Niebezpieczne rady

Paulina Zalecka Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2023-02-08
2023-02-08

W drodze do Polski złapałam te książkę z jakąś gazetą i nie spodziewałam się żeby to była książka wysokich lotów. Wcale się nie myliłam, ale nie twierdzę też, że to była zła książka. Ot, lekki erotyk w sam raz na wakacje, do przeczytania i zapomnienia. Książka mimo, że przewidywalna do bólu przeczytana jednym tchem, typowy odmóżdżacz na jeden wieczór.

RECENZJA "NIEBEZPIECZNE RADY"
PAULINA ZALECKA
Od razu zacznę od informacji ,że książka to kontynuacja ,której przedsmak jest w antologii NIEBEZPIECZNI MĘŻCZYŹNI, Paulina Zalecka dała nam smaczek tego co nas czeka w książce. JA nie czytałam tych opowiadań ale z całą pewnością to nadrobię bo z opinii wynika ,że niektóre wgniatają w fotel i co ciekawe kilka z nich doczekało się historii pełnowymiarowej.Niebezpieczne rady to lekka fajna i przyjemna książka która mnie nie rozczarowała ,ale była do bólu przewidywalna. Liliana to studentka, która opiekuje się młodszą siostrą i niepełnosprawną mamą .Kiedy Bank chce przejąć ich dom podejmuje się pracy u Saszy właściciela klubu i przywódcy gangu motocyklowego. Nie wie,że kiedyś się spotkali, nie wie, że Sasha już ją zna i zamierza się na niej zemścić za to co się stało kilka lat wcześniej. Lila go nie pamięta, ale kiedy spotykają się przelatują pomiędzy nimi iskry, coś ją ciągnie do tego mrocznego faceta ,a jednocześnie coś ją odpycha .Czy kiedy Lilka odkryje Kim jest Sasha i za co ją tak naprawdę obwinia, czy po tym wszystkim można coś zbudować , czy Lilka straci dom i jak to wszystko się zakończy przeczytacie właśnie w tej książce. Dla mnie ona była typowym odmóżdżaczem na jeden wieczór, dosłownie przeczytałam ją w kilka godzin. Była lekka i trochę była banalna, narrator był w dwóch osobach co mi się bardzo podoba ,w takich historiach, ale przekaz też był fajny mówiący o tym w jaki sposób dzieci które zaznają przemocy w dzieciństwie odbierają słowa innych skierowane Właśnie do nich, w szczególności Chodzi tutaj o Zemstę ,o to co wyczynia z naszą duszą . Kurcze no podobała mi się. 🙂

RECENZJA "NIEBEZPIECZNE RADY"
PAULINA ZALECKA

Gdyby nie fakt, że dostałam tę książkę to pewnie nigdy bym jej nie przeczytała. Nie wiem czy nawet teraz bym ją skończyła, gdyby nie fakt że to naprawdę krótka opowieść, którą udało mi się przeczytać w kilka godzin praktycznie na raz.

Dla mnie książka zdecydowanie poniżej przeciętnej, nie wnosi zupełnie nic. Historia taka jak wszystkie inne (widze tu bardzo dużo podobieństw do wielu różnych książek) z tym wyjątkiem, że w tej bohaterów nie dało się polubić.
Sasha - wielki boss nie wiadomo czego (nie ma tu ani mafii, ani gangów, jest tylko bar),a prywatnie gbur i prostak jakich mało, w dodatku z ogromną raną w sercu. Lilka z pozoru super twarda babka - studentka pracująca na utrzymanie nie tylko siebie, ale również siostry i matki, a tak poza tym naiwna dziewczyna, która nie wie nic o życiu.

Jak zawsze potrafię się wczuć w uczucia, miłość bohaterów, tak tu zwyczajnie nie było chemii. Niby krótka książka, a przez całą, bohaterowie tylko się rozchodzili z byle powodu i do siebie wracali, żeby ostatecznie doczekać się dziwnie prostego happy endu. Prawdziwości uczuć za to kompletnie zero.

