To zawsze byłeś ty

Okładka książki To zawsze byłeś ty Adelina Tulińska
Okładka książki To zawsze byłeś ty
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2023-05-31
2023-05-31

"Prawdziwa pasja, która płonie w twojej duszy, to taka, której nigdy nie można zgasić." (Z.T.)

⬇️

"To zawsze byłeś Ty "
Autor @ada.tulinska
Wydawnictwo @wydawnictwopapieroweserca

Weronika jest nauczycielką w rodzinnym miasteczku. Już od dziecka była typem prymuski i książkary, a jej ekscentryczny styl sprawiał, że nie była lubianą przez rówieśników. Pewnego dnia, polonistka otrzymuje wiadomość o grożącym szkole zamknięciu. Wpada na pomysł organizacji pikniku charytatywnego i zaprasza dawnych uczniów, by swoją muzyką uświetnili wydarzenie.

Adrian i Eryk już w szkole założyli zespół. Od początku skradli serca słuchaczy i tuż po maturze odnieśli ogromny sukces. Liderzy The Midnight Moon mają wspólną przeszłość z Werą.

Czy ta trudna przeszłość będzie miała wpływ na ich relację? Czy dziewczyna przekona zespol do wystepu?

Zaczynająca się niewinnie historia, stała się pełną tajemnic I trudnych wyborów. Akcja toczy się umiarkowanie wolno i to mnie cieszy. Rozdziały są prowadzone z perspektywy dwóch osób. Powroty do przeszłości dają nam wgląd do tego co było, odkrywamy rozwój znajomości między bohaterami. W oczy rzuca się motyw trójkąta miłosnego, innego niż wszystkie. Króluje tu uzależnienie, przyzwyczajenie a nawet manipulacja wszystkimi. Utrata rodziców w okresie, gdzie nastolatek potrzebuje ich najbardziej,zawsze odbija swoje piętno na duszy. Jednak tutaj mamy przykład, gdzie ta strata zostaje perfidnie wykorzystywana do osiągnięcia swoich celów. Ta karta przetargowa ma datę ważności, jednak czas robi swoje, a nawyki pozostają, niszczac przy tym swoje człowieczeństwo i życie innych. Bycie w cieniu drugiej osoby, ustępowanie dla sztucznego szczęścia, nie pomaga żadnej ze stron. Książka pokazuje zauroczenie, które zakiełkowało już w dzieciństwie, rozwijając się w tajemnicy i nie dając o sobie zapomnieć. Jest też romans w świetle reflektorów, pełny przeszkód. Historia bardzo ciekawa,napisana z dozą humoru I dystansu. Intrygujący, nierzadko irytujący bohaterowie I wciągająca fabuła z klimatem muzyki z małym miasteczkiem w tle,szkoły i pasji, która wprowadza radość do życia.

meggi.books

⬇️

"To zawsze byłeś Ty "
Autor @ada.tulinska
Wydawnictwo @wydawnictwopapieroweserca

Książkę dobrze się czytało , ale jak dla mnie była sporo przewidywalna .

Lekka historia , o Eryku, Adrianie i Weronice, których losy ponownie się łączą po latach. Wtedy 8 lat wstecz nie pasujący do siebie nastolatkowie - Weronika jako dziwna dziewczyna , kujonka i oni chłopacy, którzy są zbuntowani , imprezowi i zakładają swój zespół. Po 8 latach znów się przypadkiem spotykają , a ich życie staje się burzliwe . Jak potoczą się ich losy ?...

Muszę przyznać, że od początku wciągnęła mnie ta historia i tym mnie zaskoczyła, bo nie miałam, co do niej oczekiwań.
Weronika, Eryk i Adrian, spotykają się po latach, a łączy ich wspólna historia z przeszłości. Każdy z nich jest inny. Ich życia poszły w innych kierunkach. Bo ona mieszka i pracuje w rodzinnej miejscowości, a mężczyźni obaj są sławni. Adrian jest szalony, impulsywny i władczy. Eryk kryje się w jego cieniu. Jest spokojniejszy i mniej pewny siebie. Natomiast Weronika od lat darzy uczuciem jednego z nich. Którego? Musze przyznać, że początkowo sama nie wiedziałam, który, to "TEN". I, którego lubię bardziej, ale w, którymś momencie, to wszystko się weryfikuje.
Czytając gubiłam się i też Eryk jeden z głównych bohaterów był bez wyrazu.
Całość czytało mi się dobrze, także polecam.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Czy zdarza Wam się przeczytać książkę w jeden dzień i w zasadzie nie być pewnym czy ją kochacie czy w ogóle Wam się nie podoba?
Ja mam tak w przypadku "to zawsze byłeś Ty " @ada.tulinska.
To moje pierwsze spotkanie z autorką, więc nic nie wiem o jej stylu, nie mam żadnego punktu odniesienia.
I mam ogromny problem.
Książkę przeczytałam w kilka godzin. Ok, nie jest jakaś długa, ale nie był to mój dzień wolny, ani od dzieci, ani od pracy, więc to coś znaczy.
A z drugiej strony tak strasznie irytowali mnie bohaterowie, że miałam ochotę wyrzucić czytnik przez okno 🤬
O ile Weronika jest do zniesienia, to Adrian i Eryk doprowadzali mnie do szału.
Moje niezdecydowanie może też wynikać z tego, że sięgając po tę książkę kompletnie nie tego się spodziewałam. Nie spodziewałam się trójkąta miłosnego, momentami bardzo intensywnego ( scena na strychu 😳).
Nie wiem, nie wiem. Dawno żadna książka nie wywołała u mnie tak sprzecznych emocji. Mam ochotę dać zarówno jedną, jak i cztery gwiazdki 🤣 więc nie dam żadnej 🥳

