Basia i granice

Okładka książki Basia i granice Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Okładka książki Basia i granice
Marianna OklejakZofia Stanecka Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Basia literatura dziecięca
24 str. 24 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Basia
Wydawnictwo:
HarperCollins Polska
Data wydania:
2021-10-13
Data 1. wyd. pol.:
2021-10-13
Liczba stron:
24
Czas czytania
24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327663481
Tagi:
Basia
Średnia ocen

8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Basia i tajemnice ogrodu Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i tajemn... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Liście Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 9,0
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia. Wielka księga świąteczna Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia. Wielka ... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia daje radę! Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 10,0
Basia daje radę! Marianna Oklejak, Z...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Obciachowe pomysły taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 7,5
Obciachowe pom... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Basia i tablet Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,7
Basia i tablet Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Ocena 7,8
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
34 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6145
3446

Na półkach:

Książki Zofii Staneckiej zawsze poruszają ważne dla dzieci tematy. Jest w nich coś swojskiego, sprawiającego, że mamy wrażenie, że bohaterzy powołani przez nią do istnienia są realni i namacalni. A wszystko przez to, że możemy popatrzeć na świat z ich punktu widzenia chociaż sami nie są narratorami. Seria książek „Basia” zabiera młodych czytelników w świat bliskich im tematów, codziennych sytuacji. Wykreowana przez pisarkę bohaterka staje się pretekstem do snucia wielu historii. Każda z nich jest wartościowa, pouczająca i można z powodzeniem wykorzystać w terapii, rozmów o odczuciach, mogą zachęcić do dzielenia się doświadczeniami dzieci. Świat małej bohaterki nie jest idealny, wymuskany i wspaniały. Jednak mali bohaterzy są kochani przez swoich rodziców, którzy pomagają im się zmierzyć z brutalnością otoczenia, a czasami z męczącą codziennością. Wokół kilkuletniej Basi znajdziemy całe mnóstwo przyjaciół, bliskich. Świat jest w tych opowieściach pięknie różnorodny i przez to interesujący. Mali bohaterzy są wrażliwi na sztukę, historię, otoczenie, napotykanych ludzi oraz zwierzęta, a także mikroby. Każdy element otoczenia to pretekst do pokazania wyzwań oraz świata dziecięcych emocji. Bohaterzy bywają nowymi sytuacjami początkowo są zszokowani, później przerażeni, zaciekawieni, aż w końcu zaczynają rozumieć zjawiska, z którymi się zderzają. Zofia Stanecka w swoich książkach pokazuje zwyczajny świat dzieci. Każdy wycinek codzienności to ciekawa i pouczająca historia wprowadzająca w świat pozytywnych wzorców, Nie ma tu obojętności. Za to czasami wręcz nadmierna ciekawość i opiekuńczość, której w świecie dorosłych już nie spotkamy. Do tego pokazanie świata z dziecięcej perspektywy sprawia, że mamy do czynienia z lekturami bardzo życiowymi, poruszającymi sprawy bliskie dzieciom, wyzwania, którym muszą stawić czoła. Kolejną wspaniałą rzeczą jest pokazanie, że cała rodzina uczestniczy w wychowaniu dzieci, a nie tylko rodzice. Nie ma tu egoistycznej postawy „zrobili se dzieciaki to niech teraz se je chowają”. Dzieci są tu częścią społeczności. Mniej wiedzą, wymagają opieki i uczenia, ale trzeba ich potrzeby szanować i do ich wątpliwości podchodzić z powagą.
Solidna oprawa, estetyczna szata graficzna, prosty żywy język – wszystko to sprawia, że młodzi czytelnicy bardzo chętnie sięgają po kolejne książki Zofii Staneckiej. Wielkim plusem prozy pisarki jest zachęcanie dzieci do przemyśleń oraz dyskusji. Każda przygoda kryje przesłanie. Bardzo podobają nam się też proste, ale jednocześnie fantastyczne ilustracje Marianny Oklejak. To właśnie one skutecznie przyciągnęły uwagę córki, kiedy osiem lat temu po raz pierwszy sięgnęła po książki z serii. Od tamtego czasu nadal zachwycamy się i tekstem i dopełniającymi go scenami z życia bohaterów. Na prostych rysunkach widzimy żywiołową akcję i całą masę emocji towarzyszących bohaterom. Zdecydowanie polecam.

Książki Zofii Staneckiej zawsze poruszają ważne dla dzieci tematy. Jest w nich coś swojskiego, sprawiającego, że mamy wrażenie, że bohaterzy powołani przez nią do istnienia są realni i namacalni. A wszystko przez to, że możemy popatrzeć na świat z ich punktu widzenia chociaż sami nie są narratorami. Seria książek „Basia” zabiera młodych czytelników w świat bliskich im...

więcej Pokaż mimo to

avatar
590
314

Na półkach: , ,

Tą akurat książeczkę córka sama wypatrzyła w bibliotece z czego bardzo się cieszę. Znałyśmy wprawdzie już wcześniej inne przygody Basi, ale wydaje mi się, że ta część jest szczególnie ważna dla małych czytelników, uświadamiając im czym są granice i jakie prawa mają oni sami. Po lekturze warto warcać do tematu i mówić o nim jak najczęściej, bo stawianie granic i umiejętność mówienia "nie" przydaje się również w dorosłym życiu :)

Tą akurat książeczkę córka sama wypatrzyła w bibliotece z czego bardzo się cieszę. Znałyśmy wprawdzie już wcześniej inne przygody Basi, ale wydaje mi się, że ta część jest szczególnie ważna dla małych czytelników, uświadamiając im czym są granice i jakie prawa mają oni sami. Po lekturze warto warcać do tematu i mówić o nim jak najczęściej, bo stawianie granic i umiejętność...

więcej Pokaż mimo to

avatar
96
89

Na półkach: ,

Moim zdaniem jedna z najlepszych z serii o Basi - w cudownie prosty sposób wyjaśnione są granice, że każdy człowiek je posiada i należy je szanować. Zrozumiałe nawet dla 4-latka. Genialne, jak najbardziej godna polecenia.

