Przyjaciel. Tom III. Jesteś dla mnie wszystkim

Okładka książki Przyjaciel. Tom III. Jesteś dla mnie wszystkim Agnes Sour
Okładka książki Przyjaciel. Tom III. Jesteś dla mnie wszystkim
Agnes Sour Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Przyjaciel (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Przyjaciel (tom 3)
Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim
Novae Res
2023-03-02
2023-03-02

No nareszcie...taki był początek książki...a później... Znowu wszystko się pogmatwało. Znowu autorka mnie zaskoczyła.

Lili odzyskuje pamięć, a wraz z nią ból, który zadali jej Jacob, Dawid, a nawet mama, no i przede wszystkim łysy wredniak. Czy poradzi sobie z tym, czy zaufa im na nowo? Na szczęście ma wokół siebie przyjazne dusze, które ją wspierają, gdy się pogubi.

Przyjaciel...to nie tylko Jacob. Lila ma szczęście, że ma wokół siebie oddanych przyjaciół. Nie raz to udowodnili w dwóch poprzednich tomach, a w tym jeszcze bardziej to przypieczętowali. Fajnie jest mieć takich oddanych ludzi wokół siebie.

W drugim tomie uroniłam łzę, w tym to raczej była już fontanna albo i potok. Matko znowu końcówka książki mnie totalnie rozwaliła. Stałam tam obok niej i wyłyśmy razem. To niesprawiedliwe, że ta historia się tak zakończyła. Nie wiem sama, czy to był happy end, czy jednak nie.

Brawo dla autorki za te emocje. Warto było sięgnąć po tę książkę.

Ta część była dobra. Podobała mi się, najbardziej chyba końcówka. I jacie, nie mogłam uwierzyć w to, co tam się zdarzyło, bo myślałam, że Lila i Jake już wiele przeszli, a jednak tak nie było. Bo w tej części musieli przejść jeszcze więcej.

Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim - "Agnes Sour"

Znajomość poprzednich tomów obowiązkowa przed rozpoczęciem 3 części.

Lilka odzyskuje świadomość po wypadku. Teraz już wie, ze Pablo okazał się kimś kto bardzo chciał im zaszkodzić. Odzyskuje tez pamięć i wie, ze Jacob był dla niej bardzo bliski. Teraz kuszy pamięć wskoczyła na miejsce, dowiaduje się innych rzeczy. O odwyku. O chorobie Pawła. O tym, ze wszyscy dookoła kłamali, byle tylko ona sama nie ucierpiała. Niestety nawet najdrobniejsze kłamstwa wychodzą, mimo ze miały chronić, skutek jest odwrotny.

Czy teraz kiedy Lilka i Jacob zbliżają się ku sobie ponownie, mogą być szczęśliwi ?
Czy widmo zagrożenia nadal nad nimi wisi ?
Co się stanie kiedy dojdzie do nieoczekiwanych zwrotów akcji ? Jak zachowają się Ci młodzi ludzie w obliczu czegoś co każdy człowiek się boi?

Przyjaźń. Miłość. Poświęcenie. Rodzina. Kłamstwa. Sekrety. Zemsta.

Tak wiele emocji towarzyszyło mi podczas czytania tej części. Po poprzedniej części miałam mały niedosyt, ale teraz !? Wow! Moje serce pękło na pół. Nie chciałam tak. No ale przecież jak by nie patrzeć jest to w jakiś sposób szczęśliwe zakończenie. Niemniej serduszko chciało by, by było cukrowo-lukrowo. Ale takie jest życie.

Relacja bohaterów jest realistyczna. Ta cześć charakteryzuje się bardziej dojrzałym podejściem Jaboba oraz Lilki. Ich relacja bardzo mi się Podhala. Była młodzieńcza i taka porywająca, jednak dojrzała i świadoma. Wielki plus. Aż szkoda, ze to koniec tej histori. Było emocjonalnie . Wczuwamy się w bohaterów dzięki zastosowanej narracji. Widzimy obie perspektywy.

