Jak to ugryźć? Czyli pies w domu

Okładka książki Jak to ugryźć? Czyli pies w domu Magdalena Łęczycka-Mrzygłód
Okładka książki Jak to ugryźć? Czyli pies w domu
Magdalena Łęczycka-Mrzygłód Wydawnictwo: Hortpress Seria: Chcę-robię-mam! poradniki
poradniki
Chcę-robię-mam!
Jak to ugryźć? Czyli pies w domu
Hortpress
2018-10-05
2018-10-05
pies behawiorystyka szkolenie psów

Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota Mikel Maria Delgado, Jackson Galaxy
Kocie mojo, cz... Mikel Maria Delgad...
Okładka książki Wielki ogarniacz kuchni Pan Buk, Pani Bukowa
Wielki ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...

Ta ocierająca się objętością o broszurę książka porusza kilka najczęściej występujących psich problemów i podsuwa prosty plan treningowy mający pomóc ci je rozwiązać. Nie można odmówić jej organizacji - elementy szkoleniowe łączą się naturalnie z problemowymi, a umiejętności nabyte w treningu będą niezbędne w uporaniu się z życiem przez co całość się uzupełnia.
Nie wyczerpuje jednak poruszanych tematów - ten cienki zeszyt ma około 70 stron treści (+ moje nemezis: kody QR),więc siłą rzeczy tematy są skrobane po powierzchni.

Poruszone problemy:
- lęk separacyjny
- pies reagujący szczekaniem na dźwięki (domofon, ludzie kręcący się po klatce schodowej itp.)
- załatwianie potrzeb w domu (u szczeniaka i dorosłego psa. Fantastyczny rozdział)
- zachowanie przy gościach
- wprowadzenie dziecka do domu
- reakcja na dźwięki
- bronienie zasobów

Na każdy z tych tematów przeznaczono średnio 5 stron (na których zmieściły się także zdjęcia ;)),co prowadzi do sytuacji, w której jedne problemy są na tych kilku stronach ciśnięte jak cytrynka (nauka czystości),podczas gdy inne są posmyrane po skórce (lęk separacyjny),bo trudno złożony temat wyczerpać w takim skrócie. Również jeśli macie psa, który nie jest żarty (albo jak w naszym przypadku - jedzenie jest u niego kwestią problematyczną z innych powodów) - część z tych porad będzie wam trudno wprowadzić w życie, chociaż Magda podsuwa w niektórych przypadkach również alternatywne sposoby wzmacniania/nagradzania zachowań uwzględniające np. użycie zabawki.

Jako uzupełnienie resocjalizacji, są poruszone także tematy treningu zachowań, które ułatwią ci pracę:
- odsyłanie na legowisko
- przywołanie (ale bogowie, miejcie w opiece te psy przywoływane po 30 razy na pojedynczym spacerze XD)
- komendy “nie”, “koniec”, “równaj”
- luźna smycz
- trening posłuszeństwa (ćwiczenia mające pomóc nam zmęczyć psa)
- zabawy w zdobywanie pokarmu
- wprowadzenie klatki
Powyższe tematy są wspierane wideowarsztatami, do których dostęp otrzymujemy po przeskanowaniu kodu QR.

Nie...

Świetne rady na bezproblemowy początek przygody z psem. Plus za bonusowe linki kody do instruktażu internetowego.

Teraz czas na naukę z moim dorosłym kundelkiem. :)

Polecam książkę!

Teraz czas na naukę z moim dorosłym kundelkiem. :)

Polecam książkę!

Pani Magdalena napisała ten poradnik z myślą o psach oraz ich opiekunach, którzy mimo wspólnego życia nie potrafią osiągnąć porozumienia. Pani Magdalena jest zootechnikiem, behawiorystą zwierzęcą, instruktorką i zawodniczką obedience, założycielką Klubu Sportowego "Team Spirit". Pomaga zrozumieć ludziom ich psy oraz uczy, jak je wychowywać.

