Druga szansa

LoveBook
Pascal
2023-02-22
2023-02-22

Jeśli sięgając po tą książkę liczysz na dobry romans i dawkę literatury obyczajowej, sugeruję od razu odłożyć ją na półkę. Jeśli trzymasz ją w ręce, ponieważ oczekujesz dobrego erotyka, spędzisz z tą książką miłe chwile.
Mam lekki dylemat w ocenie tej historii, ponieważ nie do końca wiem, w jakie ramy ją włożyć. Fabularnie była raczej z tych średnich. Akcja książki toczyła się dość szybko, jednak na jednolitym poziomie. Nie zanotowałam tutaj większych emocjonalnych uniesień czy zrywów serca. Historia została spłaszczona, przez co wiele wątków było tylko liźniętych, a to finalnie wpłynęło na końcowy odbiór powieści. Główna bohaterka niestabilna emocjonalnie, niedojrzała, zwyczajnie dziecinna, za to kochająca seks, a tego tu nie brakowało. Same wątki erotyczne były jak najbardziej zadowalające. Autorka nie była wulgarna, nie próbowała na siłę pokazać wyuzdania i pruderyjności. Dla mnie sceny intymne były największym atutem tej książki.
Reasumując dla osób, które są fanami powieści z nutą pikanterii, to będzie dobry wybór.

Egzemplarz książki pt "Druga szansa" autorstwa @dangerous_love98 trafił do mnie już jakiś czas temu dzięki współpracy reklamowej z @lovebook_stronymilosci za którą bardzo dziękuję.

Jest to historia dwójki ludzi Venus i Tucka. On wyjęty spod prawa, niepokorny, żyjący na krawędzi. Ona znalazła się w niewłaściwym czasie o niewłaściwej porze i widziała coś czego widzieć nie powinna. Proces, status świadka koronnego,ciągłe zmiany tożsamości i miejsca zamieszkania i świadomość że ktoś depcze jej po piętach.

Po opisie miałam duże oczekiwania wobec tej historii i tu mnie autorka zaskoczyła pozytywnie bo przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Książkę czytałam z zapartym tchem, by pod koniec stać się kłębkiem kotłujących się emocji. W tej książce tyle się dzieje, ciągle wychodzą na jaw nowe nie raz zaskakujące fakty.

Czy warto w ogóle dawać drugą szansę? Gdybym sama miała odpowiedzieć na to pytanie to z własnego doświadczenia powiedziałabym że nie warto. Jak to się sprawdzi w przypadku Tucka i Venus? Tego nie zdradzę. Mam nadzieję że zechcecie przekonać się sami i sięgnięcie po "Drugą szansę" od Agatki.

To było moje pierwsze spotkanie z książką Agaty Sobczak. Skusiłam się na wysokie oceny na portalu LC.
Główna bohaterka Venus Cass jest świadkiem koronnym i musi się ukrywać. Pomaga jej w tym policjant Chase Jacobs, którego poślubia. Niestety to co na początku było piękne i nowe wkrótce zabija codzienność. Autorka szybko przeniosła nas w czasie i okazuje się, że po latach drogi Venus i Chase’a zaczynają się rozchodzić, a na ścieżce dziewczyny pojawia osoba z przeszłości, której nie chciała już spotkać, a mianowicie - Tuck. Właśnie przeciwko niemu zeznawała w sądzie. Kiedyś coś ich wzajemnie do siebie przyciągało, czy teraz po latach coś jeszcze z tego pozostało. Czy Tuck będzie się mścił?

Książkę czytało się dobrze, lecz nie powiem że jestem nią oczarowana i zostałam powalona na kolana. Jak na tak wysokie oceny liczyłam na coś o wiele lepszego niż w rezultacie otrzymałam. Opowieść jest dość banalna, niezbyt skomplikowana a przez to przewidywalna. Nie byłam w stanie polubić a przez to zrozumieć postępowanie głównej bohaterki.
Odpowiada mi styl autorki więc będę śledziła jej rozwój.
Książkę oceniam na niepełne 6 pkt.

