Nauka. To Lubię. Jak działa kosmos? 1. Układ Słoneczny

Okładka książki Nauka. To Lubię. Jak działa kosmos? 1. Układ Słoneczny Tomasz Rożek
Okładka książki Nauka. To Lubię. Jak działa kosmos? 1. Układ Słoneczny
Tomasz Rożek Wydawnictwo: Fundacja Nauka. To Lubię Seria: Nauka. To lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nauka. To lubię
Fundacja Nauka. To Lubię
2023-01-01
2023-01-01
kosmos układ słoneczny astronomia dla dzieci popularyzacja nauki

Świetnie napisana, przystępna i pięknie wprowadzająca młodych czytelników w temat. Polecam

Bardzo fajnie i przystępnie napisana książka. Czytamy synkowi również do poduszki ;)

Zapewne część z Was, dobrze zna postać Tomasza Rożka i kojarzy go jako autora książek popularnonaukowych oraz prowadzącego kanał Nauka. To lubię w serwisie YouTube.com. Kilka miesięcy temu, ukazała się napisana przez niego książka dla dzieci Jak działa człowiek? adresowana do dzieci zainteresowanych ludzkim ciałem. Najnowszym projektem jest publikacja Jak działa kosmos?, która w części pierwszej przybliża tajemnice układu słonecznego.

Na kartach książki naukowiec prowadzi rozmowy z Sondą kosmiczną, która dzieli się z nim swoja wiedzą i obserwacjami. Dzięki formie dialogu, treść jest bardziej przystępna dla dzieci. Nie brakuje także licznych zdjęć oraz ilustracji, które pomagają w zrozumieniu opisywanych zagadnień. W ośmiu rozdziałach opisane jest słońce, Merkury i Wenus, Ziemia i Księżyc, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun oraz Pluton i reszta. Wplecione są także ciekawostki o znanych osobach, które dokonały znaczących odkryć w temacie kosmosu (np. Galileusz, Kopernik itp.). Całość napisana jest z pasją, dzięki której nauka jest efektem ubocznym przyjemnego spędzania czasu.

Książka jest świetnym dopełnieniem krótkich filmików na Youtube z cyklu Kosmiczne przygody pewnej sondy.

Dodatkiem do książki Tomasza Rożka, jest pełen kreatywnych zadań, zagadek i kolorowanek, czarno-biały zeszyt ćwiczeń „Tak działa kosmos” autorstwa Anny Leszczyńskiej-Rożek. Utrwala on już zdobytą wiedzę oraz dodatkowo ją uzupełnia, zachęcając do aktywnej zabawy z kredkami w dłoni.

Dwójka moich dzieci 6-9 lat wchłonęła książkę w ciągu kilku dni. Świetnie napisana

• Literatura popularnonaukowa
  • Posiadam - Książki Aurelki