Jego własność

Okładka książki Jego własność Ronnie V. Keller
Okładka książki Jego własność
Ronnie V. Keller Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne Cykl: Hellhounds MC (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hellhounds MC (tom 1)
Wydawnictwo Romantyczne
2022-11-08
2022-11-08

11/2024
Przeczytałam na Legimi

7,5 ⭐
Dobra historia.
Bardzo podobało mi się, że postać głównego bohatera od początku do końca jest taka sama. Z wiadonymi ustępstwami z wiadomej przyczyny.
Po głównej bohaterce widać wiek, a może bardziej po jej przyjaciółce.
Dużo postaci drugoplanowych, które w mniejszej lub większej części wnoszą do treści.
Zawsze żałuję, że punkt kulminacyjny w książkach jest krótki. Ma rozdział czasem dwa.
Tutaj może i miał trzy rozdziały ale był skrócony. Wtedy chce wiedzieć więcej. Co, jak, dlaczego, co ona czuje, dlaczego tak, dlaczego nie...

Jednak podobało mi się...
Polecam.

11/2024
Przeczytałam na Legimi

7,5 ⭐
Dobra historia.
Po głównej bohaterce widać wiek, a może bardziej po jej przyjaciółce.
Zawsze żałuję, że punkt...

Nie była zła ale rewelacji też nie było. Wg. mnie miała potencjał ale nie został wykorzystany a szkoda. Bohaterowie raczej tacy nijacy, bez wyrazu. Nie czuło się tego niebezpieczeństwa od niego a ona z tym swoim rozchwianiem emocjonalnym chwilami była mega irytująca.

1998

Bardzo lubię debiuty, bo zawsze mam nadzieję, na coś nowego, na nowe spojrzenie na oklepane tematy.
Tym razem bardzo się zawiodłam, bo autorka bazuje tylko na znanych wątkach.
I dlatego nie wiem jak ocenić tę powieść a do tego bardzo się nudziłam, bo mało się dzieje, poza małymi wyjątkami pod koniec i tylko szkoda, że dopiero wtedy akcja rusza z kopyta i sa emocje.
Początek bardzo mnie wciągnął. Roma była swiadkiem porachunku między wrogimi klubami motocyklowymi, podczas której jeden została bardzo ciężko ranny, a ona go uratowała.
Houston zabiera ją ze sobą do klubu, bo chce ją chronić przed wrogim klubem. To bardzo mroczny facet, który jest jakby egzekutorem i wykonuje wszystkie brudne sprawy.
Romy nie chce się pogodzić z rolą jego starej, ciągle zapłakana i wyobcowana, chociaż Houston pozwala jej pracować nie zdaje sobie sprawy, w jakim jest niebezpieczeństwie aż do czasu....
Dobry pomysł na powieść tylko niewykorzystany. Bardziej przypomina erotyk, bo scen seksu jest strasznie dużo i strasznie sie ciagna. Natomiast samej ciekawej akcji jest niewiele.
Razić mogą też wulgaryzmy jakimi posługują się bohaterowie , ciągłe powtórki oraz wspominanie o rzeczach, których w powieści nie było.
Wydaje mi się, że autorka musi trochę popracować nad stylem i formą, bo nie zawsze dużo znaczy dobrze.

Tym razem bardzo się zawiodłam, bo autorka bazuje tylko na znanych wątkach.

Główna bohaterka początkowo bardzo mnie drażniła. Na szczęście w miarę rozwoju historii pokazała pazurki. I dobrze!

Dawno nie czytałam tak fajnej i wciągającej książki o bikerach. Bohaterzy super dobrani! Polecam

Po pozytywnych opiniach spodziewałam się czegoś lepszego. Historia jakich wiele o motocykliście i jego "starej". Napisana dość dobrze jednak język tego towarzystwa niezwykle mnie mierzi i z reguły unikam tego typu pozycji. Stwierdzenie " zalałeś stary" przeważyło na gwiazdce w dół. Na pewno nie sięgnę po koleje części.

Nie spodziewałam się wiele po polskiej pisarce. Powiedzmy sobie szczerze, że Polacy nie piszą dobrze, ale to? Książka zrobiona na amerykańską i naprawdę było czuć i ten klimat i po samych opisach widać było, że autorka ma talent. Zazwyczaj w polskich książkach za dużo jest opisów i zbędnych słów. Tu takich nie było. Tak samo bardzo przemyślana fabuła i motywy bohaterów. O dziwo nawet mnie nie denerwowali, a to naprawdę coś znaczy. W pewnym momencie powstał tylko mały zgrzyt i w fabule i w psychice bohaterów, a był to moment, kiedy Romy uciekła do swojej siostry po...? Z powodu...? Oraz sama końcówka, gdzie trochę zabrakło mi dialogów, autorka jakby chciała jak najszybciej skończyć pisać książkę. Niemniej jednak bardzo liczę, że nie przestanie na tej jednej książce bo ma ogromny talent!!
Co zaś do wydawnictwa... Tu poszła ta druga gwiazdka. Nie robi się tak, że nie redaguje, ani nie korektuje książki! Tylu błędów to ja jeszcze nie widziałam, czasem aż ciężko było czytać, no błagam!!! To jasne, że autor, pisząc szybko, może coś ominąć, albo źle napisać, ale wy? Wstyd.