Odnoszę niestety wrażenie, że większość z i tak małej ilości ocen tutaj to pochlebne opinie wynikające w dużej mierze z faktu, iż ktoś musiał tę książkę zareklamować/zrecenzować.

Czy warto przeczytać? Niby można, bo to tylko chwila czasu, ale po co skoro jest tyle lepszych książek? 4/10

Liliana zaczyna naukę na uczelni. Musi jednak dodatkowo zajmować się młodszą siostrą oraz niepełnosprawną matką. Zmuszona jest znaleźć pracę. I to taką dobrze płatną. Zaczyna wiec pracę w pewnym ekskluzywnym klubie, gdzie właścicielem jest Sasha. Postanawia zamienić jej życie w piekło. Dlaczego? Bo kiedyś już się spotkali...

✨✨✨

Autorka po raz kolejny przedstawiła nam historię trudną. Młoda studentka opiekująca się chorą matką i młodsza siostrą? Nie ma tu czego zazdrościć a trzeba wręcz przyznać, że jest to pełne podziwu. Lila musiała zrezygnować z własnego życia prywatnego by poświęcić się rodzinie. Wiem, że na świecie jest pełno takich przypadków jednak osobiście nie znam żadnego. Dlatego tak mnie to dotknęło, że niesprawiedliwości na świecie jest zdecydowanie zbyt dużo.

Co do relacji Liliany i Sashy to jest dość toksyczna. Ich rozmowy są przepełnione złem i wzajemną krzywdą ale za to kiedy dochodzi do intymności to już inna bajka. Tutaj zdają się byc dopasowani jak mało kto. Jednak zaznaczam, że jest to typowo toksyczna relacja. Nie ma w niej właściwie nic dobrego. On jej ubliża często ale wystarczy, że powie raz kilka milszych słów to Lila już jest kupiona i zmienia front na uległą. Nie krytykuje tego, broń Boże! Takie relacje również istnieją. Za to szanuję Paulinę, bo w swoich książkach przedstawia trudne lecz prawdziwe relacje. Zbyt często czytamy historię, gdzie jest źle/niebezpiecznie ale jednocześnie cukierkowo. U Pauliny jest zło, krzywda ale zakończenia są różne, przede wszystkim życiowe.

Oj przez opisy życia Liliany nie raz miałam łzy w oczach. Trudy przez jakie przechodziła... Niezwykle jak silna z niej postać. A teraz morał...

Uważajmy na to, jakich rad udzielamy innym ludziom. Nawet takich pół żartem pół serio. Może się okazać, że my żartujemy, ale ktoś to weźmie na poważnie i dojdzie do wniosku że to dobry pomysł. Ta decyzja może zmienić ich życie w piekło. Zastanówmy się zawsze dwa razy.

✨✨✨

Autorka po raz kolejny przedstawiła nam...

🖤 Bardzo się ucieszyłam, że powstała książka "Niebezpieczne rady". Już historia Lilki i Sashy z antologii "Niebezpieczni mężczyźni" mnie zaintrygowała i byłam rozczarowana, że nie była bardziej rozwinięta. Dobrze, że udało się napisać pełnometrażową o nich książkę. I otrzymałam lekką I króciutką lekturę. Bardzo polubiłam Liliane i to jak kochała swoich bliskich, bo była gotowa dla nich się poświęcić. Szkoda, że tak szybko uległa Sashie. Liczyłam, że ich wątek miłosny będzie pomału się rozwijał, a zdecydowanie był za szybko. Sashe to niestety nie polubiłam. Sam nie wiedział czego chce, ale na całe szczęścia w połowie historii zrozumiał, że zemsta na Lilianie jest bezpodstawna, bo powód był bezsensowny. Żal mi jedynie było, jak jego życie się potoczyło, po niefortunnej radzie, którą mu udzieliła Liliana. Fajnie tutaj Paulina pokazała, że udzielona rada może czasem wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

🖤 Domyślam się, że opowieść została napisana na szybko ze względu na prośbę czytelników, bo można to odczuć czytając ją. Ja nie liczyłam na żadne jakieś wow i dlatego wiedziałam, czego po niej oczekuje. Na pewno książka jest nie dla każdego. Jeśli ktoś chcę przeczytać książek beż żadnych fajerwerków, to "Niebezpieczne rady" nadaje się w sam raz na jeden wieczór.

