Miejsce w słońcu

Okładka książki Miejsce w słońcu Liza Marklund
Okładka książki Miejsce w słońcu
Liza Marklund Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Annika Bengtzon (tom 8) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Annika Bengtzon (tom 8)
Czarna seria
En plats i solen
Czarna Owca
2022-08-24
2012-08-22
literatura szwedzka Annika Bengtzon

Oznaczam jako spoiler, bo po części jest nim to, że historia mocno wiąże się z poprzednią częścią.

Ciekawie zobaczyć, jak Annika radzi sobie poza Szwecją i póki co jest to chyba najciekawsza część, bo poza tym, że ciekawie łączy się z wydarzeniami z tomu szóstego, to jeszcze dobry research autorki znowu pozwala trochę lepiej poznać zagadnienia o których miałem bardzo niewielkie pojęcie.

Dobra książka, autorka trzyma poziom. Jedyna wada to bardzo duża ilość postaci-można się pogubić. W powieści jest kontynuacja wątku występującego w Dożywociu. Ogólnie - polecam całą serię.

Nadal bardzo mi się podoba ta seria!

Nadal bardzo mi się podoba ta seria!

Z serią o Annice Bengtzon, dziennikarce że Sztokholmu, różnie bywa. Jedna część podoba mi się bardziej, inna mniej. Tym razem trafiłam na bardzo fajną historię. Tym razem Anika wyrusza do Hiszpani gdyż w tym pięknym miejscu na ziemi zostaje zamordowana szwedzka rodzina. Podobno często włamania dokonuje się po tym jak wcześniej uśpi się domowników gazem.. Tym razem jednak cała rodzina wraz z dziećmi ginie. Czy to było zwykle włamanie czy makabryczna egzekucja? Annika próbuje rozwikłać tą sprawę, a nie jest łatwo.. Czy dojdzie do prawdy, a jeżeli tak to będzie w stanie ją ujawnić?

Świetna książką.

Świetna książką.

Pozycja godna polecenia aczkolwiek ja się pogubiłam w ilości bohaterów....ale i tak ja lubię:-)

Kolejna część z Annika równie szybko przeczytana jak poprzednie. Ostra jazda i szybki skok do kolejnej części :)

"Miejsce w słońcu" to kolejna z części kryminalnych powieści z Anniką Bengtzon.
Młoda reporterka otrzymuje zlecenie napisania artykułu o śmierci szwedzkiej rodziny na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Z ramienia "Kvallspressen" gazety, w której pracuje, udaje się do słonecznej Marbelii. Thomas, były mąż Anniki, jedzie tam na konferencję i tak na prawdę, to miasto zbliży ich spowrotem. Annika szczegółowo zaczyna śledztwo, aby dobrze napisać artykuł i jak to ona, wpada na trop. Kto i dlaczego zamordował rodzinę z dwójką dzieci? Jakie powiązania mógł mieć ojciec rodziny z ludźmi handlującymi kokainą i praniem brudnych pieniędzy? Annika krok po kroku odkrywa prawdę, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Jak każda książka Lizy Marklund pochłonęła mnie od początku do końca. Czyta się ekspresowo. "Miejsce w słońcu" to kontynuacja poprzedniej części "Dożywocia". Świetnie napisana, łączy wiele wątków. Serdecznie polecam :)

"Miejsce w słońcu" to kolejna z części kryminalnych powieści z Anniką Bengtzon.

Kryminał na wysokim poziomie. Taki, do jakich przyzwyczaiła mnie Liza Marklund. Te 570 stron wcale się nie dłuży. Akcja biegnie wartko, Annika Bengtzon dwoi się i troi, by zadowolić szefów i dać upust swojej niepohamowanej żądzy zdobycia informacji z pierwszej ręki. Jak zwykle bezkompromisowa, gotowa na największe poświęcenie, dostaje to, o czym myśli i z zadowoleniem czyta swoje artykuły na pierwszej stronie.

Tym razem mamy skomplikowane sprawy związane z procederem handlu narkotykami i prania brudnych pieniędzy, a do tego niewyjaśnione tajemnice z przeszłości.
Kryminał w sam raz na wakacje. Z zimnej Szwecji podróżujemy z Anniką przez hiszpańskie Costa del Sol, jego urokliwe kafejki pod palmami, autostrady skąpane w słońcu, by pod koniec powieści zawędrować do jeszcze gorętszego Maroka.
I tylko sprawy rodzinne Anniki nie nadążają za szybkimi sukcesami zawodowymi i tempem jej życia. Ale cóż, takie jest życie. Nie wszystko musi się udawać.

Polecam. Tylko ostrzegam, najlepiej czytać na leżąco. Tomiszcze sporo waży.

Książkę postanowiłem przeczytać, bo czytałem już wcześniej dzieła Lizy Marklund.
Tak jak się spodziewałem-akcja powieści szybko nabiera tempa, opisane są w niej prywatne jak i zawodowe sprawy bohaterki, która za wszelką cenę próbuje odkryć prawdę i pochwalić się społeczeństwu poprzez artykuł w gazecie.
Książka napisana jest prostym, przejrzystym językiem, dodatkowo zawiera z dwa-trzy opisy, które powodują chęć dalszego czytania.
Może nie jest to najlepszy, najwybitniejszy kryminał, ale każdemu polecam tę ksążkę.

Książka napisana jest prostym, przejrzystym językiem, dodatkowo zawiera...

• Liza Marklund
  • Kryminały