Przeczytana na Legimi

Przyznaję, że książka nie bardzo przemawiała do mnie samym opisem, tak naprawdę zdecydowałam się na nią z braku czegoś bardziej przyciągającego ale teraz, po przeczytaniu jej jestem wniebowzięta i na maxa wciągnięta w historie Romy i Houstona. Ona delikatna, drobna i krucha. On silny, bezwzględny, stanowczy i władczy.

Gdy tylko się poznają ich życia są odrazu przewrócone do góry nogami. Romy znajduje w sobie ogromną siłę, a Houston odkrywa z jednak ma serce gotowe pokochać.

Książki o klubach motocyklowych nigdy nie należały do mojego pierwszego wyboru, zawsze przechodziłam obok nich, przeważnie nie dając im nawet szansy. Aż do teraz. Po przeczytaniu pierwszych stron "Jego własności" przepadłam. Zdecydowany plus za to, ze rozpoczynamy książkę naprawdę mocnym akcentem natomiast historia głównych bohaterów nie rozwiązuje się zbyt szybko co daje nam możliwość poznania ich.

"Jego własność" jest debiutem Autorki i zdecydowanie jest to jeden z lepszych debiutów, które kiedykolwiek przeczytałam. Jest to historia, którą po prostu trzeba poznać bez względu na to, czy motyw MC jest czymś dla nas czy nie.

Książka pokazuje, że nie wszystko jest czarno białe i pozory zdecydowanie mylą.

Gdy tylko się poznają ich życia są odrazu przewrócone...

▪️Tytuł: Jego własność. Tom 1
▪️Seria: Hellhounds MC
▪️Autor: Ronnie V. Keller @ronnievkeller_autorka
▪️Wydawnictwo: Romantyczne @wydawnictworomantyczne
▪️Premiera: 07.11.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @ronnievkeller_autorka )
▪️▪️▪️

Jeden wieczór i jedno niepozorne wyjście do baru sprawia, że życie Ro­se­ma­ry Wil­son zostaje wywrócone do góry nogami a to dopiero początek kłopotów jakie dziewczyna napotka na swej drodze...

Ona - dziewczyna poukładana, rozsądna, raczej spokojna nie szukająca kłopotów. Natomiast on nie jest miłym gościem. Co to to nie. Od lat robi rzeczy, które przeraziłyby normalnych ludzi. Już dawno przyzwyczaił się do tego, że wzbudza lęk wśród mieszkańców miasta, wrogów, a nawet klubowych braci, jednak widok Romy przy jego rannym bracie budzi w nim emocje, których nigdy by się po sobie nie spodziewał... Ich pierwsze spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych gdyż mężczyzna zauważa Romę w momencie gdy ta brodząc w kałuży krwi jego klubowego brata stara się uratować mu życie. Czy zatem coś, co zaczęło się w morzu krwi może się dobrze zakończyć?

Wiedząc iż będzie to kolejna książka na rynku dotycząca motocyklistów byłyśmy bardzo ciekawe jak autorka poradzi sobie z tym tematem i czy będzie w stanie dodać w historii coś co sprawi, że będziemy miały ją przeczytać od A do Z z taką samą przyjemnością jak w momencie gdy po nią sięgałyśmy. Bo wiecie jak jest, im częściej temat jest wybierany tym jest bardziej wyczerpywany i nie oszukujmy się ciężko jest wymyślić coś zupełnie nietuzinkowego. I mimo iż były jakieś podobieństwa do innych książek z tym motywem uznajemy, że... Autorka stanęła na wysokości zadania 😁 dlatego z pełnym przekonaniem informujemy, że jeżeli chodzi o książkę "Jego własność" rozpoczynającą serię Hellhounds MC to my zdecydowanie jesteśmy na tak! 😁❤️ Jeżeli zaś miałybyśmy krótko powiedzieć czego po tym tytule możecie się spodziewać to mamy tu:
- przede wszystkim naszych ukochanych bikerów! 😍 I mroczny oraz intensywny świat z nimi związany 😈
- różnicę wieku
- wiele emocji od tych dobrych po te złe związane z rozgrywającymi się w książce scenami 🔥
- dynamiczną akcję jednak co ważne! nie taką gnającą "na łeb na szyję"
oraz interesującą fabułę która potrafiła nas wciągnąć tak abyśmy nabrały chęci do zapoznania się z całą historią Ro­se­ma­ry Wil­son i Houstona 😎 należy także dodać, że styl pisania autorki jest naprawdę przyjemny dla oka więc mimo iż "Jego własność" do najcieńszych książek nie należy to czyta się ją ekspresowo ❤️

