Z żartem i śmiele o moim ciele

Okładka książki Z żartem i śmiele o moim ciele Izabela Michta Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Z żartem i śmiele o moim ciele
Izabela Michta Wydawnictwo: Dziwimisie literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Dziwimisie
2021-09-06
2021-09-06
28 min.

Okładka książki Mały Promyczek Nr 2(86)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...
Okładka książki Mały Promyczek Nr 1(85)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...

Wyróżniona opinia i

Z żartem i śmiele o moim ciele

przeczytanych książek 105 napisanych opinii 74

Syn zachwycony. Czytaliśmy już parę razy i za każdym razem mu się podoba. Mocne 9/10

Świetne dla najmłodszych!

Świetne dla najmłodszych!

Własne ciało odkrywamy już jako niemowlęta ssąc kciuk, bawiąc się swoimi stopami, ciągnąc za uszy lub włosy osobę, która nosi nas na rękach, itp. I już na wczesnym etapie rozwoju zaczynamy zadawać pytania o części ciała i ich funkcjonowanie, dlatego dzięki literaturze dla dzieci na temat ludzkiego ciała, udzielenie na te pytania odpowiedzi dociekliwym pociechom jest dużo łatwiejsze i atrakcyjniejsze. Wybór odpowiedniej książeczki może pomóc podnieść świadomości własnego ciała, dzięki czemu dziecko będzie pewniejsze siebie. "Z żartem i śmiele o moim ciele" autorstwa Izabeli Michty to cieniutki zbiór wierszyków, opisujących kilka części ciała, np. ucha, pępka, pupy, włosów. Do każdego z nich dołączona jest ładna ilustracja Marty Kuleszy, dodająca książeczce atrakcyjności. Niektóre wyrazy użyte przez autorkę, mogą dla małych czytelników/słuchaczy być niezrozumiałe i będą wymagały wyjaśnienia ich znaczenia, np. klaustrofobia. Forma wierszowana, z lekką dawką humoru może spodobać się maluchom, które jeszcze nie czytają samodzielnie i nie są w stanie skupić uwagi na czytanej im treści przez dłuższą chwilę, więc z pewnością nie jest to książka dla mojego dziesięciolatka, który części ciała zna od dawna i oczekuje już więcej konkretniejszych informacji na ich temat.

1919

Wierszowane opisy naszego ciała, mogą zaciekawić dzieci, choć mnie nie powaliły na kolana.

Książka z niesamowitym humorem opisuje poszczególne części ciała. Forma wierszowana bardzo przypadła nam do gustu. Najlepszą zachęta niech będzie to, że my czytaliśmy ją 3-krotnie, raz za razem i dzieci wciąż chciały kolejny raz. Dla tych, którzy lubią zabawne wiersze, chcą wiedzieć czy ktoś mieszka w ich pępku i czy w uchu można spotkać ślimaka, dla tych co kochają plasterki na wszelkie obtarcia i wierzą, że w ich noskach znajduje się kopalnia złota czy diamentów - będzie to książka idealna. Ja i moje dzieci (2 i 6 lat) serdecznie polecamy.

Jest to krótka książeczka, która opowiada czytelnikom o częściach ciała! Znajdziemy tutaj informacje m.inn. o uchu, pępku, piegach.. a nawet pupie! Przecież to normalna rzecz i jazdy z nas ją ma! Te krótkie opowieści, podzielone są i jazda opowiada o innej części ciała. Ogromnie podoba mi się to, że są napisane w formue rymowanki.. przez co bardzo szybko się czyta, można łatwo zapamiętać a dodatkowo są dość zabawne, z humorem przez co dziecku łatwiej przyswoić te informacje! 🤭❤ Ja nie przepadam za rymami.. a tutaj? Bawiłam się wyśmienicie!

Są też oczywiście barwne ilustracje, które wzbogacają treść książki. Moja córeczka jest naprawdę zaciekawiona, wybiera sobie każdego dnia część ciała, o której Mama ma jej poczytać 😊

To bardzo wartościowa propozycja.. My polecamy ;)

Niesamowita zabawa dla dzieci i dorosłych.

Niesamowita zabawa dla dzieci i dorosłych.

Dzieci były wręcz zachwycone a i mama czytając nieźle się uśmiała 😉 dobór słów i żart zawarty w tekście mimo iż mówił o przeróżnych częściach ciała był bardzo przystępny dla ucha.

Ciało. Coś, co nam całe życie towarzyszy, co jest i zarazem nie tylko jest nami, coś, z czym często w życiu walczymy, zmagamy się, ale też czym potrafimy się cieszyć. Słowa dotyczące naszego ciała są jednymi z pierwszych, jakie uczymy się rozpoznawać - zaraz po mama i tata następuje przecież "a gdzie masz nosek?", "a gdzie jest uszko" itd. Małe dzieci fascynują się ciałem i lubią o nim rozmawiać. I właśnie wtedy warto poczytać im książkę, którą z dumą objęliśmy patronatem - Z żartem i śmiele o moim ciele Izabeli Michty.

Na tę ładnie wydaną choć niewielkich rozmiarów książeczkę składają się wierszyki dotyczące różnych elementów naszego ciała - pępka, szyi, piegów czy pupy. Wiersze te fantastycznie wyrażają i oddają dziecięcą radosną fascynację ciałem i danym jego elementem. Łączą elementy dziecięcych fantazji z prostym acz realnym wyjaśnieniem ich funkcji i doskonale wpisują się w atmosferę odkrywania samego siebie we wczesnym dzieciństwie. Wierszyki można czytać już z młodszymi przedszkolakami i wspólnie bawić się w snucie rozważań o ciele człowieka.

Autorka posługuje się językiem zrozumiałym dla najmłodszych i odwołuje do typowych dla dzieci skojarzeń. Wiersze kipią radością i - zgodnie z tytułem - humorem i w fantastyczny sposób budują atmosferę ciałopozytywności. Jest to oczywiście ważne w procesie kształtowania się dziecięcej osobowości i podejścia do własnego ciała.

Wiersze z ich specyficznym rytmem idealnie nadają się do głośnego czytania najmłodszym i sprawią radość zarówno słuchającym maluchom, jak i czytającym dorosłym. Są proste i błyskotliwe zarazem i nie sposób podczas lektury pozostać niewzruszonym - po prostu trzeba się uśmiechnąć. Do tego książka jest barwnie i bardzo ładnie zilustrowana przez Martę Kuleszę, co tylko potęguję frajdę podczas czytania. Polecam ją zarówno rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym (choć myślę, że i wczesnoszkolniak się z niej ucieszy),jak i opiekunom i wychowawcom przedszkolnym. Książka pozwoli spędzić miło czas i poznawać ciało w radosnej, ciepłej i pełnej akceptacji atmosferze.

Wszystko w zabawnym tonie, napisane porządnym wierszem! Nie brakuje tam pup, glutów czy innych zabawnych dla dzieci sformuowań. Wszystko jednak jest zgrabne i estetyczne!!!
Zaskakuje nieszablonowymi ilustracjami, które sprawiają, że opowieści o częściach ciaĺa to prawdziwa przygoda!
Przyjemny format, strony miękkie- rozkładówka: ilustracja- wiersz.
Oswaja temat części ciała, zachęca do rozmowy, może przełamuje tabu?
Myślę, że najbardziej sprawdzi się u przedszkolaków.

Przyjemny format, strony miękkie- rozkładówka: ilustracja- wiersz.
Oswaja temat części...

• Dla dzieci