"Niektóre słowa mogą prowadzić do wielkiej namiętności. Szczególnie te nieprzemyślane.".

▪️Tytuł: Niebezpieczne rady
▪️Autor: Paulina Zalecka @paulina_zalecka
▪️Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki @wydawnictwoniegrzeczne książki
▪️Premiera: 08.02.2023 r.

Do czego mogą doprowadzić niebezpieczne rady? Mogą doprowadzić do wielu nieprzemyślanych sytuacji, o czym przekonałyśmy się poznając historię Liliany i Sashy. Nietuzinkowy tytuł to jeden z wieku powodów, dla których powyższa książka jest interesującym tytułem do sięgnięcia po niego. Już na początku recenzji możemy w skrócie przyznać, że kryje w sobie zagadkową relację dwójki mocnych charakterów, tajemniczego i władczego męskiego bohatera oraz wciągającą fabułę, która może nawet być przyczyną nieprzespanej nocy, jak w naszym przypadku 😁

Sasha chociaż to bezkompromisowo wulgarny, dosadny i groźny facet, który ani na chwilę nie zastanawia się nad tym co robi, zanim sięga po to, czego pragnie. Niemalże jak dziecko, które mówi zanim pomyśli. Ale już dawno wyrósł na dorosłego i niebezpiecznego mężczyznę, co czyni go tak pewnym swoich zamiarów, że nigdy się nie wacha i rzadko kiedy wycofuje z podjętych decyzji. Jest właścicielem dobrze prosperującego klubu ze striptizem. Ukryty za lustrem weneckim pewnego dnia spotyka w swoim lokalu postać, jaką nie spodziewał się ujrzeć w takim miejscu - Lilianę, którą zdaje się znać na wylot. Sasha jest mężczyzną pełnym tajemnic, jakie powoli w trakcie lektury przyjdzie czytelnikowi rozgryźć. Autorka doskonale budowała napięcie nie ujawniając czytelnikowi ani pełnej przeszłości, ani powodów dla których zamiary Sashy wobec Lili wydawały się tak bardzo okrutne...

"Mój umysł jest przez nią opętany. Ta dziewczyna siedzi w czeluściach mojej duszy, wprawiając ją w dziwne drgania. Nie mogę pozbyć się jej ze swojego życia, nieważne, jak bardzo bym się starał. Musi mi jednak za wszystko zapłacić. Chcę widzieć jej cierpienie, bo tylko to może ukoić moje zdradzone serce".

Liliana jest postacią bardzo pracowitą, pomimo młodego wieku ciągnie już kilka srok za ogon - utrzymuje rodzinę, stara się studiować i otrzymywać najwyższe oceny, by zapewnić sobie dzięki lepszemu wykształceniu wyższe zarobki i perspektywy życiowe. Jak myślicie, jak musi się czuć tak ambitna osoba, kiedy zostaje zmuszona do pracy w klubie że striptizem w pogoni za pieniędzmi? Na szczęście wyłącznie na barze, ale od tego momentu klub i to, co się w nim dzieje, już nie jest tajemnicą dla jej oczu. Oprócz piekielnie przystojnego szefa, który od początku zdecydowanie ją osacza dając sygnały, jakie ciężko jej zinterpretować. Zagubiona we własnych przemyślaniach musi zdecydować czy dać się ponieść emocjom i pożądaniu, czy postąpić rozsądnie trzymając z całych sił własnego szefa na dystans, który nie wiedzieć czemu próbuje wpakować się do jej życia tak gwałtownie.

