Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?

Okładka książki Nauka. To lubię. Jak działa człowiek? Tomasz Rożek
Okładka książki Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?
Tomasz Rożek Wydawnictwo: Fundacja Nauka. To Lubię Seria: Nauka. To lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nauka. To lubię
Fundacja Nauka. To Lubię
2022-11-01
2022-11-01

Polecam. Fajnie napisana i ciekawa treść. Córce się bardzo podoba i to jest dla mnie najważniejsze.

Świetnie napisana, przystępna i pięknie wprowadzająca młodych czytelników w temat. Polecam

Bardzo fajnie i przystępnie napisana książka. Czytamy synkowi również do poduszki ;)

Nauka. To lubię !

Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię i mediów pod tą samą nazwą zaprasza nas wraz ze swoją żoną Anną do fascynującego i pełnego ciekawostek świata ludzkiego organizmu.

Ta kolorowa, przejrzysta i przykuwająca uwagę i wzrok czytelnika książeczka będzie doskonałym prezentem dla waszych pociech, a wspólna lektura cudowną formą spędzenia czasu wraz ze swoimi dziećmi. Podczas której najmłodsi czytelnicy dowiedzą się dużo na temat ludzkiego organizmu.

Książeczka podzielona jest na osiem działów, z których każdy przybliża nam dany układ(krwionośny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy, kostny, mięśniowy i odporności) w organizmie człowieka, a ostatni dział porusza zagadnienie pochodzenia ludzi.

Świetnym zabiegiem jest to, że na wstępie każdego działu znajduje się krótka informacja o polskim naukowcu, który miał coś wspólnego z danym układem, odniósł wiele sukcesów czy odkryć w jego zakresie, jak również kod QR w dolnym rogu strony, którego zeskanowanie umożliwia pogłębienie wiedzy o polskich naukowcach.

Książeczka zawiera w sobie wiele kolorowych ilustracji, informacji jest akurat tyle by zaciekawić, a nie znudzić czytelnika, każdy dział ma swój własny kolor, co sprawia, że książeczka jest barwna i przyciąga wzrok, a także uprzyjemnia lekturę.

Cudownym uzupełnieniem dla książeczki "Jak działa człowiek?" jest zeszyt zabaw autorstwa pani Ani Leszczyńskiej - Rożek, "Tak działa człowiek". Znajdziecie w niej wiele zagadek, zadań i kolorowanek, które idealnie sprawdzą się jako forma nauki poprzez zabawę dla dzieci, będą one mogły sprawdzić swoją wiedzę zdobytą po lekturze książeczki autorstwa pana Tomasza.

Podsumowując, polecam Wam serdecznie obie recenzowane dziś publikacje, będą one idealnym prezentem dla Waszych dzieci, będą mogły one poprzez zabawę się uczyć, odkrywać i poznawać świat, ciało człowieka ! A dzięki tym książeczkom będziecie mogli również spędzić czas wspólnie ze swoimi pociechami, czy to nie wspaniałe?! Polecam je z całego serca, a Fundacji Nauka. To Lubię dziękuję za egzemplarze do recenzji.

Nauka. To lubię !

Cieszę się, że na naszym rynku wydawniczym ukazuje się coraz więcej książek edukacyjnych dla dzieci, bo dzięki nim nauka staje się przyjemnością. Takie są właśnie książki doktora nauk fizycznych i popularyzatora nauki Tomasza Rożka, które ukazały się ostatnio w serii „Nauka. To Lubię"! "Jak działa człowiek?” przedstawia młodym czytelnikom podstawy wiedzy związanej z funkcjonowaniem ludzkiego ciała. 😊 Książka ma osiem rozdziałów pozwalających poznać wiedzę dotyczącą układu krwionośnego, nerwowego, pokarmowego, oddechowego, kostnego, mięśniowego i odpornościowego. Autor pisze w ciekawy sposób przedstawiając różne informacje o ludzkim ciele. Zwraca także uwagę na dobre nawyki, zachęca dzieci do zdrowej diety, pisze o aktywności fizycznej oraz o myciu zębów. Książka wyróżnia się przyjemną szatą graficzną i okładką z kolorowymi ilustracjami, które przyciągają dzieci do lektury oraz nauki. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/nauka-to-lubie-jak-dziaa-czowiek-tak.html

Książka „Nauka. To Lubię. Jak działa człowiek?” to coś co zdecydowanie powinno przeczytać każde dziecko, które chce odnaleźć odpowiedź na zadane w tytule pytanie. Książka zachęca nas do siebie śliczną okładką oraz ilustracjami co jest na duży plus, gdyż są one wykonane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Sama treść książki również jest godna polecenia. Pan Tomasz Rożek z niesamowitą lekkością opowiada o rzeczach, które w innym wypadku wydawać by się mogły dzieciom zawiłe i skomplikowane. Przy okazji poznawania własnego ciała dostajemy również odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają nic wspólnego z tym tematem. Książka jest bardzo ciekawa i z pewnością zainteresuje młodszych czytelników. Bardzo fajnym dodatkiem do książki jest również zeszyt ćwiczeń, który pozwoli lepiej zapamiętać poznane informacje a także wzbogaci wiedzę o jeszcze więcej ciekawych informacji. Ćwiczenia podobnie jak książka wykonane są z dużą starannością i pozwolą zapewnić dziecku wiele zabawy. Bardzo polecam cały zestaw.

