I co dalej?

Okładka książki I co dalej? Agnieszka Peszek
Okładka książki I co dalej?
Agnieszka Peszek Wydawnictwo: 110 procent Cykl: I co dalej kryminał, sensacja, thriller
I co dalej
I co dalej?
110 procent
2023-01-04
2023-01-04
dorota czerwińska kryminał książka

Kolejna powieść Agnieszki Peszek, przeczytana w tym roku. Ciekawa, wciągająca, bardzo dobrze napisana.
Przeczytałam z zainteresowaniem i czekam na kolejne pozycje!

Przeczytałam z zainteresowaniem i czekam na kolejne pozycje!

Jestem fanką książek Agnieszki Peszek, zwłaszcza serii z Dorotą Czerwińską, która co prawda w tej występuje epizodycznie, ale i tak miło było się z nią spotkać. Historia krótka, choć fabuła rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Jest tu wiele wątków, bo książka powstała na podstawie opowiadań współtworzonych przez czytelników, ale czyta się ją fajnie i szybko.

Krótka i treściwa opowieść w trzech wymiarach czasowych - powstała na kanwie opowiadań powstałych przy udziale czytelników. Autorce udało się dobrze je ubrać w jedną powieść. Dzięki wycieczce w przeszłosć dowiadujemy się o losach bohaterów i motywacji w ich działaniu. Wątki splatają się logicznie i chronologicznie. Jestem ciekawa dalszych losów Doroty Czerwińskiej. Polecam.

Trochę zbyt chaotyczna jak dla mnie. Przeskoki w czasie i akcjibdosc szbkozaczely ie irytować.

Bardzo lubię styl autorki i chętnie sięgam po jej kolejne publikacje. Tym razem miałam wrażenie, że wątków i pomysłów kryminalnych skondensowanych w tej jednej książce starczyłoby na znacznie więcej: jeśli nie na dwa dzieła, to chociaż na nieco większe rozbudowanie tego jednego.

Szybko się czyta, ciekawa fabuła wciąga. Po połowie książki akcja bardzo szybko leci, i jak dla mnie zbyt szybko wszystko się wyjaśnia.

Autorka ma talent do takich książek.
Szybko, konkretnie. Wszystko się spina na końcu.
Ciekawa.

Autorka ma talent do takich książek.
Szybko, konkretnie. Wszystko się spina na końcu.
Ciekawa.

Ciekawą propozycję ma dla nas Agnieszka Peszek. Przez jakiś czas tworzyła swoje trzy opowiadania razem ze swoimi czytelnikami. Teraz postanowiła poukładać to wszystko w jednym opowiadaniu pod tytułem "I co dalej?".
E-book składa się z sześciu części. Nie jest długi, ponieważ ma tylko 222 strony. Da się go przeczytać w ciągu jednego dnia. Dodam, że cała historia pochłania swojego czytelnika i nie chce wypuścić ze swoich objęć.
Poruszamy się w latach: 1987, 1988 i 2017. Lubicie przeskoki w czasach? W tej historii to mi się bardzo podobało. Dzięki temu dowiedziałam się o przeszłości naszych bohaterów. I dlaczego doszło do tego, do czego doszło.
Znalazłam tutaj mnóstwo zwrotów akcji. Nie raz byłam w głębokim szoku. Nie spodziewałam się niektórych wydarzeń. Autorka dosłownie mnie zaskoczyła. Wielkie brawa dla niej. Był śmiech, ale były i łzy. Akcja dosłownie galopuje, dlatego nie ma szansy na nudę.
Pojawiają się różne postacie między innymi: Witold Markowski, Anna Kozera i Dorota Czerwińska. Jeżeli czytaliście "Przez pomyłkę”, „Dziewczynę z wnęki” i „Iluzję doskonałości” to dobrze znacie tych bohaterów.
Kto zabił Michała "Sowę" Sowińskiego? Dlaczego zasłużył na śmierć? Komu się naraził? Od razu powiem wam, że tutaj może pojawić się nie jedna łza. To nie będzie jedyny martwy mężczyzna w tej historii. Kim będzie kolejna ofiara, dowiecie się podczas czytania "I co dalej?". Gwarantuję wam dobrą zabawę podczas czytania.
Czy można siedzieć za niewinność?
Jeżeli lubicie kryminały z dobrymi wątkami śledczymi i ze sprytnym, tajemniczym mordercą to koniecznie przeczytajcie "I co dalej?".
Idealna książka na długie, zimowe wieczory.
Muszę jeszcze wam wspomnieć o okładce, która jest mega straszna, tajemnicza i przyciągająca.
Jestem zadowolona z tej historii. Mam nadzieję, że autorka za jakiś czas stworzy drugą część. Polubiłam Dorotę Czerwińską. Chętnie przeczytałabym o jej dalszych losach.
Podoba mi się styl pisania Agnieszki Peszek. W jej książkach jest jakiś magnetyzm przyciągający.
Zakończenie tajemnicze i niebanalne. Koniecznie musicie je poznać.

Witold Markiewicz postanowił zostać policjantem po zaginięciu swojej nastoletniej siostry, aby ustalić co się z nią stało. Niestety do tej pory dziewczyna nie została znaleziona. Teraz po latach wraca do niego też pierwsza sprawa o morderstwo jaką prowadził. Na nieszczęście okazuje się, że była w nie zamieszana kuzynka Witka. Jaki związek miała kobieta z zabójstwem sprzed lat? Czy uda się doprowadzić do końca inne śledztwa?

Książka ta powstała na podstawie opowiadań stworzonych przez autorkę razem z czytelnikami. Mimo, że na pierwszy plan wychodzi postać komenanta policji Suchodołów i jego rodziny, niezmiernie ucieszył mnie fakt pojawienia się na scenie Doroty Czerwińskiej, którą bardzo polubiłam od pierwszej części. Okładka dla mnie to totalny sztos. Od razu wpada w oko, aż chce się natychmiast poznać historię zawartą w tej pozycji.

Pisarka po raz kolejny udowodniła mi, iż zna się na swojej robocie fenomenalnie. Fabuła powieści składa się z kilku części i rozłożona została na przestrzeni 30 lat. Nie przeszkadza to w ogóle w zrozumieniu treści, wręcz przeciwnie pozwala dokładnie pojąć cały szereg przyczyn i skutków toczących się wydarzeń. Rozdziały są krótkie oraz wciągające, więc czas przy lekturze mija jak z bicza strzelił. Styl Agnieszki jest prosty, lekki i przyjemny.

Główni bohaterowie to działający nieszablonowo oraz niebojący się konsekwencji swoich działań policjanci. Między innymi dlatego akcja rozwija się tempie błyskawicznym niczym prędkość konia w galopie. Autorka jak zawsze zaskakuje odbiorcę zwrotami akcji, wprowadzając go w skołowanie tak jak diabelski młyn turystów w wesołym miasteczku. To znakomity kryminał o zdradzie, zazdrości, zemście, manipulacji czy skomplikowanych relacjach rodzinnych. Polecam wszystkim miłośnikom tego gatunku, a Agnieszce gratuluję kreatywności, nietuzinkowych pomysłów oraz szybkości w przelewaniu ich na papier.

Mam nadzieję, że to jednak nie koniec przygód Doroty, gdyż chętnie dowiedziałabym się, jak dalej potoczą się jej losy i jaką ścieżkę życiową wybierze.

• Przeczytane 2023
  • Peszek Agnieszka
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki I co dalej?