Jakoś tak napisane hm mało dojrzałe ,jakby pisała nastolatka.Czytajac opis spodziewałam się czegoś lepszego.Zawiodłam się. Nie polecam.

Nie wiem czego się spodziewałam po tej książce czytając opis historii ale chyba nie tego. Sama historia całkiem fajna ale napisana w sposób który mnie osobiście nie przypadł do gustu. Nie mamy tutaj rozwinięcia postaci. Niby jakieś głębsze wątki są ale nie są opisane i rozwinięte. Główni bohaterowie są prości i kompletnie niezdecydowani.... no cóż... po prostu nie tego się spodziewałam. Uważam że książka dobra ale przede wszystkim dla początkujących czytelników tej kategorii.

Venus po tym co zobaczyła, i oskarżeniu swojej miłość Tucka, musiała odmienić swoje życie i tożsamość. Została świadkiem koronnym, a w tym procesie pomagał jej policjant Chase. Po jakimś czasie został jej mężem, myślała, że odnalazła spokój w małym miasteczku przy boku męża, ale niestety musiała się pilnować, aby przeszłość ją nie znalazła..
Problemy małżeńskie i wyjście na wolność Tucka wszystko zaczęło przytłaczać Venus...

Czy związek Venus i Chasea przetrwa, a może stara miłość do Tucka odżyje?
Czy Tuck zemści się na Venus za oskarżenie?
Czy ona odnajdzie szczęście i miłość?
Co było prawdą a co kłamstwem?
A co z druga szansą?

Na te i inne pytania odnajdziecie w książce, naprawdę bardzo fajnej książce. Historia bardzo dobrze napisana, czytało ją się bardzo szybko. Wciągnęła mnie od samego początku, bo działo się w niej sporo, była pełna tajemnic, namiętności, strachu.
Dlatego powiedziałabym chciałabym takich więcej bo była rewelacyjna😁
Polecam

Problemy małżeńskie i wyjście na...

Pani Agata niejednokrotnie zaskakiwała mnie swoją twórczością. Teraz miałam okazję przeczytać „Druga szansa”. Po przeczytaniu opisu wnioskowałam, że może to być coś z lekkim dreszczykiem emocji. Nie spodziewałam się tylko tego, co autorka tym razem mi zaserwowała.

Venus była świadkiem morderstwa. Teraz musi uciekać przed osobami, które chcą ją zabić. Jako świadek koronny musiała zmienić dane osobowe i wyjechać. Jej sprawę prowadzi policjant Chase’a. Dziewczyna czuje się przy nim bezpiecznie i to właśnie on ma ją zawieźć do punktu docelowego i pomóc zaklimatyzować się w nowym środowisku. Jednak wszystko ulega zmianom.

Po tamtych wydarzeniach minęło siedem lat Victoria wciąż nie zapomniała, co wydarzyło się wtedy. W ostatnim czasie coraz bardziej jej małżeństwo przechodzi kryzys. Jej jedyną deską ratunku jest przyjaciółka Alice, która pomaga jej uporządkować pewne sprawy i przemówić do rozsądku. Lecz Victoria dowiaduje się całkiem przypadkowo, że Tuck ją odnalazł. Jest już w mieście. Teraz tylko pozostało jej czekać, kiedy ją zabije.

Czy Tuck zemści się na osobie, przez którą poszedł siedzieć?

Co łączy Tucka, Chase’a i Alice?

Jak zakończy się ta historia?

Bardzo polubiłam bohaterów, których wykreowała autorka. Nie zabrakło oczywiście pewnego dramatu, dzięki któremu dostaniemy sporą dawkę emocji. Tutaj wystarczyła tylko chwila nieuwagi, zwątpienia i osoby, która zawsze musi być czarnym charakterem a dostaniemy całkiem nietuzinkową i piękną opowieść o miłości. Każda postać w tej powieści odegrała swoją kluczową rolę i z pewnością poznałabym dalsze losy postaci drugoplanowych.

„Druga szansa” to książka, która mnie zaskoczyła i wciągnęła mnie bezpowrotnie do świata głównych bohaterów . Ja bardzo cieszę się, że miałam okazję przeczytać opowieść i zaznajomić się kolejną twórczością pani Agaty. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy wszystko sobie dokładnie wyobrażałam bez większego problemu. Nie chciałabym tu za dużo zdradzać, ale mogę zagwarantować, iż przy tej publikacji nie będziecie się nudzić.

