Symfonia

Marta Kmieć Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-10-27
2022-10-27

Jedna z wielu książek, przy których usypiałam czytając.

Chciałabym docenić, że autorka próbowała stworzyć postacie wyjątkowe, ale niestety rezultat jest taki, że mamy główną bohaterkę, która jest naturalnie bardzo szczupła i całkiem ładna, ale prawie wcale sie nie maluje i komplementy na nią "nie działają". No i ma kawiarnio-kwiaciarnie. To jej cała osobowość.

Za to nasz uulubiony mafiozo, jej wybranek: gra na skrzypcach, ma chorobe lokomocyjną i pali czekoladowe fajki. O tych trzech rzeczach nie zapomnicie bo w niemal każdym kurwa rozdziale jest to przypominane. A, no i jego starzy oczywiście nie żyją, bo jakżeby inaczej.

Mamy dwa trauma tokeny: martwy rodzic i chora siostra, a której operacje trzeba zbierać kase. Przez większość ksiażki nawet nie wiemy jak siostra ma na imię, tylko wiemy że potrzeba pieniażków na operacje XD. A no i w sumie potem trzeci - gwałt. Bo traumy nadają charakteru najwidoczniej.

Inne postaci? Cóż, mamy przyjaciółkę Korę, która pojawia się kilka razy i służy tylko jako podstawka pod fabułę no i oczywiście przyjaciel gej, bo jakżeby inaczej.

Wszystkie inne kobiety to szlaufy, sztuczne lalunie, bo jakto można się codziennie malować i chodzić w sukienkach. No dziwki poprostu. Nawet swoją przyjaciółkę opisuje w myślach jako szmatowatą, bo ubrała którką spódniczkę XD No wszystkie baby takie sztuczne i z tapetą, a ja to jestem ładna i co najwyżej tusz i korektor i nie ma co sie spuszczać nad mejkapem XD

Z całej serenady absurdów w tej książce to moje ulubione:
- Bohaterka ma kawiarnie która jest jej wielkim marzeniem od zawsze i espresso parzy co do sekundy... Ale białą herbatę zalewa od razu wrzątkiem. Innym razem przedstawia niebieską herbatę, ale nie “niebieską” wg. podziału europejskiego, czyli oolong, tylko zioło klitorii, które samo w sobie niewiele smaku ma (google sie kłania)
- Musi spłacać dług starego, całe 500$ miesięcznie i to taki straszny problem jak ona sobie poradzi łolaboga. Stara, normalna mafia to by powiedziała ci dawaj 5k co tydzień albo łamiemy kolana, a nie XD
- Bohaterowie w sumie widywali się po parenaście minut dziennie przez pare tygodni, ale w pewnym momencie nagle czują do siebie coś, i już bum, kochają się, zaręczyny, potem skip, po ślubie, jedno dziecko i drugie w brzuchu XD Wszystko w przeciągu paru miesięcy
- Bohaterka pije drinka cuba libre (rum z colą),a potem narzeka że za mocny i że ktoś nie dał w ogóle soku do tej wódki XD (autorko, istnieje coś takiego jak google)
- Komedia romantyczna, zaśmiałam się całe trzy razy, w tym raz w momencie jak mafiozo wyznał jej miłość : ^)
- Kolejna książka, w której jak kogoś porywają to chloroform usypia w kilka sekund na parę godzin <3 (google who?)
- Na imprezie ktoś wrzucił coś do drinka bohaterce, nasz lowelas ją ratuje, mówi że muszą jej pomóc i zabrać do lekarza bo niewiadomo co jej tam dosypali… Po czym zabiera ją do siebie do domu i mówi jej że wrzucili jej pigułkę gwałtu. Skąd wie? Otóż jest wróżbitą.

W tej książce nonsens gonił nonsens, była tak męcząca, że między przeczytaniem jej, a napisaniem recenzji musiałam dać sobie pare dni, żeby od niej odpocząć xD

A no i seks - bzyknęli się pare razy (ze sobą, wcześniej też było opisywane że bohater sie ruchał z inną laską),a opisy były tak enigmatyczne i “poetyckie”, jakby autorka wstydziła się napisać słowo penis.

