Lola i Cynamon

Okładka książki Lola i Cynamon Karolina Hoppe
Okładka książki Lola i Cynamon
Karolina Hoppe Wydawnictwo: Panna Lola Cykl: Lola i cynamon (tom 1) Seria: Lola i cynamon literatura obyczajowa, romans
Lola i cynamon (tom 1)
Lola i cynamon
Lola i Cynamon
Panna Lola
2022-12-01
2022-12-01
lola i cynamon romans karolina hoppe panna lola obyczajowa czekolada

Długo czekałam na tę książkę, bo śledziłam twórczość Loli i trafiała do mnie w ten przyjemny otulający sposób. Tak jest też z tą ksiażką, która ma cudowny klimat tych cynamonowych historii. Podobała mi się jednak nie obyło się bez kilku rozczarowań. Mnie szczególnie urzekły historie z przeszłości- o trzech siostrach i ich miłościach w obliczu 39'. Jednak było ich jak na mój gust niestety za mało. Książka jest też niestety według mnie za krótka, przez co wydaje się niedopracowana. Szczególnie widoczne jest to w przypadku głównej bohaterki i jej miłosnych perypetii. Mamy tu komedie przypadków i praktycznie przez całą książkę czekamy na to aż w końcu pozna Jego - później duży przeskok w czasie. Przez co samej ich miłości nie dostajemy za wiele, a zostajemy na końcu z informacją - było super, typ umarł i trudno nie pomyśleć tu o trochę niedopracowaniu. Może było to celowe i tak miało być, ale do mnie to nie przemawia. W końcu przez całą książkę czekamy, karmimy się tym wyegzaltowanym i pompatycznym spojrzeniem na miłość (które może i brzmi pięknie, artystyczne, niestety dla mnie już się trochę zmieniło i nie trafia już tak do mnie, ale to tylko moja opinia),a na koniec nawet nie dostajemy tego co to przyniosło. Moim zdaniem jest to trochę bezsensowne, bo pozostawia dużo niedosytu, gdy nie zobaczyliśmy obrazu tego związku i mamy uwierzyć bohaterce na słowo, że razem spędzili cudowny rok. Niestety ja tego nie kupuje i nie wystarcza mi taki gwałtowny koniec, bo niestety trochę brzmi to tak jakby Lola chciała jak najszybciej skończyć książkę. W książce występuje też moim zdaniem za dużo cukrzenia i romantyzacji wszystkiego i ogólnie mi to nie przeszkadza, ale w momencie gdy wszystko na każdym kroku jest tak opisywane to trochę tego za dużo i staje się to nieco męczące.

Krótka, przyjemna, wciągająca opowieść, której fabuła "kręci się" wokół miłości i rodziny. Do tego rodzinne tajemnice, zapach cynamonu i czekolada. Aż żałuję, że nie przeczytałam jej w jakiś zimowy wieczór :)

„Wszyscy składamy się z czekolady, cynamonu i księżycowych marzeń.”

W momencie w którym poznałam Karolinę i jej magiczny świat poczułam, że jestem otulona magia, domem i czekoladą właśnie. Od kiedy pamiętam czekałam na książkę Karoliny, bo fragmenty na blogu wydawały się czymś, co idealnie do mnie pasuje.
Dzisiaj skończyłam czytać pierwszy tom z tej pięknej Cynamonowej sagi. Mamy tutaj kilku bohaterów, kilka historii i jest też Sol - pies. Historie z pijalni czekolady przeplatają się z historiami z roku '39.
Autorka pięknie dobiera słowa i sprawia. że czekolada i cynamon otulają nas całych.
Myślę, że ten ebook jest dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć odrobinę magii wieczorem.
Tylko pamiętajcie o kubku herbaty i zaznaczaniu cudownych fragmentów :)

„Wszyscy składamy się z czekolady, cynamonu i księżycowych marzeń.”

Dzisiaj skończyłam czytać pierwszy tom z tej pięknej Cynamonowej...

• Kundel
  • *powieści