Seria Przyjaciel to historia o młodzieńczej miłości, pełnej bólu i cierpienia oraz walki o życie w obliczu smierci. Wielkie poświęcenie bohaterów wciągnie was w emocjonalna karuzele i nie puści. Nie jest to powieść z gatunku żyli długo i szczęśliwie. Bo droga nie jest lekka, raczej kamienista i wyboista. Polecam dla młodszych czytelniczek oraz dla tych starszych, dla tych co lubią romantyczne historie z ogniem w środku oraz wartościami, ktore pokażą ze warto walczyć o miłość!

Współpraca wydawnictwo NovaeRes

Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim - "Agnes Sour"

Znajomość poprzednich tomów obowiązkowa przed rozpoczęciem 3 części.

Tytuł: "Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim."
Autor: Agnes Sour
Data premiery: 02.03.2023r.
Wydawnictwo: Novae Res

"Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim" to już ostatnia część trylogii Agnes Sour. Bardzo mi smutno, że muszę pożegnać się z Lilką, Jacobem i Dawidem. Polubiłam całą trójkę, chociaż chyba najbardziej Jacoba. Mam słabość do takich bohaterów... I to jaką!🫶
Po turbulencjach jakie zaszły w życiu Lili myślałam, że wszystko wszystko pójdzie z górki... Ale nie u Lilki i Jacoba.
Myślałam, że w tym burzliwym związku, gdzie ciągle ktoś im podkładał kłody w końcu wyjdzie słońce... myliłam się.
Tym razem znowu było trudno...
Cała trójka miała wroga - Pawła, który nie potrafił pogodzić się z tym, że Lilka go odtrąca... że ktoś może mieć dobre życie, skoro jemu nie wyszło...
Chłopak miał Hiv i za wszelką cenę chciał zamącić w związku Lili i Jacoba.
Czy mu się udało?
Ohh...
Dlaczego to musiało się tak skończyć?
Dlaczego Kochana autorko po przeczytaniu zakończenia moje serce pękło? 🥺
Czy ja mogę złożyć jakieś zażalenie?
Ta trylogia to będzie jedna z tych, które będą stać wysoko na półce!
To była wspaniała przygoda z bohaterami. Przez książkę dosłownie płynęłam... chciałam jak najszybciej dowiedzieć się jak potoczyły się losy tych bohaterów.
Czy się zawiodłam?
Nie.
Jest mi smutno, ale to chyba dobrze, że autorka potrafi wzbudzić w czytelniku takie emocje prawda?
Tutaj się to w 100% udało!
I jeżeli lubicie obyczajówki to polecam z całego serca 💚
Ale jest jedno "ale"! - Jacoba zostawiam dla siebie 🫶 to będzie mój kolejny książkowy mąż 😁🤭

Tytuł: "Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim."
Autor: Agnes Sour
Data premiery: 02.03.2023r.
Wydawnictwo: Novae Res

„Gdy raz sparzysz się ogniem, już nie będziesz tak śmiało wyciągał ręki w jego stronę. Jacob był ogniem. Wiedziałam, że mnie kocha, potrafi mnie ogrzać, otoczyć opieką, ale był też gotów obrócić w popiół wszystko to, co sobie dajemy, jeśli uzna, że to będzie dla mnie dobre.”

Pamięć Lilki wróciła pod wpływem silnych bodźców i teraz na nowo stara się pozbierać oraz uporządkować swoje uczucia. Zwłaszcza te do Jacoba. Oboje nie potrafią bez siebie żyć, ale czy ponowne zaufanie mu okaże się właściwym posunięciem. Tę dwójkę czeka jeszcze bardzo wyboista droga do wspólnego szczęścia. Oprócz tego, że będzie ona kręta i wyboista, to okaże się również niebezpieczna i pełna bólu. Czy dwoje młodych ludzi będzie, w stanie udźwignąć to, co przygotował dla nich los?

