Gniazdo

Anna Stańczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Vectra
2022-09-16
2022-09-16

Okładka książki Magazyn Biały Kruk #23 Redakcja Magazynu Biały Kruk, Mateusz Dworak, Michał Karpiński, Anna Kłodnicka, Gaja Wiktoria Królikowska, Karol Ligecki, Lisioł, Agnieszka Markowska, Olaf Pajączkowski, Adam Raglan, Magdalena Anna Sakowska, Anna Stańczyk, Michał Tomczyk, Marlena Urbaniak
Magazyn Biały ... Redakcja Magazynu B...

Dobrze rozwijająca się fabuła i nijakie zakończenie.

Dobrze rozwijająca się fabuła i nijakie zakończenie.

Na początku trochę trudno było mi się wczuć w akcję. Potem było trochę lepiej. Fabuła dosyć interesująca, chociaż czegoś mi w niej brakowało. Taki kryminał psychologiczny do poduszki - niestety po przeczytaniu nie zostaje na długo z Czytelnikiem.

Ucieszyłam się ogromnie, gdy dostałam wiadomość, że będę mogła przeczytać I zrecenzować najnowszą książkę Ani Barłóg, więc czym prędzej zabrałam się za czytanie Gniazda . Nie zawodne Legimi mi to umożliwiło. Ależ to był dobry Debiut! Nie spodziewałam się tak dobrego thrilleru psychologicznego , który tak uwielbiam. Ania doskonałe wykreowała bohaterów i świat w którym grali kluczową rolę. Maja - główna bohaterka , która po wypadku w górach doznała stresu pourazowego nie do końca jest przekonana nad wyjazdem w te miejsce. Po namowach przyjaciół i męża postanawia jednak wykonać krok na przód. Wszystko wydawało by się w porządku, gdyby nie pewne sytuacje i tajemnice sprzed lat .

Totalnie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy . Sara wnikliwa pani sierżant nie spodziewała się takiej akcji po kimś kogo zna dobrze. Akcja na końcu nabrała znakomitego tempa , takiego którego lubię w takich typu książkach. Cała fabuła misternie zaplanowana sprawiała mi znakomitą przyjemność z czytania tej lektury.

Poza fabułą , tajemnicami i kłamstwami autorka przedstawia też wątek małżeński , który nie zbyt przypadł mi do gustu . Skupia się również na stresie po wypadku , jak ważne jest przepracowanie go, oraz to , że warto mierzyć się ze swoimi demonami przeszłości.

Polecam , warta uwagi lektura Polskiej autorki.

Do Podzamcza, wraz z mężem i przyjaciółmi, przyjeżdża Maja. Kobieta postanawia stawić czoła miejscu, w którym dwa lata wcześniej uległa wypadkowi, po którym mierzyła się ze stresem pourazowym oraz różnymi przywidzeniami. Wizyta ta ma mieć działanie terapeutyczne. Niestety, podczas imprezy pod zamkiem dziewczyna znika. W poszukiwania zaginionej mocno angażuje się sierżant Sara Wilczek. Policjantka ma przeczucie, że bliscy coś ukrywają. Czy ma rację?

Po książkę tę sięgnęłam, ponieważ chciałam poznać od początku historię Sary, dowiedzieć się jak autorka ją poprowadziła, co postanowiła umieścić w jej życiorysie. Czy żałuję? Ani trochę! Pisarka stworzyła świetną opowieść: o stracie, lękach, obawach, przyjaźni, zaufaniu. Wykreowała cudowne postaci, z których każda jest wyrazista, ma głębię, wnosi coś do książki. Czytałam ją w niesamowitym napięciu, tak bardzo chciałam się dowiedzieć, co było dalej! Na szczęście na tej książce historia Sary się nie kończy, choć już dzięki niej poznajemy lepiej tę dzielną, mądrą dziewczynę.

Ten rok obfituje w dobre książki, i to jest kolejna z nich. Cieszę się, że poznałam twórczość autorki.