"- Nie interesują mnie kobiety, które nie są moje - mówię odrywając się od jej ust.
- Ale ja też nie jestem twoja - szepcze, a brodą drga jej zdradliwie.
- To się jeszcze okaże, Liliano - mówię do jej ucha, a następnie całuję ją w policzek".

Autorka stworzyła historie, która od początku wzbudza w czytelniku chęć odkrycia wszelkich telajemnic i poznania wydarzeń jakie odbiły się na życiu bohaterów. Relacja Sashy i Lili jest od początku burzliwa, towarzyszy im przyciąganie spowodowane pożądaniem, jakiego oboje nie potrafią okiełznać, bawiąc się w kotka i myszkę. To właśnie ich gra spowodowała, że nie mogłyśmy oderwać się od lektury bez poznania wszystkich niewiadomych. Książka jest napisana z perspektywy obojga bohaterów dzięki czemu poznajemy ich indywidualne emocje. Pióro autorki po raz kolejny okazało się odważne, pozbawione przesłodzonych tekstów jednocześnie tworząc historię romantyczną i pełną pożądania, ale na swój pokręcony sposób w towarzystwie dwóch nieidealnych postaci🙂 Bardzo cieszymy się, że książka wpadła w nasze ręce i gorąco polecamy ją również i wam 🙂

@paulina_zalecka bardzo dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji 😈😘

"Myślałem, że jestem jak kot. Że traktuje ludzi jak mało pojętnych uczniów, którym chwilę schodzi, zanim opanują zasady polowania. Nie poluje z głodu. Nie potrzebuje tego ale jednak... Jak prawdziwy kot chce się zabawić zdobyczą. Potrzebuję tej adrenaliny".

Książka dostępna na:

Recenzja

Premiera 08.02.2023 r.

Współpraca reklamowa z @niegrzecz

„Niebezpieczne rady” – Paulina Zalecka

Nie każda rada, którą komuś udzielamy jest dobrym pomysłem. Czasem może doprowadzić do lawiny złych decyzji. Jednak to od nas zależy jak ją zinterpretujemy.

Na barkach Liliany spoczywa ogromna odpowiedzialność. Musi zaopiekować się niepełnosprawną mamą i młodszą siostrą. Praca i studia zajmują jej prawie cały czas. Co róż wychodzą nowe kwestie, głównie finansowe, które musi ogarniać. Czasem już ma dosyć, ale nigdy się nie poddaje. Pracuje ponad swoje siły i niestety nie korzysta z życia, tak jak jej rówieśnicy. Całe swoje serce oddała rodzinie i nie wyobraża sobie bez nich życia oraz tego, że mogłaby im nie pomóc. Jednak jej zachowanie w pewnym momencie mi nie podpasowało. Bardzo szybko uległa czarowi nowego szefa i nie było w tym nic złego, gdyby to było coś niewinnego, a nie taka bliskość. Jej wadą jest zbyt szybka uległość.

Sasha to motocyklista i właściciel klubu. Jest niebezpieczny i bezkompromisowy. Gdy łaknie zemsty zrobi wszystko aby ją wypełnić. Nie patrzy na nic i na nikogo. Ma jasno obrany cel i sukcesywnie do niego dąży. Jego zachowanie nie raz jest wulgarne i chamskie. Jednak czasem pozwala tej dobrej stronie przejąć władzę. Potrafi być miły i szarmancki.

Od pierwszego ich spotkania czuć, że między nimi iskrzy. Ona nie wie o co chodzi, a on ma plan który pragnie zrealizować. Dosyć szybko przechodzą do intymnych relacji i to wielu. Nie jest im obce bycie dalekim. Rozmowy dosyć mocne i krzywdzące, ale intymność udaje im się wyśmienicie. Dopiero potem udaje im się nawiązać porozumienie. Bardzo przeszkadzało mi to jak ona była wobec niego uległa i gdy tylko ja pocałował, powiedział parę słów i ona od razu mu ulegała. Nie raz krzywdził ją słowem a ona niby była dumna, ale i tak nie trzeba było długo czekać aby znowu była blisko niego. Plusem jest jej niezależność i walka o lepsze jutro własnej rodziny. Na takie poświęcenie nie każdego by było stać.

