Szczęśliwa ulica

Okładka książki Szczęśliwa ulica Liza Marklund
Okładka książki Szczęśliwa ulica
Liza Marklund Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Annika Bengtzon (tom 10) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Annika Bengtzon (tom 10)
Czarna seria
Lyckliga gatan
Czarna Owca
2022-09-29
2014-04-02
Elżbieta Frątczak-Nowotny
literatura szwedzka Annika Bengtzon

Seria (przynajmniej na początku się tak wydaję) wraca z zagranicznych wojaży i zapowiada ciekawą zagadkę pobicia byłego polityka i zaginięcia jego żony. W tle toczy się druga sprawa dotycząca filmu dokumentalnego stworzonego przez Schymana, gdzie również zagięła bogata kobieta, ale w sieci zaczyna się dyskusja o tym, czy ona na pewno zaginęła.

Opinie tutaj piszę też dla siebie, żeby móc sobie szybko przypomnieć co się wydarzyło w danej książce, więc poniżej będą giga spoilery, także ostrzegam gdyby ktoś to czytał. ;)

Mam problem z książkami z tej serii ogólnie, ponieważ po przeczytaniu około 400 stron, dostajemy tutaj często zakończenia na dosłownie kilka kartek, gdzie nagle wszystko jest tłumaczone i tyle. Brakuje mi takiego elementu, gdzie rzeczywiście np. wątek Nory byłby taki, że jak się to poskłada w całość to człowiek czuje, że odpowiedzi był na wyciągniecie ręki, ale dopiero jak poznajemy odpowiedź to puzzle układają się nam w głowie.

Dalej w tle toczy się wątek seryjnego zabójcy, który raczej nim nie jest i jest to póki co rozwleczone i super nieciekawe.

Na plus postać Niny, która odkąd się pojawiła w serii ma chyba najciekawsze wątki. Ogólnie uważam, że to co trzyma przy serii, to właśnie cały wątek 'hiszpański', bo wszystkie ciekawe wydarzenia prowadzą do Marabelli.

Opinie tutaj piszę też dla...

Anika wraca do akcji a w jej życiu osobistym ciągle się coś dzieje. Książkę bardzo dobrze się czyta, ale historia kryminalna nie jest najlepsza.

Annika Bengzton ponownie w akcji. Zmagając się z przeciwnościami losu, musi jeszcze pracowac. Tym razem ma zająć się morderstwem znanego polityka. Gdzie podziewa się jego żona Nora i komu podpadł? Czy Annika tym razem odkryje prawdę nie narażając się na niebezpieczeństwo?

Najgorsza z wszystkich części

Najgorsza z wszystkich części

Annika Ty cholero :) lubię wczytywać się w Twoje historie i chcę dalej wiedzieć co u Ciebie słychać !

Bez szału. Brak u mnie emocji, które cenię w tego typu książkach. Brak jakiegoś napięcia. Niby ma wszystko co mieć powinna, a nie wciągnęła mnie. Przeciętna.
To moja pierwsza książka tej autorki. Czy sięgnę po inne? Wątpię choć nie wykluczam w 100%, bo czasem daję komuś drugą szansę.

Po poprzedniej części z serii z Anniką Bengtzon czuję niedosyt. Młoda reporterka, zmaga się ze swoimi osobistymi problemami, równocześnie rozwiązując kryminalne zagadki. Annika razem z dziećmi przeprowadza się do nowego partnera Jimmiego. Długo kazała czekać, na moment kiedy odchodzi od męża, ale myślę że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Osobiście zmaga się z kłopotami z córką Jimmiego, ale w końcu udaje jej się okiełznać zachowanie dziewczynki. W redakcji skandal, w internecie ktoś chce zniszczyć redaktora naczelnego gazety, w której Bengtzon pracuje. W podsztokholmskiej dzielnicy, ktoś napada na byłego szwedzkiego posła i bardzo go okalecza. Annika zostaje oddelegowana do sprawy pobicia, a redaktor Schyman prosi Annikę o pomoc w rozwiązaniu jego problemów. Co mają wspólnego obie sprawy i gdzie podziała się Nora, żona Ingemara Lerberga? Tego dowiecie się czytając "Szczęśliwą ulicę".
Jak poprzednie części czyta się szybko, choć czasem nudno. Dwie sprawy na pozór różne, a jednak tak podobne. Ciekawe zakończenie, zaraz zabieram się za ostatnią część z serii z Anniką i Wam również serdecznie polecam :)

Witam.Na przeczytanie książki zdecydowałem się ponieważ przeczytałem już kilka książek autorki i byłem w miarę zadowolony.
Tak jak w przypadku innych książek Lizy Marklund główną bohaterką jest dziennikarka Annika, która tym razem zajmuje się sprawą pobicia lokalnego polityka.
Akcja przebiega szybo, od razu poznajemy tło powieści, która napisana jest prostym językiem przez co czytało mi się bardzo szybko.
Niestety opisanych jest kilka pobocznych wątków, a sama treść niczym nie zaskakuje.Czułem przez to duży niedosyt, jednak całościowo śmiało mogę powiedzieć, że książka jest poprawna.

To Liza Marklund w najlepszym wydaniu, jakie czytałam. Dopiero mój trzeci tom serii z Anniką i taka bomba! Doskonale splecione ze sobą wątki, z pozoru niepowiązane. Błyskotliwe dochodzenie bezkompromisowo dążącej do prawdy Anniki i równoległe śledztwo jej znajomej Niny, pracującej w policji kryminalnej.

Potworne okaleczenia dawnego polityka chadeckiego, a dziś biznesmena, zniknięcie jego żony, tortury i śmierć jakiegoś podrzędnego gościa z marginesu, a wreszcie echa zaginięcia szwedzkiej miliarderki sprzed osiemnastu lat. Co łączy wszystkie wydarzenia? Jakie punkty zaczepienia? Tylko sposoby wyrafinowanych tortur? Annika ze swoim stażystą z redakcji udowadnia, że żadne tajemnice nie są niemożliwe do rozwiązania.
Ani pranie brudnych pieniędzy, ani nielegalne biznesy z rosyjską mafią, ani morderstwa na zlecenie, ani tym bardziej problematyka hejtu w internecie.

Liza Marklund pokazała klasę. Wielowątkowość, klimat tajemnicy, wartka akcja i precyzyjne portrety postaci spowodowały, że pochłonęłam ten tom w kilka godzin.
Polecam z całych sił!!!

Potworne okaleczenia dawnego polityka chadeckiego, a dziś biznesmena,...

przedsiębiorca Ingemar Lerberg zostaje brutalnie pobity i ledwo przeżywa napaść... Na dodatek jego żona nie wiadomo gdzie jest, wyciągi z kart i konta nic nie dają... Ktoś morduje włóczęgę, ktoś inny oczernia redaktora gazety... Czy to tylko przypadek? Kolejne tropy niewiele dają, a Annika Bengzton jest w niebezpieczeństwie... Książka jest świetnie napisana, szczerze polecam

• Liza Marklund
  • Czarna seria
  • Kryminał
  • Kryminały
  • Czarna Seria
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Szczęśliwa ulica