Szczeniak. Wychowanie w bliskości.

Okładka książki Szczeniak. Wychowanie w bliskości. Magdalena Łęczycka-Mrzygłód
Okładka książki Szczeniak. Wychowanie w bliskości.
Magdalena Łęczycka-Mrzygłód Wydawnictwo: Chcę. Robię. Mam! poradniki
poradniki
Szczeniak. Wychowanie w bliskości.
Chcę. Robię. Mam!
2022-11-02
2022-11-02
#szczeniak #wychowaniepsa

Zadziwiająco dobry ten polski tytuł o papisiach, ale w zasadzie po Magdzie zawsze spodziewam się dobrych rzeczy. To taki poradnik 3P: przystępny, przyjemny i pomocny. Nie ma w nim przedawnionych bzdur, nie frustruje, nie podkłada ludzko-psiej relacji świni.

Podzielony jest na 4 części:
1. Przygotowanie do adopcji
2. Świat oczami psa
3. Ze szczeniakiem przez życie
4. Szczenięce wybryki

Każdy marzący o pieskach człowiek znajdzie tu więc bardzo sensowny rozdział o tym, które aspekty własnego życia należy przemyśleć przed wzięciem czworonoga pod swój dach.
Przy tematach kontrowersyjnych (jak np. kwarantanna) przedstawiane są wady i zalety, oraz punkty widzenia różnych specjalistów, a następnie decyzję podejmujesz TY and I think it’s beautiful.
Przy okazji przechodzimy przez potencjalne problemy weterynaryjne i ściągawkę o tym kiedy należy się zaniepokoić i gnać z maluchem na psi oiom, a kiedy tylko zaktualizować mu antywirusa.

Wychowawczo jest w niej sporo wyrozumiałości dla szczeniaczków i wskazywania na to, że niektóre rzeczy się zdarzają, na inne możemy się przygotować, bo pies to pies - nie zna jeszcze życia i zasad panujących w ludzkim świecie, miasto jest dla niego środowiskiem skomplikowanym, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i moce dydaktyczne.

Część dydaktyczna porusza naukę podstawowych umiejętności i wytłumaczenia, dlaczego pies powinien nabyć właśnie je poniekąd w pierwszej kolejności. To m.in. reakcja na imię, czy trening medyczny :) Świetne jest to, że każda umiejętność ma tę samą strukturę w książce: dowiadujemy się najpierw “po co?”, następnie “jak ćwiczyć?”, a na końcu “jak doskonalić?” (podnosić poprzeczkę :)).
Magda zwraca też uwagę na to, żeby dać psu możliwość wyboru, czy odmowy (np. przy procedurach medycznych) oraz dużo pozytywnego wsparcia. Chwalmy nasze szczeniaczki, pokazujmy im alternatywne zachowania, szukajmy źródeł problemów, zastanówmy się nad tym jak często mówimy im “nie”, “fe”, “nie wolno”, a jak często je chwalimy.
I w takim duchu jest ta książka.

Trudne zachowania okresu szczenięcego to najczęstsze problemy i podane proste rozwiązania. Wiadomo, jak to z psami - u jednych zadziała, u innych trzeba będzie radzić się psiego trenejro.

Podzielony jest na 4 części:
1. Przygotowanie do adopcji
2. Świat oczami psa
3. Ze szczeniakiem przez życie
4....

Jeśli ktoś ma lub chce mieć szczeniaka, to ta książka jest niezbędna. Wszytko opisane bardzo szczegółowo, jeśli tylko pojawi się w głowie pomysł posiadania psa, to w książce już znajdziecie podpowiedź, co robić dalej. Świetna!!! pięknie wydana, QR kody do filmików szkoleniowych, urocze rysunki. W ogóle fajna, nowoczesna formuła książki. Polecam.

• Psie 🐶🐶🐶
  • Posiadam - do przeczytania

Dodaj cytat z książki Szczeniak. Wychowanie w bliskości.