„Mózg dziecka uczy się szybciej niż mózg dorosłego. Między innymi właśnie z tego powodu to dzieci zadają znacznie więcej pytań niż dorośli. [...] Odpowiedzi są dla dziecięcej ciekawości tym, czym tlen dla mięśni, prąd dla silnika elektrycznego albo światło dla roślin. Są napędem rozwoju."
~ Nauka. To Lubię: Jak działa człowiek?”, Tomasz Rożek.

„Jak działa człowiek?” to napisana przez Tomasza Rożka książka dla dzieci, która wprowadza w podstawy wiedzy związanej z funkcjonowaniem ciała człowieka. Publikacja została podzielona na osiem rozdziałów, które pozwalają zapoznać się z fundamentalną wiedzą dotyczącą układów [krwionośny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy, kostny, mięśniowy i odporności] oraz teorii ewolucji człowieka.

Tomasz Rożek ma ten dar, że potrafi zaszczepić ciekawość u swojego odbiorcy. Niezależnie od omawianego tematu. W „Jak działa człowiek?” Autor pisze o medycynie w sposób jasny i zrozumiały, często przywołując ciekawostki czy odwołując się do zrozumiałych analogii. Ponadto, Rożek propaguje dobre nawyki – zachęca dzieci do odpowiedniej diety, pisze o pozytywnych skutkach aktywności fizycznej czy wspomina o istotności mycia zębów.

Uzupełnieniem publikacji „Jak działa człowiek?” jest zeszyt zabaw „Tak działa człowiek” opracowany przez Annę Leszczyńską-Rożek. I przyznam szczerze – zrobił on na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Książka ta to nie tylko zwykły zeszyt ćwiczeń z kolorowankami i łamigłówkami. Znajdują się w niej również m.in. propozycje eksperymentów [np. mierzenie pulsu, obserwacja gojenia się rany, itd.] oraz różne ciekawostki.

Tego typu książki uczą i bawią. Serdecznie polecam.

Dłuższa recenzja na mojej stronie - link:

Obydwie książki do recenzji otrzymałem od Wydawcy w ramach współpracy barterowej.

~ Nauka. To Lubię: Jak działa człowiek?”, Tomasz Rożek.

„Jak działa człowiek?” to...

Uwielbiam słuchać pana Tomasza Rożka, bo jak mało kto potrafi wytłumaczyć niezwykle skomplikowane i zawiłe zagadnienia z fizyki czy astronomii w sposób przystępny dla zwykłego zjadacza chleba, można by rzec, że wręcz tłumaczy nam jak dzieciom.
Wydając książkę "Jak działa człowiek?" wytłumaczył dzieciom (ale chyba nie tylko) jak funkcjonuje człowiek i jego poszczególne układy.
Ta książka to must-have każdego młodego człowieka rządnego wiedzy, bo odpowiada na całą masę pytań, które przedszkolaki, czy uczniowie młodszych klas niejednokrotnie zadają rodzicom, którzy nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę, by wytłumaczyć dziecku zasadę funkcjonowania np. układu kostnego.
Każdy omawiany układ i jego funkcje są opatrzone sporą ilością bardzo obrazowych przykładów i niezliczoną ilością ciekawostek, które niejednokrotnie zaskakują nawet dorosłych.
Książka jest pięknie ilustrowana co jeszcze bardziej przyciąga uwagę małego naukowca.
Dodatkowo powstała książka "Tak działa człowiek", która ma za zadanie poprzez zabawę utrwalić wiedzę z książki Pana Tomasza.
To świetny pomysł na prezent dla dziecka, od początku do końca to nauka przez zabawę, najfajniejszy sposób na zainteresowanie młodego człowieka wiedzą.
Polecam bardzo!

Mogłam zostać recenzentką niniejszej książki, za co wydawnictwu dziękuję. Poniżej wklejam link do opinii, jaką zamieściłam na swym blogu.

Zacna lektura. Dedykowana dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Ci starsi, jak mnie pouczyła osobista progenitura z klasy czwartej, mają w programie szkolnym bardziej zaawansowaną wiedzę. Co nie znaczy, że lepiej przedstawioną. Lektura jest pouczająca i rozwijająca w takim przyjemnym, nienachalnym stylu. Autor ma dar wyjaśniania trudnych spraw w przystępny sposób. Dzięki temu młody czytelnik się nie nudzi, a co więcej poznaje zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jeśli zakupicie książkę w komplecie z „Tak działa człowiek” to dziecko będzie mogło na bieżąco utrwalać wiedzę rozwiązując zagadki lub wykonując zadania wymyślone przez autorkę. Jest to świetne uzupełnienie tekstu tego swoistego kompendium wiedzy dla młodego człowieka. Oprócz informacji o funkcjonowaniu różnorodnych układów funkcjonujących w ciele ludzkim, w książce są również informacje o sylwetkach ważnych naukowców, zdrowym trybie życia, sposobach na odpowiedni trening. Co ciekawe, niektóre wiadomości mogą się okazać zadziwiające nawet dla dorosłego odbiorcy. Książkę polecam do wspólnej lektury z dzieckiem. Z pewnością nie będziecie się nudzić.

• Egzemplarz recenzencki
  • Oddałam