Finał historii Lili i Jacoba okazał się dla mnie nie lada wyzwaniem. Ta historia od pierwszego tomu do ostatniego dostarczyła mi pełen wachlarz emocji, które zawładnęły mną a którymi każda kartka jest przesiąknięta. Od samego początku zakochałam się w tej historii i jej bohaterach. Autorka stworzyła naprawdę niesamowitą książkę, która oprócz tego, że wciąga, to jeszcze zapewnia nam niezapomniane przeżycia. Każdą chwilę przeżywałam z bohaterami. Niezliczoną ilość razy łezka w oku się zakręciła, a wyobraźnia szalała na najwyższych obrotach. Jest pełna bólu, strachu, niepewności, walki z uzależnieniem, ale i miłości, wparcia, rodziny, namiętności i pożądania. Pokazująca, że nie ważne co się wydarzy, bo gdy kogoś się kocha, to jest się z nim na dobre i złe. Stawiania czoło problemom, nawet tym najgorszym. Uczeniu się siebie i dawaniu sobie szans. Bo nigdy niczego nie można przewidzieć. Nie raz podczas czytania tej serii moje serce rozpadało się w drobny mak, by za chwilę posklejać się, ale za każdym razem wiedziałam, że pewnie nie na długo zostanie w całości. Każda strona przynosiła ze sobą coraz to inne emocje, które mieszały się ze sobą, tworząc bombę z opóźnionym zapłonem, a tym zapłonem okazał się epilog. Który rozłożył mnie na łopatki i wywołał łzy, których nie mogłam zatrzymać. Bardzo, bardzo gorąco polecam wam tę serię.

Absolutnie genialna seria, która skradła moje serce i sprawiała, że biło w przyspieszonym rytmie.
Trzecia część „Przyjaciela” była dla mnie jak prezent gwiazdkowy i bardzo chciałam go sobie dawkować, ale oczywiście nie udało się, bo z każdą kolejną stroną musiałam wiedzieć więcej i zdecydowanie musiałam poznać zakończenie. Bardzo żałuję, że ta trylogia jest już za mną, bo już dawno literatura kobieca nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia.

Kiedy Lilka pomału odzyskuje pamięć uświadamia sobie, że nie przyniosło jej to ulgi, tylko prawdziwą historię związku z Jacobem, który jak wiemy nie należał to najspokojniejszych i najbardziej kolorowych, a młodzi musieli nieustannie zmierzać się z piętrzącymi się przed nimi przeciwnościami. Jednocześnie zarówno Jacob, jak i jej starszy brat Dawid drżeli o jej bezpieczeństwo, gdyż zadarli z niewłaściwymi ludźmi, a młoda kobieta była świetnym celem, aby się na nich odegrać. Lili powoli stara sobie poukładać wszystko na nowo. Nie może podjąć decyzji, czy dać Jacobowi kolejną szansę na budowanie związku, ale jednocześnie wie, że wolałaby umrzeć niż żyć bez niego. Jakie konsekwencje będą miały jej decyzje i czy przyjdzie jej w końcu zaznać szczęścia?

Jestem pewna, że ta trylogia na długo pozostanie we mnie, bo historia Lilki i Jacoba pokazuje, że jeśli chodzi o miłość, to niczego nie można być pewnym.
Miałam delikatne wrażenie, że ta ostatnia część jest trochę powolniejsza niż poprzednie, że akcja długo się rozkręca, że mało się dzieje. W momencie, w którym autorka się rozkręciła i rzuciła nam bombę, to w zaskakującym tempie odwołałam wszelkie wcześniejsze spostrzeżenia. Zakończenie natomiast było takim szokiem pomieszanym z niedowierzaniem i wściekłością jednocześnie, że trochę czasu zajęło mi uporządkowanie myśli. Teraz, kiedy już ochłonęłam po czytaniu i od lektury minęło już kilka dni, jestem w stanie przyznać, że zabieg, którego dokonała Agnes na końcu był bardzo dobrze przemyślany i nie pozwalał zapomnieć o tej historii zaraz po przeczytaniu.

Nieustannie będę Wam polecać całą serię, bo jak już pisałam wcześniej, jest niesamowita. Nie jest typowym słodkim i lekkim romansem, ale wzbogaconym o elementy sensacji i delikatnego thrillera. To wszystko sprawia, że od książki naprawdę trudno się oderwać.
Pamiętajcie jednak o tym, żeby trylogię czytać w kolejności wydawania książek, gdyż z pewnością nie odnajdziemy się w historii nie znając pierwszej oraz drugiej części przed sięgnięciem po tę trzecią.