@ronnievkeller_autorka pięknie dziękujemy za egzemplarz do recenzji i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na:

▪️Tytuł: Jego własność. Tom 1
▪️Seria: Hellhounds MC
▪️Autor: Ronnie V. Keller @ronnievkeller_autorka
▪️Wydawnictwo: Romantyczne @wydawnictworomantyczne
▪️Premiera: 07.11.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @ronnievkeller_autorka )
▪️▪️▪️

Uryczałam się przy tej książce jak bóbr. Zakochałam się w bohaterach, a moje serce wręcz rozrywało się, gdy im było źle.

Ronnie V. Keller rozpoczęła cykl HELLHOUNDS MC w iście fenomenalny sposób. "Jego własność" rozbija na kawałeczki, a potem skleja je w jedno. A to wszystko w akompaniamencie klubu motocyklowego i uczuć oraz wyznań tak głębokich, że podczas czytania, aż boli Was w środku. To jest cholernie dobra książka. Kocham, uwielbiam, nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo opowieść o Romy i Houstonie została w moim sercu. Ale nawet teraz zabierając się za tą recenzję mam łzy w oczach.

Dwudziestotrzyletnia Romy żyła sobie spokojnie nie mając pojęcia, że dookoła niej jest inny świat. Brutalny, krwawy i bezwzględny. Romy nie za bardzo lubiła wychodzić z domu. Ale po namowach przyjaciółki wybrała się z nią do baru. Jednak tam znalazła się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Była świadkiem pobicia mężczyzny i tak wplątała się w wojnę klubów motocyklowych.
Houston dla innych jest niczym niezwruszona niczym skala, której jednak wystarczy mały zapalnik, żeby przerodzić się w prawdziwą bestię. Ma już trzydzieści pięć lat, ale nie ułożył sobie jeszcze życia u boku kobiety. Wśród innych wzbudza lęk, ale dla Romy staje się kimś więcej.
Czy historia dwójki tak różnych od siebie ludzi może zakończyć się szczęśliwie?

"Jego własność" staje się zdecydowanie jedną z moich ulubionych książek w tym roku. To opowieść tak głęboka, piękna i bolesna, że nie da się przy niej nie zapłakać. Są tutaj sceny, za które chciałam ukatrupić Houstona, ale jednocześnie czytając je, miałam świadomość, że ten facet nie mógł inaczej postąpić. Końcówka to istna przejażdżka kolejką górską bez trzymanki i bez pasów. To jednocześnie wszechogarniający ból wręcz wyzierający z kartek. Houston i Romy poniekąd musieli zostać parą. Ale potem to, co początkowo było koniecznością, potem stało się przyjemnością i normą, ale w dobry sposób. Różnica wieku głównych bohaterów to dwanaście lat. Mogłoby się wydawać, że to zbyt dużo. Ale wierzcie mi, nie znalazłaby się lepszą kobieta dla Houstona niż Romy. To ona odnalazła w nim to, co dobre. Odszukała w najciemniejszych zakamarkach czułość i delikatność, a on pozwolił sobie przy niej, żeby to wybrzmiało.
Czytając "Jego własność" miałam w głowie dwie myśli:
1) To będzie jednak z najlepszych książek jakie czytałam o klubie motocyklowym. Wręcz top of the top.
2) Jest to idealna pozycja dla tych, którzy przeczytali serię "Dziewięć minut" od Beth Flynn. Cykl Ronnie ma dla mnie ten sam vibe.

Bez dwóch zdań: czytajcie, bo drugiej tak dobrej książki z takimi wątkami naprawdę nie znajdziecie.
Dopracowana do perfekcji, wypowiedzi bohaterów są piękne. Idealnie dopasowane, rozpisane, głębokie i zapadające w pamięć. To po prostu wydawniczy majstersztyk.
Czekam na kolejne części tego cyklu i zdecydowanie ogłaszam, że autorka ma we mnie jedną z największych fanek swojej twórczości. Polecam jak 102!

• Romans
  • Klub MC

Dodaj cytat z książki Jego własność