Skoro już tu jesteśmy

Okładka książki Skoro już tu jesteśmy Adriana Kopeć
Okładka książki Skoro już tu jesteśmy
Adriana Kopeć Wydawnictwo: psychologiadziecka.org literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
psychologiadziecka.org
2023-03-05
2023-03-05
dla nastolatków przygodowa problemy przygoda

Zapraszamy dzisiaj do refleksji nad jedną z tych książek, które mogą poruszyć najgłębsze zakamarki naszych serc. To opowieść o dorastaniu, o nieustannym poszukiwaniu szczęścia i upadku, a także o odwadze i rodzącej się nadziei na lepsze jutro. Jesteście gotowi na niezapomnianą historię?

Poruszająca opowieść o młodych ludziach, którzy uciekli od swojej przeszłości, by rozpocząć życie na nowo. O przyjaźni, która ratuje przed samym sobą. O nadziei, bez której powrót do przeszłości może być morderczy. Bohaterką jest szesnastoletnia Ana, która decyduje się na desperacką ucieczkę od ojca alkoholika.

Autorka, Adriana Kopeć, w mistrzowski sposób prowadzi fabułę, rzucając bohaterkę w wir nieoczekiwanych wydarzeń od samego początku jej tułaczki. To właśnie w pociągu Ana spotyka tajemniczą Elizę i od tego momentu rozpoczyna się szalona podróż po Polsce, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji, dzięki którym lektura tej książki staje się niezwykle wciągająca. Bohaterowie są autentyczni, a ich emocje i walka z przeszłością są bardzo istotne. Autorka porusza ważne tematy, takie jak przyjaźń, relacje międzyludzkie i radzenie sobie z demonami z przeszłości.

Książka ta to nie tylko historia o ucieczce od przeszłości, ale także o odwadze, determinacji i dążeniu do lepszego jutra. Jest to opowieść o młodzieży, która mimo przeszkód nie traci woli walki i usiłuje znaleźć swoje miejsce pod słońcem.
„Skoro już tu jesteśmy” to doskonały debiut Adriany Kopeć, który przyciąga uwagę wielu odbiorców: od młodzieży po dorosłych czytelników. Niesamowita historia o odwadze, determinacji i dążeniu do lepszego życia, a także o nieoczekiwanych sojuszach i przyjaźni, które potrafią odmienić losy bohaterów. To lektura, która pozostanie w sercach czytelników na dłuższy czas — przypomina, że ​​mimo niepowodzeń i przeciwności losu, zawsze jest jakaś nadzieja na lepsze jutro.

Warto pamiętać, że ludzka siła drzemie nie tylko w jednostkach, ale także w relacjach międzyludzkich.

Czytając książkę, nasuwały się na myśl różne przemyślenia. Mysle, ze każdy w tej książce odnajdzie jakaś swoją historie. Problemy z jakimi się zmagał bądź zmaga w tych czasach. Książka wprowadza w prawdziwe życie nastolatków. Pisarka poruszyła przykre jak i ciężkie tematy. Czyta się ja z łatwością.

Liliana Anastazja Tropik to nastolatka, która pewnego dnia postanawia uciec od swojego ojca alkoholika. Za swój cel obiera Gdańsk - miasto, w którym mieszka jej wujek i ciocia. Liczy na pomoc z ich strony. Na to, że przygarną ją pod swój dach. Jednak podróż już od samego początku robi się skomplikowana. Spotyka ona na swojej drodze pewną tajemniczą, ale i intrygującą dziewczynę zwaną Płomykiem. I tak przygoda życia się rozpoczyna...
Mimo, że książka liczy 450 stron, czyta się ją bardzo szybko. Autorka ma bardzo lekki styl pisania, a porusza naprawdę ciężkie i smutne tematy. Dzieje się tutaj bardzo dużo. Kiedy myślimy, że sytuacja została w końcu opanowana, kolejny zwrot akcji przyspiesza nasze bicie serca. Razem z bohaterkami przeżywałam wszystko tak samo mocno jak one, tak jakbym im towarzyszyła. Świadczy to o tym, że zostały one bardzo dobrze wykreowane, a emocje uderzają w nas ze stron powieści z siłą torpedy.
Ogromne gratulacje dla autorki za tak wspaniały debiut. Liczę i czekam na więcej! A Wam serdecznie polecam "Skoro już tu jesteśmy".
Dziękuję @adrianakopec_ za możliwość współpracy oraz za egzemplarz książki.

Poza cudną historią wyjątkowym walorem tej książki jest jej język i styl. Jako filolog miałam po prostu frajdę czytając ją - podobnie jak cieszę się czytając Sapkowskiego czy Kossakowską. Bardzo polecam!