Jedyne co moge polecic autorce to odpalenie zasranego googla, jeżeli o czymś się decyduje pisać, bo szczerze to wygląda to na wypociny pisane na kolanie w kiblu, czekając na pszyrke w szkole, a nie książkę, którą ktoś wydaje.

Jedna z wielu książek, przy których usypiałam czytając.

Za to...

Naprawdę świetnie napisana. Mafijny romans inny niż wszystkie. Spora dawka humoru dzięki czemu świetnie i szybko się czyta. Główny bohater to nie maczo bez żadnych wad co bardzo mi się spodobało. Bardziej romans niż erotyk bo jeśli ktoś szuka ostrych scen to ich nie znajdzie ale to nie oznacza że akcja nie ma. Bardzo mi się spodobała.

Jest to świetnie wykreowana komedia romantyczna, gdzie rolę dyrygenta odgrywa nie kto inny jak sama autorka tj. Marta Kmieć

Książka przedstawia nam losy Evelyn Smith i Leonarda Castelli. Ich drogi splatają się niespodziewanie, gdy kobieta po śmierci ojca zmuszona jest sama prowadzić kawiarnię. Właśnie wtedy, wychodzą na jaw tajemnice zmarłego mężczyzny, który z pewnością chciał jak najlepiej. Na Evelyn spada spłata długu zaciągniętego u mafii, jak również zbiórka pieniędzy na operacje młodszej siostry.

Czy się z tym upora❓ Jak potoczą się losy Eve i Lea❓

W książce znajdziemy szybkie zwroty akcji i bardzo przemyślaną fabułę. Czytało mi się bardzo przyjemnie. Bohaterowie zaskakiwali swoją pomysłowością oraz tekstami. Romans jaki grał w tle tej historii nie był wymuszony a lekki i przyjemny w odbiorze.
Miałam nadzieję, że dostanę tu więcej mafijnych porachunków, niemniej jednak wydarzenia i okoliczności jakie przedstawiła nam autorka były wystarczające dla tej historii. Humor towarzyszył każdej kartce. Niekiedy było go więcej niekiedy mniej ale najważniejsze, że był, dzięki czemu książka nabrała fajnego charakteru.

Zdecydowanie polecam 💜

Nie jest to typowy romans mafijny.
Jak to zwykle bywa czarny mafijny charakter i urocza zwykła dziewczyna. Mile spędzony czas.
Polecam na nudne zimowe wieczory.

Nie jest to typowy romans mafijny.
Polecam na nudne zimowe wieczory.

Jest to pierwsza książka, którą udało mi się przeczytać w tym roku. Nie znałam dotąd twórczości Autorki, dlatego też z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po tę pozycję. O czym jest lektura i jakie są moje wrażenia? O tym opowiem Wam w dalszej części.

Zacznę od tego, że ta książka jest typową komedią romantyczną i sądzę, że nadawałaby się na scenariusz filmowy. Poznajemy tutaj młodą dziewczynę Evelyn Smith, która jest właścicielką kawiarni. Po śmierci ojca, musi prowadzić ją sama. Wkrótce dowiaduje się, że zmarły ojciec, chcąc dobrze, narobił długów, które teraz ona musi spłacić. Młoda dziewczyna nie ma lekko, bo oprócz odziedziczonego długu, zbiera tez fundusze na operację dla młodszej siostry. Gdy pewnego dnia, dorabia na czarno w jednym z barów, jako kelnerka, poznaje przystojnego Włocha Leonarda Castelli...
Mężczyzna jest członkiem mafii, który dostał za zadanie odebranie długu po zmarłym właścicielu kawiarni... Losy tej dwójki splatają się ze sobą za sprawą przypadku, jednak w tej historii nic nie jest oczywiste ani takie jakim wydaje się na początku... Jak potoczą się losy Eve i Lea? Co im przyniesie ta przypadkowa znajomość? Czy uda się spłacić długi? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie podczas lektury.

