Alfred Wiewiór i posążek faraona

Okładka książki Alfred Wiewiór i posążek faraona Agnieszka Stelmaszyk Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Alfred Wiewiór i posążek faraona
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Wilga Cykl: Alfred Wiewiór (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Alfred Wiewiór (tom 2)
Wilga
2022-09-28
2022-09-28

Okładka książki Sekret Białej Damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret Białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Wyróżniona opinia i

Alfred Wiewiór i posążek faraona

przeczytanych książek 167 napisanych opinii 165

Jedna z lepszych serii kryminalnych dla dzieci. Napisana przez naszą ulubioną pisarkę. Cudne ilustracje dopełniają całość. Córka kocha te książki

Pozytywnie zwariowana oby tak dalej

Pozytywnie zwariowana oby tak dalej

Dzik latający samolotem, wiewiór ganiający po piramidzie, szaleństwo! Ale jakie przyjemne w czytaniu. Polecam!

Alfred założył upragnione biuro detektywistyczne, a za nim pierwsze sukcesy. Przed nim nie lada wyzwanie i to w odległym kraju. Wraz ze Stefanem, Maćkiem i panią Jadzią wyruszają do Egiptu. Mają zająć się poszukiwaniami pewnej zaginionej figurki. Jest tylko jeden problem – ktoś ich śledzi. Czyżby zamierzał przeszkadzać im w odkryciu prawdy? Czy Alfred z przyjaciółmi dowiedzą się prawdy? Co ich jeszcze spotka w Egipcie?

To tom drugi, a ponieważ pierwszy okazał się naprawdę udaną książką, z niemałymi oczekiwaniami sięgnęliśmy po niego. Jak wrażenia? Tak samo pozytywne, jak przy tomie poprzednim.
Historia w książce okazała się dość ciekawa, wciągająca, a momentami zaskakująca. Zagadkę dziecko odkrywa razem z bohaterami i uwierzcie nam, wcale nie jest to takie proste. Śmiało mogę napisać, że jest to jedna z ciekawszych książek detektywistycznych dla dzieci od 6 roku życia.

Tekst jest napisany większą czcionką, a to sprawia, że doskonale zda egzamin dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

Ilustracje ciekawe, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

„Alfred Wiewiór. Tom 2. Alfred Wiewiór i posążek faraona” to drugi tom serii detektywistycznej dla dzieci. Synowi zdecydowanie przypadła do gustu i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/02/alfredwiewioriposazekfaraonawydawnictwowilga.html

Alfred Wiewiór i posążek Faraona" Agnieszki Stelmaszyk. Jak możecie sobie wyobrazić Zuzia była wniebowzięta 🕵️‍♀️ To już druga część przygód Wiewióra Alfreda i jego kompanów. Tym razem lecą do Egiptu szukać zaginionego posążku Faraona. Na miejscu przesłuchują podejrzanych, szukają tropów. Od początku coś im nie gra w tej sprawie, podejrzewają nawet osobę, która ich zatrudniła. Bardzo wnikliwie analizują wszystkie zdobyte informacje. Ktoś będzie próbował zniweczyć ich poczynania i wystraszyć z nadzieją,że odpuszcza sprawę, ale detektywi się nie poddają i w końcu odkrywają prawdę, kto stoi za kradzieżą posążku Faraona. Jeśli chcecie poznać szczegóły tej historii to zapraszam Was do lektury, w której możecie wcielić się w rolę detektywa i wraz z ekipą Wiewióra odnaleźć zaginiony posążek 🔎🔍

Uwielbiam Alfreda. To detektyw z klasą, czujny i czuły. Zawsze gotowy do akcji i do pomocy przyjaciołom. Nieustraszony i lubiący wyzwania, nawet gdy trzeba po nie lecieć do Egiptu. Tak właśnie będzie tym razem. Bo druga część detektywistycznych zawirowań dociekliwej wiewiórki "Alfred Wiewiór i posążek Faraona" przeniesie Cię do upalnego Kairu.

Dosyć ryzykowna to będzie wyprawa, bo ani Alfred, ani Stefan Dzik i Maciek Jeż, a nawet pani Jadzia, nie wiedzą, jaka sprawa czeka na nich w Egipcie. Ryzykowna też dlatego, że Stefan Dzik będzie lecieć samolotem po raz pierwszy. I choć zazwyczaj dobry humor go nie opuszcza, to teraz złapie go lekki stresik. Jakoś jednak do Egiptu dolecą, a tam upał, proszę państwa! I zagadka do rozwiązania, oczywiście. A jakiego kalibru! Otóż z sejfu pewnej kolekcjonerki dzieł sztuki zniknął posążek faraona. Sprawa jest o tyle delikatna, że posążek nie był jej, a przyjaciela, któremu obiecała przechować ten cenny przedmiot. Co się stało z figurką? Jaką tajemnicę skrywa? I kto depcze po piętach Alfredowi i jego przyjaciołom?

