ONA

Okładka książki ONA Michał Wójcik
Okładka książki ONA
Michał Wójcik Wydawnictwo: SELF-PUBLISHER, self-publishing, SELF-PUBLISHING Cykl: Sługa Piasku (tom 2) fantasy, science fiction
Sługa Piasku (tom 2)
ONA cykl ,,Sługa PIASKU"
SELF-PUBLISHER, self-publishing, SELF-PUBLISHING
2022-11-21
2022-11-21
#fantastyka #fantasy #postapo #sciencefictions #spaceopera #ONA #MichałWójcik #cyklsługapiasku #selfpublishing

Okładka książki Opowieści przy ognisku - Antologia Samowydawców. Tom3 Robert Batory, Sylwia Gudyka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Stefan Król, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Tomek Miłowicki, Alicja Podgrodzka, Izabela Redesiuk, Michał Wójcik, Andrzej Zarębski
Opowieści przy... Robert Batory, Sylw...
Okładka książki Własna ścieżka - Antologia Samowydawców. Tom 1 Izabella Agaczewska, Adrianna Biełowiec, Maks Dieter, D. B. Foryś, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Janusz Muzyczyszyn, Irena Omegard, Franciszek Piątkowski, Alicja Podgrodzka, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski, Karolina Salwowska, Michał Wójcik, Kamil Zinczuk
Własna ścieżka... Izabella Agaczewska...

Wyobraź sobie Piratów z Karaibów w kosmosie, a dostaniesz 2 tom z serii SP – czyli ONA. Z tą różnicą, że William II różni się znacząco od Czarnej Perły. Kapitanką jest kobieta i rządzi kobietami. Częścią tej załogi jest Joanna – mechaniczka o przybranym imieniu.

Kiedy zaczynała swoją służbę na statku. Była przekonana, że jej jedynym zadaniem będzie siedzenie w maszynowni wraz ze swoim przyjacielem i głównym przełożonym – Carlosem. Obecność mężczyzny w miejscu pełnym kobiet była ciekawym zaskoczeniem.

Anne Bony zdecydowanie nie jest jak Jack Sparrow w spódnicy. To kobieta twarda, obdarzona niesamowitym sprytem. Nic w jej głowie nie dzieje się przez przypadek. Chcąc zdobyć pewien artefakt, stworzyła pozornie szalony plan. Ważną jego część stanowiła mała Jo. Głównodowodząca zrobiła z nastolatki szpiega w jednym z najlepiej strzeżonych więzień w galaktyce!

Joanna zostaje uwięziona w miejscu, gdzie nigdy nie zachodzi słońce… Jej zadaniem jest przeżyć i wrócić ze skarbem. Niczym prawdziwa piratka. Jednak sprawy się komplikują, priorytety zmieniają, a role szybko odwracają.

II tom Sługi Piasku uświadamia czytelnikowi, że nikt nie jest bez winy, ale każdy ma swoje racje. Szczególnie zaintrygowała mnie historia więźnia, który zamordował całą swoją rodzinę. Wszyscy potwornie się nad nim znęcali się nad nim. Czy to dało mu prawo by bez wyrzutów sumienia i uśmiechem na ustach zabić rodziców, siostry, braci? Odpowiedź na to pytanie zależy od moralności, ale takie moralne rozterki dają czytelnikowi do myślenia.

Daje tej książce 8, ale straciła tylko na nieumiejętnym utrzymaniu przez autora tajemnicy o prawdziwej tożsamości głównej bohaterki. Stanowi jeden z kluczowych wątków, a Joanna to tylko imię, które sama sobie nadała. Dla osoby, która zna pierwszy tom SP to zdecydowanie za prosta zagadka.

Może to nie była zagadka, tylko puszczenie oczka do oddanego czytelnika przez Wójcika.

W każdym razie książka ciekawa i pozwalająca na refleksje. Nie mogę się doczekać sprawdzenia moich teorii związanych z 3 tomem, który pojawi się wkrótce ;).