Zacznę od tego, że bardzo dobrze spędziłam czas z tą pozycją. Książka zawiera wiele włoskich wstawek, co bardzo mi się podobało i jest to dla mnie dodatkowy plus. Czytałam tę historię z dużą przyjemnością i jednocześnie wciąż byłam ciekawa, co będzie dalej. Autorka potrafi na tyle zainteresować czytelnika, że od publikacji faktycznie ciężko jest się oderwać. Początkowo, bohaterowie trochę mnie irytowali, bo nie umieli sie określić 😁 Bo wiecie, ja to lubię prosto : kawa na ławę 😁😁 W końcu, jak już wiedziałam na czym stoją, od razu zmieniło się moje podejście do nich;) Sporo się dzieje. Mamy zarówno wątek miłosny jak i kryminalny, co sprawia, że opowieść ta jest interesująca i zaskakująca zarazem. Uważam, że ta pozycja, to był dobry wybór. Jeśli szukacie ciekawej lektury, potrzebujecie trochę emocji i chcecie spędzić dobrze czas z książką, to polecam Wam tę opowieść. Bardzo dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów. ;)

Marzeniem Evelyn i jej ojca było otwarcie kwiaciarni połączonej z kawiarnią. Udało się spełnić to marzenie, niestety teraz kobieta musi prowadzić ją sama. Jej ojciec jakiś czas temu zmarł, a ona nie zamierza pozwolić upaść miejscu, o które tak walczyli. Jednocześnie stara się znaleźć jakąś pracę dorywczą, potrzebuje pieniędzy na operację dla młodszej siostry. Dlatego, kiedy znajomy mówi jej o możliwości pracy jako kelnerka w klubie na zastępstwie, nie wacha się długo. Praca idzie jej tak dobrze, że nie dostaje od szefa propozycję kelnerowania na prywatnej imprezie, gdzie może konkretnie zarobić. Nie podejrzewa nic strasznego, w końcu praca u niego przebiegła bez komplikacji. Niestety wieczór nie przebiega tak, jakby tego chciała. Nie tylko dzieje się coś, co mocno ją wystraszy, ale również spotyka tam mężczyznę, na którego jakiś czas wcześniej wylała kawę w swojej kawiarni. Jakby było mało problemów, okazuje się, że jej ojciec zadłużył się i to w mafii. Czy to koniec niespodzianek, jakie szykował dla niej los? Co takiego stanie się podczas pracy, w której miała być kelnerką? Kim okaże się mężczyzna, z którym pierwsze spotkanie miała u siebie w kawiarni? Czy Evelyn poradzi sobie z tym, co na nią spadnie?

Książek z mafią w tle, o mafii itp. czytam sporo, bardzo lubię ten gatunek, a opis na tyle mnie zaciekawił, że z chęcią zaczęłam czytanie. Jak wrażenia. Całkiem pozytywne, chociaż jest zupełnie inna niż znane mi dotąd, poprzez co nie jednokrotnie mnie zaskoczyła.
Historia dość ciekawa i wciągająca, momentami poruszająca niełatwe tematy. Znajdziemy w niej m.in. gwałt, chorobę siostry, dług w mafii, a jednocześnie przyjaźń, namiętność, silne więzy rodzinne. Mnie się podobała, a czas, jaki spędziłam z książką, uważam za udany.

Główną bohaterką jest Evelyn, młoda, sympatyczna kobieta, która prowadzi własny biznes. Jest osobą upartą, dążącą do wyznaczonego sobie celu, odważną. Chociaż momentami jej zachowanie było nie do końca takie, jakbym chciała, ogólnie ją polubiłam.
Mamy jeszcze znaczącą postać męską – Leonarda. Jednak o nim nie zdradzę wam nic, musicie sami go poznać, a powiem, że warto.

„Symfonia” to książka, z którą spędziłam miło czas. Historię, jaką w niej znalazłam, była ciekawa, wywołująca emocje.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/12/wydawnictwo-waspos-ksiazka-pt-symfonia.html?fbclid=IwAR2Vx7Ze1NIMJKTcl-QxSDwNJZD-Cz8R6nz4Jd5rVj_jIK9OCbIfUuPDTUs

Bardzo spodobała mi się ta książka. Przyznam szczerz, że na pewno będę obserwować dalsze poczynania tej autorki w kwestii nowych książek.
Najlepsza komedia mafijna jaką, od dawna, przeczytałam.