Moim zdaniem jedna z najlepszych z serii o Basi - w cudownie prosty sposób wyjaśnione są granice, że każdy człowiek je posiada i należy je szanować. Zrozumiałe nawet dla 4-latka. Genialne, jak najbardziej godna polecenia.

Pokaż mimo to

avatar
154
7

Na półkach:

Mam 24 lata, a mimo to książeczka mi się spodobała 😊. Bardzo ciepła, uczy w prosty sposób, jak uniknąć kłopotów w przyszłości.

Mam 24 lata, a mimo to książeczka mi się spodobała 😊. Bardzo ciepła, uczy w prosty sposób, jak uniknąć kłopotów w przyszłości.

Pokaż mimo to

avatar
487
129

Na półkach: ,

Po lekturze tej książki, moja 4letnia córka śmiało mówi o swoich granicach. Umie je wskazać i nie wstydzi się tego.
Bardzo mi się podoba.

Po lekturze tej książki, moja 4letnia córka śmiało mówi o swoich granicach. Umie je wskazać i nie wstydzi się tego.
Bardzo mi się podoba.

Pokaż mimo to

avatar
45
45

Na półkach:

Tego poranka wszystko szło nie tak- Janek zgubił spodnie, tata się spieszył, mama rozbiła telefon, Franek wrzeszczał a Basia oblała się przy śniadaniu... Mama, w przypływie emocji wydusiła z siebie tylko "Jestem na granicy! ". Hmmm..... O czym właściwie mama mówi? O jakie granice jej chodziło?

Cóż, po przyjściu do przedszkola nie jest wcale lepiej, Basia próbuje się uspokoić, szuka cichego kącika ale niestety ciągle ktoś ją zaczepia aż w końcu i Basia dochodzi do swojej granicy wytrzymałości. Na szczęście, jest przy niej Pani Marta, która wykorzystuje te zdarzenia by porozmawiać z dziećmi o granicach. Ich (naszych) własnych.

Wspaniale poprowadzona narracja, przeogromnie podoba mi się, że ten mały przedszkolak traktowany jest tutaj z szacunkiem, wszystko zostaje wyjaśnione, nie ma pytań bez odpowiedzi. Dzieci dowiadują się, że nikt nie ma prawa je zmuszać do przytulania, dotykania, całowania. Że mają prawo mówić STOP i dorośli muszą to uszanować.

Serdecznie Wam polecam, jedna z lepszych książek o asertywności dla dzieci, jaką miałam okazję czytać. Temat bardzo potrzebny i nieustannie aktualny. Koniecznie przeczytajcie!

Tego poranka wszystko szło nie tak- Janek zgubił spodnie, tata się spieszył, mama rozbiła telefon, Franek wrzeszczał a Basia oblała się przy śniadaniu... Mama, w przypływie emocji wydusiła z siebie tylko "Jestem na granicy! ". Hmmm..... O czym właściwie mama mówi? O jakie granice jej chodziło?

Cóż, po przyjściu do przedszkola nie jest wcale lepiej, Basia próbuje się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1974
1621

Na półkach: , ,

Nie tylko państwa i miasta mają swoje granice, których nie wolno naruszać. Dotyczy to też ludzi, chociaż niektórzy wydają się tego nie pojmować. Na szczęście zawsze z pomocą przychodzi Zofia Stanecka z serią o Basi, która w prosty sposób tłumaczy wszelkie zawiłości...

Nerwowy poranek w domu Basi i jego konsekwencje prowokują dziewczynkę do przemyśleń na temat ludzkich granic. Ta historia jest idealna dla wszystkich przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym - każdy spotka w niej cząstkę siebie.

Okazuje się, że każdy może mieć zły humor, gdy woli posiedzieć w samotności i nie odzywać się do nikogo. Ponadto przytulanie innych nie jest obowiązkiem i potrzebuje naszej zgody - to świadczy o granicach, które potrafią mieć różne rozmiary.

Uwielbiam tę serię za poruszanie ważnych tematów, które potrzebują wyjaśnienia, a nie zawsze dorośli potrafią to dokładnie oraz odpowiednio wytłumaczyć. Dodatkowo każda historia skłania do wysnuwania własnych wniosków i motywuje do dyskusji, a to jest niezwykle cenne doświadczenie dla całej rodziny.

Nie tylko państwa i miasta mają swoje granice, których nie wolno naruszać. Dotyczy to też ludzi, chociaż niektórzy wydają się tego nie pojmować. Na szczęście zawsze z pomocą przychodzi Zofia Stanecka z serią o Basi, która w prosty sposób tłumaczy wszelkie zawiłości...

Nerwowy poranek w domu Basi i jego konsekwencje prowokują dziewczynkę do przemyśleń na temat ludzkich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    45
  • Chcę przeczytać
    19
  • 2023
    3
  • Posiadam
    3
  • Legimi
    2
  • Dzieci
    2
  • Biblioteka
    2
  • Ulubione
    2
  • 2022
    2
  • Dla dzieci
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Basia i granice


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Przeczytaj także