W moje ręce wpadła kontynuacja ,,Sługi Piasku’’, która okazała się równie dobra, a nawet lepsza niż jej poprzedniczka.

Muszę przyznać, że ,,ONA’’ trochę bardziej przypadła mi do gustu. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Uwielbiam silne postacie kobiece. Główna bohaterka to osoba niesamowicie odważna i waleczna. Przeszła ogromną przemianę, a czytelnik może śledzić cały ten proces. Podobało mi się w niej to, że potrafiła okazywać uczucia i mogłam zobaczyć jej wiele obliczy. Michał Wójcik potrafi tworzyć bohaterów, którzy łatwo zapadają w pamięć.

Uważam, że ten tom z innej perspektywy był strzałem w dziesiątkę. Jest to w pewien sposób urozmaicenie powieści. Akcja cały czas się rozkręcała. Czułam się zaangażowana w przedstawioną historię. Widać, że warsztat pisarski autora trochę się poprawił. Byłam pod wrażeniem stworzonego świata.

"ONA" to drugi tom serii Sługa Piasku

Historia dziewczyny z planety Tungu. Zaginiona przed laty przyjaciółka Brego po napadzie na jej okręt transportowy, trafia do załogi pirackiego statku kosmicznego, a jej życie kolejny raz zmienia się nieodwracalnie. Szybko zostaje postawiona przed wyzwaniem, które od samego początku wydaje się nieosiągalne.

Jak sobie poradzi z przeciwnościami, które życie stawia na jej drodze?. Czy osiągnie cel, który sobie postawiła przed laty?

Statki kosmicze, szable i blastery 😁
Autor pokazuje, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć epoki tworząc świetną historię.

Historia prosta, pełna zwrotów akcji, krwawych pojedynków, różnorodności światów i ras. Oczekiwałem kontynuacji przygód Brego, ale z przyjemnością poznałem jego zaginioną przyjaciółkę. Czekam na kolejny tom, czy tym razem poznamy dalsze losy Timiego?

"ONA" to drugi tom serii Sługa Piasku

Jak sobie poradzi z...

Pierwszy tom bardzo mi się podobał…drugi był jeszcze lepszy! Pochłonął mnie jeszcze bardziej i nie mogłam się oderwać od czytania. :3
Spotykamy się z wątkiem znanej postaci Anne Bonny, postrachem mórz i oceanów, oraz motywem piratów.
Po tym jak główna bohaterka straciła wszystko co znała i co było jej bliskie…pozostała sama. Wyrusza w poszukiwaniu osoby, która jest za to odpowiedzialna…jej celem stała się zemsta i przetrwanie.
Jo jest mechanikiem na statku, który nosi nazwę Mała Eliza.
Statek zostaje zaatakowany, a dziewczyna trafia do załogi pani kapitan…Anne Bonny, gdzie zaczyna się akcja! 😱😏
Kapitan stawia przed Jo ważne zadanie. Kobieta wciela się w rolę i staje się kimś innym…oraz trafia do więzienia, o nazwie Gwiazda.
Następnie trafia do obozu, w którym spotyka ją wiele nieszczęść i gdzie walczy o przetrwanie…

Przestrzenie, statki kosmiczne i wszystkie te podobne dziwy nigdy nie były moimi ksiażkowymi ulubieńcami. Zawsze bronię się przed tego typu literaturą i może słusznie... Jest jednak w tym popierdzielonym kraju jeden człek, który potrafi zbudować fabułę na tyle konkretnie i wciągająco, że po jego książki będę sięgać zawsze. Tak, jak napisze powieść o parostatkach na polu kukurydzy to też.

Po przeczytaniu pierwszej części pt. " ON" byłam zachwycona, pamiętacie prawda? Przy "Ona" też jestem, przede wszystkim dlatego, że nie tylko dostałam świetną fabułę, ale także zauważalny jest progres Michała jako autora, który wydaje się bardziej świadomy swojej twórczości i tego jaki świat chciałby przedstawiać swoim czytelnikom. Autor ma jedną niebywałą zaletę, potrafi tworzyć bardzo wyrazistych bohaterów, którzy nie giną w tłumie, wprost przeciwnie... Mają kurna charakterek.