Autorka pokazała trudy życia. Opieka nad rodziną kosztem własnego. Maltretowania, niebezpieczeństwa i tajemnice, które nie są miłe dla oka. Wszystko ukazała w bardzo realistyczny sposób, od którego nie raz łza się w oku zakręciła. W opisie jest także coś o tym ,że Sasha jest przywódcą gangu motocyklowego i niestety w ogóle tego nie poczułam, bo jeśli chodzi o ten wątek to jest go naprawdę malutko, bardziej skupiamy się na klubie i jak się w nim pracuje.

Rady, które udzielamy naszym bliskim bądź innym nie zawsze mogą być dobre i mogą dążyć do wyznaczonego celu. Jednak najważniejsze jest to aby je dobrze zinterpretować, bo czasem sens może inny.

7/10

Recenzja

Premiera 08.02.2023 r.

Współpraca reklamowa z @niegrzecz

„Niebezpieczne rady” – Paulina Zalecka

Liliana mieszka z mamą i siostrą. Studiuje na rzeszowskiej uczelni. Po wypadku jej mamy cały dom jest na jej głowie. Aby spłacić długi musi znaleźć dobrze płatną pracę. Zostaje zatrudniona w klubie ze striptizem jako barmanka. Jej szefem jest Sasza mężczyzna, którego już spotkała, ale tego nie pamięta. Wpada mu w oko od początku. A mężczyźnie rośnie coraz większa chęć zemsty.

To już kolejna książka, którą czytam tej autorki. I coraz bardziej zakochuje się w jej piórze. Książka ta opowiada o losie dwóch bohaterów Lili i Sashy. Dziewczyna pomaga swojej rodzinie, bo tylko na nią mogą liczyć. Sasha dał jej pracę, ale nie miała z nim łatwo. Historia ich ukazała się w antologii Niebezpieczni mężczyźni, ale ja jej nie czytałam. Wole książki, niż antologie. Bo nie lubię krótkich historii. Dużo się dzieje między tą dwójką. Przeżyli w życiu bardzo dużo. Muszą sobie poradzić z przeszłością. Czy im się uda? Świetna książka, która musicie przeczytać.

❤️Recenzja ambasadorska❤️

"Nie miej się za kogoś lepszego, skoro potrafisz zniszczyć komuś życie. Po prostu to zrób, a zobaczysz, że kiedy się postawisz, to Ci odpuszczą."

Liliana to młoda studentka, która musi pogodzić obowiązki w domu z pracą. Wszystko jest na jej głowie po tym, jak jej mama uległa wypadkowi. Dziewczyna nie ma czasu na odpoczynek. Trafia do nowej pracy dzięki ulotce, którą dostaje od przyjaciółki. Nie spodziewa się tylko, że przekraczając próg baru, będzie coraz bliżej przeszłości, która przywołuje dramatyczne wspomnienia. Jej szef, będzie mężczyzną, którego kiedyś już widziała... Ale gdzie?

"Niebezpieczne rady" to historia, która pokaże nam, że walka z demonami przeszłości to ciężki orzech, do zgryzienia. Potrzeba znaleźć w sobie ogromną siłę, aby się z nią zmierzyć.

Autorka po raz kolejny powraca do nas z historią, która od samego początku wzbudza ciekawość w czytelniku. Nie jest to słodka książka, a bolesna opowieść, która pokaże nam, że nie każde życie jest piękne. Niektórzy muszą stawić czoła mrokowi, aby ich nie pochłonął.