,,Przyjaciel. Lubię cię za bardzo" Agnes Sour jest jednym z tych debiutów, które zainteresowały mnie nie  tylko opisem na okładce, ale także dopiskiem na przodzie książki. Z tego też powodu postanowiłam sprawdzić, o co dokładnie chodzi z tym balansowaniem na granicy przyjaźni i pożądania oraz co konkretnie z tego wynikało. Następnie ukazały się kolejne tomy i ,,Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim" Agnes Sour jest trzecim tomem cyklu.

Sięganie po literaturę zakwalifikowaną do gatunku New Adult zawsze jest dla mnie ciekawym doświadczeniem. Sama nastolatką już nie jestem, ale dzięki częstemu obcowaniu z młodzieżą jestem bardzo ciekawa tego, z jakimi problemami i rozterkami obecnie muszą się mierzyć. Głównymi bohaterami pierwszego wydania zostali Lili i Dawid. Brat bardzo dbał o to, by jego siostrze nie stało się nic złego. Ona jednak nie do końca czuła się dobrze z tym parasolem ochronnym nad swoją głową. Gdy Dawid musiał wyjechać, Lili postanowiła zaznać odrobiny wolności. Jak wyglądają losy bohaterów w trzecim tomie?

,,Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim" Agnes Sour jest jednym z tych wydań, które niekoniecznie spodoba się tylko nastolatkom. Osoby dorosłe także świetnie mogą odnaleźć się w lekturze cyklu tej autorki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwrócić uwagę na tę powieść, gdyż naprawdę jest tego warta. Na pewno nie zaszkodzi również mieć świadomości tego, że jest to trzeci tom cyklu i z tego też względu idealnie jest mieć na uwadze zapoznanie się z wcześniejszymi propozycjami.

" Może za bardzo osłodziliśmy sobie życie kłamstwami i złudnym wrażeniem, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw. "
"Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim" @agnes_sour_ to trzeci, a zarazem finałowy, tom serii Przyjaciel.
Wielkie gratulacje należą się Agnes! Wykonła kawał dobrej roboty!
Jestem totalnie zakochana we wszystkich trzech tomach. Moje serce jest stworzone dla takich historii i mimo, iżwylalam morze łez przez te serię to z ręką na sercu, śmiało mogę stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych serii jakie miałam okazje przeczytać.
To co napisała Agnes, od samego początku było genialne! Pióro autorki polubiłam od razu, ponieważ widać jak lekko się posługuje językiem. W jej książkach nie ma zbędnych opisów czy dialogów, które nie posiadają emocji. Tutaj emocje wręcz się wylewają z książki, ani na moment nie pozwalając nam się nudzić. Nigdy bym nie pomyślała, że książka może wzbudzić we mnie jednocześnie tak dużo odczuć. Był moment, że mieszanka emocji nawet i mnie rozwaliła na łopatki.
"Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim" to nie jest tylko romans między dwójką młodych ludzi, to przede wszystkim historia, która chwyta mocno za serce, dostarcza dużo bólu, a bohaterowie, odkąd postanowili być razem, mają cały czas pod górkę. Do ostatniej strony nie byłam pewna jak ro się wszystko zakończy.
Ostatni tom serii to idealne zwieńczenie całej historii Lili i Jacoba. Bardzo mi było szkoda rozstawać się z bohaterami, ale jestem pewna, że jeszcze nie raz do nich wrócę.
Dziękuję autorce za możliwość patronowania przy tak genialnej serii 🖤! Nawet nie wiecie jak mnie to cieszy, że akurat moje logo widnieje na okładce. Jestem mega dumna i już nie mogę się doczekać, aż Aga zaskoczy nas czymś nowym! Już przebieram nogami z niecierpliwością.

Wielkie gratulacje należą się Agnes! Wykonła kawał dobrej roboty!

Trzeci tom trylogii Przyjaciel jest niezwykle emocjonującą lekturą, która trzyma czytelnika w napięciu i wkrada się do najskrytszych zakamarków umysłu. Autorka wciąga nas w skomplikowane relacje bohaterów, zaskakuje i pokazuje, że samo uczucie nie wystarczy, by być szczęśliwym, gdyż natura człowieka już niestety jest taka, iż skłonność do popełniania błędów jest duża. Samo słowo przepraszam nie wystarczy, by o wszystkich przewinieniach szybko zapomnieć.