Książkę czyta się lekko, zatapiając się w historii, która kończy się fantastycznie...Po prostu! Nie mogę zdradzić więcej chociaż mnie strasznie mierzwi. Anyway! Nadal jest dużo krwi, bójek, potworków i tych wszystkich ohydnych rzeczy, z których znany jest Michał😊 Nie zabrakło też wszelakich ludzkich emocji, krzywd i walki o samego siebie. Przy lekturze nie można się nudzić, nie ma na to w trakcie czytanie miejsca.

Polecam!

Książka dosyć prosta fabułą lecz z ciekawymi elementami, autor nawet dokładnie przedstawia historie głównej bohaterki. Moim zdaniem książka nie jest dopracowana, liczne powtórzenia i (jak dla mnie) czasem zbyt kolący w oczy język nie sprzyjają czytaniu. Niektóre wątki rozpoczęte nie zostały zakończone ani wyjaśnione, ponadto nie pochwalam przyspieszonej akcji po opuszczeniu planety więźniów przez bohaterkę. Książka mimo wszystko jest ciekawa i przyjemnie się ją czyta, czasami zaskakująca i wywołująca wiele emocji fabuła powoduje głód dalszej akcji lecz uważam, że mimo wszystko pierwsza część serii była lepsza.

Nie jestem dobra w dodawaniu opinii ale przy ksiązkach autora Michała Wójcika nie da się nic nie napisać. Cztałam I tom ,, Sługa Piasku" Książka wciągneła mnie w całości i nie spodziewałam się że kolejna część II tom ,,ONA" będzie bardziej ciekawa, myślałam że wszystko co najciekawsze było w I tomie i tyle. W grudniu 2022 otrzymałam drugi tom i jakie było moje zaskoczenie gdy drugi tom wciągnął mnie jeszcze bardziej, noe będę opisywała o czym jest gdyz jest to w innych opiniach ale bardzo, ale to naprawde bardzo wam polecam gdyż jest poprostu kosmicznie zajefajna😉

Dzień dobry bardzo 🔥

Nowy rok rozpocząłem od książki "Ona" autorstwa @autor_michal.wojcik która jest drugim tomem serii "sługa piasku".

Tym razem w tę przygodę wyruszamy z "Jo", a może "Anne Bonny" czyli nowej mechanik na pirackim statku "Wiliam II". Poznajemy ją jako cichą dziewczynę, skupiającą się na swojej pracy, a żegnamy się jako? Oj zupełnie kimś innym.

Już w pierwszej części tego cyklu, zwróciłem uwagę na to, jaki świat @autor_michal.wojcik potrafi stworzyć i podtrzymuje to co pisałem wtedy.
Jest to świat, którego nie powstydziłby się Ridley Scott. Świat, a raczej wszechświat, pełen dziwnych kosmicznych stworzeń, ras, statków i pełen krwi wrogów i nie tylko.

W tej książce, znalazłem wszystko to, czego mogę oczekiwać od tego gatunku. Dużo akcji, zwrotów, lejącej się krwi ale również pełno tajemnic, sekretów i uczuć.
Kolejny raz również widzimy jaką główna bohaterka przechodzi przemianę. Od niepewnej siebie kobiety - mechanik, do pełnokrwistej wojowniczki. Jej metamorfoza może robić wrażenie, a autor książki w umiejętny sposób pokazał, jaki wpływ na życie człowieka ma złość, nienawiść czy chęć zemsty. Jak władza potrafi namieszać w głowie ale też, że prawdziwych przyjaciół można znaleźć nawet wśród naturalnych wrogów.

Mimo pewnej prostoty tej historii, książkę czyta się jednorazowo i ekspresowo ponieważ nie ma w niej miejsca na nudę. Zawsze coś się dzieje, a Jo alias Anne Bonne umiejętnie dostosowuje się do panujących warunków.