Wybornie czyta się o alfredzich przygodach. Akcja zagęszcza się z każdą stroną, podejrzane postaci wychodzą z cienia, a duszne egipskie grobowce potęgują tajemniczą atmosferę. Będzie sensacja, śledztwo, a w tle historia. I oczywiście dobry humor, bo entuzjazm nie opuszcza dzielnych zwierzaków do samego końca (choć będą momenty zwątpienia).

Książki o Alfredzie Wiewiórze sprawdzą się podczas samodzielnego czytania. Rozdziały są krótkie, czcionka odpowiednio duża i rozstrzelona. Pojawiają się tęż ilustracje, które pomogą w utrzymaniu skupienia. Niewielki format tych książek sprawia, że są w sam raz do zabrania na wakacje. Może do Egiptu właśnie? :)

Basia mówi, że Alfred to najbystrzejsza wiewiórka jaką zna 😉

Dosyć ryzykowna to będzie...

To kolejny tom serii dla młodych detektywów autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Alfred Wiewiór to poszukiwacz przygód i tropiciel niewyjaśnionych zagadek, który zainteresuje czytelników lubiących zagadki. Inteligentny zwierzak uwielbia łamigłówki, świetnie liczy, ma super pamięć, a do tego jest bardzo zwinny. Pamięta o kryjówkach z przysmakami i lubi czytać książki kryminalne wypożyczane z parkowej biblioteczki. Dzięki nim zdecydował się na zawód detektywa. W tym tomie Detektywi Alfred, Stefan i Maciek w towarzystwie pani Jadzi wyruszają aż do Egiptu, aby wyjaśnić tajemnicze zaginięcie pewnej cennej figurki. To trudna misja, zwłaszcza że detektywi sami są obserwowani i śledzeni. Czy uda im się rozwiązać jedną z najbardziej tajemniczych spraw, z którą mieli do czynienia, a przy okazji wyjść z tego w całości? Oto zagadka, którą trzeba odkryć sięgając właśnie po tę książkę! https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/alfred-wiewior-i-posazek-faraona.html

Muszę przyznać, że Alfred Wiewiór skradł moje serce, z niecierpliwością więc czekałam na kontynuację jego przygód. I absolutnie się nie zawiodłam ❤️

Tym razem Alfred wraz z przyjaciółmi: panią Jadzią, Dzikiem Stefanem i Jeżem Maćkiem udają się na gorący afrykański kontynent, by tam zbadać zagadkową sprawę zniknięcia pewnej drogocennej statuetki.

Przyjaciele będą mieć ręce pełne roboty, zważywszy, że wykluczyć z grona podejrzanych nie mogą nawet własnej klientki. Zgoła dziwna to w końcu sprawa, że nie ma najmniejszych śladów włamania, a figurka zniknęła z zamkniętego sejfu.

I jeszcze ten tajemniczy przyjaciel, co poprosił o przechowanie skradzionego przedmiotu.

Detektywów czeka ogrom pracy oraz liczne niebezpieczeństwa. Ktoś chce bowiem zapobiec rozwiązaniu tej sprawy...

Drugi tom przygód futrzanego detektywa to bardzo przyjemna i ciekawa lektura. Ogromnie podoba mi się personifikacja głównych bohaterów oraz ich kreacja. Stanowią nietuzinkowy team, który da się lubić i który z pewnością ubawi Was po pachy.

Jeśli macie w domu małych miłośników zagadek i spraw godnych detektywa, ta książka z pewnością przypadnie im do gustu ❤️

Przyjaciele będą mieć ręce...

"Posążek faraona" to drugi tom serii o Alfredzie, który tym razem, wraz z przyjaciółmi, wyrusza na wyprawę do Egiptu i tam podejmuje się rozwiązania zagadki.
Uczy analizy i nieufności wobec obcych, przenikliwego myślenia, a także podstawowych wiadomości o Egipcie.

Ponownie intryga jest dosyć naiwna, lecz młodsze dzieci mogą z nią śledzić czas bardzo miło. Historia się nie dłuży i niesie kilka cennych lekcji .

Bohaterowie są sympatyczni, historia wartko płynie, pokazane są nie tylko sukcesy, ale również niepowodzenia i próba naprawy swoich błędów. A dodatkowo przemycono trochę wiedzy - w tym wypadku o księgach wieczystych 😁

Książeczki są ciekawie wydane - mają sporo ilustracji i bardzo dużą czcionkę ułatwiającą naukę czytania. Dla wszystkich smyków będących na tym etapie i lubiących zagadki to może być przyjemna seria 😁

• Dziecionkowe
  • Pod naszym patronatem