Kochając ciebie

Okładka książki Kochając ciebie Karolina Zielińska
Okładka książki Kochając ciebie
Karolina Zielińska Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: W labiryncie doznań (tom 3) literatura obyczajowa, romans
W labiryncie doznań (tom 3)
Dlaczemu
2022-10-05
2022-10-05

Aż chciałoby się rzec: wreszcie! Wreszcie dobrnęłam do końca. Jest to dobra seria, aczkolwiek nieco męcząca. Męczyły mnie niektóre zbędne opisy oraz takie tłumaczenia różnych zachować czy sytuacji... Nie wystarczy że bohater coś zrobi, trzeba jeszcze jego zachowanie albo konkretną myśl wytłumaczyć, przez co akcja zwyczajnie traciła na dynamice. Bo niektóre dialogi, chyba zwłaszcza one, były bardzo dobre, fajne, momentami nawet błyskotliwe. Tylko te opisy były napisane w taki męczący sposób... W którymś momencie zaczęłam też omijać fragmenty intymnych zbliżeń między bohaterami. Nie wiem, totalnie mi oni nie spasowali. W dwóch pierwszych tomach w ogóle nie czułam tego połączenia między nimi, żadnej chemii, kompletnie nic. Aż nagle w 3 części to dostałam, ale było już niestety za późno, bo wydawało mi się to nienaturalne i sztuczne. Z kolei najwięcej radości sprawiło mi, gdy Henryk z Leną wreszcie otwarcie przeciwstawili się jego matce. No wreszcie!

Generalnie była to najlepsza w swojej męczliwości seria, jaką do tej pory czytałam. Ale jeśli chcecie to czytajcie :D

Przeczytałam ostatnia cześć w jeden dzień, sceny seksu już pomijałam. Bardziej mnie interesowała relacja naszych bohaterów uczuciowa jak i jego rodziców. Sadze, że z 3 tomów skleiło by sie śmiało jeden. O ile zrozumiem intrygę, wyrobienie w ojcostwo o tyle nie rozumiem relacji kontrolowania własnego dziecka do takiego stopnia.

Ta część zupełnie roztapia serce.
Tak przyjemnie się to czytało.
Z wypiekami na twarzy,
z uśmiechem na ustach.
No po prostu bajka 😊

Ta część zupełnie roztapia serce.
Tak przyjemnie się to czytało.
Z wypiekami na twarzy,
z uśmiechem na ustach.
No po prostu bajka 😊

Koniec serii. Książkę szybko się czyta. Oj nie zazdroszczę Mamuśki.....

Koniec serii. Książkę szybko się czyta. Oj nie zazdroszczę Mamuśki.....

"Tak, razem byliśmy nie do zdarcia. Jedno czerpało siłę od drugiego. Wspieraliśmy się i dążyliśmy do tych samych celów, bo nasza miłość wyznaczała tylko jeden kierunek i mimo że po drodze mogą zdarzyć się zakręty, to patrzyłam w przyszłość bez obaw."- fragment książki

Trzeci, finałowy tom serii "W labiryncie doznań". Dlaczego to już koniec?☹️
Bardzo zżyłam się z Heńkiem i Leną. To taka para, która ma przed sobą wiele, wiele kłód, które życie rzuca im pod nogi. Ale i nie tylko życie, bo jest jeszcze rodzinka z piekła rodem. Moje serducho, choć trochę się uradowało, że znaleźli naprawdę oddanego sojusznika, w postaci... 🤫
W tej części poznajemy wspólne życie naszej parki. Jesteśmy świadkami wnikliwych przemyśleń, wewnętrznej przemiany Henryka i dużej ilości medycznego żargonu. Sporo tu emocji, a także osobliwych reakcji. Było dużo momentów, w których miałam ochotę, by wybuchnąć śmiechem lub płaczem... Sporo się naśmiałam, rozczuliłam, a także nawku****łam na te przerażające harpie, które mieszały w życiu Wysockiego i Piaseckiej 🤬 Totalny, emocjonalny rollercoaster!
Bardzo dziękuję za zakończenie ♥️ Było przysłowiową kropką nad i. Dzięki niemu mogę zamknąć tą historię z uśmiechem na ustach, pożegnać się z Henryczkiem i Lenką. Ten tom, jak i cała seria w mojej pamięci zostaną na długo... Polecam!