Każdy z bohaterów ma za sobą trudne doświadczenia. Sasha musiał zapłacić za czyn, którego się dopuścił. Żył chęcią zemsty. Tylko że za sprawą pewnej dziewczyny ta chęć zmieni się w coś innego. Zauważy, co tak naprawdę jest ważne i dzięki niej uniknie kolejnych problemów. Lilka także całe swoje życie poświęcała innym. Nie patrzyła się na to, czego ona pragnie, ale na to, czego chcą od niej inni. W końcu doszła do wniosku, że musi postawić siebie na pierwszym miejscu i cieszyć się tym, co daje jej los. Ale czy dostanie upragnione szczęście? Czy będzie mogła zaznać miłości w objęciu mężczyzny, który już raz stanął na jej drodze? Czy ukrywane tajemnice wszystkiego nie zniszczą?

Nie zabraknie w tej książce również erotycznych scen, które napisane są ze smakiem, ale wyczuwalnym ogniem. Autorka w końcu wie, ja rozgrzać czytelników do czerwoności i pozostawić ich z wypiekami na twarzy nawet po zakończeniu czytania.
Jeśli szukacie książki, która jest idealna na jeden wieczór, to musicie po nią sięgnąć.
Ja nie mogę się doczekać kolejnej historii spod pióra autorki.

❤️Recenzja ambasadorska❤️

„Po prostu to zrób, a zobaczysz, że kiedy się postawisz, to ci odpuszczą." To moje słowa. Wypowiedziałam je do chłopca ukrytego w rurze na placu zabaw. Wszystko wraca, wspomnienia stają się wyraźniejsze. Chciałam pomóc, a on uważa, że zniszczyłam mu życie. W jaki sposób, skoro widzieliśmy się tylko ten jeden raz? „.

Lilianna właśnie rozpoczyna studia, jednak nie będzie to takie łatwe, ponieważ musi pogodzić naukę z pracą, by pomóc siostrze i niepełnosprawnej matce. Ekskluzywny klub pozwoli jej pogodzić zajęcia z pracą. Właścicielem klubu jest mężczyzna, z którym już kiedyś się spotkała, jednak zupełnie tego nie pamięta. On pragnie zemsty i znajdzie sposób, aby Lilianna zapamiętałaby nikomu nigdy nie dawać niebezpiecznych rad.

Kolejna książka jednej z moich ulubionych autorek. Paulina już wydała kilka książek, które uwielbiam, a jeszcze wiele dobrego dla nas ma przygotowane i czekam na każdą bardzo. Z bohaterami tej książki spotkałam się już w antologii, dlatego czekałam z utęsknieniem, bo polubiłam ich bardzo. Dlaczego Niebezpieczne Rady? Lilianna kiedyś powiedziała coś, co bardzo wpłynęło na życie Sashy. Nie zdawała sobie z tego sprawy. Ta dziewczyna już wiele przeszła, a jeszcze wiele przed nią. Rodzina może liczyć tylko na nią, a ona zrobi wszystko, by zapewnić im w miarę dogodne życie, a matce stałą opiekę medyczną. Nie będzie to łatwe, a jej szef nie ma zamiaru jej ułatwiać. Wręcz przeciwnie. Między nimi coś zaczyna się dziać, a za moment wszystko się wali jak domek z kart. Ten mężczyzna jest nieobliczalny, dlatego każda strona ciekawiła mnie jeszcze bardziej. Kiedy wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku…. Prawda wychodzi na jaw. Czy dwoje skrzywdzonych ludzi przez przeszłość jest w stanie stworzyć udany związek? Czy warto ukrywać tak ważne sprawy? O tym przekonacie się czytając najnowszą książkę Pauliny Zaleckiej. Ktoś, kto przeczytał, chociaż jedną książkę tej autorki to już wie, że Paulina nie bawi się w słodkie romanse, każda jej książka jest wyjątkowa, ponieważ pisze o życiu. Prawdziwym i niewymyślonym. Pisze o czymś, o czym ma pojęcie i ja to czuję. Biorę w ciemno każdą jej historię!

Lilianna właśnie rozpoczyna studia, jednak nie będzie to...

• Romans
  • Niegrzeczne