Księżyce Jowisza

Joanna Bober Wydawnictwo: SEQOJA literatura obyczajowa, romans
SEQOJA
2023-04-12
2023-04-12

Okładka książki Żubrowe rady na leśne eskapady. Las dla tych, którzy mają mało czasu Wojciech Adamowski, Joanna Bober, Katarzyna Daleszczyk, Elżbieta Jabłońska, Renata Krzyściak-Kosińska, Anna Kujawa, Paweł Pawlaczyk, Albin Pawłowski, Lech Pietrzak, Marcin Piotr Sielezniew, Karol Zub
Żubrowe rady n... Wojciech Adamowski,...

Przeczytałm tę ksiązkę jednym tchem. Nie mogłam sie oderwać od tej historii o miłości silniejszej niż smierć. Od historii o miłości, której bohaterowie muszą pokonać demony, żeby móc naprawdę kochać.
Najboleśniejsze jest to, że gorsze demony bywają na ziemi niz w piekle, a piekło może byc miejscem czystej milości.
Autorka nie mowi ci wprost, gdzie jesteś, czy we śnie bohatera, czy w zaświatach, musisz sam/sama czytelniku/ czyteniczko, odnaleźć drogę. Trochę jak bohaterowie, musisz nauczyć się poruszać po tym niezwykłym uniwersum, które znasz pewnie z wyobrażeń Dantego.
Kiedy czytałam tę książkę, myslałam trochę o Romeo i Julii, trochę o Tristanie i Izoldzie, kochanakach, ktorych życie doczesne było na tyle nieszczęśliwe, że wybrali śmierć. Myslałam o tym, jak Tristan świadomie dąży do śmierci, bo świat w którym żyje jest zbyt nieidealny, by kochać tam Izoldę.
Uniwersum stworzone przez Joannę Bober jest mroczne, momentami nieakceptowalne. Zasady panujące w nim są okrutne, ale łamanie ich wydaje sie też jedną z niepisanych zasad. Chcesz przetrwać, musisz przewidywać okrucieństwo innych i bywać złym.
W tym świecie jednak jest cos czystego, niewytłumaczalnego, jasnego, krystaliczego - to milość. Prawdziwa, dlatego bolesna.
Kiedy skończyłam tę książkę, zapytałam męża, czy gdybym zostala porwan aprzez demony, zszedłby w zaświaty, by mnie ratować. Wierzę, że jego deklaracja jest tak silna jak miłość Yana i Asha.

Autorka nie mowi ci wprost, gdzie jesteś, czy we śnie...

Piją piwo szok i niedowierzania ! powiedział Książę sięgac po szklankę... scena w której Książę Władca ustala kluczowe zasady przyjmowania do Przedsionków Piekła... Księżyce Jowisza - opowieść o światach równoległych które były i zawsze będą wokół nas.Czy tego chcemy czy nie ! Tylko i aż ! Trzeba je dostrzec i zaakceptować. TO wszystko dzieje się naprawdę !!! Jesteśmy małymi cząstkami tego wielkiego JESTESTWA.
To nie jest gładka historia ale czyta się gładko dzięki lekkie narracji pełnej humoru, cytatów i muzyki która świetnie ilustruje każdy rozdział! Całkowita nowość w temacie słowa pisanego!
Nie zapominajmy o ilustracjach ktore są nie z tego świata - tylko z TAMTYCH ŚWIATÓW!
Pollleeeccccaaaaammmm

“Księzyce Jowisza” to nietypowa opowieść. Zaskakująca, niejednoznaczna, przełamująca wiele schematów, ale piekielne wciągająca. Trochę powieść inicjacyjna, o dojrzewaniu, o przeznaczeniu a trochę romantyczny ból istnienia, w nowej, zaskakującej odsłonie.
Opowiada niezwykle skomplikowaną, dramatyczną historię dwóch bratnich dusz, odbywających
podróż przez czas i przestrzeń (dosłownie),poszukujących drogi do wspólnego szczęścia, ale też do
siebie. Ich losy są bardzo burzliwe. Zderzamy się tutaj w dużej mierze z tragicznymi doświadczeniami,
przemocą, brutalnością, przeplataną z samotnością, nieodgadnioną tęsknotą i rozpaczą. Świat wykreowany przez autorkę, to totalnie inny wymiar,a same w sobie postacie są bardzo ciekawe i rozbudowane, to czego doświadczają i co czują jest bardzo dobrze oddane, co pomaga
nam lepiej je zrozumieć. Akcja głownie rozgrywa się, nazwijmy to, po “złej stronie mocy”, w piekielnych czeluściach, świecie
cienia, tego co nieuświadomione, wypierane. To niesamowita historia, budząca odrazę i ciekawość.
Totalnie szalona i chaotyczna. Lecz tylko pozornie. W całym tym chaosie wszystko odnajduje swoje miejsce.
Mimo całego tego szaleństwa, ta historia pokazuje, daje nadzieje, że nawet w najgorszych miejscach
jest szansa na miłość, że nawet po ciemnej stronie mocy, może nastać światło...
czytanie tej książki w moim przypadku to niezwykłe doświadczenie. Choć momentami napotykałam
na opór przed obrazami przesiąkniętymi makabrą i bestialstwem, natarczywą brutalnością, to całość
zrobiła na mnie niesamowite wrażenie i bardzo mi się podobała. Okazała się zaskakująco wciągająca,
nie raz wzruszając do łez i przyprawiając o dreszcze.
To książka w którą trzeba się wczuć, nie dość ze jest to niezwykła, wzruszająca historia to dochodzi
do tego soundtrack i przepiękne ilustracje narysowane przez autorkę (!)
Idealna na jesienne wieczory, kiedy nic nas nie rozprasza i możemy naprawdę się w nią zagłębić.
Jedno jest pewne, czytając tą powieść na pewno, nikt się nie będzie nudził.

podróż przez czas i przestrzeń...

przeczytałem tą książkę i jest jedną z moich ulubionych. główny bohater dużo przecierpiał ale dał z tym wszystkim rade i jestem bardzo dumny z niego. jego ból jest mi dość znany chociaż w inny sposób cierpieliśmy ale jednak jego myślenie, zachowania i reakcje są dla mnie bardziej niż zrozumiałe. w każdej postaci widzę coś z siebie przez co dużo łatwiej mi się przywiązać. praktycznie wszystkie ważne tam postacie polubiłem, są bardzo fajnie napisane oraz uwielbiam ich wygląd. moim osobistym faworytem jest jeden z aniołów o imieniu IO który pojawia się na początku książki chociaż drugi z aniołów oraz dwójka głównych bohaterów również bardzo mi się spodobali. bardzo fajna książka i relację pomiędzy bohaterami bardzo dobrze opisane i trudy ich również.

• Romansidła

Dodaj cytat z książki Księżyce Jowisza