Będziesz tego żałować

Okładka książki Będziesz tego żałować Alicja Sinicka Patronat LC
Okładka książki Będziesz tego żałować
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Uwikłane (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Uwikłane (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2021-05-19
2021-05-19
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo strach szantaż thriller ucieczka współczesna kobieta zemsta

Okładka książki Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Max Czornyj, Marcel Moss, Ewa Przydryga, Alicja Sinicka, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 0,0
Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Ma...
Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,9
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...

Oficjalne recenzje i

Niebezpieczny azyl

Link do recenzji

1678 98 32

Macie swoich ulubionych autorów których książki bierzecie w ciemno? Książki @alicjasinicka biorę zawsze. Pokochałam jej lekkie pióro i umiejętność dawkowania emocji które powoduje, że jej książki po prostu się chłonie.

“Rozpacz dusi mi gardło, z trudem przełykam ślinę. Rozmyślam, jak się uwolnić.”

Iga poszukuje miejsca, które zapewni jej poczucia bezpieczeństwa. Od czasu, kiedy ktoś brutalnie zaatakował jej przyjaciółkę, panicznie boi się, że też może paść ofiarą ataku. Wszędzie widzi zagrożenie i czuje, że ktoś ją obserwuje. Postanawia przeprowadzić sie na strzeżone osiedle.Tylko czy wysokie mury ogrodzenia wystarczą, żeby w końcu mogła poczuć się bezpiecznie?

" Będziesz tego żałować " to bardzo dobry thriller z oryginalną fabułą i wyrazistymi bohaterami. Tutaj od początku towarzyszy nam gęsty i duszny klimat ,poczucie zagrożenia i strach, który powodował że
To książka niebanalna, lekka i wciągająca czyli taka jak każda Alicji Sinickiej. To mistrzyni polskiego thrillera domestic noir,która zaskoczyła mnie pomysłem na tą historię.
Z niecierpliwością czekam na kolejne części i mam nadzieję że nastąpi to wkrótce.

“Rozpacz dusi mi gardło, z trudem przełykam ślinę. Rozmyślam, jak się uwolnić.”

Iga poszukuje miejsca, które zapewni jej poczucia bezpieczeństwa. Od...

Iga rozstaje się ze swoim chłopakiem Marcelem. Mężczyzna staje się agresywny i grozi swojej byłej dziewczynie. Iga nie czuje się bezpiecznie nawet we własnym domu. Głuche telefony oraz brutalny atak na przyjaciółkę Igi skłaniają ją do przeprowadzki. Dziewczyna jako swoje nowe lokum wybiera Osiedle Marzeń, gdzie gwarancją bezpieczeństwa mają być wysokie mury oraz nowoczesny system ochrony. Jednak aby zamieszkać na tym osiedlu trzeba przestrzegać specyficznych zasad.

Czy Iga zaakceptuje te zasady, aby móc cieszyć się upragnionym spokojem?
Czy Marcel wreszcie da jej spokój? A może to ktoś inny nęka dziewczynę?

Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania oraz lubicie thrillery to polecam Wam tę historię.
Przyznaję, że autorka miała ciekawy pomysł na tę książkę. Historia Igi wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Nie mogłam się od niej oderwać. Pochłonęłam tę książkę w dwa dni. Autorka nie odkrywa przed nami od razu wszystkich kart, tylko stopniowo dawkuje emocje. Plusem są dla mnie krótkie rozdziały. Natomiast minusem zachowanie głównej bohaterki. Przyznaję, że czasami jej naiwność mnie irytowała, podobnie jak jej zachowanie w zakończeniu książki. Zapowiadała się super historia, jednak jej zakończenie trochę mnie rozczarowało. Domyślić się można także kto stoi za prześladowaniem Igi. Wnikliwemu czytelnikowi nic nie umknie ;)

Jeśli lubicie czytać kryminały/thrillery to z chęcią mogę Wam polecić tę książkę. Mimo minusów, które w niej znalazłam, dobrze i szybko mi się ją czytało. Jednak nie jest to moja ulubiona pozycja tej autorki.

Dobry kryminał.

Dobry kryminał.

"Będziesz tego żałować" - znane, często słyszane zakończenie burzliwych relacji młodych osób rozpoczyna tę ciekawą, wciągającą książkę. Iga, po brutalnym napadzie na jej najlepszą przyjaciółkę i groźbach ze strony byłego chłopaka nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Uciekając przed niebezpieczeństwem decyduje się na przeprowadzkę. Czasem jednak uciekając przed deszczem można wpaść pod rynnę... Nowoczesne, wysoko zabezpieczone Osiedle Marzeń, które wydaje się bezpiecznym azylem, okazuje się pułapką. Czy w imię pozornego spokoju i bezpieczeństwa warto trzymać się dziwacznych zasad?

Bardzo lubię książki Alicji Sinickiej za aurę niepewności, grozy, za ciekawe prowadzenie czytelnika w celu rozwikłania zagadki. Miałam jednak pewien dysonans, ponieważ o ile sam pomysł na wykreowanie Osiedla Marzeń był dla mnie strzałem w dziesiątkę - intrygowało mnie co też kryje się za tym ekscentrycznym regulaminem, o tyle denerwowała mnie sama główna bohaterka. Nawet biorąc pod uwagę, iż Iga jest kobietą po przejściach i jej postrzeganie otoczenia może być lekko zniekształcone, irytowała mnie jej naiwność i ignorowanie różnorodnych sygnałów ostrzegawczych, po których większość racjonalnych osób dawno wzięłaby nogi za pas. Ona jednak ślepo brnie w swój bezpieczny, choć dziwaczny azyl. A może tylko dzięki temu może zapewnić sobie bezpieczeństwo? Przekonajcie się sami. Nawet jeśli akcja może wydać Wam się niezbyt dynamiczna to warto przeczytać książkę do końca. 👍

Nie jest to moja ulubiona książka autorki, ale ze względu na sam pomysł na fabułę zostanie mi w pamięci, a to cenię. 🙂

Warto zastanowić się z czego sami potrafilibyśmy zrezygnować, na ile iść ustępstw, by tylko uciec przed sterującym nami lękiem.