Chwale się, bo moja modelka zaczęła pozować mi nie tylko do zdjęć książek dziecięcych ale i tych dla dorosłych.😱 Mówi: Mamo będzie fajnie, tak mrocznie 🤣😱

Nie wiem czy książka była mroczna, ale na pewno pełna przemyśleń. Trudna pozycja i z chęcią sięgnę po nią jeszcze raz. Nie da się jej czytać szybko. Autorka przekazuje nam nie tylko mnóstwo informacji ale także głębokie odczucia. Rodziny patologiczne, rodzic alkoholik, samotność, aż w końcu ucieczka. Lepsza bezdomność niż życie ojcem alkoholikiem, szanowanym dyrektorem w szkole. Straszne i strasznie prawdziwe. Mam wrażenie, że tu nie ma za grosz fikcji literackiej, tylko samo życie. Oczywiście nie mam na myśli życia autorki 😘

Książka dla młodzieży? Zdecydowanie Jak dla mnie to strzał w 10.

Ana, pochodząca z normalnego, ale tylko na pozór normalnego domu. Ucieka, ma dość ojca alkoholika. Na dworcu spotyka pewną dziewczynę. Zbieg okoliczności, albo może ktoś temu pomógł, sprawiają, że dziewczyny kontynuują podróż razem. Razem przez życie, razem, żeby zacząć życie od nowa. Czy to faktycznie przyjaźń? Czy przetrwa wszelkie próby? Te dziewczyny się nie znają, są całkiem inne...

Koniecznie przeczytajcie 👏👏👏
Polecam 💪💪💪

Przeczytałam już wiele książek. Ta jest niesamowita! Wciąga od pierwszego zdania. Choć przyzwyczaiłam się do wplecionych myśli głównego bohatera w każdym możliwym miejscu, jednak wciąż zaskakiwały one swoją obecnością, aż do ostatniego zdania :)
Nie spodziewałam się kompletnie takiego zakończenia, choć cała opowieść była ogromną zagadką jak potoczą się losy tych młodych ludzi. Choć krzywdy wyrządzone tym młodym duszyczkom są bardzo przykre, opowieść jest bardzo ciepła i bardzo mocno przytula do serducha.
Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tą książkę, czekam z nadzieją na kolejną powieść i tupię nóżkami z niecierpliwości :D
Ogromne brawa dla młodej, nieziemsko zdolnej pisarki!

Ana to nastolatka, w której życiu brakuje stabilizacji i choćby namiastki normalnej egzystencji. Porzucona przez matkę, ojciec lubujący się alkoholowych trunkach, po których wpada w szał i wyładowuje swoją złość na nastolatce. Ale w głowie dziewczyny majaczy się piękne wspomnienie, które przywołuje ją do siebie, by je urzeczywistnić trzeba wyruszyć w daleką podróż. Ana układa doskonały plan, by odnaleźć spokój i szczęście, ale życie płata jej figle od samego początku podróży. W pociągu dochodzi do spotkania z Elizą i rozpoczyna się szaloną podróż po Polsce ku...

Moim zdaniem to książka nie tylko dla młodzieży, ale również dorosłych. Uświadamia nam, jak potrzebne jest wsparcie od drugiego człowieka, czasami wystarczy tylko myśl, że nie jesteśmy sami. Akceptacja drugiego człowieka, niektórzy udają że tego nie potrzebują, ale w głębi serca każdy z nas pragnie być zrozumiany. Bliskość innej osoby.
Pojedynczo jesteśmy silni, ale prawdziwa siła człowieka drzemie również w jego bliskich, którzy są go w stanie podtrzymać gdy potrzebuje wsparcia, ale i uświadomienia prawdy która człowiekowi umyka.

Debiut autorki, który ukazuje nam potrzebę relacji międzyludzkich. Książka na którą warto zwrócić uwagę i zapoznać się z nią.

Miałam przyjemność przeczytać te książkę jeszcze zanim poszła do druku.

To niesamowicie poruszająca historia nie tylko dla młodzieży. Książka przypomina o tym jak wielka siła tkwi w relacji z drugim czlowiekiem i jaki ogrom nadziei można znaleźć w pozornie beznadziejnym świecie.

Warto! 😁

Miałam przyjemność przeczytać te książkę jeszcze zanim poszła do druku.

Warto! 😁

• Przeczytane 2023
  • Nowości 2023
  • Samodzielne
  • Mam
  • Książka recenzencka

Dodaj cytat z książki Skoro już tu jesteśmy