@autor_michal.wojcik brawo dla Ciebie za możliwość przeczytania również drugiego tomu i będę wszem i wobec chwalić Twoją twórczość bo zdecydowanie jest za co 😁🔥

Dzień dobry bardzo 🔥

Już w...

Michał Wójcik to jeden z tych pisarzy, który znakomicie łączy w swoich książkach motywy znane z książek, gier i filmów. W swojej debiutanckiej powieści „ON” zabrał czytelników w niebezpieczną i emocjonującą wyprawę pośród intryg, więziennych planet i układów gwiezdnych, by pokazać nam narodziny bohatera, który wstrząśnie całym uniwersum „Sługa Piasku”. Gdy dotarła do mnie informacja o ukazaniu się kolejnej powieści z tego cyklu, bez wahania sięgnąłem po nią, by jeszcze raz stać się świadkiem kosmicznej przygody.

Bohaterką powieści „ONA” jest, pochodząca z planety Tung, Anna Narsveld. Znana jest z pierwszego tomu cyklu „Sługa Piasku” jako przyjaciółka Brego i Timmiego. Kilka lat po ucieczce z rodzimego świata, Anna zostaje mechanikiem na pirackim statku kosmicznym Wiliam II. Jego kapitan - Anna Bonny, owładnięta pragnieniem zdobycia większej władzy, postanawia wysłać niedoświadczoną i bezbronną dziewczynę do kolonii karnej Gwiazda, gdzie otoczona przez kryminalistów, morderców i gwałcicieli, będzie musiała odnaleźć pewien starożytny artefakt. Zgodnie z kodeksem piratów, ten, który go posiada, może ubiegać się o tytuł króla piratów.

Wczytując się w kolejne rozdziały najnowszej powieści Michała Wójcika, można dostrzec progres, jaki poczynił autor w kwestii budowania klimatu, wątków i kreacji swych bohaterów. Mimo iż „ONA” to powieść z gatunku science fiction (space opera),wplecione zostały w nią elementy, które można zakwalifikować jako future fantasy i horror ekstremalny. Podobnie, jak w pierwszym tomie „Sługi Piasku”, Wójcik postawił na bildungsroman, czyli ukazanie okoliczności dorastania, moralne, psychologiczne i społeczne akcenty, które wpłynęły na ukształtowanie głównej bohaterki. Autor nie zamęcza czytelnika długimi, kwiecistymi opisami świata przedstawionego. Stawia na akcję, bitwy, pojedynki i wszechobecne poczucie zagrożenia, które budują klimat i nadają tempo całej historii. Czytelnicy, którzy mieli okazję czytać „ON”, zapewne zauważą nawiązania autora do takich klasyków kina jak „Strażnicy Galaktyki”, czy „Piraci z Karaibów”.
Mimo iż powieść napisana jest w sposób lekki i porywający, zabrakło jej dostatecznej korekty. Czujne oko czytelnika na pewno zauważy pojawiające się w tekście literówki i powtórzenia, które niestety zaburzają nieco przyjemność z czytania. Są to tylko błędy, które na pewno w kolejnych wydaniach tego tomu nie będą miały miejsca i książkę będzie można czytać płynniej, co sprawi, że zyska na odbiorze jeszcze bardziej. Mimo drobnych niedoskonałości w treści, książkę oceniam jako bardzo udaną i z niecierpliwością czekam na kolejny tom „Sługi Pasku”.

I takie metamorfozy lubię!

Zdecydowany przeskok w porównaniu do pierwszej części. Zero nudy, zero niesmaku, dialogi o wiele bardziej naturalne i soczyste.

Jedyny mankament to pojawiające się tu i ówdzie błędy ortograficzne.

Oby tak dalej!

I takie metamorfozy lubię!

Jedyny mankament to pojawiające się tu i ówdzie błędy ortograficzne.

Oby tak dalej!

• Z autografem