•RECENZJA•
Współpraca reklamowa @lovebook_stronymilosci .

●DRUGA SZANSA●
Agata Sobczak.
Wydawnictwo Pascal / @lovebook_stronymilosci .
Ocena: 4/6.

"- Otwórz oczy, laleczko. Spójrz na mnie - nakazuje, a ja walczę sama ze sobą, aby tego nie zrobić.
- Nie - mówię ostro, choć wiem, że nie będzie mnie słuchać.
- Powiedziałem, żebyś na mnie spojrzała - mówi jeszcze ostrzej. Siłą unosi moją głowę i zmusza, abym na niego patrzyła. W jego oczach widzę wiele emocji, które usilnie stara się ukryć. Gniew, rozczarowanie, ale też coś w rodzaju tęsknoty. Za czym on niby tęsknił? Skąd ten melancholijny wzrok? Szybko dostrzega, że to zauważam, bo jego oczy znów stają się zimne."

GDY DAWNE POŻĄDANIE ZNÓW DAJE O SOBIE ZNAĆ, TRUDNO ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK...
Po dramatycznych wydarzeniach, które zmusiły ją do ucieczki i zmiany tożsamości, Venus sądzi, że odnalazła szczęście u boku starszego od niej policjanta Chase’a. Choć minęło siedem lat, wciąż nie czuje się bezpiecznie – jej zeznania doprowadziły w końcu do aresztowania ludzi. A w dodatku jeden z nich właśnie wyszedł z więzienia. Tuck, który wywrócił jej świat do góry nogami. Sama nie wie, dlaczego była w nim tak szaleńczo zakochana i dlaczego po tylu latach wciąż o nim śni.
Kiedy Tuck znów wkracza nieproszony do jej życia, jest pewna, że chodzi mu o zemstę. Z jakiego innego powodu miałby ją odnaleźć?

Czytając początek miałam takie wrażenie, że skądś już znam tę historie. Prawie wszystko zaczęło mi się przypominać i zaczęłam szukać tej książki...
I znalazłam.
Autorka już wcześniej pozwoliła nam poznać bohaterów w opowiadaniu "Druga szansa", które te jest w antologii "Grzeszne strony namiętności". 🔥
Delikatny, słodko - gorący z nutką sensacji romans. Przez niespodziewany zwrot akcji, zostałam delikatnie zaskoczona, tym co się wydarzyło. Tutaj każdy nieźle namiesza.
Romans między bohaterami nie jest usłany różami, on jest dość skomplikowany. Jednak pokazał jak wielka potrafi być ta miłość.
Książkę czytało mi się dobrze, momentami te strony same się przewijały, niby też jest lekko przewidywalna ale to w niczym mi nie przeszkadzało.
Ciekawa pozycja na wieczorne czytanie. 😈
A ty dasz drugą szansę?

•RECENZJA•
Współpraca reklamowa @lovebook_stronymilosci .

●DRUGA SZANSA●
Agata Sobczak.
Wydawnictwo Pascal / @lovebook_stronymilosci .
Ocena: 4/6.

- Nie - mówię ostro, choć wiem, że nie będzie mnie słuchać.
- Powiedziałem, żebyś na mnie spojrzała - mówi jeszcze ostrzej....

♣️♣️♣️♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️♣️♣️♣️

Agata Sobczak " Druga szansa "
@dangerous_love98

Wydawnictwo : Pascal
@wydawnictwo_pascal_books

💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠
" - No kórwa, nie wierzę. Nie dość, że bzyka laskę, którą miał zabić, to jeszcze ją nadmuchał.
I to jest wasz najlepszy człowiek ?
Sprzątnijmy dziewkę od razu, a jego wykończmy tradycyjnie..."

" Druga szansa " to książka pełna napięcia, nieprzewidzianych zwrotów, tajemnic, strachu, pożądania i niebezpiecznych mężczyzn..