Trzeci, finałowy tom serii "W labiryncie doznań". Dlaczego to już koniec?☹️
Bardzo zżyłam się z Heńkiem i...

Czy doktor Wysocki i Lena odnajdą w końcu upragnione szczęście? Ich relacja pod koniec drugiego tomu uległa sporej zmianie i zasiała w czytelnikach wielką niepewność, jak to wszystko może się potoczyć. Czy Lena i Henryk dojdą wreszcie do porozumienia i zdążą uratować uczucia, które nie zostały na głos wypowiedziane?
Tak jak przez dwa tomy tej historii wszystko mi się podobało, tak w tej części bardzo denerwowała mnie Lena. Jej naiwność i zbyt wielka upartość były dla mnie momentami niezrozumiałe. Chyba brakuje mi ostatnio cierpliwości, bo miałam ochotę rzucić tą książkę w kąt. 🤣🙈
Jednakże patrząc teraz na historię tutaj zawartą, to muszę przyznać, że ona mi się podobała. Została w lekkim stylu napisana, przez co, pomimo swej grubości, książkę szybko się czytało. Szkoda że to już jest koniec serii, gdyż bardzo do tych bohaterów się przyzwyczaiłam. Z ogromnym sercem polecam całą serię. 😘
Ocena: 8/10.

Tak jak przez dwa tomy tej historii wszystko mi się...

Kochając Ciebie to ostatni tom trylogii 'W Labiryncie doznań" autorstwa Karoliny Zielińskiej.
Nasi bohaterowie, Lena i Henryk przekonali się jak boli miłość. Lena tracąc wiarę, że będą z Heniem szczęśliwi odchodzi, mimo, że cierpi podnosi głowę dość wysoko i mierzy się z rzeczywistością bez doktorka.

Henryk uparcie twierdzi, że nie nadaje się do kochania a miłość nie istnieje. Czasem miałam ochotę przywalić mu w ten pusty łeb, żeby otworzył oczy, naprawdę ! On serio myślał, że Lena pomimo tego co się stało wróci do niego na skrzydłach ? Dobrze, że w końcu zaczął tęsknić i zdawać sobie sprawę, że Lena to kobieta jego życia. Tylko czy to nie jest za późno?
Czy ta dwójka wróci do siebie, czy Lena zaufa , czy uda im się pokonać wszelkie przeszkody, małe i duże być razem ? Przekonacie w finałowym tomie. Ja Wam więcej nie zdradzę.

Ta trylogia pokazuje jak w życiu mogą namieszać osoby, tak naprawdę nam bliższe niż mąż czy żona. Przemiana bohaterów jest bardzo dobrze widoczna. Końcowy to to strony przesiąknięte bólem, tęsknotą i intrygą, ale nie zabraknie miłości i pożądania. Jak to bywa w labiryncie , wyjście jest jedno ale błądzić po nim można bardzo długo.

Dziękuje autorce i wydawnictwu za egzemplarze do recenzji .

Henryk uparcie twierdzi, że nie nadaje się do kochania a miłość nie...

To już trzeci i ostatni tom przygód Henryka i Lena i mogłam się przekonać, że i wśród naszych autorek możemy znaleźć świetnie napisaną historię slow burn z bohaterami, którzy są bardzo dobrze zbudowani.

Nie wiem jak Karolina to robi, ale w przypadku tej trylogii każda kolejna książka była coraz dłuższa, a w żadnym momencie nie odniosłam wrażenia że historia jest niepotrzebnie rozciągnieta.
Henryk przez całe trzy tomy długo dojrzewał by wreszcie naprawdę zrozumieć co w życiu jest ważne oraz by postawić się matce. Człowiek o tak głęboko zakorzenionych krzywdach naprawdę przeszedł fajną przemiane i tutaj w przypadku gdybyśmy otrzymali jeden tom było by to całkowicie nieprawdopodobne. Do tego mogliśmy zobaczyć, że chociaż ukierunkowany na wybór specjalizacji w życiu z zupełnie niewłaściwych powodów odnajduje się w tym świetnie i robi to z całkowitym zaangażowaniem i troską o pacjenta.

