Wędrówka kropelki

Okładka książki Wędrówka kropelki Paulina Płatkowska
Okładka książki Wędrówka kropelki
Paulina Płatkowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Mikrocuda literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Mikrocuda
Zielona Sowa
2023-04-12
2023-04-12
32 min.

Okładka książki Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Pozdrowienia z... Iwasa Megumi, Jörg ...
Okładka książki Basia i granice Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i granice Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...

2049

Książka „Wędrówka kropelki” Pauliny Płatkowskiej zabiera nas do fascynującej opowieści o życiu małej kropelki. To kolejna książka z serii „Mikrocuda”.
Kropelka jest ważna, ponieważ dzięki niej żyje mnóstwo roślin i stworzeń. Bohaterka ukazuje wędrówkę w przyrodzie zachęcając do zgłębiania tajników przyrody. Ćwiczenia aktywizujące zachęcają czytelnika do przeżywania różnych zadań czytając kolejne strony.
Pan Janusz Zadura jest lektorem w audiobooku, a bardzo lubię słuchać tego głosu, który otula jak ciepła kołderka.
Książka idealna dla przedszkolaków.

Super książka o przemianach zachodzących w naturze. W prostych słowach przybliża dziecku zjawiska związane z wodą, a jednocześnie nie traktuje ich jak istot bezrozumnych. Dodatkowo zachęca do wykonywania czynności podczas czytania, dzięki czemu jest ono atrakcyjniejsze.

Polecam!

Druga część uroczej serii dla maluchów pt. „MikroCuda” Wydawnictwa Zielona Sowa. Zimą poznaliśmy przygody dwóch śnieżynek, a tym razem wyruszymy w podróż z kropelką wody.

Śliczna, lśniąca w słońcu kropelka obudziła się o poranku, nawet nie przypuszczając, jak wielka czeka ją przygoda. W nocy wydostała się z liścia i teraz, jako rosa, z zachwytem rozglądała się dookoła. Świat wokół był taki piękny! I szykował dla niej niespodziankę. Gdy zrobiło się ciepłej, kropelka poczuła bowiem, że wznosi się do góry niczym duszek. Stała się parą, a potem częścią chmurki, by wreszcie wrócić na ziemię jako kropelka deszczu, wpadając wprost do strumyka. Ale to nie był koniec jej przygód! Nasza bohaterka odkryła, że pod ziemią też tętni życie, a gdy wydostała się na zewnątrz i zaświeciło słoneczko, znów się uniosła, stając się częścią jednego z najbardziej magicznych, zachwycających cudów natury. Zgadniecie, czego?

Ta ciepła, kolorowa książka, to nie tylko świetny sposób na wytłumaczenie przedszkolakom obiegu wody w przyrodzie i przemycenie ciekawostek o świecie roślin i zwierząt. To także zachęta, by dostrzec wyjątkowość w zwyczajnych, na pozór, zjawiskach pogodowych. A dodatkowo, zaproszenie do zabawy. W książce znajdziecie bowiem aż 15 „gier wyobraźni”, czyli propozycji różnych aktywności, nawiązujących do tekstu. „Skocz trzy razy jak konik polny, zatrzepocz skrzydełkami jak motyl… zaśpiewaj ptasią piosenkę… stwórz na podłodze mapę widzianego z góry świata… policz… narysuj… wyobraź sobie… zastanów się”. Już widzę, ile radości będzie temu towarzyszyć! I czuję, że książka sprawdzi się świetnie nie tylko w domowym zaciszu, ale także w przedszkolu.

Polecam!

Książka poszerza wiedzę dzieci na temat przyrody I ekologii. Kropelka rosy budzi się i rozpoczyna swoją wędrówkę po świecie pomagając roślinkom:) polecam i zachęcam do kupna ❕️

• Krótkie
  • #WyzwanieLC2024
  • L-owe
  • 2024 polscy autorzy
  • Dla przedszkolaka

Dodaj cytat z książki Wędrówka kropelki