Dobry późny wieczór 😁

Dzisiaj o książce " Gniazdo " @annastanczyk_autor

Rzutem na taśmę spieszę , by napisać czytajcie bo to dobre było ❤️

Czytając książki o zaginięciu powiem tak - osobiście lepiej mieć ciało takiej osoby i je pochować , niż żyć całe życie w zawieszeniu . Mam w rodzinie ciocię, która zaginęła kilkanaście lat temu . Uwierzcie , że to jest traumatyczne przeżycie dla wszystkich najbliższych .

Małżeństwo , które wraz z przyjaciółmi wraca w miejsce w którym Maja Leśniewicz uległa wypadkowi. Ta wizyta ma zakończyć terapię stresu pourazowego . Powrót w rodzinne strony niestety to łatwych nie należy . Podczas imprezy pod zamkiem kobieta znika . W poszukiwania angażuje się policjantka Sara Wilczek .

Czy wszyscy mają czyste intencje i z czystym sumieniem pomogą w poszukiwaniach ? Czy wróg może być przyjacielem , a może przyjaciel wrogiem ? Komu można zaufać , by dojść do prawdy ? Dużo pytań będzie się pojawiało w trakcie czytania.

W historii nie ma nudy , cały czas się coś dzieje . Z każdą stroną napięcie rośnie , by na końcu zrobić buuuummmm Takiego zakończenia nie przewidziałam . Polecam .

Dobranoc 😘

Dobry późny wieczór 😁

Dzisiaj o książce " Gniazdo " @annastanczyk_autor

Rzutem na taśmę spieszę , by napisać czytajcie bo to dobre było ❤️

Świetnie napisana historia. Wciąga już od samego początku i naprawdę bardzo trudno się od niej oderwać. Przeplatane czasy to coś co bardzo lubię w książkach a kto jest tym złym nie zgadzam do końca. Polecam gorąco

Wyjazd z mężem i przyjaciółmi w miejsce wypadku miał być dla Majki terapią i walkę ze stresem pourazowym. Dziewczyna nie jest już tą samą osobą, a koszmar na jawie wciąż jej się przytrafia.
Kiedy wydaje się że wszystko powoli wraca na właściwe tory, Majka nagle znika. Sprawą zajmuje się Sara Wilczek, ale i do niej przeszłość wraca błyskawicznie. Jest zdeterminowana, aby odnaleźć zaginioną. Nie wszystkim podoba się zaangażowanie pani sierżant.
Komu aż tak bardzo zależy, żeby nie odkryto prawdy? Co łączy policjantkę z zaginioną?

Gniazdo jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Mam przyjemność recenzować drugi tom, więc obok pierwszego nie mogłam przejść obojętnie.
Świetna, tajemnicza fabuła, która angażuje czytelnika od samego początku. Zwrotom akcji nie ma końca, a co za tym idzie jest to pozycja idealna dla tych lubiących mocne wrażenia. Psychologiczne wejście wgłąb umysłów bohaterów nie pozwala oderwać się nawet na chwilę. Czytałam po nocy, aby dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w tym opowiadaniu. Powiem Wam, że nie zawiodłam się nawet na chwilę, a zakończenie zaskakuje. Mój typ był zupełnie inny. Autorka wyprowadziła mnie w pole😂 polecam ❤️

Ciekawa historia, która rozdział po rozdziale odkrywa tajemnice głównych bohaterów. Jest zbrodnia sprzed lat, jest intryga, jest porwanie. Polecam.

Znakomity kryminał, od którego nie sposób się oderwać. Przeczytałem w jeden dzień. Naprawdę szczerze polecam!

Dosyć przewidywalna. Przyjemnie się czytało.

Dosyć przewidywalna. Przyjemnie się czytało.

Anna Stańczyk Gniazdo Zobacz więcej
Anna Stańczyk Gniazdo Zobacz więcej