Ja mam tak w przypadku "to zawsze byłeś Ty " @ada.tulinska.
I mam ogromny problem.
Książkę przeczytałam w kilka godzin. Ok, nie jest jakaś...

Lekko napisana historia o nauczycielce polskiego, która uwielbia piec słodkości i dwójce muzyków z którymi łączy ją pewna (dość patologiczna wg mnie) przeszłość. Ciężko było polubić się z postaciami (ciekawsi byli drugoplanowi bohaterowie),ich historie poznaliśmy pobieżnie, a to dlaczego są tacy jacy są, to już możemy się tylko domyślać.
Wątek romantyczny był bardzo kiepski - jeden toksyczny, drugi niewiarygodny. Zabrakło budowania relacji na nowo i chemii.
Książka do przeczytania, ale mało w romansie romantyczności.

Wątek romantyczny był bardzo...

Jakbym słuchała jakiejś historii z Bravo Girl. Zdecydowanie nie dla mnie.

Jakbym słuchała jakiejś historii z Bravo Girl. Zdecydowanie nie dla mnie.

Na początku średnio mi się podobała, ale potem nawet się rozkręciła:)

Na początku średnio mi się podobała, ale potem nawet się rozkręciła:)

TO ZAWSZE BYŁEŚ TY - ADA TULIŃSKA
🤎Moja ocena: 5/10

🌸Ostatnio bardzo polubiłam książki Ady Tulińskiej i na tę czekałam z wielką niecierpliwością. Przekonały mnie do tego małomiasteczkowy klimat, motyw muzyki i drugiej szansy. Niestety tutaj mam nieco mieszane odczucia.
🌸Weronika została nauczycielka języka polskiego w szkole, w której niegdyś sama się uczyła. Placówce grozi zamknięcie, a jedyne co może ich uratować to zaproszenie kogoś sławnego, czyli The Midnight Moon zespołu, który wychował się w owej szkole. Weronika to kobieta spokojna i poukładana, taka szara myszka, wiodąca swoje „nudne” życie w małym miasteczku i właśnie to jej pasuje.
🌸No i jeśli mam być szczera to nie spodziewałam się tego, co dostałam. Miałam nadzieję, nie inaczej… Myślałam, że będzie to lekki i cukierkowy letni romans, ale nie. Autorka postanowiła mnie zaskoczyć i w prezencie podarowała mi trójkąt miłosny (którego szczerze nie lubię). Powiedzieć, że nie byłam zadowolona, to jak nic nie powiedzieć, ale przeczytałam tę książkę do końca.
🌸Muszę się przyczepić, ale jak polubiłam Eryka, tyle na ile się dało, tak Adrian… On był tutaj kompletnie zbędny, w moim odczuciu. Nie polubiłam go, moim zdaniem wnosił zbędne zamieszanie do tej historii i było to niepotrzebne. Jeśli mam być szczera to niestety, ale postać Weroniki też była delikatnie niedopracowana.
🌸”To zawsze byłeś ty” podobała mi się, ale niestety mam wrażenie, że została niedopracowana. Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę, ale jednak oczekiwałam czegoś innego. I chyba tutaj tkwi mój problem, bo z jednej strony ona mi się podobała, a z drugiej czekałam na coś innego. Końcówka moim zdaniem podziała się zbyt szybko. Mimo to myślę, że może być to całkiem ciekawa pozycja na te letnie wieczory.

TO ZAWSZE BYŁEŚ TY - ADA TULIŃSKA
🤎Moja ocena: 5/10

Nie bardzo wiem co sądzić o tej książce. Z jednej strony, była przyjemna i czytała się wręcz sama. A z drugiej miałam czasami ciarki żenady. Dorośli ludzie, którzy zachowują się jak nastolatki i sami nie wiedzą czego chcą i postępują wbrew sobie. Czasami miałam wrażenie, że niektóre sceny w książce, zupełnie nie pasowały do całej fabuły i zostały dodane przez przypadek. Jakby, w jednym momencie pisał ją ktoś inny i dodał tam swoje zbędne 3 grosze.

• Audiobooki
  • Romans
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki To zawsze byłeś ty