Autorka ma bardzo przyjemny i lekki styl pisania dzięki czemu książka praktycznie sama się czyta..

Powieść składa się z Prologu, Pościgu i Rzeczywistości, co całość łączy się, w porywająca historię, która wiele razy nas zaskoczy i nie pozwoli się od niej oderwać, nawet na chwilę..

Sama fabuła świetnie przemyślana a bohaterowie odpowiednio wykreowani..
Przyznam się, że od początku pokochałam Tucka😏, chyba lubię takich drani 😎 ale zato główna bohaterka irytowała.

Autorka stworzyła zaskakujący z dreszczykiem romans mafijny z wątkiem kryminalnym..

Venus to młoda dziewczyna, która widziała coś czego nie powinna, przez co musi uciekać i się ukrywać..

Dziewczyna posiada cenne informacje które mogą skazać znana jej niebezpieczną grupę przestępczą, którzy zabili jej opiekuna ..

Z jednych z nich był Truck, w który Venus była szaleńczo zakochana, a on złamał jej serce w drobny mak..

Ścigana przez niebezpiecznych ludzi ,którzy czychaja na jej życie..

Dostając status świadka koronnego, zmuszona jest zmienić tożsamość i miejsce zamieszkania..
Do jej pilnowania zostaje przydzielony detektyw Chase..

Od minionego zdarzenia minęło siedem lat, gdzie dziewczyna ułożyła sobie życie na nowo..
Będąc przekonana że w końcu będzie szczęśliwa, na jej drodze staje Truck..

♣️♣️♣️♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️♣️♣️♣️

Agata Sobczak " Druga szansa "
@dangerous_love98

Wydawnictwo : Pascal
@wydawnictwo_pascal_books

💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠
I to jest wasz najlepszy człowiek ?
Sprzątnijmy dziewkę od razu, a jego wykończmy tradycyjnie..."

" Druga szansa " to książka...

Romans mafijny bez typowych mafiosów. Namiętność bez miłości. Młodość i dojrzałość. To wszystko okraszone szczyptą pikanterii.

Venus Cass poznajemy jako młodą dziewczynę, która była w złym miejscu o złej porze. Widziała coś, czego nie powinna. A przez to jej nastoletnie lata zmieniają się w film akcji, pełnym pościgów, ucieczek i strzelanin.

W końcu udaje się jej uciec, pomaga jej w tym seksowny detektyw Chase Jacobs. Dziewczyna jest zauroczona policjantem, czuje do niego ogromne przyciąganie. A gdy okazuje się, że Chase będzie przez pewien czas z nią mieszkał, napięcie między tą dwójką wybucha, postanawiają być razem, mimo że mężczyzna jeszcze nie rozwiódł się z żoną.

Przenosimy się o kilka lat do przodu, Venus jest dorosłą kobietą, nauczycielką, żoną szanowanego policjanta. Co z tego… Skoro od pewnego czasu w małżeństwie kobiety nie dzieje się dobrze, Chase jest sfrustrowany nudną pracą, do tego kobiecie nie udaje się zajść w ciąże. To bardzo negatywnie odbija się na ich związku, w dodatku z więzienia wyszedł ktoś, kogo pogrążyły lata temu zeznania Venus. Czy będzie szukał zemsty?

Czy dawna miłość, która znów pojawi się w życiu kobiety, da jej tytułową „Drugą szansę” na szczęście i spokojne życie? Czy osoba, która okrutnie ją zraniła, zasługuje na zaufanie?

Książkę czyta się bardzo szybko. Osobiście nie polubiłam się z młodszą wersją Venus, była naiwna, egoistyczna i zapatrzona w siebie. Jednak jako dorosła kobieta jest pewna siebie, dzielna i choć tkwi od pewnego czasu w nieszczęśliwym być może ciut toksycznym związku, nie zatraciła się.

Jeśli chcecie przeczytać lżejszą wersję romansu z wątkiem mafijnym to pozycja dla was.

W końcu udaje się jej uciec,...

• Książka recenzencka
  • Egzemplarz recenzencki
  • Nowości 2023
  • Z dreszczykiem
  • Szczęście

Dodaj cytat z książki Druga szansa