Sięgając po "Będziesz tego żałować" nie do końca spodziewałam się takiej lektury, ale... nie żałuję 😉

Po zerwaniu ze swoim partnerem Iga zaczyna nagle być przez niego nękana i prześladowana. Na dodatek jej najlepsza przyjaciółka Anka zostaje brutalnie zaatakowana i trafia do szpitala. Obawiając się o swoje bezpieczeństwo kobieta decyduje się zmienić miejsce zamieszkania. Jej wybór pada na dom w Osiedlu Marzeń, reklamowanym jako spokojna przystań i silnie strzeżone miejsce. Zachęcona reklamą Iga decyduje się tam zamieszkać, jednak nie zdaje sobie sprawy, że osiedlem tym rządzą absurdalne reguły i tak naprawdę nie jest ono bezpiecznym azylem.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Alicji Sinickiej - autorki tworzącej w gatunku "domestic noir". Tym razem akcja w dużej mierze rozgrywa się na osiedlu, które pozornie wydaje się spokojne, a tak naprawdę przesiąknięte jest atmosferą strachu i lęku. Mieszkańcy podlegają chorym prawom i są karani z byle powodu. Relacje między nimi nie opierają się na czystej miłości, lecz na bezwzględnym podporządkowaniu się drugiej osobie. Ich zachowania są cały czas oceniane, zaś oni sami podlegają permanentnej inwigilacji. Zauroczona osiedlem Iga szybko ulega fascynacji Adrianem, który zaczyna ograniczać jej kontakty z otoczeniem i powoli ją osacza. Z czasem odkrywa, że nie jest on mężczyzną za jakiego się podaje, a na osiedlu nic nie jest takie jakim się wydaje.

Powieść Alicji Sinickiej bardzo mocno mnie wciągnęła. Motyw zamkniętego osiedla przywiódł mi na myśl powieści antyutopijne, zaś sama akcja trzyma w napięciu do samego końca i jest pełna zwrotów. Sama książka jest przesiąknięta jest atmosferą grozy i mroku. Reasumując. "Będziesz tego żałować" to książka ciekawa, którą warto jest się zainteresować. Nie mogę się doczekać jak sięgnę po "Uwikłaną".

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Już dawno nie miałam takiego odczucia, że nie wiedziałam czy mi się książka podoba czy nie. Do połowy książki byłam zdecydowanie na NIE, potem było ciut lepiej, ale ogólnie mam mieszane uczucia i chyba jestem bardziej na nie niż tak. No nie porwała mnie ...

Na półkach: , , , , , , ,

Jejku, ależ mnie wciągnęła ta historia. Na prawdę, aż jestem w szoku. I pomyśleć, że książka ta wyszła spod tego samego pióra co "Służąca". Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie, że każdy zasługuje na drugą szansę. Ja dałam i nie żałuje :)
"Będziesz tego żałować" cały czas trzymało mnie w napięciu, w mniejszym lub większym stopniu, ale jednak cały czas. I te rozdziały.. zawsze kończyły się w takim momencie, że nic nie mogłam innego zrobić jak tylko zacząć kolejny ( możecie sobie tylko wyobrazić moją gehennę, kiedy nadszedł czas pójścia do pracy :D , a i w pracy trochę czytałam, przyznaję bez bicia >,< )
Końcówka tylko jakby nie do końca mnie usatysfakcjonowała ?.. Jednak nie ma się tym co sugerować, bo ogólnie rzadko się zdarza żeby było na odwrót :P Ogólnie żałuje, że już skończyłam, mogłam sobie jednak dawkować.. No nic, na szczęście mam jeszcze 2 pozycje u siebie w domu, a jedną zaklepałam - jak te pozycje utrzymają podobny, lub nawet lepszy, poziom to coś czuję, że jednak zostanę fanką pani Sinickiej :)

Na półkach: , , , ,

To już moje kolejne i jakże udane spotkanie z twórczością Alicji Sinickiej. Książka wciąga od samego początku i nie zwalnia tempa aż do końca. Napięcie jest genialnie stopniowane, by na samym końcu sięgnąć zenitu.
Rozdziały są krótkie, przez co książkę czyta się bardzo szybko.
Szczerze polecam!

Rozdziały są krótkie, przez co książkę czyta się bardzo szybko.
Szczerze polecam!

Ciekawy pomysł, a koncept zamkniętego, idealnego osiedla i zasad, wg których żyją wszyscy mieszkańcy, przeraża. Najgorsze, że główna bohaterka zdecydowała się na to świadomie, by zyskać bezpieczeństwo i odciąć się od świata, który wydawał się jej groźny.

Dawno nie pamiętam aby książka tak mnie wciągnęła. Finał zaskakujący. Polecam

Dawno nie pamiętam aby książka tak mnie wciągnęła. Finał zaskakujący. Polecam