Gra

Okładka książki Gra Sara Antczak
Okładka książki Gra
Sara Antczak Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Filia
2022-09-28
2022-09-28
gra podchody las przetrwanie tajemnica literatura polska

Okładka książki Zbuntowani Sara Antczak, Grzegorz Bartos, Łukasz Gołębiewski, Beata Kozłowska, Łukasz Makuła, Dariusz Papież, Krzysztof Ruciński
Zbuntowani Sara Antczak, Grzeg...

Jest ok, fajnie czytać autorki, które umieją pisać.

Jest ok, fajnie czytać autorki, które umieją pisać.

Bardzo ciekawa historia, trudno domyślić się zakończenia.

Bardzo ciekawa historia, trudno domyślić się zakończenia.

Tymon, uzależniony od gier komputerowych młody programista.
Marika, ofiara przemocy ze strony swojego partnera-psychopaty.
Aleks, cierpiący po stracie ukochanej kobiety.
Lana, dziewczyna rozpoczynająca życie na własny rachunek po wyjściu z poprawczaka.
Daniel, zmagający się z wyrzutami sumienia były kibol.

Co łączy tych ludzi?
Każde z nich dostaje zaproszenie do tajemniczej gry.

Jest także Raisa, a właściwie Wiktoria - dziennikarka, która postanawia odnaleźć zaginioną siostrę swojej przyjaciółki. Dziewczyna przepadła bez wieści po tym, gdy wzięła udział w terenowej leśnej grze w podchody i do tej pory nie odnalazła się. Wika zgłasza się do udziału i spotyka z resztą uczestników. Początkowo wszystko wydaje się być emocjonującą przygodą lecz później zaczyna się gra o przetrwanie.

Książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Autorka w sposób mistrzowski wprowadza czytelnika w mroczny i zagadkowy świat ludzkiej psychiki. Każdy z bohaterów odkrywa się w poszczególnych rozdziałach opisując swoje traumatyczne przeżycia z przeszłości. Zakończenie gry może niezbyt zaskakuje ale pomysł na fabułę bardzo ciekawy.  Styl pisarki jest lekki i przyjemny w odbiorze, co niewątpliwie gwarantuje dobrą czytelniczą rozrywkę.

Tymon, uzależniony od gier komputerowych młody programista.
Marika, ofiara przemocy ze strony swojego partnera-psychopaty.
Aleks, cierpiący po stracie ukochanej kobiety.
Daniel, zmagający się z wyrzutami sumienia były kibol.

Co łączy tych ludzi?
Każde z nich dostaje zaproszenie do...

Wciągająca fabuła niepozwalająca odłożyć książki na dłużej, napięcie solidnie dawkowane od pierwszej do ostatniej strony, ale niestety, musi być jakieś ALE. W przypadku tej książki to niezwykle irytująca mnie narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym i rozczarowujące, płytkie zakończenie, zbyt „czarno-białe” i umniejszające postaciom. Niemniej polecam, warto przeczytać.

Rewelacyjny thriller, nie do przeczytania, a pochłonięcia. Trzymam kciuki za ekranizację!

Książka bardzo wciągająca, czytało się jednym tchem, napisana tak, że nie chciało się jej odłożyć. Plus za czcionkę, lubię takie wydania. Jedna gwiazdkę odejmuje za zakończenie, które niezbyt mi się podobało.

Na początku książki poznajemy sześcioro ludzi którzy biorą udział w grze w podchody, jednak zasady gra są inne niż możemy się spodziewać. To jest gra dla prawdziwych twardzieli i bardzo łatwo można przegrać własne życie.
Książkę czytało mi się naprawdę dobrze i szybko. W trakcie czytania nabierałem różnych podejrzeń, lecz finalnie byłem zaskoczony. Końcówka jest całkowicie inna niż możemy się spodziewać. Polecam do przeczytania !!!

Od samego początku do końcówki byłam niesamowicie wciągnięta! Naturalne dialogi, a całość niesamowicie mnie pochłonęła - śmiałam się, ale i byłam przerażona i zszokowana jak miałam być. Postacie trochę płaskie, ale jednak dość ciekawe biorąc pod uwagę ich różnice między sobą. Byłam już pewna, że dam 9/10, a wtem nadszedł czas końcówki… Sama koncepcja zakończenia i rozwiązania akcji bardzo mi się nie podobała i poczułam wielkie rozczarowanie. Jednak ostatnie strony dość na plus.

"Gra" to naprawdę świetny, mroczny, angażujący i trzymający w napięciu thriller, z fajnie rozbudowanymi postaciami, każda z nich była "jakaś" i z bagażem doświadczeń, które w dużej mierze je ukształtowały, każdego z bohaterów możemy dobrze poznać, co pozwala zrozumieć ich późniejsze poczynania i decyzje. Podoba mi się sposób narracji i to, że wydarzenia mamy okazję śledzić z perspektywy każdego z 6 bohaterów, bez zbędnego powtarzania, chyba że było to istotne dla dalszego rozwoju wydarzeń.
Poza tym sam pomysł na fabułę, w mojej opinii, jest genialny, wszystko splata się w spójną całość, wiele emocji towarzyszyło mi w trakcie czytania co więcej w mojej głowie ciągle kłębiły się myśli i próbowałam poskładać wszystko w całość, aby dojść do jakiegoś rozwiązania.

No i właśnie rozwiązanie... dla mnie autorka trochę nie udźwignęła całości, może wynikać to też z tego że byłam książką tak zachwycona, że nieświadomie pompowałam ten balonik czekając na zakończenie, które wgniecie mnie w fotel i po którym będę zbierała szczękę z podłogi, a niestety tak nie było, jak dla mnie trochę przekombinowane to wszystko i naciągane, niemniej jednak wiem, że finał tej książki wielu osobom będzie odpowiadał.
Było to moje pierwsze spotkanie z Sarą Antczak ale na pewno nie ostatnie, ponieważ mimo tego jak autorka rozwiązała całą intrygę jestem zadowolona z lektury, świetnie spędziłam z nią czas i co najważniejsze bardzo podoba mi się styl autorki i to w jaki sposób buduje napięcie

Bardzo dobra książka. Świetny, mroczny klimat. Ciekawy pomysł na fabułę. Trzyma w napięciu!

• Przeczytane 2022