Nauka. To lubię!

Okładka książki Nauka. To lubię! Tomasz Rożek
Okładka książki Nauka. To lubię!
Tomasz Rożek Wydawnictwo: Wilga popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wilga
2020-08-12
2020-08-12

Nauka przystępnie, ale podana w dorosły sposób, nie ma tu udziecinniania tematów. Niekoniecznie dla najmłodszych a i dorosłego zaciekawi, bo odpowiada na pytania, nad którymi musielibyśmy się poważnie zastanowić, a odpowiedzi niekoniecznie są oczywiste.

Kawałek ciekawej, ale jednak jak dla dzieci zbyt chaotycznej i nieco zbyt naukowo podanej wiedzy. Można to było trochę uporządkować i podać w odrobinę bardziej przyswajalnej formie. Niemniej mój sześciolatek słuchał chętnie i przeczytamy też pozostałe.

Jak ja żałuję, że tak późno odkryłam tą książkę. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada o zjawiskach bliskich ( śnieg, krople deszczu),jak i dalekich ( kosmos). Na dodatek proste doświadczenia, do wykonania w domu z łatwo dostępnych materiałów.

Bardzo fajna książka. Dobrze się czyta, tak jak dobrze również się słucha pana doktora. Znalazłam w niej wiele ciekawostek, kilka z nich nawet wykorzystałam na lekcjach z uczniami.
Znalazłam jedną małą nieścisłość. Przypuszczam, że jest to zwykłe przeoczenie. W jednym miejscu pan Rożek pisze o znaczonych atomach tlenu, w których zawarte jest 18 neutronów. Oczywiście, że chodziło o nukleony, czyli cząstki zawarte w jądrze atomowym, bo neutronów w tym tlenie jest zaledwie 10.
Gorąco polecam tę lekturę również do przeczytania z dziećmi. Książka nie jest trudna, za to bardzo ciekawa.

Uwielbiam słuchać o ciekawostkach ze świata oraz poznawać odpowiedzi na pozornie proste lub czasem „głupie” pytania. Zaintrygowana opisem i spisem poruszanych w książce tematów, postanowiłam szybko zabrać się za czytanie.

Autor wyjaśnia wszystko w prosty, ale bardzo ciekawy i przystępny sposób. I choć książka z założenia została skierowana do młodszych czytelników to myślę, że osoby starsze - z nieco większą wiedzą o świecie - będą bawić się równie dobrze, albo nawet lepiej :) Przyznam, że sama o wielu sprawach nie miałam pojęcia, albo nie wiedziałam, jak mam się tego dowiedzieć. Dzięki świetnie skonstruowanym rozdziałom, kolejne tematy przynoszą nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również świetną rozrywkę.

Dlaczego owoce mają różne kolory? Czemu człowiekowi łatwiej jest się schłodzić niż ogrzać? Jakim sposobem woda może mieć ponad 100*C i dalej pozostawać w stanie płynnym? I na odwrót – dlaczego w niektórych sytuacjach woda przy -20*C wciąż nie zmienia się w lód? Dlaczego każdy płatek śniegu ma inny kształt? To tylko kilka pytań, na które otrzymujemy jasną i konkretną odpowiedź.

Podsumowując – bawiłam się bardzo dobrze a w dodatku poznałam wiele ciekawych informacji o świecie. Myślę, że czytelnicy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w prosty i przyjemny sposób, z pewnością wyniosą z książki coś wartościowego.

Bardzo fajna książka.
Czytałem ją (36 lat) z myślą o córce (5 lat),żeby być w stanie wyjaśnić jej tajemnice otaczającego nas świata. Wydaje mi się, że pozycja skierowana jest do nieco starszych dzieci w wieku szkolnym.
Auto w prosty i przystępny sposób tłumaczy zagadnienia fizyczne związane z barwą, dzwiękiem, czasem, pogodą, kosmosem itp.
Na koniec każdego rozdziału jest interesujący eksperyment do zrobienia w domu.
Polecam!

Bardzo fajna książka.
Na koniec każdego rozdziału jest...

Ta książka to zbiór ciekawostek z szeroko pojętej fizyki, geografii i kosmologii.

Pozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych, którzy chcą poszerzyć własne horyzonty.
Niektóre rozdziały podobały mi się bardziej, inne mniej, ale uważam, że z całością warto się zapoznać.

Świetnie skondensowana wiedza o świecie, mocniej pod kątem fizycznym. Spodobała mi się na tyle, że juz planuje kupić kolejne tomu. A dzieci nie mam;)

Świetnie napisana, przystępna i pięknie wprowadzająca młodych czytelników w temat. Polecam

Nie polecam.

Nie polecam.

• Dla dzieci
  • Audiobooki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Nauka. To lubię!