The Geek Who Saved Christmas

2021-11-09
2021-11-09
LGBT+ m/m święta

Świąteczny romans idealny.
Piękna historia grudniowych przygotowań do Świąt, które zaowocowały piękną historią miłosną dwójki mężczyzn - niezwykle pogodnego i ciepłego Gideon'a oraz nieco oschłego i zgnuśniałego Paul'a.
Od momentu spotkania, przez stopniowe poznawanie siebie nawzajem, możemy obserwować, jak między dwójką z pozoru różnych osób, rodzi się uczucie, oparte na wzajemnym zaufaniu i dokładnym zagłębieniu się w poznanie drugiej osoby.
Zachwycające jest to jakim wsparciem są dla siebie Gideon i Paul. Każdy z nich ma za sobą własną historię, która go ukształtowała, jednak dopiero gdy odnajdują drogę do siebie, są w stanie niejako ruszyć do przodu z życiem,
w szczególności Paul. Wątek romantyczny został poprowadzony w sposób tak genialny, że nie przeszkadzały mi dość liczne i bardzo graficzne sceny łóżkowe i nie tylko, co zwykle stanowi dla mnie pewne wyzwanie.
Wszystko w tej książce zagrało, świetnie wykreowani bohaterowie (świetny pomysł na stworzenie grupy mieszkańców osiedla, wpisy z której pokazywane były na początku każdego rozdziału),fabuła (historia Paula i jego młodszego brata, poruszyła mnie i zachwyciła mnie ich silna więź, mimo sporej różnicy wieku między braćmi),a to wszystko w pięknej świątecznej scenerii.
Nie jest to książka dla wszystkich, ja jednak niezmiennie polecam i zachęcam nieprzekonanych do tego typu romansów, aby dali szansę temu tytułowi, a może czekać ich miłe zaskoczenie, jak było również w moim przypadku. Pozwala ona idealnie wczuć się w atmosferę rodzinnych Świąt, w niewielkim, zimowym miasteczku w USA.

Świąteczny romans idealny.

• LGBT+