W tym krótkim poradniku (ma zaledwie 70 stron) możemy dowiedzieć się prostych rozwiązań typowych problemów z psem. Bardzo mi się ta forma podobała tutaj. Każdy problem jest dokładnie opisany, po czym poznajemy rozwiązanie i pomocne wskazówki. Pani Magda nie rozpisywała się niepotrzebnie na żaden temat. Wszystko jest ukazane w prosty, łatwy sposób.
W poradniku znajdziemy problemy takie jak bolesna samotność, głośny pies, wizyta gości czy pies a huki, grzmoty i wystrzały.
Nie jestem zwolenniczką poradników, jednak na ten czekałam z niecierpliwością. Zdaję sobie sprawę z tego, że wiek mojego psa i brak jego wychowania dużo może mi utrudnić w nowych zmianach, jednak jestem na to gotowa. Postanowiłam zasięgnąć kilku bardzo przydatnych rozwiązań, którymi dzieli się pani Magdalena.
W poradniku możemy znaleźć filmy instruktażowe, które można obejrzeć za pomocą kodów QR, albo za pomocą strony wydawnictwa Chcę Robię Mam!
Filmy są ukazane w bardzo zrozumiały sposób i właśnie za pomocą takiego filmiku jestem w stanie dobrze zabandażować psie ciało podczas stresu związanego z burzą czy fajerwerkami.
No i najfajniejsza dla mnie część to dodatkowe plany treningowe, które chcę wnieść do naszego życia już zaraz. Między innymi będziemy się uczyć mieć luźną smycz, będziemy uczyć się komend.

Taki poradnik otworzył mi oczy na to jak mój Mailo jest niewychowanym psem. Prawdę mówiąc z mojego lenistwa. Wzięłam sobie wszystkie rady i wskazówki pani Magdaleny do siebie i od dzisiaj biorę się za tego mojego futrzaka.

Serdecznie Wam polecam zapoznać się z tą króciutką książką, a może Wy także coś zmienicie u swojego pupila aby wszystkim żyło się lepiej? Do tego jest wydana w bardzo ładny, przejrzysty sposób. Zawiera wiele zdjęć, które tylko dodają uroku temu poradnikowi.

W tym krótkim poradniku (ma...

Proste rozwiązania trudnych problemów. Ciekawy pomysł z kodami QR. Cieniutka i przyjemna, a do tego jedna z najtańszych na rynku. Polecam!

Napisana bardzo przystępnym językiem z ciekawymi i praktycznymi poradami. Nam bardzo się przydała

Krótko, zwięźle i na temat. Świetny pomysł z kodami, które umożliwiają ściągnięcie filmów, które obrazują to co jest opisane w książce. Dobre porady i uwagi.

Magdalena Łęczycka jest doświadczonym szkoleniowcem, zawodnikiem obedience, behawiorystą COAPE i przewodniczką trzech cudownych psów sportowych.

Od niepamiętnych czasów na bieżąco śledzę wpisy autorki na prowadzonym przez nią Obi Blogu, gdzie znajdowałam mnóstwo porad i genialnych planów treningowych. Nie ukrywam, że jakość wpisów na blogu postawiła wysoko poprzeczkę dla poradnika, ale jak widać po ilości gwiazdek, książka dała radę mimo faktu, iż nie dotyczy stricte życia z psem sportowym i jest raczej fajnym źródłem podstaw do pracy z psem w życiu codziennym.

W tej małej, niepozornej książeczce czytelnik znajdzie złoty środek na większość popularnych psich problemów. To, co według mnie wyróżnia tę pozycję to przede wszystkim sposób podejścia do omawianych zagadnień - mamy tutaj problem, jego przyczynę i precyzyjnie opisany trening naprawczy. Dodatkowo w poradniku znajdziemy kody QR, które przeniosą nas bezpośrednio do tutoriali szkoleniowych.

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że poradnik autorstwa Magdaleny Łęczyckiej wniesie nową wiedzę zarówno w życie początkującego, jak i doświadczonego przewodnika psa.

• Psy
  • Kynologia
  • 🐾🐾 drugi koniec smyczy
  • Mam (papierowe)

Dodaj cytat z książki Jak to ugryźć? Czyli pies w domu