Najlepsza komedia mafijna jaką, od dawna, przeczytałam.

Tytuł: "Symfonia"
Autorka: Marta Kmieć
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 27.10.2022 r.

Evelyn po śmierci ojca zostaje właścicielką kawiarni. Kocha ona to co robi i stara się nazbierać na operację dla siostry. Nie wie jeszcze , że ojciec zostawił jej nie tylko kawiarnie lecz jeszcze coś.

Leonardo jest lubiącym muzykę gangsterem. Jego zadanie polega na ściąganiu długów .
Pracuje on dla swojego wuja .

"– Oso­bi­ście też bym nie uwie­rzył. A jed­nak je­ste­śmy tu i to wła­śnie się stało – od­parł, roz­kła­da­jąc ręce. – Życie to jedna, długa sym­fo­nia, choć czę­sto zbyt szyb­ko prze­ska­ku­je to na wyż­sze, to niż­sze tony."

Evelyn i Leonardo spotykają się na przyjęciu, gdzie kobieta stara siebie dorobić lecz zostaje ona postawiona w kartach. Mężczyzna postanawia wygrać dziewczynę bo ma co do niej pewne interesy.
Kobieta będzie musiała się zmierzyć z wieloma problemami. A jednym z nich stanie się mężczyzna.

Książka napisana bardzo ciekawie. Wciąga czytelnika w losy bohaterów. Co mi się bardzo spodobało główny bohater nie jest kreowany na ideała ma ludzkie słabości. Polecam tą historię, bo można z nią spędzić bardzo przyjemne chwile.

Tytuł: "Symfonia"
Autorka: Marta Kmieć
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 27.10.2022 r.

Leonardo jest lubiącym muzykę gangsterem. Jego zadanie polega na ściąganiu długów...

RECENZJA PATRONACKA

Evelyn Smith dziewczyna po śmierci ojca prowadzi sama kawiarnie którą kiedyś kupił jej ojciec, aby spełnić jego i jego córki marzenie o posiadaniu własnej kawiarni. Niestety w rodnie dziewczyny nie wiedzie się za dobrze. Dziewczyna odkład każdy grosz na operacje swojej młodszej siostry. Kawiarnia też nie przenosi zbyt dużych zysków. Dziewczyna niezamierzań sprzedawać marzenia swojego ojca i robi wszystko, aby kawiarnia nadal była jej i nie ma zamiaru jej sprzedawać po mimo dobrej oferty, którą otrzymała od pośrednika nieruchomości. Pewnego dnia w kawiarni Eve pojawia się tajemniczy Leonardo Castella. Evelyn oblewa niechcący mężczyznę i po tym zdarzeniu coś w mężczyźnie pęka i jest codziennie gościem w kawiarni dziewczyny. Pewnego dnia najlepszy przyjaciel Eve Liam proponuje dziewczynie, aby się zgłosiła do właściciela klubu, bo tam potrzebują zastępstwa za barem. Tam natomiast dostaje propozycję, aby być kelnerką pod czas jednego wieczoru i dziewczyna się zgadza, bo wie, że każdy grosz się jej przyda. Pojawiając się na tym przyjęciu nie ma pojęcia, że ponownie spotka mężczyznę, którego oblała u siebie w kawiarni.