Lila Mróz po wypadku nic nie pamięta i jest zagubiona. Informacje jakie zna pochodzą od rodziny, która niestety dużo istotnych faktów zataiła przed nią. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowej dla niej sytuacji, jednak przeszłość nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Na horyzoncie pojawia się mężczyzna, który doprowadza do niebezpiecznej sytuacji, w której Lilka odzyskuje wspomnienia. Jej związek z Jacobem przechodzi mnóstwo wzlotów i upadków, a ich wspólna przyszłość wisi na włosku. Nic nie jest pewne, a szczęśliwe zakończenie zamiast się do nich zbliżać, wydaje się oddalać w zastraszającym tempie.

Czy bohaterka wybaczy ukochanemu i zaakceptuje go takim jakim jest? Czy pisana jest im wspólna przyszłość? Kim jest mężczyzna, który tak namiesza w głowie Lili?

Muszę przyznać, że autorka potrafi oczarować czytelnika ciekawą fabułą, w której porusza trudne tematy jak samobójstwo i zażywanie narkotyków. Treść wcale nie nudzi, a wręcz intryguje odbiorcę mimo niespiesznego tempa i braku dynamicznych zwrotów akcji.

Styl pani Sour jest lekki i przystępny, opisy są niezbyt długie i treściwe. Świetnie wykreowane postaci są charakterne i wydają się naturalni. Popełniają błędy, pakują się w kłopoty i przeżywają swoje porażki. Momentami denerwowało mnie postępowanie Lili, która czasami zachowywała się jak dziecko nie wiedzące co naprawdę się liczy i czego chce.

Fajnym zabiegiem było poprowadzenie narracji z perspektywy Jacoba i Lilki. Dzięki temu dobrze odnajdywałam się w sytuacji i rozumiałam lepiej co kierowało tą dwójką.

Cała trylogia jest godna uwagi, dlatego zachęcam was do sięgnięcia po nią. Dajcie się uwieść tej historii. Polecam gorąco.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

"Gdy raz sparzysz się ogniem, już nie będziesz tak śmiało wyciągał ręki w jego stronę. Jacob był ogniem."

Wypadek Lili zmienił wszystko. Dziewczyna budzi się w nowej rzeczywistości, bez wspomnień, za to z masą kłębiących się pytań. Ludzie, których tej pory znała, stali się dla niej obcy i mimo wsparcia ze strony rodziny, nie wie kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Każdy jednak dzień przynosi nadzieję na lepsze jutro, a powracające wspomnienia niosą za sobą nie tylko bolesną przeszłość związaną z Jacobem i tym co zrobił, ale i niepokój.

"Można oszukać umysł i wszystkie zmysły, ale serce nie myli się nigdy."

Czy mimo to Lili posłucha serca i zaufa ponownie Jacobowi, który od zawsze był dla niej wszystkim? Czy może pozwoli wygrać razsądkowi i chronić siebie przed kolejnym zranieniem?

Cóż... To już ostatni tom serii PRZYJACIEL, i muszę przyznać, że jestem zaskoczona zakończeniem. Czy liczyłam na tak bardzo upragniony happy end, Lili i Jacoba? TAK!!! Zasługiwali oni na to jak nikt. Autorka od samego początku wystawiała tych dwoje na różne próby i kiedy, mogłoby się wydawać, że wychodzili na prostą mając przed sobą chwilę szczęścia, kolejny raz natrafiali na przeszkody. Tym razem nie było inaczej, bowiem to z czym musieli się mierzyć w tej części było ich największym życiowym wyzwaniem. Razem byli całością, osobno błądzili i popełniali liczne błędy. Tym którzy nie czytali tej serii, bardzo gorąco polecam. Jest to historia, którą rozpoczyna przyjaźń, przemieniająca się w głębokie uczucie i w walkę o szczęście.

• Przeczytane 2023
  • Od wydawnictwa
  • Sprawdz czy jest w bibliotece
  • Lektury 2023

Dodaj cytat z książki Przyjaciel. Tom III. Jesteś dla mnie wszystkim