Ta historia bardzo pięknie pokazuje jak czasami sami nie jesteśmy w stanie zmienić czegoś co jest dla nas tak bardzo szkodliwe i toksyczne. Czasami ten impuls przychodzi dopiero w zetknięciu z innym człowiemiem i właśnie taką osobą była Lena - bez niej Henryk zapewne dalej żyłby w tej okropnej bańce, bo nikt by mu nie pomógł jej przebić.
Polecam bardzo mocno bo cała historia wielokrotnie łapie za serce❤️.

To ostatnia część trylogii "W Labiryncie Doznań", co w niej znajdziecie? Jeszcze więcej intryg, bólu i tęsknoty, ale również promyk nadziei, iskrę namiętności i cóż w końcu sporo miłości. Ale zanim do tego dojdziemy. Wróćmy do wydarzeń z ostatniej części, nie było kolorowo, Lena i Henryk mają złamane serca. On oczywiście się do tego nie przyznaje przecież jak twierdzi nie wie co to miłość… jednak czy to prawda? Odpowiedź znajdziecie na kartach tej historii.

Skoro to ostatni tom to myślę że pora podsumować całą trylogię. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki ale na pewno nie ostatnie. Bardzo polubiłam się z postaciami, obserwacja tego jak się zmieniają, jak Lena twardnieje, Henryk się otwiera i jak królowa matka dostaje opiera***. Jestem pod ogromnym wrażeniem, relacji którą Karolina stworzyła, bohaterów, których spokojnie moglibyście wyciągnąć do naszego życia. Myślę że każdy z nas spotkał w swoim życiu kogoś jak Lena, Henryk, Maciej, Stefan albo Malwina. Fajnie, że i w ostatniej części nie pominięto wątków seniorów z domu opieki "Ambrozja". Co prawda nie spotkaliśmy wszystkich, ale pojawia się Danka, osoba dzięki której po części wszystko się zaczęło.

Jeśli szukacie historii pełnej emocji, historii która wywoła Wasz śmiech, łzy i wkurzenie. Historii która otuli Was jak ciepły koc, historii od której nie będziecie się mogli oderwać. To seria "W Labiryncie Doznań" będzie idealną lekturą, przy niej na pewno przestaniecie myśleć o swoich troskach.

Szczerze?
Ledwo skończyłam czytać finałowy tom trylogii W Labiryncie Doznań, a już tęsknię za Wysockim!!! Za Lenką też 😭.
Cóż, pocieszam się myślą, że książka skończyła się tak, jak chciałam. Pomimo wielu zawirowań, nie zaplanowanych zdarzeń, wielu przeciwnościom losu, wydarzyło się to, co wydarzyć powinno! Ha! Już chciałam zdradzić co miałam na myśli, ale nie! Nie ma spojlerowania. Chcesz wiedzieć? Przeczytaj książki ;). Nie ma tak łatwo 🤣.
Karolina! Dziękuję Ci za piękne piosenki, których użyłaś w serii. Dzięki Tobie przypomniałam sobie o nich lub poznałam od zera. Jednak nie tylko za to...
Historia, którą stworzyłaś, była piękna. Przyniosła mi wiele wzruszeń frustracji, żalu ale i radości, nadziei.
Nie wiem, czy taki był Twój zamysł, jednak ja wyniosłam z nich jedno, bardzo ważne stwierdzenie. Choćby nie wiem jakie kłody rzucało nam pod nogi życie, nie wolno się poddać. Trzeba zawsze podążać głosem serca. Nie ulegać presji otoczenia, nie słuchać co mają do powiedzenia inni. Liczy się tylko to, co mamy w sercu. Najważniejsza jest miłość i szczęście!
Odczułam ogromną satysfakcję z lektury i naprawdę nie wiem jak mogłam ją tyle odkładać. Z utęsknieniem wypatruję kolejnych książek Karoliny, bo wiem, że te nigdy mnie nie zawiodą.

Zachęcam Was do lektury!
A po lekturze koniecznie podzielcie się swoimi odczuciami 🥰.

Szczerze?

• Romans