Leonardo Castella jest członkiem mafii. Nie jest dla niego obce odbieranie komuś życia i bez mrugnięcia okiem potrafi odebrać dług od kogoś kto jest winien jemu szefowi pieniądze. Mężczyzna jakiś czas temu kupił mieszkanie w okolicy, w której mieści się kawiarnia dziewczyny i w sumie oczarował go ten widok który był inny niż to co otaczało kawiarnie. Pewnego dnia mężczyzn postanawia odwiedzić kawiarnie na dole i ledwo co przekroczył próg lokalu to już został powitany w nietypowy sposób przez właścicielkę. No cóż gdyby jego wzrok mógł zabijać to pewnie Eve już wtedy by leżała, ale to pierwsze spotkanie na tyle zafascynowało mężczyznę, że od tam tego momentu nie mógł przestać myśleć o niej. Nie miał pojęcia, że to ich spotkanie nie będzie jedyne. Pewnego dnia Leo jest gościem na przyjęciu, na którym Eve obsługuje gości i ponownie dochodzi do nietypowego spotkania tych dwoje na którym cierpi koszula mężczyzny. Szef dziewczyny przegrał w karty ogromną sumę i już nie ma co stawiać tak wpada na pomysł, że postaci Eve. Leonardo wygrywa dziewczynę i po mimo jej protestów opuszczają razem rezydencje jego wuja. Leo informuje dziewczynę, że co miesiąc będzie pojawiał się po ratę, którą powinna mu dawać w ramach spłaty długu jej ojca. Czy mężczyzna będzie w stanie oddzielić swoje uczucia od interesów? Czy zaiskrzy między Eve a Leonardem? Co się wydarzy w życiu Eve że dziewczyna zerwie kontakt z mężczyzną na długie dwa miesiące? Ja wam tego nie zdradzę. Aby poznać odpowiedź na te i inne pytania musicie sięgnąć po tą pozycję.

Powieść zawiera wątki humorystyczne jak na powieść komediową przystało. Czytając ta książkę gwarantuje wam, że nie będziecie się nudzić. Przez tą książkę się płynie. Książka jest pisana z perspektywy dwóch bohaterów co daje łatwiejszą możliwość wczuć się w główne postacie. Bardzo szybko się da zżyć z głównymi bohaterami. Bardzo szybko się czyta książkę Marty. Szczerze jak bym nie posiadła wiedzy, że to jest debiut to nie uwierzyłabym w to, gdyby ktoś mi o tym powiedział. Styl Marty jest bardzo przyjemny, przez jej książkę się płynie i nawet nie zauważy się, że już przewraca się ostatnią stronę.

W tym miejscu mogę jedynie pogratulować Marcie świetnego debiutu. Dziękuje bardzo za możliwość wzięcia pod swoje skrzydła Twoje pierwsze książkowe dziecko. Jestem bardzo ciekawa co tam Marta przygotowała dla nas jeszcze. Już się nie mogę doczekać kolejnych świetnych książek Marty. Mam nadzieje, że niedługo każę nam czekać na kolejną cudowną książkę. Moim zdaniem książka aż się prosi o to aby powstał ciąg dalszy. Jestem ciekawa czym teraz nas Marta zaskoczy. Bardzo polecam!

RECENZJA PATRONACKA

SYMFONIA- Mafijna Komedia Romantyczna 🍁
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

Lubicie takie klimatyczne książki, gdzie przemoc połączona jest z miłością, czystym prawdziwym uczuciem które zaskakuje nie tylko czytelników, ale samych bohaterów.

Muszę przyznać że mi się bardzo podobało to połączenie .
Wszytko tu jest tak wymieszane ,tak połączone że książkę się czyta jednym tchem .Są momenty zabawne, ale nie ma tego dużo choć książka jak na gatunek ,,gangsterski "jest napisana lekko.
To mimo wszytko do komedi bym jej nie zaliczyła.

Poznajmy Evelyn która jest właścicielką kawiarni. Po śmierci ojca stała się dla niej wszystkim ,lecz nie zdaje sobie sprawy że na kawiarni ciąży długo.
I to on jest właśnie przyczyną wszystkiego co wydarzy się w życiu dziewczyny.
Do kawiarni przychodzi tajemniczy męższczyżna od tej pory w jej życie zmienia diametralnie .

Kim jest osoba, która namieszać w życiu Eveyn?

Czy prawdziwą miłośćcią można pokonać wszytko?

I najważniejsze pytanie! Czy można pokochać mafioza?🤔❤

SYMFONIA- Mafijna Komedia Romantyczna 🍁
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

Muszę przyznać że mi się bardzo podobało to połączenie .

• Ebooki
  • Przeczytane 2022