to w końcu T. M. Logan... ale mimo wszystko, że uwielbiam tego autora, to książka czekała na przeczytanie aż 2 lata. Nie wiem, jak ją mogłam przeoczyć na moim regale, ale cieszę się, że szybko ją nadrobiłam gdy tylko zauważyłam ten mankament.

Wracając. Autor jak zawsze potrafił sprawić, że utożsamiłam się z głównym bohaterem. To jak Ed został tutaj opisany, to jest istny majstersztyk! Jego psychika, podejrzenia i działania... nie tylko posuwają powoli sprawę do przodu, ale jeszcze mają różnego rodzaju konsekwencje — co Logan jak zawsze genialnie robi i sprawia, że mam wielką gulę w gardle, gdy jego postaciom dzieje się coś złego. Niemniej Ed wpada w pewnym momencie w pewną obsesję, co odbija się na całym jego życiu i... (nie mogę więcej tutaj zdradzić, bo to już naprawdę spory spojler).

Niemniej. Ta książka bohaterami stoi. Cała rodzina Eda plus tajemniczy narzeczony jej córki są genialnie rozpisanie... tylko fabuła czasami przynudza. Naprawdę, nie wierzę w to że to piszę/mówię, ale były fragmenty w których się nudziłam i przez które dłużej nieco czytałam tę pozycję. Pod tym względem byłam nieco zawiedziona, bo T. M. Logan zawsze stał i rozwojem postaci i fabułą... a tutaj eh. Nie dość, że były takie "nudnawe momenty" to jeszcze dodatkowo końcówka książki... która mam wrażenie wydarzyła się za szybko. Jedna chwila i cała sprawa rozwiązana... co prawda zakończenie jak to zakończenie tego właśnie autorka zmiotła mnie z planszy, ale mimo wszystko mam wrażenie że coś zostało ucięte.

Jednak nie mogę odmówić geniuszu autorowi, plus jak wspomniałam nie jestem obiektywna... więc ,,Najlepszy" dostaje ode mnie 8/10.

T. M. Logan z kolejną powieścią, która porwała moje serducho!
W każdym radzie...

Powieść świetna, zarówno w treści jak i w formie, trzymająca w napięciu, dobrze przemyślana i dopracowana w szczegółach, napisana z wielką błyskotliwością i talentem. Jeśli jednak chodzi o samą fabułę, było mi bardzo smutno po jej przeczytaniu.

zaskakująco dobra!
pierwszy raz sięgnęłam po książkę tego autora i nie wiedziałam czego się spodziewać... muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :)
niby krew się nie leje i trupy nie ścielą gęsto, ale jest to co w dobrych thrillerach obowiązkowe - gęsta atmosfera i sposób narracji, który nie pozwala odłożyć książki po skończonym rozdziale (jeszcze tylko jeden...;))
zabieram się za kolejną tego autora, ciekawa jestem czy uda mu się równie mocno mnie zaskoczyć

zaskakująco dobra!

Prosta, dobra sensacja, trochę zaskoczenia, trochę wątków do przewidzenia, ciekawie przedstawieni bohaterowie.

audio
Niezła książka ale ta wzrastająca spirala napięcia i oczekiwania na coś strasznego była dla mnie irytująca.
W sumie ok

audio
W sumie ok

Szybko się czyta. Historia trochę przewidywalna, ale występują momenty przewrotne. Bogaty portret ojca za to jak dla mnie za mało Ryana.

• Audiobooki
  • Thriller